Prostat sivisi lokosit olcumu.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NeverGiveUp

Re: Prostat sivisi lokosit olcumu.

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Hocam diledigini yaz lutfen.. Yalniz ikili satasmaya mahal vermeyelim, tartisma oluyosa da kirici olmayalim. Bu hepimiz icin gecerli. Dusunduklerimizi yazalim diye var bu forum. Diilse bu forumda ben de cok tartistim, bunda bisey yok..
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

prostatiniseveyim yazdı:Eyvallah yok cnm kimse kimseyi susturmasin herkes yazsin

Tartismakta guzel kimse kimsenin fikrini deistermesede bi sonucu olmasada maksat bir arada oluyoz

Onemli olan niyettir sagolasin iyi niyetinle bize bi sey anlatiyon

Ben de baska bi sey anlatiyorum

İyi seneler
İyi seneler ps kardesim iyi niyetimi anladigin icin tskler.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

Kadir bey de önceki mesaj larinda söylemiş arkadaşlar. Bence tedavi anlamında ciddi bir katkısı var pr. masajının. Ancak kime yaptiracağız.. Bu yüzden etkili self masaj öğrenmek faydali olabilir.
NeverGiveUp

Ayhan hocam, prostat masajinin artisi olabilecegi gibi eksilerinden bahseden bir guruh da var. Bazi urologlarin bunu reddetmelerine neden oluyor ptit hastalari icin.. Cunku iltihapli alana basi yapilirsa iltihabin daha da azabilecegini ve sikayetlerin artabileceginden bahsediyorlar. Bu da bir gorus.. Ne diyorsun?

Bir de nasil oldun? Nasil gidiyor tedavi?

prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Valla ben zafete gityigim gun cok ugrasti bastirdi siviyi cikaracam diye sonrasinda 2 3 gun kendiliginden akinti oldu b3n de anaaa uretrit oldum akinti baslafi diy3 kafayi yefim drdr gezmistim

Faydalimi zararlimi bilinmez kararinda yapilirsa faydali gibi sanki ama bazi drlar var eli cok hafif iyi gelio bazisifa bilmio isi cok yukleniyo pek iyi gelmio o zaman
NeverGiveUp

Est ne izni, kisisel konu disi tartismalar bize bisey kazandirmaz. Ben bunun olmasini istemedim sadece. Degilse izin vermek falan agir kelime, haddime degil. Ben 1 yildir hastayim, sizlerden ogrenecek cok seyim var. Yukarda konuyu kapatalim derken karsilikli kisisel tartismalari kapatalim dedim ben, yanlis anlasilmasin. Degilse aklimizdakileri soracagiz, karsilikli fikir alisverisinde bulunacagiz elbette kirmadan-dokmeden.

NeverGiveUp

Kimseyi savunmak icin yazmiyorum ama bunu basit ve guncel bir ornekle aciklayim..

Kadir agbinin savundugu sey su; prostatit rahatsizligi terorle mucadele gibidir. Dagdaki son terorist, prostattaki son bakteri olene kadar mucadele edeceksin. Sen eger bu teroristlerle masaya oturursan eger, anlasmaya calisirsan yani (semptomatik olarak prostati rahatlatmak icin quercetin, alfabloker vs alirsan yani) bu terorist bu zaman zarfinda daha da guclenir ve bir gun gelir seni sirtindan vurur. Son bakteri olene kadar devam edeceksin, degilse saniyede onlarca, yuzlerce, milyonlarca bolunebilen bir organizma bu..

50 defa lokosit olcturdum diyor Kadir agbi, 3 ve 50 arasinda daglar kadar fark var hocam.. Tekrar kisa surede nuksettiginde tekrar gidip lokosit olcturseydin, belki sen de tedaviye devam edip kurtulacaktin/rahatlayacaktin.

