Prostat sivisi lokosit olcumu.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Tuhraser

Re: Prostat sivisi lokosit olcumu.

Mesaj gönderen Tuhraser »

İnternette prostata masaj için bir takım aletler satılıyor. Ama alıpta kullanan var mı bilmiyorum.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

ABittersweetLi yazdı:iyileşenlerin %99'u prostat sıvısı tahlili yaptırarak iyileşti.benim bildikleri öyle en azından.bu yöntem ile iyileşen 5-6 kişi tanıyorum.bir kaçı bu forum dan bir kaçı da forum dışından.
Hepsi de zafer oyman da mı iyileşti
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Zuspat yazdı:
ABittersweetLi yazdı:iyileşenlerin %99'u prostat sıvısı tahlili yaptırarak iyileşti.benim bildikleri öyle en azından.bu yöntem ile iyileşen 5-6 kişi tanıyorum.bir kaçı bu forum dan bir kaçı da forum dışından.
Hepsi de zafer oyman da mı iyileşti
hayır.ben zaten illa zafer oymana gidin demedim.gitmek isteyen gider gitmek istemeyen gitmez.sonuçta herkesin kendi kararı.şu doktor kesin iyileştiriyor desek bile o doktora dahi gitmeyenler olacaktır.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Prostat sıvısı tahlili yapan sadece 2 doktor var diye biliyorum ben biri zafer diğeri hataydaki doktor başka var mı o kadar gittim aradım ki kimse bakmıyor cam levhaya alıp
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen muharremmer »

Lokosit ölçümünden bende yaptirmayi düşünüyorum. İlk defa duyuyorum.

Forumun Pudendal Sinir bölümünde de yazdiğim gibi Ben Pudendal sinir sıkışması olarak düşünmüştüm hep aklim ordaydi
ama sürekli araştirirken değişik yöntemlerde deniyor insan.

4 gündür düzenli olarak 2 soğan doğrayip
üzerine biraz limonlayip yiyorum pelvik bölgeden gelen uyarilar ağri idrar hissi belirgin şekilde azaldi.

Bu da beni pudendal sinir düşüncesinden
çok uzaklaştirdi ilgisi yok gibi..
sinirsel birşey olsa soğan-antibiyotik vb.. filan dinlemez hep sabit şekilde uyari verirdi. Ama soğukta ve çok çay içtiğimde maksimumlaşan bir rahatsizlik.
Daha çok Kimyasal Tepkimelerle ilgili.

Lokosit ölçümü yaptirmayi düşünüyorum
ama açikçasi burada yazilanlar kafami biraz kariştirdi.

geçmiş muaynelerimde İDRAR Tahlili temiz çikiyor Sistoskobi uygulanmişti 7 yil önce Aşiri Aktif Mesane Teşhisi koymuştu hekim.
Ama 1 KELİME DAHİ PROSTATLA İLGİLİ BİŞEY SÖYLEMEDİ. Neden anlamiyorum.
Sonuçta onuda kontrol etmeliydi..

Soru şu bu lokosit ölcüm muhabbetini nasil halledebiliriz.

Zannedersem ürologlarin çok tercih ettiği birşey değil. Heleki İdrar tahlili temiz çikarsa. Ben ilk defa bu forumda duydum lokosit muhabbettini.

Kendim mi talep etmeliyim..

ve Zannedersem bu işlem devlet hastanesinde çok zor olur..
freeman

Mesaj gönderen freeman »

muharremmer yazdı:Lokosit ölçümünden bende yaptirmayi düşünüyorum. İlk defa duyuyorum.

Forumun Pudendal Sinir bölümünde de yazdiğim gibi Ben Pudendal sinir sıkışması olarak düşünmüştüm hep aklim ordaydi

üzerine biraz limonlayip yiyorum pelvik bölgeden gelen uyarilar ağri idrar hissi belirgin şekilde azaldi.

sinirsel birşey olsa soğan-antibiyotik vb.. filan dinlemez hep sabit şekilde uyari verirdi. Ama soğukta ve çok çay içtiğimde maksimumlaşan bir rahatsizlik.

geçmiş muaynelerimde İDRAR Tahlili temiz çikiyor Sistoskobi uygulanmişti 7 yil önce Aşiri Aktif Mesane Teşhisi koymuştu hekim.

