Bana antibiyotik yasak mı şimdi?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mokoko
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Bana antibiyotik yasak mı şimdi?

Mesaj gönderen mokoko »

Merhabalar. Sınavlarım bittikten sonra yoğun antibiyotik tedavisi almayı planlıyordum ama aniden 2 ayağımda da aşil tendinit oluştu. 25 gündür de geçmedi bu tendinit. Çok doktora gittim hatta şuanda tendinit için fizyoterapiste gidip akupunktur, fizik tedavi falan yapıyorum ama geçmiyor.

Prostatta, kasıkta, testislerin ikisinde de idrarda peniste her yerimde ciddi ağrılarım olduğu için antibiyotik kullanmak istiyordum da aşil tendinit geçene kadar antibiyotik kullanmayacak mıyım? Eğer ki bu tendinit geçmezse hiç anti kullanamayacağım mı demek oluyor bu?

(staphylococcus haemolyticus , streptococcus mitis oralis ) prostat kültüründe çıkan bakteriler bunlar ve çoğu antiye dirençli haldeler.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Re: Bana antibiyotik yasak mı şimdi?

Mesaj gönderen duman64 »

mokoko yazdı:Merhabalar. Sınavlarım bittikten sonra yoğun antibiyotik tedavisi almayı planlıyordum ama aniden 2 ayağımda da aşil tendinit oluştu. 25 gündür de geçmedi bu tendinit. Çok doktora gittim hatta şuanda tendinit için fizyoterapiste gidip akupunktur, fizik tedavi falan yapıyorum ama geçmiyor.

Prostatta, kasıkta, testislerin ikisinde de idrarda peniste her yerimde ciddi ağrılarım olduğu için antibiyotik kullanmak istiyordum da aşil tendinit geçene kadar antibiyotik kullanmayacak mıyım? Eğer ki bu tendinit geçmezse hiç anti kullanamayacağım mı demek oluyor bu?

(staphylococcus haemolyticus , streptococcus mitis oralis ) prostat kültüründe çıkan bakteriler bunlar ve çoğu antiye dirençli haldeler.
Geçmiş olsun mokoko,
Aman kinolon grubu kullanma.
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

duman64 yazdı:
mokoko yazdı:Merhabalar. Sınavlarım bittikten sonra yoğun antibiyotik tedavisi almayı planlıyordum ama aniden 2 ayağımda da aşil tendinit oluştu. 25 gündür de geçmedi bu tendinit. Çok doktora gittim hatta şuanda tendinit için fizyoterapiste gidip akupunktur, fizik tedavi falan yapıyorum ama geçmiyor.

Geçmiş olsun mokoko,
Aman kinolon grubu kullanma.
teşekkür ederim abi
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

sianure yazdı:Tavanic cipro avelox gibi kinolon grubu kullanmamalisin
Sadece kinolon grubu antibiyotikler mi tendinit yapıyor peki? Diğer antileri kullansam sıkıntı olur mu? Bir ara küçük doz azitro kullanıyordum o ara çıktı benim tendinitde ondan mı kaynaklı bilmiyorum tabi