Patojen klamidyasa genoreyse iyileşmek daha mi kolay ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Patojen klamidyasa genoreyse iyileşmek daha mi kolay ?

Mesaj gönderen Valeri »

therealpatient yazdı:
Valeri yazdı:
therealpatient yazdı:Eğer sen aktif bir klamidya enfeksiyonu geçirdikten hemen sonra bu antikor testi verirsen pozitif alman normal. Sen git bidaha o antikor testini ver, yine referansın dışında bir sayı gelirse senin sorunun klamidya demektir. Klamidyal prostatitte antikor bakacaksın pcr değil. Mümkünse testi prostat sıvısından tekrarla.
Hocam peki ilişkiden sonra peniste kızarma üretra da balık ağzı dediğimiz durum oluştuysa ve kız arkadaşımda uroplaazma çıkıp da bende bir türlü çıkmadıysa ne yapmak gerek ? İdrar ve semenden PCR yapıldı 2 şer defa. Üretra içinden swab ile örnek alınıp kültürleri yapıldı. Prostat sıvısından da kültürleri yapıldı sonuç yok. Şikayetin 1. Ayında tetradox+azitro peşine yine aynı kombin ile 20 gün civarı kullandım. İdrar yanması geçti fakat balık ağzı dediğimiz kabarık durma durumu hala mevcut. Ne yapabilirim şu durumda, avelox derdimize çare olur mu uroplazma için
Hocam üreaplasma için gerçekten bir fikrim yok. Ancak sizin durumunuzu bende takip ediyorum. Bana da çok ilginç geliyor. Üretrit semptomları varken hiç bir bakterinin pozitif gelmemesi gerçekten ilginç. Üreaplasma redditti kurcalayın bakalım insanlar ne yapmış. Avelox onun için işe yarayacak olsa bile kullanmazdım şahsen. Yan etkilerinin şakası yok o antibiyotiğin. Uzun dönem tetradox kullanırdım yerinizde olsaydım.
İlk etapta tetradox kullanmıştım, belirtin bir iyileşme görmedim. Birde tabi yeterli süre kullanmamak da var, direnç durumu nedir ne değildir ancak üreme olursa görebiliriz
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Valeri yazdı:
therealpatient yazdı:
Valeri yazdı: Hocam peki ilişkiden sonra peniste kızarma üretra da balık ağzı dediğimiz durum oluştuysa ve kız arkadaşımda uroplaazma çıkıp da bende bir türlü çıkmadıysa ne yapmak gerek ? İdrar ve semenden PCR yapıldı 2 şer defa. Üretra içinden swab ile örnek alınıp kültürleri yapıldı. Prostat sıvısından da kültürleri yapıldı sonuç yok. Şikayetin 1. Ayında tetradox+azitro peşine yine aynı kombin ile 20 gün civarı kullandım. İdrar yanması geçti fakat balık ağzı dediğimiz kabarık durma durumu hala mevcut. Ne yapabilirim şu durumda, avelox derdimize çare olur mu uroplazma için
Hocam üreaplasma için gerçekten bir fikrim yok. Ancak sizin durumunuzu bende takip ediyorum. Bana da çok ilginç geliyor. Üretrit semptomları varken hiç bir bakterinin pozitif gelmemesi gerçekten ilginç. Üreaplasma redditti kurcalayın bakalım insanlar ne yapmış. Avelox onun için işe yarayacak olsa bile kullanmazdım şahsen. Yan etkilerinin şakası yok o antibiyotiğin. Uzun dönem tetradox kullanırdım yerinizde olsaydım.
İlk etapta tetradox kullanmıştım, belirtin bir iyileşme görmedim. Birde tabi yeterli süre kullanmamak da var, direnç durumu nedir ne değildir ancak üreme olursa görebiliriz
sen microgendx gönderecektin o iş noldu
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

therealpatient yazdı:
Valeri yazdı:
therealpatient yazdı: Hocam üreaplasma için gerçekten bir fikrim yok. Ancak sizin durumunuzu bende takip ediyorum. Bana da çok ilginç geliyor. Üretrit semptomları varken hiç bir bakterinin pozitif gelmemesi gerçekten ilginç. Üreaplasma redditti kurcalayın bakalım insanlar ne yapmış. Avelox onun için işe yarayacak olsa bile kullanmazdım şahsen. Yan etkilerinin şakası yok o antibiyotiğin. Uzun dönem tetradox kullanırdım yerinizde olsaydım.
Burada yaptığım masraf yerine keşke gönderseydim. Gelişim zaten sallabaş çalışıyor, düzen de flora bakterilerine bakmıyor. İkisine de saçma paralar döküyoruz işte. Cipro bana çok iyi geliyor en sonunda gözü karartıp 3 ay alacağım. Uroplazma uremiyor çünkü
therealpatient

