Hastalikli bir vajendeki bakteriler.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Hastalikli bir vajendeki bakteriler.

Mesaj gönderen kadir »

Gecenlerde bir makalede okudum,cok partnerli hastalikli bir kadinin vajinasindan alinan sivida bulunan mikroplari listelemislerdi.E.coli ve suslari,S.aureus,Micoplazma ve ureoplazma,Pseudomanas Aeruginosa,cesitli mantar mikroorganizmalari.Korunmasiz iliski sonucunda bu bakterileri miks olarak kapma ihtimali yuksek.
NeverGiveUp

Re: Hastalikli bir vajendeki bakteriler.

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Gecerli bi arastirmaymis, peki bunlari karisik olarak alirsak.. Yani atiyorum, prostatimda hem e coli hem de mantar enfeksinu varsa nasil onlem alacagim agbi? Cunku bunlarin tedavileri taban tabana zit. En mantikli olani bu durumda once e coli icin antibiyotik kullanmak ve onu yok etmek, ardindan da mantar enfeksiyonu icin onlem almak olur diye dusunuyorum.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
huseyn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen huseyn »

e coli vucutdan atilmiyor
Yaşamaq bizə ümütdür!
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

NeverGiveUp yazdı:Gecerli bi arastirmaymis, peki bunlari karisik olarak alirsak.. Yani atiyorum, prostatimda hem e coli hem de mantar enfeksinu varsa nasil onlem alacagim agbi? Cunku bunlarin tedavileri taban tabana zit. En mantikli olani bu durumda once e coli icin antibiyotik kullanmak ve onu yok etmek, ardindan da mantar enfeksiyonu icin onlem almak olur diye dusunuyorum.
Evet Ozan, cok mantikli.yanliz meni kulturu ve ardindan antibiogram yaptirmak lazim..ben bunlari daha once bir iki yerde yaptirdim fakat cogunlukla semende ureme olmadi.En son biryerde yaptirdim ondada bir mikrop cikmisti.Labdaki besiyerlere yatirilan semen orneklerinde ureme olmuyor nedense...bu konuyu irdelemek lazim bence.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

kadir yazdı:
NeverGiveUp yazdı:Gecerli bi arastirmaymis, peki bunlari karisik olarak alirsak.. Yani atiyorum, prostatimda hem e coli hem de mantar enfeksinu varsa nasil onlem alacagim agbi? Cunku bunlarin tedavileri taban tabana zit. En mantikli olani bu durumda once e coli icin antibiyotik kullanmak ve onu yok etmek, ardindan da mantar enfeksiyonu icin onlem almak olur diye dusunuyorum.
Evet Ozan, cok mantikli.yanliz meni kulturu ve ardindan antibiogram yaptirmak lazim..ben bunlari daha once bir iki yerde yaptirdim fakat cogunlukla semende ureme olmadi.En son biryerde yaptirdim ondada bir mikrop cikmisti.Labdaki besiyerlere yatirilan semen orneklerinde ureme olmuyor nedense...bu konuyu irdelemek lazim bence.
Pcr yöntemiyle diğer test şekillerinde üremeyen bakterilerin üreyebileceği söyleniyor ,sizin ki pcr yöntemimiydi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

freeman yazdı:
kadir yazdı:
Pcr yöntemiyle diğer test şekillerinde üremeyen bakterilerin üreyebileceği söyleniyor ,sizin ki pcr yöntemimiydi?
Evet freeman pcr yontemiydi...fakat lab bana pek guven vermemisti.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Kadınlarda bakteri bulunması çok daha kolay olsa gerek değil mi? Aceba neden
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Zuspat yazdı:Kadınlarda bakteri bulunması çok daha kolay olsa gerek değil mi? Aceba neden
Kadinlarda prostat organi olmadigi icin:)
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Pcr yöntemi bir kültür yöntemi değil. Yanlış bir bilgi varsa duzeltelim. Bildiğim kadarıyla pcr yönteminde mikroorganizmanin dna'sı inceleniyor. Örnek verecek olursak ureolasma bakterisi. Kültürde üreme olmuyor. Ama pcr ile ureplasma bakterisinin dna si aranıyor. %100 e yakın sonuç veriyor. Ya var ya yok. Yani pcr yontemi denenipte hangi bakteri cikarsa diye bir durum söz konusu değil. Verilen numunede bilinen bir bakteri bakteri aranıyor yani.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Cengiz yazdı:
Sabir yazdı:Pcr yöntemi bir kültür yöntemi değil. Yanlış bir bilgi varsa duzeltelim. Bildiğim kadarıyla pcr yönteminde mikroorganizmanin dna'sı inceleniyor. Örnek verecek olursak ureolasma bakterisi. Kültürde üreme olmuyor. Ama pcr ile ureplasma bakterisinin dna si aranıyor. %100 e yakın sonuç veriyor. Ya var ya yok. Yani pcr yontemi denenipte hangi bakteri cikarsa diye bir durum söz konusu değil. Verilen numunede bilinen bir bakteri bakteri aranıyor yani.
Haklisin belirli seyler araniyor mesela ben son yaptirdigimda 11 ajan arandi.Odanin icinde saat,takvim,tablo varmi diye bakiyorlar.Eger televizyon varsa arananlar lustesinde olmadigi icin görmüyorlar.
Bu durumda bizde olan bakteri ,arama listesinde değilse işimiz şansa kaldı.
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

Bu antibiyogram için de geçerli . Sadece 10/12 tane antibiyotik için genelde kültür yapılıyor özel hastanelerde çünkü çoğunun lab standardı aynı