NeverGiveUp

Yalniz simdi benim de kafami kurcalayan bazi durumlar da var; ben bu yontem ise yariyor ya da yaramiyor demiyorum. Bi oyle bi boyle hic biseyi savunmuyorum da, sadece kafamdakileri soruyorum. Soyledim ya, yontem tam bir muamma.. Fakat tekrar tekrar soyluyorum bence denenmeli. Evet bakteri belli degil ama hangi urologa gidersen git zaten yapistiriyor kafasina gore anibiyotigi.

1- Eski forumdan Dogan agbinin savundugu biseydi bu, ilk ondan duydum ben buna benzer bisey, gecenlerde de Ayhan hocamla forumda yazistik. Vucut bazen otoimmun bazi rahatsizliklarda kendi dokulariyla savasir ve bu esnada lokosit uretir. Bu otoimmun rahatsizligin baslangici mikrobik bir ajan olabilir de, olmayabilir de. Eger bu bizimki otoimmun bi rahatsizliksa (ki bi cogumuzda bakteri bulunmamasi bunu dogrulayabilir) bu durumda antibiyotik almak ters tepebilir, cunku zaten sorunlu bir bagisikliktan bahsediyoruz.. Bu durumda antibiyotik almak yerine salt masaj is gorebilir.

2- Prostatit mantar kokenli mikroplar tarafindan enfekte olduysa (ki bu durumda da lokosit salgilanir) yine bu durumda da antibiyotik kullanmak sakincali olabilir. Bu durumda antibiyotigin kimine iyi gelmesini, kimine kotu gelmesini akla getirebilir. Bu durumda antibiyotik icerikler yerine antifungallerin kullanilmasi gerekebilir. Ornegin bir cok kaynakta yaziyor; candidanin prostat enfeksiyonlarina neden olabilecegini. Ben bu konuyu cok arastirdim, yontemi denedim fakat sebat etmedim. 3 ay diyet tutup biraktim.

Bunlar da isin kafama takilan kisimlari. Yani kiminde gercekten bakteri vardir, antibiyotik ise yariyodur.. Kimininki otoimmundur, mantardan kaynaklaniyodur ise yaramiyodur.. Kisaca bu.

Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Peki mantardan kaynaklanıyorsa ne gibi bir tedavi yapmamız gerekiyor. Çünkü ben mantardan olduğunu düşünüyorum.Çok antibiyotik kullandım,geçmedi. Birde beyler benim tam sağ alt kaburgamın orada belde kült bir ağrı var. Böbrek ağrısı olsa tahlillerde ve röntgen de bir şey çıkması lazım değil mi? Bu sorularıma cevap vermenizi rica ediyorum.
NeverGiveUp

Forum Selcuk agbinin, o kurdu sagolsun. Kendi yogun oldugu icin pek giremiyor ben girip cikiyorum diye yoneticilik istedim verdi.

Simdi o konuya dair de soyle bisey yazmistim ben daha once, bahsettiginiz sey yillar once gerceklesen bi olay. Sizin tecrubesiz yeni hasta oldugunuz gibi, Zafer hoca da o donemde bu rahatsizliga dair henuz tecrubesiz olabilir. Tamam sen iyilestin demesi de nuksetme olasiligini goz onunde bulundurmamasindan olabilir.

Bu arada ben iki farkli urolog daha biliyorum islemi yapan. Bunlari forumda hic yazmadim, yazmayi da dusunmuyorum cunku bu hastanelerin lab'larinin cok saglikli olmadiklarini dusunuyorum. Bir de oyle bir husus var; islemi yapan dr bulsaniz dahi lab sorunlu olabiliyor. Bi kenarda bekleyebiliyor mesela ornek. Zafer hoca direk kendi alip iniyor lab'a.

