Kronik Prostatit Teşhisi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
warrior 35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Kronik Prostatit Teşhisi

Mesaj gönderen warrior 35 »

Merhaba dostlar.Tam 1 hafta önce İzmirde özel bir hastanede prostatit teşhisi konuldu.Hastalığın inatçı ve zor geçen bir hastalık olduğunu öğrendiğimde moralman çöktüm.Nette araştırma yaparken tesadüfen siteyi keşfettim.Başta Kadir abi olmak üzere tecrübelerini aktarıp yol gösteren dostlardan Allah razı olsun.İdrara geç başlama, tazyiksiz ve neredeyse ıkınarak gelen idrar şikayetiyle hastaneye gittim.Aslında belirtiler daha hafif şekilde uzun süredir vardı ama ben önemsemeyip ihmal ettim maalesef.Ağustos ayından beri cinsel olarak aktif değilim. Dönemsel libido düşüşü olduğunu düşünüp bunu da önemsemedim.Bir kaç hafta önce çok şiddetli bir gece boşalması yaşadım fakat penisim hiç sertleşmemişti. İdrar testinde her sahada 1-2 lökosit ve kalsiyum oksalat kristali görüldü, idrar kültüründe bakteri üremedi, prostat büyüklüğü 28 cc (37 yaş) ve işeme testi 6,2 ml/an çıktı.Doktor üretra darlığı yada mesane boyu yüksekliği de olabilir dedi.Doktorun yazdığı ilaçlar: Monodoks (2x1), podora (2x1), piyeloseptyl ve xaflu . İlaçları 2 hafta kullan, durumunu izle,tekrar gel dedi.Xaflu idrarı yapmamı kolaylaştırdı ama diğerlerinden henüz pek bir fayda göremedim.Ayrıca bugün Kadir abinin tavsiyesi üzerine solgar alfalipoik asit, solgar e vitamini, nutraxin bromelain ve resverol plus aldım.Benim Kadir abi ve diğer tecrübeli dostlara danışmak istediklerim:1-İlaç kombinasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz, bunu gibi antibiyotik kombinasyonları kullanıp fayda gören oldu mu? 2-Kullandığım 4 ilaçla birlikte takviye gıdaları de kullanırsam antibiyotiklerle ters etkileşim olur mu, böbrek karaciğere fazla mı yüklenmiş olurum ?3- İzmirde Prostatit tedavisi yapan iyi bir doktor önerisi olan var mı? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Hastalığı atlatıp şifa bulanlara gelmiş geçmiş olsun.Bizim gibi derdine şifa arayanlar da tez zamanda şifasına kavuşsun inşallah.
mehta23
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Kronik Prostatit Teşhisi

Mesaj gönderen mehta23 »

dostum burada herkesin dediği iki şey var, kültür ve pcr yaptırman. gereksiz antibiyotik almak anlamsız. bakteriyel mi değil mi çözmek gerekiyor. prostat sıvısı alan bir doktora git ve ondan bu testleri vermek istediğini söyle ve labaratuara götür ona göre uygun bir antibiyotik kullan, çıkmaz lökosit baktırır ona göre tedavi alırsın. yapılacak şeyler bunlar. ben 4 ay önce yakalandım o zaman da bunları diyordu herkes ama eşşeklik yaptım bekledim. zaman kaybetmeden testlerimi verir ve adı geçen bir doktor ile devam ederim yerine olsam.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

warrior 35 yazdı: 20.10.2023 - 20:02 Merhaba dostlar.Tam 1 hafta önce İzmirde özel bir hastanede prostatit teşhisi konuldu.Hastalığın inatçı ve zor geçen bir hastalık olduğunu öğrendiğimde moralman çöktüm.Nette araştırma yaparken tesadüfen siteyi keşfettim.Başta Kadir abi olmak üzere tecrübelerini aktarıp yol gösteren dostlardan Allah razı olsun.İdrara geç başlama, tazyiksiz ve neredeyse ıkınarak gelen idrar şikayetiyle hastaneye gittim.Aslında belirtiler daha hafif şekilde uzun süredir vardı ama ben önemsemeyip ihmal ettim maalesef.Ağustos ayından beri cinsel olarak aktif değilim. Dönemsel libido düşüşü olduğunu düşünüp bunu da önemsemedim.Bir kaç hafta önce çok şiddetli bir gece boşalması yaşadım fakat penisim hiç sertleşmemişti. İdrar testinde her sahada 1-2 lökosit ve kalsiyum oksalat kristali görüldü, idrar kültüründe bakteri üremedi, prostat büyüklüğü 28 cc (37 yaş) ve işeme testi 6,2 ml/an çıktı.Doktor üretra darlığı yada mesane boyu yüksekliği de olabilir dedi.Doktorun yazdığı ilaçlar: Monodoks (2x1), podora (2x1), piyeloseptyl ve xaflu . İlaçları 2 hafta kullan, durumunu izle,tekrar gel dedi.Xaflu idrarı yapmamı kolaylaştırdı ama diğerlerinden henüz pek bir fayda göremedim.Ayrıca bugün Kadir abinin tavsiyesi üzerine solgar alfalipoik asit, solgar e vitamini, nutraxin bromelain ve resverol plus aldım.Benim Kadir abi ve diğer tecrübeli dostlara danışmak istediklerim:1-İlaç kombinasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz, bunu gibi antibiyotik kombinasyonları kullanıp fayda gören oldu mu? 2-Kullandığım 4 ilaçla birlikte takviye gıdaları de kullanırsam antibiyotiklerle ters etkileşim olur mu, böbrek karaciğere fazla mı yüklenmiş olurum ?3- İzmirde Prostatit tedavisi yapan iyi bir doktor önerisi olan var mı? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Hastalığı atlatıp şifa bulanlara gelmiş geçmiş olsun.Bizim gibi derdine şifa arayanlar da tez zamanda şifasına kavuşsun inşallah.
Değerli kardeşim, yapılan muayenede prostat sivisinın incelenmemesi bir eksikliktir, idrarın negatif fakat prostat sıvısının pozitif olduğu bir çok vakalar mevcuttur,gözlemledik.
Ayrıca literatürdede sıklıkla bu mevzuu yer alır.
O yüzden bu işlemin yapılması menfaatiniz icabıdir.
Takviye ve antibiyotik kombinini birlikte kullanmayın. Antibiyotikler bittiğinde kullanabilirsiniz.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Kadir abinin dediği gibi prostat sıvısına mutlaka baktır, benim idrar testlerim tertemiz çıkarken prostat sıvısından alınan örnekte bol lökosit ve yine hemen sonrasında idrar tahlilinde bol lökosit eritrosit çıkmıştı.