Zannedersem ürologlarin çok tercih ettiği birşey değil. Heleki İdrar tahlili temiz çikarsa. Ben ilk defa bu forumda duydum lokosit muhabbettini.

Devlet hastaneside zor lokosite baktirmak ,belki rektal muayene yapan cikabilir prostat kontrolü için.istanbulda yaşiyorsan özel hastanede yaptirabilisin .Medicana hastanesi bahçelievler şb dr zafer oyman yapiyor.muayene 90 tl prostat sıvı tahlili 100 tl idrar tahlilide yapabilir.
ABittersweetLi

Zuspat yazdı:Prostat sıvısı tahlili yapan sadece 2 doktor var diye biliyorum ben biri zafer diğeri hataydaki doktor başka var mı o kadar gittim aradım ki kimse bakmıyor cam levhaya alıp
bir çok doktor bakıyor.doğru doktorlara gitmemişsiniz demek ki.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Cengiz yazdı:
muharremmer yazdı:Lokosit ölçümünden bende yaptirmayi düşünüyorum. İlk defa duyuyorum.

Evet kardes hemen hemen kinse yapmiuor.Bunun nedenini çözemedik daha.Bazilarimiz bu islemin gereksiz para tuzagi bazilarimiz %99 ürologun ugrasmak istemedigini bazilarimiz ürologlarin %99 unun bu işten bihaber olduklarini bazilarimizda bu islemin prostatit icin olmazsa olmaz oldugunu düşünüyor.Bu islemde forumumuz sayesinde duyuluyor iste.Bir yete sponsor olsalardi o kadar reklam yapamazlardi.
Cengiz bey;
Ben sizin yazdıklarınızdan artık bu işe tepkiyle yaklaştığınızi hissediyorum. Belki siz farkında değilsiniz ama bu işe karşı aşırı mesafelisiniz. Bir kaç mesaj yukarda "neden bakmiyorlar acaba" diye cevap yazarken bile aslında " bakmaya gerek olmadığı için " diye cevap vermek istediginizi ben anlayabildim.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
ABittersweetLi

her doktorun yoğurt yeme şekli farklı.. mesela kr farenjit için türkiye de bir tek doktor tedavi ediyor.gittiğim 20-30 kbb doktoruna bu doktorun tedavi şeklinden bahsettim ama adamlar oralı bile olmadı.halbuki tamamen iyileştiriyor adam.kendilerinin bir tedavi şekli olmadığı gibi çoğu zaten sende kr farenjit yok kafana takma geçer diye geçiştiriyor.yani aynı prostatitteki gibi.

lokosit bakma olayında ise lökosite bakarak iyileştiren doktorlar var.yatarak serum ile antibiyotik ile tedavi olan kişinin çapada profesör prostat sıvısına ve idrara bakıp bakteri tespit edip tamamen iyileştirmiş.senin gittiğin zamanda belki başka doktor vardı.ama bu yöntem çapada da profesör doktorlar tarafından uygulanıyor.kaldı ki istanbulda prostat sıvısına göre tedavi planlayan leon saporta da dahil olmak üzere bir kaç profesör daha var.samsunda iyileşen bir arkadaş vardı.o da prostat sıvısına göre tedavi görmüş ve tedaviyi uygulayan yine profesör doktor.(tamamen iyileşmiş) tabi herkes bu şekilde tedavi etmeye çalışmıyor.mesela ankara daki profesör doktor 3 aylık antibiyotik ile 10 kişiden 6-7 kişiyi tamamen iyileştirdim diyor.

yani doktordan doktora değişir bu işler.mesela rusyadaki,filipinlerdeki,amerikadaki,yunanistandaki prostatit olayına odaklanan doktorlar prostat sıvısına bakıp ta tedavi ediyorlar.

sonuçta isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz.4 kap testi yaptırıp da iyileşen ben görmedim şahsen.zaten yaptıranda bir kişi gördüm.o da geçenlerde söyledi.adnan arıcana yaptırmış sanırım.başka yaptıran varsa da kaçırmış olabilirim.sonuçta kim nasıl yarar gördüyse onu tavsiye eder.neyse böyle işte..

benim şu an ki,tek odaklandığım şey acaba bu prostatit gerçekten iyileşiyor mu :) tonyalıda antibiyotik testi sonrasında az da olsa nüks olmuş.hep kafamda acaba soruları? çünkü bu düşünceyi destekleyen çok şey var.kr farenjiti bile tamamen tedavi edemeyen tıp dünyası benzer durumdaki prostatiti nasıl tedavi etsin.deformasyona uğrayan bölgeler tekrardan tahrip edilip yeniden canlandırabilir mi acaba?
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Bu konuya cok mudahil olmak istemiyordum aslinda ama soylemek istedigim bir kac sey var.