NeverGiveUp

Tuhraser yazdı:Peki mantardan kaynaklanıyorsa ne gibi bir tedavi yapmamız gerekiyor. Çünkü ben mantardan olduğunu düşünüyorum.Çok antibiyotik kullandım,geçmedi. Birde beyler benim tam sağ alt kaburgamın orada belde kült bir ağrı var. Böbrek ağrısı olsa tahlillerde ve röntgen de bir şey çıkması lazım değil mi? Bu sorularıma cevap vermenizi rica ediyorum.
Tuhraser merhaba. Oldugunu dusunmek yetmiyor hocam, emin olmak gerek. Degilse bosa kurek cekiyor hissetmek cok yoruyor insani. Forumda ben bu konuya dair cozum isimli bir baslik acmistim, uzerinde cok durmustum fakat cok mesakkatli bi surec. Cok detay var ve mantardan emin olmadan denemek cidden daha cok hirpalar.

Ha simdi diceksin ki "nasil emin olabiliriz" onu ben de bilmiyorum, fikir yurutebilirim sadece.

Mesela forumda akin vardi, gorusuyoruz hala. Gayta tahlili sonucu candida oldugunu ogrenip iyilesti. Fb uzerinden yazisiyoruz arada. Cengo mesela hic tahlil yaptirmadan diyet yapip iyilesti.

Bunun disinda; kanda immino globilin testinden candida antibody'sine bakilir demisti bu dunya sagliktaki Berkay. Ben arastirmistim, tr'de yapilmiyor bu test fakat bi lab yurtdisina gonderiyoruz dilerseniz 3 test var, test basi 150 tl demislerdi. Emin olamadim ve gitmedim.

Dunyasagliktan fda onayli bi test cubugu aldim idrarla candidaya bakan. Teste gore candida negatifti fakat ona da ne kadar guvenilir hic bilmiyorum. Cunku bu yontem prostata diil mesaneye bakiyor.

Ve ben kendimde en az 10 tane candida semptomu sayabilirim, prostatit bunlardan yalnizca biri fakat onun da candidadan kaynaklanip kaynaklanmadigindan emin degilim.

Bir de varsa arastirmak lazim prostat sivisindan da candidaya bakilabilir mi diye.. Hadi bunu da Ayhan hocamiza soralim. Adamin zaten basinda ptit derdi var, biz de aklimiza takilani soruyoruz, cevap bekliyoruz orasi ayri : )) Ayhan hocaam, prostat sivisindan candida baktiricaktik?

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

NeverGiveUp yazdı:Yalniz simdi benim de kafami kurcalayan bazi durumlar da var; ben bu yontem ise yariyor ya da yaramiyor demiyorum. Bi oyle bi boyle hic biseyi savunmuyorum da, sadece kafamdakileri soruyorum. Soyledim ya, yontem tam bir muamma.. Fakat tekrar tekrar soyluyorum bence denenmeli. Evet bakteri belli degil ama hangi urologa gidersen git zaten yapistiriyor kafasina gore anibiyotigi.

1- Eski forumdan Dogan agbinin savundugu biseydi bu, ilk ondan duydum ben buna benzer bisey, gecenlerde de Ayhan hocamla forumda yazistik. Vucut bazen otoimmun bazi rahatsizliklarda kendi dokulariyla savasir ve bu esnada lokosit uretir. Bu otoimmun rahatsizligin baslangici mikrobik bir ajan olabilir de, olmayabilir de. Eger bu bizimki otoimmun bi rahatsizliksa (ki bi cogumuzda bakteri bulunmamasi bunu dogrulayabilir) bu durumda antibiyotik almak ters tepebilir, cunku zaten sorunlu bir bagisikliktan bahsediyoruz.. Bu durumda antibiyotik almak yerine salt masaj is gorebilir.

2- Prostatit mantar kokenli mikroplar tarafindan enfekte olduysa (ki bu durumda da lokosit salgilanir) yine bu durumda da antibiyotik kullanmak sakincali olabilir. Bu durumda antibiyotigin kimine iyi gelmesini, kimine kotu gelmesini akla getirebilir. Bu durumda antibiyotik icerikler yerine antifungallerin kullanilmasi gerekebilir. Ornegin bir cok kaynakta yaziyor; candidanin prostat enfeksiyonlarina neden olabilecegini. Ben bu konuyu cok arastirdim, yontemi denedim fakat sebat etmedim. 3 ay diyet tutup biraktim.