Valeri yazdı:
therealpatient yazdı:
Valeri yazdı: İlk etapta tetradox kullanmıştım, belirtin bir iyileşme görmedim. Birde tabi yeterli süre kullanmamak da var, direnç durumu nedir ne değildir ancak üreme olursa görebiliriz
Burada yaptığım masraf yerine keşke gönderseydim. Gelişim zaten sallabaş çalışıyor, düzen de flora bakterilerine bakmıyor. İkisine de saçma paralar döküyoruz işte. Cipro bana çok iyi geliyor en sonunda gözü karartıp 3 ay alacağım. Uroplazma uremiyor çünkü
gelişim labdan ben başta gol yedim, sonra basri hocayla full pcr taramasına gönderdik ben sandım hisar hospital kendisi çalışıyor pcr ı meğersem gelişim lab yapıyormuş. Gelişim geçen sefer negatif dediği enterokok için bu sefer pozitif dedi :lol: yanına da pseudomonas oh kebab hahaha :D
1800 tl para yedirdim gene gelişime boş boş... Bilseydim basri hoca oraya test veriyor kesinlikle vermezdim. Bende pseudomonası microgendx bulamadı. Benim üzerime ahmet34 verdi aynı pcr testini onda da pseudomonas pozitif geldi. Durum böyle olunca basri hoca da pseudomonasa sıcak bakmadı.

Neyse, açık ve net söylüyorum. Gelişim Lab Dolandırıcıdır. Ne testi yaptıklarını kendileri bile bilmiyor. Ben bu noktadan sonra düzen lab ile çalışmayı düşünüyorum.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

therealpatient yazdı:
Valeri yazdı:
therealpatient yazdı: sen microgendx gönderecektin o iş noldu
gelişim labdan ben başta gol yedim, sonra basri hocayla full pcr taramasına gönderdik ben sandım hisar hospital kendisi çalışıyor pcr ı meğersem gelişim lab yapıyormuş. Gelişim geçen sefer negatif dediği enterokok için bu sefer pozitif dedi :lol: yanına da pseudomonas oh kebab hahaha :D
1800 tl para yedirdim gene gelişime boş boş... Bilseydim basri hoca oraya test veriyor kesinlikle vermezdim. Bende pseudomonası microgendx bulamadı. Benim üzerime ahmet34 verdi aynı pcr testini onda da pseudomonas pozitif geldi. Durum böyle olunca basri hoca da pseudomonasa sıcak bakmadı.

Neyse, açık ve net söylüyorum. Gelişim Lab Dolandırıcıdır. Ne testi yaptıklarını kendileri bile bilmiyor. Ben bu noktadan sonra düzen lab ile çalışmayı düşünüyorum.
Düzen daha profesyonel çalışıyor. Örnek vermek gerekirse, götürdüğüm bazı numuneleri kabul etmiyor. İşi sadece ticari olarak görmüyorlar, uroplazma için götürdüğüm swab'ın içinde fizyolojik serum var diye örnekten PCR almadılar. Aynı örneği gelişim birşey olmaz diye aldı. Daha öncesinde prostat sıvısından da yanlış örnek getirdiğim için geri çevirdikleri çok oldu, o yüzden düzen bu konuda en iyisi
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Adalet yazdı:Mide bulantısı, zihin bulanıklığı ve afedersin 2 gün sonunda arka taraftan işemeye başlattı desem yeridir. O derece bozdu bağırsakları. Baktım dayanamıyorum doktora gittim antiboyotigi değiştirdi :))
şuana kadar envai çeşit anti kullandım 3 ay kinolon filanda dahil , o tetradox denen anti varya 4 günde yere sermişti beni başım döndü 4. sabah kalktığımda yere düşüyodum , midem inanılmaz kötü oldu boğazıma kötü bi his oturmuştu vs vs ,velhasıl kelam antibiyotiklerin yan etkileri konusunda her bünye her vücut farklı adam vardır en tehlikeli gördüğün antiye karşı hiçbişey hissetmez ama başka antibiyotik kötü gelir, bu konuda forumda yapılan en büyük yanlışı içerdiği için söylüyorum bunu,herkes kendine iyi,kötü gelen şeye antiye yan etkisine ota çöpe vitamine karşı kesin bir yargı içine giriyor.Halbuki herkesin yaşadıkları patojenleri prostatı nasıl yakalandığı nasıl iyileşeceği ortak noktalar olsada genelde herkesin bünyesine özgü.Bir ara hippurin mucize ilaçtı şuan üst düzey bazı antiler faj vs,yarın da başka birşey olacak.Mesela bende bir şekilde iyileşebilirsem buraya yazacağım belki bende öyle düşüneceğim bu hastalığı kesin iyileştirecek şey bu ben bile iyileştiysem.... Ama onu deneyip birçok insanda iyileşmeyecek neyazıkki.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