Cengiz hocam, herkes inandigini soyluyor. 100 doktorun 99 tanesi yapmiyor olmasi bunun dogru oldugunu ya da olmadigini gostermez. 100 hastadan kac tanesi iyilesiyor ki zaten?

Kadir agbinin bu hususta bir cikari yok, adam iyilesmis yontem bu diyor gayet iyi niyetle. Forumdaki tum zit goruslere ragmen, ki bu zit goruslere zaman zaman ben de dahilim "ne haliniz varsa gorun" demiyor, ben iyilestim diyip cekip gitmiyor. Herkesin iyilesmesini istiyorum cunku zor oldugunu biliyorum diyor ve yardimci olmaya calisiyor. Kimseyi kolundan zorla tutup lokosit olcturmeye de goturmuyor. Ozellikle tek doktora gidip bu isi yaptirin da demiyor, yontem bu diyor sadece.

Simdi soyle bisey var, bu rahatsizlik zaten bir garabetler silsilesi. Kime neyin ne kadar iyi gelecegi muamma. Bu sebepten iyilesen insanlari kendimize rehber almamiz lazim. Bakin, kesin care demiyorum fakat denenmeli diyorum. Bu yontem bazilarina iyi gelebilir, bazilarinda ise yaramaz. Dolayisiyla siz bu ise yaramayan bir yontem diye kestirip attiginizda baska hastalar da bunu esgecebilir. Ben denedim ise yaramadi demek cok baska, ki bunu zaten forumda soyleyen arkadaslar oldu ve olacaktir da.. Yontem bir fiyasko tarzinda cumleler kurmak cok baska..
Oyle ya da degil bilemem ama senin kurdugun cumleler ne yazik ki ikinci soyledigimdeki gibi algilaniyor okuyanlar tarafindan.

Care arayan insana, ozellikle bizim dururumuzda dur denilmez. Deneyin arkadaslar, kendinize iyi bulan seyi bulana kadar durmayin ve deneyin. Bu zaman zaman cok sert bir antibiyotiktir, zaman zaman cok masum kabak cekirdegidir. Onu kendiniz bulacaksiniz.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

Tamam o halde uzatmaya luzum yok diye dusunuyorum. Prostat sivisinda masaj sonrasi lokosit baktirmak ve sonrasinda ona gore tedavi uygulamak denenebilecek yontemlerden biridir, kimi hastalar bundan fayda goruyor kimi fayda gormuyor diye kapatalim konuyu.

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

NeverGiveUp yazdı:Tamam o halde uzatmaya luzum yok diye dusunuyorum. Prostat sivisinda masaj sonrasi lokosit baktirmak ve sonrasinda ona gore tedavi uygulamak denenebilecek yontemlerden biridir, kimi hastalar bundan fayda goruyor kimi fayda gormuyor diye kapatalim konuyu.
Hay agzina saglik Ozan...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Burada yurekle ilgili konulara girmeseydin iyi olurdu...
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

ABittersweetLi yazdı:
Zuspat yazdı:Prostat sıvısı tahlili yapan sadece 2 doktor var diye biliyorum ben biri zafer diğeri hataydaki doktor başka var mı o kadar gittim aradım ki kimse bakmıyor cam levhaya alıp
Kim mesela prostat sıvısı tahlili yapan cam levhaya alıp mikroskop da bakana söyle de insanlar zafer yerine oralara girsin Hatay çık sapa...
ABittersweetLi