Bunlar da isin kafama takilan kisimlari. Yani kiminde gercekten bakteri vardir, antibiyotik ise yariyodur.. Kimininki otoimmundur, mantardan kaynaklaniyodur ise yaramiyodur.. Kisaca bu.
Ozan iyi aksamlar,
Burada bir aciklama yapma geregini duydum.Prostat sekresyonu lokosit sayisinin yuksek oldugu zamanlarda,kullandigim antibiyotikler neticesinde,tüm klasik prostatit semptomlari iyilesiyordu ...prostat sisligi dahil...isemem bile rahatliyordu ve lokosit sayisi normale geliyordu.Buda mantiken ilacin calistigini gosterir.Bunlari sende gozlemledin zaten...kimse körü körüne antbiyotik kullanmaz)))
Tuhraser

Peki beyler sağ taraftaki beldeki ağrı böbrekten olsa tahlillerde ve röntgende bir şey çıkmaz mıydı? Antibiyotikler zarar vermiş olabilir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tuhraser yazdı:Peki beyler sağ taraftaki beldeki ağrı böbrekten olsa tahlillerde ve röntgende bir şey çıkmaz mıydı? Antibiyotikler zarar vermiş olabilir mi?
Tuhraser mrb,
Antibiyotiklerin zarar verdigini dusunuyorsan icinin rahatlamasi icin,bobreklerle ilgili, BUN ve KREATININ diye iki tahlil var onu yaptir...karaciger icinde ALT ve AST enzim degerlerine baktirabilisin.
NeverGiveUp

Kadir agbi merhaba. Koru korune kullanmak degil ama soylemek istedigim sey daha cok prostat enfeksiyonuna neden olabilen etkenlerin farklilasabilecegi. Tamam prostat sisiyor ve buna neden oluyor ama neden sisiyor? Gercekten bakteri musasebetiyle sisiyosa tamam..

Agbi ben de gozlemledim ama hem negatif hem pozitif getirileri oldu.. Mesela antibiyotik sonrasi lokosit kismen de olsa dustu (her ne kadar laba guvenemesem de. Dedigim gibi kayseri'de bi yerde yaptirdim, telde konusmustuk) fakat ayni zamanda kasik ve bacak agrilarim da tavan yapti antiboyotiklerden sonra. Ters orantiliydi yani. Bunu forumda da yazmistim o donemde ozellikle azitrodan sonra agrilarim artti diye. Oysa bir antibiyotigin es zamanli olarak agriyi da azaltmasini beklememiz lazim. Yani sendeki antibiyotik sonrasi rahatlama bende olmadi agbim.. Aksine daha da cogaldi.

O kadar cok detay var ki soylenebilecek.. Fakat tekrar tekrar soyluyorum, kimse bu konulara takilip da bu islemi esgecmesin, bu yontemi bence kesinlikle deneyin fakat dilediginiz yerde deneyin. Sadece ben Nevsehir'de ve Kayseri'de gittigim iki urologa rica etmem sonucu lokosit baktirabildiysem eger siz de bulursunuz araya araya. Alin randevuyu, doktorla konusun gitmeden once ve sorup oyle gidin. Bisey kaybetmezsiniz. Dedigim gibi, sebep farkli etkenler olabilir, bu sebepten bu da denenmesi gereken tedavilerden biri.

NeverGiveUp

Cengiz hocam alt kat ust kat net emin degilim ama aklimda oyle kalmis. Yaniliyor da olabilirim.

ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bana göre,bu hastalığın iyileşmemesinin iki nedeni var.

