Prostat sivisi lokosit olcumu.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostat sivisi lokosit olcumu.

Mesaj gönderen kadir »

Tuhraser , size baska ne tahlili yaptilar?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

NeverGiveUp yazdı:Kadir agbi merhaba. Koru korune kullanmak degil ama soylemek istedigim sey daha cok prostat enfeksiyonuna neden olabilen etkenlerin farklilasabilecegi. Tamam prostat sisiyor ve buna neden oluyor ama neden sisiyor? Gercekten bakteri musasebetiyle sisiyosa tamam..

Agbi ben de gozlemledim ama hem negatif hem pozitif getirileri oldu.. Mesela antibiyotik sonrasi lokosit kismen de olsa dustu (her ne kadar laba guvenemesem de. Dedigim gibi kayseri'de bi yerde yaptirdim, telde konusmustuk) fakat ayni zamanda kasik ve bacak agrilarim da tavan yapti antiboyotiklerden sonra. Ters orantiliydi yani. Bunu forumda da yazmistim o donemde ozellikle azitrodan sonra agrilarim artti diye. Oysa bir antibiyotigin es zamanli olarak agriyi da azaltmasini beklememiz lazim. Yani sendeki antibiyotik sonrasi rahatlama bende olmadi agbim.. Aksine daha da cogaldi.

O kadar cok detay var ki soylenebilecek.. Fakat tekrar tekrar soyluyorum, kimse bu konulara takilip da bu islemi esgecmesin, bu yontemi bence kesinlikle deneyin fakat dilediginiz yerde deneyin. Sadece ben Nevsehir'de ve Kayseri'de gittigim iki urologa rica etmem sonucu lokosit baktirabildiysem eger siz de bulursunuz araya araya. Alin randevuyu, doktorla konusun gitmeden once ve sorup oyle gidin. Bisey kaybetmezsiniz. Dedigim gibi, sebep farkli etkenler olabilir, bu sebepten bu da denenmesi gereken tedavilerden biri.
Ozan gunaydin))
Senin bu agrilarinin artmasini dusunuyorumda..bu tedaviye ilk basladigim zamanlarda benimde agrilarim gecmemisti hatta farkli agrilar olusmustu...onun icin dru birkac defa aradigimi hatirliyorum.Sonra yavas yavas kaybolmustu agrilar.Hilafsiz 50 masaj olmusumdur Ilerleyen surec icersinde.Bilgin olsun.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Tuhraser yazdı:Damlattılar.Umarım prostatit değilimdir. Böbreklere daha önce baktırmıştım. Bir şey olsa röntgende ve kan,idrar tahlillerinde çıkardı galiba.Ağrılar geçmiyor.Kadir Bey sizin iyileştiğinize de çok sevindim.
prostat iltihabı hastalığında ödemli prostat etrafındaki sinirlere baskı yaparak vücutta çeşitli ağrılara neden olur.bu ağrılardan en çok rastlananı böbrekler bölgesine ve bele vuran ağrılardır.bu kadar basit.lokosit bazı durumlarda çıkmayabilir.ödemi bitkisel takviyeler ile bir şekilde indirdiğiniz zaman bu ağrılar kalmaz.karabaş otu ve brokoliden bahsetmiyorum.piyasada bir sürü prostatı küçültücü ve ödem atıcı takviye var.bunları kullanıp aslında çoktan bu ağrılardan kurtulmuştunuz.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

cengiz,zafer hocanın eczaneci muhabbeti bana çok anormal gibi gelmediği için o kadar çok üstüne düşmedim.çünkü; türkiye de vergi vermeyen esnafları,işcisini her türlü sömürmeye çalışan patronları,din üzerinden siyaset yapıp rant sağlayan şerefsizleri gördükçe zafer hocanın yaptığı denizde kum tanesi.bana göre fişi kesilmeden alınan bir sakız bile doğudaki yada başka yerlerdeki terör olaylarına veya türkiyenin her yerinde artık kronikleşmeye yüz tutmuş adaletsizliğe katkı sağlıyor.biz türk milleti olarak büyük bir çoğunluğumuz cahil ve yobaz.ortada bir sonuç varsa bu sonuca varan nedenlerde vardır.hangi toplum kötü günler yaşıyorsa bu kendiliğinden olmuyor.nedenleri oluyor..ben çeşit çeşit insan tanıdığım için türkiyenin içler acısı halini bu forumdaki bir çok kişiden çok daha iyi biliyorum.

ben foruma bile uğramamış 30-40 hasta tanımışımdır.bunlardan en az 30 tanesi lokosit baktırmıştır.çünkü adam yaptırdığı tahlilleri anlatmaya başlıyor ve ilk yada ikinci sıraya prostat sıvısını koyuyor.kaldı ki,bu 30-40 hastadan 5-6 tanesi prostat sıvısına baktırdığı için tamamen iyileşmiş.yani kendi gidip doktordan gel prostat sıvıma bak dememiş.doktorlar prostat sıvısına bakmış ve ona göre tedavi planlayarak adamları iyileştirmişler.yani 1000 ürologdan 5-6 tanesi değil bana göre en az 100 den fazla ürolog bu işi yapıyor.ama insanlarımız pek araştırmacı olmadıkları için bu doktorlara ulaşmakta sıkıntı yaşıyorlar.ben sana sadece şunu diyeyim.şurada bir yerde doktorun biri bu prostat iltihabı hastalığını tamamen iyileştiriyor desek bile bu forumun büyük bir çoğunluğu o doktora dahi gitmez.çünkü ben bu olayı çok yaşadım.millet tavsiye edebilieceğiniz doktor varmı diye soruyor.bizde öneriyoruz.ama adamın ayağının dibinde olsa bile önerdiğimiz doktora gitmiyor.böyle insanlarda çok fazla.