Zuspat yazdı:
ABittersweetLi yazdı:
Kim mesela prostat sıvısı tahlili yapan cam levhaya alıp mikroskop da bakana söyle de insanlar zafer yerine oralara girsin Hatay çık sapa...
leon hoca ile başlasınlar o zaman.daha önce 10000 kez söyledim.eski mesajlarıma bakabilirsin.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Leon nun muanesi 500 tl sadece ama tahlil felan derken ayda 2 bin TL'yi bulur insanların zafer bey e gitmek istememesi çok maliyetli olması bir de şehir dışından gelenler de var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Arkadasim bak, ben Zafer hocanin ortagi degilim...sizden alinan paralari bende odedim..kendisinden allah razi olsun onun sayesinde iyilestim...iyilik gordugum insani ben niye burada kotuluyeyim!! Ben burada fayda gordugumu iyilestigimi defalarca yazdim..uyguladigim yontemide yazdim...lokosit konusunu,4kap konusunu sana yazdim..benim yazdigim gibi baskalarida yazdi..medicanadaki aletlerin daha teknolojik oldugunu burada kimse soylemedi,ben orada iyilestigimi soyledim
Doktorun prostat masajinda elinin pratik oldugundan bu isi iyi bildiginden bahsettim...ucret fazlaymis onu bilemem pahaliysa gitmeyeceksiniz kardesim!Ben burada konuyu kapatmistim sen ustu kapali gonderme yapmaya devam ediyosun!Burasi ego tatmin yeri veya polemik yaratma zemini degil!Burada insanlar saglik ariyor,uslubunuza dikkat edin! Benim nasil bir insan oldugumu bilenler bilir!
Sizin bu forumda tartismadiginiz insan kalmadi!Ben insanlara faydali olmak icin buradayim geyik muhabbeti icin degil! Bir kere sen diye hitab etme! Burasida tartisma yeri, zemini degil! Benimle bir derdin varsa soylede bilelim!
ABittersweetLi

Zuspat yazdı:Leon nun muanesi 500 tl sadece ama tahlil felan derken ayda 2 bin TL'yi bulur insanların zafer bey e gitmek istememesi çok maliyetli olması bir de şehir dışından gelenler de var
kendisinin ayrı olarak çalıştığı bir hastane var.isteyen oraya gidebilir.daha az maliyetli olur.ama gitmeden ararsanız orada prostat sıvısı tahlili yapıyor mu diye sorarsanız iyi olur.prostat sıvısı tahlilinden başka tahlil de istemiyor sanırım.prostat sıvısına da kendi muayenesinde ekstra ücret almadan bakıyor diye biliyorum ama gitmeden arayıp bu mevzuyu da sorarsınız.

bu hastalık için mecbur para harcayacaksınız.başka çareniz yok.başka bir metod ile prostat sıvısına bakmadan iyileştiren bir başka doktor olmadığına göre yapacak fazlada bir şey yok.(ankaradaki doktorun tedavisini ve enjeksiyon yapan doktorları saymıyorum) prostat sıvısı tahlili yapan doktorlar var.yeterki siz yaptırmak isteyin.illaki bulursunuz.eğitim araştırma ve üniversite hastanelerine de tek tek gidin.
NeverGiveUp

Cengiz hocam, fikrinize elbette saygi duyuyorum/duyuyoruz. Fakat bazen ne soylediginizden daha cok nasil soylediginiz onemlidir. Ilk basta cevap yazmadim cunku o zaman Kadir beyle herhangi bir polemik icine girmemistiniz henuz. Sonrasinda bu karsilikli tartisma hali alinca Kadir bey'in ismini zikrettim. Ve yontemi bu foruma anlatan da kendisi, dolayisiyla siz bu yontemden bahsettiginizde akla gelen, cagristiran isim de o.

Eczane meselesi benim de aklima takildi, fakat soyle dusundum sonra: demek ki istedigi ilaclari, takviyeleri bu eczane tedarik ediyor. Almak zorunda da diiliz.. Eger Zafer hoca maddi bir beklenti icine girse yontemi bu olmaz, gider bi lab'la anlasir ve gereksiz tahliller ister.... Seklinde dusundum. Ve siz benden daha tecrubelisiniz, ne doktorlar ne alakasiz tedaviler icin ne paralar istiyorlar. Ben oraya gidene kadar testlerde hic bir belirti olmadigi icin prostatit oldugumdan dahi emin olamiyordum biliyor musunuz? En nihayetinde lokosit tespitiyle bunu beynimin ustune oturttum. Degilse baska rahatsizliklardan kaynaklanan sancilar oldugunu dusunuyordum. Simdi savastigim sey daha net.

Gecenlerde forumdan bir arkadas aradi, dedi ki "agbi varikosel ameliyati oldum, hemoroidim var.. Agrilar bunlardan oluyomus diyolar, ne diyosun?" git kardes lokosit baktir emin ol dedim..