1.bir cinsel ilişkiden sonra bir mikroba yada bir bakteriye bağlı olarak veya başka bir nedenden dolayı prostatta deformasyon oluyor ve sürekli idrardan sperm den yada bilmediğimiz başka nedenlerden dolayı prostat sürekli iltihaplanıyor.bunu defalarca yazdım ama yine yazayım.aynı kr farenjitteki gibi.boğaz yapısı bozulduğu zaman kendini düzeltemiyor ve normalde sağlıklı bir boğazın etkilenmediği dış etkenlere karşı bozuk olan boğaz yapısı daha çabuk ve sürekli etkilenerek iltihaplanıyor.bu kr farenjitin tedavisi henüz tıp dünyasında yok.ama kr farenjitin de bu hastalığı taşıyanlar arasında tıpkı prostat iltihabında ki gibi farklı farklı verdiği rahatsızlık durumları var.mesela kimisinin sürekli sesi kısılır konuşamaz.birisi soğuğa ve sıcağa çok duyarlıdır.kimisi sürekli öksürür kimisi de sürekli boğazında bir ağrı hisseder.bazende her kış bir kez farenjit olup atlatanlar olur.ama boğaz yapısının bozulduğu zaman geri dönüşü olmadığı için bir kere farenjit olan hayatın sonuna kadar farenjit olur.kurtuluşu kesinlikle yoktur.bu hastalığı tedavi ettiğini söyleyen 2 doktor var.birincisi boğazı koter ile yakıyor ikincisi ise laboratuarda özel sıvı hazırlayıp 1 ay boğazına sürüyor.peki bu işlemlerin amacı ne? boğaz yapısını bozarak tekrar yenilenmesini sağlamak.koter yapan doktor gündüz kumbasar.cengiz sen biliyorsun bu doktoru.ben kendisi ile prostat iltihabı hakkında da konuştum.o da aynı şeyleri söylüyor.prostat deformasyona uğruyor ve orayı da koter ile yakabilseydik keşke demişti.kendisine gidersen bir gün sen de bu konuyu konuşursun.

2.prostatta bakteri yada mikrop sürekli gizli saklı bir köşede durabiliyor.

ben her iki düşünceye de uyacak bilimsel bir test belirtmiştim.hatta .''tonyalı'' da bu testi kendinde denemişti.sonuç ise nüks yaşamıştı.

ben birinci düşünceye daha yakın olsam da gösterebileceğim bir kanıt olmadığı için iki düşüncede bana göre bu hastalığa eşit mesafede.

lokosit bakma olayına gelince enjeksiyon yapan doktorlar hariç prostat sıvısına baktırarak iyileşen 5-6 kişi tanıdım.ama lokosit sıvısına bakmadan bir prostat iltihabı hastasını iyileştiren bir ürolog tanımıyorum.

zafer hoca mevzusu ise ben kendisine gittiğimde benim içinde eczaneciyi çağırdı.sonra dışarı çıktık.kardeşim dedim; bana söylediği takviye bende var.senide neden çağırdı anlamadım dedim.kusura bakma bir alışverişimiz bugün için olamayacak dedim.o da canın sağolsun abi dedi.zefer hocayada 160 yada 180 lira vermiştim sanırım.o zaman muayane ücreti 60 tl idi sanırım.ama aynı hastanedeki kbb uzmanı volkan hocanın muayene ücreti 90 tl idi.zafer hocanın muayene ücreti milletin burun kıvırdığı kbb uzmanında bile azdı.aynı hastanede göz doktoruna gittim onun içinde 12 lira vermiştim.yani muayane ücreti herkes için değişir.zafer hoca benide iyileştirmedi.ama ben bir kez gittim ve bana prostat sıvımda lökost sayım 7-8 olduğu halde ilaç yazmadı.benim arkamdan forum üyelerinden giden bir arkadaşta da 7-8 lokosit varmış ama ona ilaç yazmış.tabi onun şikayetleri daha farklıydı bilemem.o yüzden doktoru suçlamıyorum.adam günde dünya kadar hastaya bakıyor.belki kendisine inat edip gitmeye devam etsem iyileşmiştim.onu da bilemem.