therealpatient yazdı:
Valeri yazdı:
therealpatient yazdı: sen microgendx gönderecektin o iş noldu

gelişim gerçekten tam bir ticarethane bende sıkıntılar yaşadım saçma sonuçlar gördüm, düzen ve synevo daha akılcı ve profesyonel çalışıyorlar.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

canadianguy1 yazdı:
therealpatient yazdı:
Valeri yazdı: Burada yaptığım masraf yerine keşke gönderseydim. Gelişim zaten sallabaş çalışıyor, düzen de flora bakterilerine bakmıyor. İkisine de saçma paralar döküyoruz işte. Cipro bana çok iyi geliyor en sonunda gözü karartıp 3 ay alacağım. Uroplazma uremiyor çünkü

gelişim gerçekten tam bir ticarethane bende sıkıntılar yaşadım saçma sonuçlar gördüm, düzen ve synevo daha akılcı ve profesyonel çalışıyorlar.
Siz henüz enterekok için bir tedavi sanırım almadınız. Bu damardan alınan kuvvetli antilerin tablet şeklinde olanı var mıdır acaba
therealpatient

Valeri yazdı:
canadianguy1 yazdı:
therealpatient yazdı: gelişim labdan ben başta gol yedim, sonra basri hocayla full pcr taramasına gönderdik ben sandım hisar hospital kendisi çalışıyor pcr ı meğersem gelişim lab yapıyormuş. Gelişim geçen sefer negatif dediği enterokok için bu sefer pozitif dedi :lol: yanına da pseudomonas oh kebab hahaha :D

Siz henüz enterekok için bir tedavi sanırım almadınız. Bu damardan alınan kuvvetli antilerin tablet şeklinde olanı var mıdır acaba
linezolid aldım 8 gün kullandım işe yaramadı, şu anda da amikasin iğne vuruluyorum (işe yaramıyor 8. gündeyim). IV antibiyotiği olarak bir tek linezolidin oral versiyonu var. Onun dışında diğerlerinin yok (tigesiklin, daptomisin, vankomisin).
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

therealpatient yazdı:
Valeri yazdı:
canadianguy1 yazdı: gelişim gerçekten tam bir ticarethane bende sıkıntılar yaşadım saçma sonuçlar gördüm, düzen ve synevo daha akılcı ve profesyonel çalışıyorlar.
linezolid aldım 8 gün kullandım işe yaramadı, şu anda da amikasin iğne vuruluyorum (işe yaramıyor 8. gündeyim). IV antibiyotiği olarak bir tek linezolidin oral versiyonu var. Onun dışında diğerlerinin yok (tigesiklin, daptomisin, vankomisin).
Tedaviyi verecek enfeksiyoncu yok maalesef bakteri bulunsa bile. Sanırım sadece akciğer enfeksiyonlarında bu tip tedavileri alabiliyoruz
therealpatient

Valeri yazdı:
therealpatient yazdı:
Valeri yazdı: Siz henüz enterekok için bir tedavi sanırım almadınız. Bu damardan alınan kuvvetli antilerin tablet şeklinde olanı var mıdır acaba
Tedaviyi verecek enfeksiyoncu yok maalesef bakteri bulunsa bile. Sanırım sadece akciğer enfeksiyonlarında bu tip tedavileri alabiliyoruz
elinde pozitif bir pcr veya kültür sonucu varsa elbet verecek enfeksiyoncu bulunur
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

therealpatient yazdı:
Valeri yazdı:
therealpatient yazdı: linezolid aldım 8 gün kullandım işe yaramadı, şu anda da amikasin iğne vuruluyorum (işe yaramıyor 8. gündeyim). IV antibiyotiği olarak bir tek linezolidin oral versiyonu var. Onun dışında diğerlerinin yok (tigesiklin, daptomisin, vankomisin).
elinde pozitif bir pcr veya kültür sonucu varsa elbet verecek enfeksiyoncu bulunur
İnşallah buluruz hocam