dediğim gibi forum dışından 30-40 hasta tanımışımdır belkide daha fazladır.hiçbiri 4 kap testi yaptırmamış.forumda da birde tuhraser varmış.onunlada birlikte 2 kişi var.zaten 4 kap testine dayanarak bir tedavi uygulanarak bir hastanın bile iyileştiğini tarih yazmamış.youtubede pro.doktor oğuz acar var.4 kap testinden bahseder.ama gecen bir arkadaş onu aramış.yapıyormusunuz bu testi demiş.çünkü 4 kap testi yapılması lazım diyor adam.ama gel gör ki adam yok kardeşim ben 4 kap test filan yapmıyom demiş.yani 4 kap testini savunan bir doktor var.o bile sözde kalmış.uygulamada yapmıyor.

bu arada devlet hastanelerindeki ürologları ürologtan saymaya gerek yok.çünkü neredeyse %90'nı senin bir şeyin yok diyerek gönderiyor.yani adamlar prostat sıvısına gelene kadar bir fırın ekmek yemeleri gerekiyor.
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Zaten her gün başkasıyla olanlara bir şey olmaz bizi bulur. Kadir Bey Pcr,4 kap testi,kan,idrar,meni,tomografi,mr,transrektal usg gibi tetkikler yaptırdım.Bunlardan bir tek İstanbulda ki malum Dr prostatitsin demiş ve 4 defa enjeksiyon yapmıştı.Ondan sonra ağrılar artmıştı. Pcr da da olumsuz bir sonuç çıkmamıştı. Orada yardımcısı vardı,senin sorunun mesane de olabilir ona enjeksiyon yaptıralım deyince gitmeyi bıraktım. Beyler xtral kullanıyorum kafama göre karabaş otu+melisa çayını,broki suyunu denemiştim.Ödem için başka önereceğiniz birşey var mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Odem icin solgar bromelain tablet tavsiye ederim sana.Quercetin ile alabilirsin .Sende su anda ne sikayetler var tuhraser?? Antibiyotik kullandigin zaman rahatlama varmi?
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Konu tarafimca kilitlenmistir. Yarim kalan karsilikli diyaloglar baska basliktan devam edebilir ya da ozelden konusulabilir.

Kilitlenme nedenlerini birazdan aciklayacagim.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Cengiz bey, size gayet ilimli yaklasip sizi uygun bir sekilde uyarmis olmama ragmen hala keskin ifadeler kullanmaktan kacinmiyorsunuz. Soz soylenirken ucunun varabilecegi yere lutfen dikkat edin. Aksi takdirde size uyari cezasi vermek durumunda kalacagim istemeyerek de olsa uzulerek soyluyorum.

1 "Eczaci konusunda akilli davranmissin, kendini opturmemissin.." derken o eczacidan ben dahil alisveris yapan baska insanlar da oldu. Ve argoda opturmek kelimesinin ne anlama geldigini hepimiz biliyoruz. Kaziklanmak gibi bir kelime varken ya da baska sekilde ifade edilebilecekken bu cok yanlis bir ifade.

2 Konusmalarimiz bu isi cozmeye yonelik olsun, karsilikli satasmaya mahal vermeden devam edelim demis olmama ragmen siz hala israrla alttan alta Kadir beyi itham altinda birakacak cumleler kurmaya devam ediyorsunuz. Versene, etsene, soyle yapsana vs tarzinda kurdugunuz cumleler sanki Kadir beyi adeta doktorla ticari bir iliski icindeymis gibi gosteriyor. Zaten ben boyle bir durumun farkinda olsam ilk basta Kadir beyi uzaklastiririm forumdan. Kadir bey benim de telefonda gorustugumde "ozellikle istanbula gelmene gerek yok, yontem olarak lokosit olcen bir dr bulman gerek.." diyen biridir bana aylar once. Ozellikle kimseyi tek doktora yonlendiren biri degildir. Yapmis oldugunuz para hesaplarinda bir cikari oldugunu da dusunmuyorum. Kendisi sakinligini koruyup sizinle karsilikli tartisma icine girmemesine ragmen hala ayni konuyu anlamsizca didikleyip uzatiyorsunuz. Ben burda kimsenin avukati degilim ama yapilan yanlisa da dur demem gerek. Siz de benim yakinim degilsiniz Kadir bey de. Fakat basindan bu yana israrla bu tavri surdurmeye devam ettiniz.

Ben bir donem israrla "antibiyotiklerden uzak durun" diye forumdaki arkadaslari uyardigimda da forumdan Kadir bey dahil baska arkadaslarla da tartismalar yasadim. Fakat tartismanin uslubu asla bu sekilde olmadi, olmamali. Savundugunuz seyi yazin. Lutfen insanlari zan altinda birakacak cumlelerden uzak durun.

Bu konu hakkinda sizinle tartismaya girmeyecegim, tekrar soyluyorum; forum dahilinde hangi konuda olursa olsun soylem tarzimiza dikkat edelim, bu hepimiz icin gecerli.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Kilitli