Yine uc gun once pudendal sikismasindan muzdarip olabilecegini dusundugum bir arkadas enj igne yaptiracagim diyor. Git once bir lokosit olctur dedim.. Velhasili bu yontem hic bir ise yaramiyorsa net teshis icin ise yariyor ve tedavi icin de care olabiliyor. Durduk yere hic bir organda 15 16 lokosit cikmaz. Bu normal degil. Bazisindan hic lokosit cikmiyo diyebilirsiniz, dogrudur cikmayabilir fakat ayirici tani icin bu yontem gerekli.

Kotu niyetli yazmadiginizi biliyorum, yontemin ise yaramadigini soyluyorsunuz aslinda fakat mesele cok uzadi. Her ikiniz de olgun insanlarsiniz, bizler zaten dert sahibi insanlariz ikinizden de rica ediyorum lutfen artik kapatalim aksi takdirde konuyu kilitlemek durumunda kalacagim.

Selamlar.

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz bey kardesim bak yine yanlis yaziyorsunuz!!" Bu tedaviden fayda gormedim " diyebilirsiniz...fakat tavsiye etmiyorum demeyin..ben ve benim gibi 4-5 kisi bu tedaviden cok fayda gordu burada isimde verebilirim geregi yok...prostatit hastalari bu yöntemi denemek zorunda...tavsiye etmiyorum diyorsunuz..baska hastalarin onunu tikamayin.Sahsimla ilgili yaptiginiz gizli hakaretlere forum hatirina su an icin cevap vermiyorum.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

ABittersweetLi yazdı:
Zuspat yazdı:Leon nun muanesi 500 tl sadece ama tahlil felan derken ayda 2 bin TL'yi bulur insanların zafer bey e gitmek istememesi çok maliyetli olması bir de şehir dışından gelenler de var
kendisinin ayrı olarak çalıştığı bir hastane var.isteyen oraya gidebilir.daha az maliyetli olur.ama gitmeden ararsanız orada prostat sıvısı tahlili yapıyor mu diye sorarsanız iyi olur.prostat sıvısı tahlilinden başka tahlil de istemiyor sanırım.prostat sıvısına da kendi muayenesinde ekstra ücret almadan bakıyor diye biliyorum ama gitmeden arayıp bu mevzuyu da sorarsınız.

bu hastalık için mecbur para harcayacaksınız.başka çareniz yok.başka bir metod ile prostat sıvısına bakmadan iyileştiren bir başka doktor olmadığına göre yapacak fazlada bir şey yok.(ankaradaki doktorun tedavisini ve enjeksiyon yapan doktorları saymıyorum) prostat sıvısı tahlili yapan doktorlar var.yeterki siz yaptırmak isteyin.illaki bulursunuz.eğitim araştırma ve üniversite hastanelerine de tek tek gidin.
Evet çok zaman ve para harcamak gerekiyor sanırım bakalım Allah büyüktür elbet bir gün çıkar karşımıza bir şifa kapısı
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

kadir yazdı:Cengiz bey kardesim bak yine yanlis yaziyorsunuz!!" Bu tedaviden fayda gormedim " diyebilirsiniz...fakat tavsiye etmiyorum demeyin..ben ve benim gibi 4-5 kisi bu tedaviden cok fayda gordu burada isimde verebilirim geregi yok...prostatit hastalari bu yöntemi denemek zorunda...tavsiye etmiyorum diyorsunuz..baska hastalarin onunu tikamayin.Sahsimla ilgili yaptiginiz gizli hakaretlere forum hatirina su an icin cevap vermiyorum.

Prostatit hastalari bu yontemi denemek zorunda

Abi bu sekilde yazarsan olmaz zaten burda karsi cikilan senin uslubun olmazsa olmaz tavrin
lokosit saydirmak sart diyorsun

Bunu okuyan herkeste istanbulun yolunu tutuyor iyilesecegini sanip hemde eczaciyada bir suru para bayiliyor ben bir suru adam taniyorum lokosit saysirmisiz eczaciyada para bayilmis ama iyilesmemis senin ornegin kadar benim de var