istanbul da mesela leon hocada prostat sıvına bakıyor.izmirde necmettin hocada var.istanbul da bir kaç profesörde var.ama onlar eğitim araştırma hastanelerinde olduğu için bir tanıdık ile ancak muayane olursunuz.takdir edersiniz ki eğitim araştırma hastanelerinde uzman doktor bile bulmak çok zor.genelde asistan doktorlar mauayene ediyorlar.4 kap testi yapan bir tek adnan hocayı duydum.onada rica ile yaptırmış sanırım arkadaş.neredeyse ürologların %100'ü 4 kap testini yapmıyor.demek ki gereksiz bir test.eski kitaplarda kalmış bir teknik olmaktan bir adım öteye gidememiş ne yazık ki.
Tuhraser

Kadir Bey daha yeni kan ve idrar tahlili yaptırdım.Kreatinin normal ama kreatinin kinaz en fazla 300 olması gerekirken 6530 çıktı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tuhraser yazdı:Kadir Bey daha yeni kan ve idrar tahlili yaptırdım.Kreatinin normal ama kreatinin kinaz en fazla 300 olması gerekirken 6530 çıktı.
Dr ne dedi peki?
Tuhraser

Kreatin kinaz kaslarla ilgili dedi.Kaslarda bozulma olunca değeri artarmış. Ama sağ tarafımdaki ağrı beni çok yoruyor. Bu hastalığın ne olduğunu da bilmiyorum. İlk başta sadece sol testis ağrırdı şimdi pelvik bölge ve sağ bel kısmı ağrıyor. Tetkiklerde de bir şey çıkmıyor. 4 kap testi , PCR, sonra iesef iğne o kadar çok kullandım ki.Sonuç hep olumsuz oldu.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tuhraser yazdı:Kreatin kinaz kaslarla ilgili dedi.Kaslarda bozulma olunca değeri artarmış. Ama sağ tarafımdaki ağrı beni çok yoruyor. Bu hastalığın ne olduğunu da bilmiyorum. İlk başta sadece sol testis ağrırdı şimdi pelvik bölge ve sağ bel kısmı ağrıyor. Tetkiklerde de bir şey çıkmıyor. 4 kap testi , PCR, sonra iesef iğne o kadar çok kullandım ki.Sonuç hep olumsuz oldu.
Rektal tuse ile lokosite bakildimi?jKac cikti?
Tuhraser

Bakıldı lökosit bir kere 2 çıkmıştı.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

prostattaki lokositleri kapsar mi bilmiyorum ama vücut bazi durumlarda lokositleri kendi de salgılayabilir.Vücut bakterilerin yayildigini anladığında granülositler,monositler,makrofajlar ve bağışıklık sistemini harekete geçirir.Bağışıklık hücreleri yoğun miktarda TNF-Alfa İL-1 gibi uyarı maddeleri üreterek reaksiyonu kontrolden çıkarırlar,Akyuvarlar bakterileri öldürmeye yardimci olan zehirler yani lokosit salgılar.

Benimde yıllar önce hastaligin ilk yıllarındaki bazı tahlilleri buldum ,dr o zamanda uretral ve prostat salgısı testi yaptırmış hafta da bir 3 defa.Test sonucu 20-30 arası ortalama lokosit bulunmuş
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tuhraser yazdı:Bakıldı lökosit bir kere 2 çıkmıştı.
Lokosit normal..prostatta enfeksiyon oldugunu zannetmiyorum.Prostat sivisini lam uzerine damlattimi?
Tuhraser

Damlattılar.Umarım prostatit değilimdir. Böbreklere daha önce baktırmıştım. Bir şey olsa röntgende ve kan,idrar tahlillerinde çıkardı galiba.Ağrılar geçmiyor.Kadir Bey sizin iyileştiğinize de çok sevindim.
Kilitli