Pcr sonucu ve tedavi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ozdess
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Pcr sonucu ve tedavi

Mesaj gönderen ozdess »

Merhaba, pcr test sonucumda gardnerella vaginalis, ureaplasma urealyticum ve bakteriyel vaginozis ilişkili fırsatçı patojenler bulundu. Dr tedavi olarak 1 haftalık flagly ve monodoks yazdı. Bu tedavi süresi çok kısa değil mi? Ayrıca verilen ilaçlar doğru mu? Test sonucunu alıp vaşka doktora mı gitmeliyim? Ne dersiniz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Pcr sonucu ve tedavi

Mesaj gönderen kadir »

ozdess yazdı:Merhaba, pcr test sonucumda gardnerella vaginalis, ureaplasma urealyticum ve bakteriyel vaginozis ilişkili fırsatçı patojenler bulundu. Dr tedavi olarak 1 haftalık flagly ve monodoks yazdı. Bu tedavi süresi çok kısa değil mi? Ayrıca verilen ilaçlar doğru mu? Test sonucunu alıp vaşka doktora mı gitmeliyim? Ne dersiniz?
Ilaclar kesin olmamak kaydiyle dogru sayilabilir çünkü pcrde antibiogram imkani yok, bu imkan ancak külturde oluyor, fakat külturdede herzaman bu patojenler uremiyor. Oyuzden kullanin fakat 15 gün kullanilmalidir netice alinması icin.
ozdess
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ozdess »

Çok teşekkür ederim, tüm gün net üzerinden araştırma yaptım. Söylediğiniz gibi monodoks 2 hafta, flagyl ise 1 hafta şeklinde kullanılıyormuş, yabancı kaynaklarda bulabildim bu sonuçları. Ayrıca flagyl erkeklerde günlük 2 doz yerine 3 doz öneriliyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ozdess yazdı:Çok teşekkür ederim, tüm gün net üzerinden araştırma yaptım. Söylediğiniz gibi monodoks 2 hafta, flagyl ise 1 hafta şeklinde kullanılıyormuş, yabancı kaynaklarda bulabildim bu sonuçları. Ayrıca flagyl erkeklerde günlük 2 doz yerine 3 doz öneriliyor.
Rica ederim.