Ben diyorumki farzi misal lokosit sayimi yapmadan hoca antibiotik verse

Yine iyilesirsin maharet ilacta lokosit saymakta degil diyorum

Nitekim senin uzaktan ilac yazdigin ve lokositini hic saydirmadan bu ilaclari kullanip iyilesip sana allah razi olsun diyen bi kac kisi vardi bu forumda
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ps iyi seneler kardesim....bana gore lokosit saydirmak sart, soyleki; Bir kere hastaligin tanisi icin sart..ikincisi lokosit miktari, kullanacaginiz antibiyotik miktarini belirlemek icin gerekli...ornek verecek olursam; prostat sivisindaki 10-12 lokosite 3 adet iesef igne, bir adet flexilevo yetiyor.30-35 lokositede, 10 adet igne 2kutu flexilevo yetiyor.Bu bende boyle..baskasinda nasil olur bilemem.Bu lokosit saydirma yontemi bir yerde , gerektigi kadar antibiyotik kullanimi icinde faydali.3 uncusu prostat masajinin faydasinida biliyorsunuz, iltihabin drenesi ve kullanilan antibiyotigin prostata nufuz etmesi acisindan masaj gerekli.
Bunlar bana gore sart...cunku daha onceleri denedigim tedavi sekillerinden bir netice alamadim.Evet su anda yeni bir tedavi secenegi cikmadigi surece bana gore olmassa olmazidir bu yontem ...cunku netice alinmis bir yontem.Hatta dahada gelistirmek lazim bu yontemi.Su anda benden baska iyi olan yada hastaligi baski altina alinmis baska arkadaslarimizda var.Evet uzaktan ilac tavsiye ettigim faydali oldugum arkadaslar oldu, fakat o sekilde hedefte hata olabilir ve riskli.İstanbuldaki dr yada eczaciya gitmeniz sart degil...o konu benimle alakali bir konu degil turkiyede baska doktormu yok? Fiyatlari pahalymis...ben ne yapabilirim? Hataydaki doktoruda onerdim gecen gun.Baska drlarida arastirin bulun Benim olmazsa olmaz uslubum su an icin dogal cunku ben bir tezi savunuyorum su anda.O uslupta hastalarin iyilesmesi icindir.Baska ne yapalim? Bizim bu yontemi dahada gelistirmemiz gerekli oldugunu dusunuyorum ..ozellikle bakteri cinsini tespit etme yontemlerini ve farkli antibiyotikleri denemek gibi.Cunku fayda goremeyen hastalarda var.Bu hastalikta penisten giren bakteriyi yada mikroorganizmayi oldurmeden tamamen iyilesme saglanmaz diye dusunuyorum ben.Su an ben iyiyim ama yarin ne olacagi belli olmaz nuksedebilirde.Onun icin calismalarimiza devam edecegiz.Birbirimizin onunu tikamamak lazim.Burasi herkese acik...baska kanitlanmis iyilestirici yontemler bulun ve yazin lutfen.Selamlar...
prostatiniseveyim

Eyvallah yok cnm kimse kimseyi susturmasin herkes yazsin

Tartismakta guzel kimse kimsenin fikrini deistermesede bi sonucu olmasada maksat bir arada oluyoz

Onemli olan niyettir sagolasin iyi niyetinle bize bi sey anlatiyon

Ben de baska bi sey anlatiyorum

İyi seneler
prostatiniseveyim

Ozanada lafim var iki kisi birbirine hakaret etmedigi surece

Birisi oburunun kisilik haklarina saldirmadigi ve agir ithamda bulnmafigi surece konuyu kapatma lutfen agiz dalasida olsa tartismada olsa

Birakalim hetkes fikrini soylesin savunsun

Konuda gundemde kalsin komuyu niye kapatiyon

Ben bugun sirf foruma bu muhabbrt nereye vardi diye girmek icin geldim benim forumu okumama vesile oldu oyle bi sey satmiyolarsa ve kufur falan yoksa iki kisi tartisiyo diye kapatma lutfen

Yeterki konussun foruma girsin millet k8misi geyik yapsin bnm gibi kimi tartissin laf atsin kimi saf bilimsel bilgi versin burasi hayatin tadi tuzu tipki gercek hayattaki gibi hrtkesin bir davranis tarzi var kiminin samimi oldugu yakin hissettigi yazarlar kiminin gicik aldigi isimler var

Ama hepimiz prostatitiz aq ne edecen asker ocagi gibi burasi biz anlasmasini biliriz tatliya baglanir sen kilit vurma kardes
Kilitli