Antibiyotik ne kadar sürede etki etmeye başlar ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
karina
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Antibiyotik ne kadar sürede etki etmeye başlar ?

Mesaj gönderen karina »

Arkadaşlar kullanılan antibiyotikler genelde aylarca kullanılıyor bunlar ne kadar süreden sonra etki edilmezse bırakılıyor veya etki edilmese bile kullanılmaya devammı ediliyor etki görenler kaçıncı haftada veya zamanda gördü işe yarayıp yaramadığına kaçıncı haftada karar veriliyor yani bunu öğrenmek istiyorum
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Antibiyotik ne kadar sürede etki etmeye başlar ?

Mesaj gönderen igozukara »

karina yazdı:Arkadaşlar kullanılan antibiyotikler genelde aylarca kullanılıyor bunlar ne kadar süreden sonra etki edilmezse bırakılıyor veya etki edilmese bile kullanılmaya devammı ediliyor etki görenler kaçıncı haftada veya zamanda gördü işe yarayıp yaramadığına kaçıncı haftada karar veriliyor yani bunu öğrenmek istiyorum
Benim şikayetler tavan olduğu donemde dogru antibiyotige denk geldim, 1 haftada sikayetler yarilandi, 1 ayda %90 oldum. Yani bir ilaci max 1 hafta kullancan fayda görmüyorsan birakicaksin, fayda goruyosan devam edersin. Burda bircok arkadasin yanlisi bu, fayda gormedigi halde haftalarca kullanan var sırf duyarli cikmis diye. Halbuki lab sonuçları cok yaniltici. Bende kulturde,pcr da enterecoc ve stap cikti, linezolid kullandim hic fayda etmedi. Bunun ornegi cok