sonda hakkında

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

sonda hakkında

Mesaj gönderen hit43 »

aşağıda kıısaca hikayem var.şikayetlerim geçmesi için sonda taktırsam nasıl olur.? sonda takılınca idrar kendimi torbaya doluyor yoksa normal işeme şeklindemi oluyor benim merak ettiğim bu.?

selamlar herkese...kadir abi ve herkesten yorum bekliyorum.benim şikayetler 5-6 aydır değişerek devam ediyor.
şikayetlerim 3 çeşit; 1- İdrardan sonra peniste gerilme ve batma(45 ila 50 dk sürüyor.(geçmesi 50 dk buluyor) 2-idrardan 15-20 dakika sonra peniste ve mesane bölgesinde gerilme huzursuzluk hissi, (1 saat sonra geçiyor ama o bir saat bana 1 sene gibi geliyor) 3-idrardan sonra yanma en kolayı bu benim için 10-15 dakika yanıp geçiyor.4-Son iki boşalmada boşaldıktan sonra yanma.Şikayet anlarımda oturma da zorluk ve iç çamaşırlarımdan rahatsız oluyorum sanki gerilmeyi huzursuzluğu daha çok arttırıyorlar.
Kullandığım ilaçlar cipro+tetradox 6 hafta ondan önce 1 ay desiferol
rahatalama hiç olmadığı gibi eskiden seyrek olsada bazı günlerde sıfır şikayet oluyordu şimdi her gün yazdığım şikayetler devam ediyor.Kimi dolktor prostatit olabilirsin ama kesin değil diyor en son görüştüğüm doktor ise pelvik ağrı sendromu diyor.Ama benim hiç ağrım yok.Yoksa gerilme,batma, huzursuzluğa ağrımı diyorlar tıp dilinde...
sık idrar ve cinsel birsorunum yok.tek sorunum idrar sonrası şikayetler. ne olur yardımcı olun..
mardonkardon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: sonda hakkında

Mesaj gönderen mardonkardon »

hit43 yazdı:aşağıda kıısaca hikayem var.şikayetlerim geçmesi için sonda taktırsam nasıl olur.? sonda takılınca idrar kendimi torbaya doluyor yoksa normal işeme şeklindemi oluyor benim merak ettiğim bu.?

selamlar herkese...kadir abi ve herkesten yorum bekliyorum.benim şikayetler 5-6 aydır değişerek devam ediyor.
şikayetlerim 3 çeşit; 1- İdrardan sonra peniste gerilme ve batma(45 ila 50 dk sürüyor.(geçmesi 50 dk buluyor) 2-idrardan 15-20 dakika sonra peniste ve mesane bölgesinde gerilme huzursuzluk hissi, (1 saat sonra geçiyor ama o bir saat bana 1 sene gibi geliyor) 3-idrardan sonra yanma en kolayı bu benim için 10-15 dakika yanıp geçiyor.4-Son iki boşalmada boşaldıktan sonra yanma.Şikayet anlarımda oturma da zorluk ve iç çamaşırlarımdan rahatsız oluyorum sanki gerilmeyi huzursuzluğu daha çok arttırıyorlar.
Kullandığım ilaçlar cipro+tetradox 6 hafta ondan önce 1 ay desiferol
rahatalama hiç olmadığı gibi eskiden seyrek olsada bazı günlerde sıfır şikayet oluyordu şimdi her gün yazdığım şikayetler devam ediyor.Kimi dolktor prostatit olabilirsin ama kesin değil diyor en son görüştüğüm doktor ise pelvik ağrı sendromu diyor.Ama benim hiç ağrım yok.Yoksa gerilme,batma, huzursuzluğa ağrımı diyorlar tıp dilinde...
sık idrar ve cinsel birsorunum yok.tek sorunum idrar sonrası şikayetler. ne olur yardımcı olun..

bendede aynı huzursuzluk boşalma sonrası oluyordu. penisin içindeki kanalda 4 5 defa çok ciddi yanma oldu. şuan yanmalar çok azaldı. bazen idrar yaparken yanma oluyor. birde perinede huzursuzluk var çok hafif. hastalığı akışına bıraktım tedavi olmuyom. 5 ay önce başladı. hüseyin hıca masaj yaptı sıvı glmedi. ben prostatit miyim bilmiyorum. ilaç kullanmadım.
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

Bu sorunlara xatral cataflam ve cinsel perhiz iyi geliyor tabii lökosit varsa antibiyotik şart ayrıca xatral bazı yan etkilere sahip doktorunuza mutlaka sorun
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen hit43 »

Eskihasta yazdı:Bu sorunlara xatral cataflam ve cinsel perhiz iyi geliyor tabii lökosit varsa antibiyotik şart ayrıca xatral bazı yan etkilere sahip doktorunuza mutlaka sorun
xatral bir hafta 10 gün kadar kullandım.fayda görmedim. 4 gündür lifta 5 mg kullanıyorum.hemen tesir etmiyor heralde bu ilaçlar değilmi ?kadir abim ve diğer üyeler siz ne dersiniz? sabır mı gerekiyor acaba?
Eskihasta

hit43 yazdı:
Eskihasta yazdı:Bu sorunlara xatral cataflam ve cinsel perhiz iyi geliyor tabii lökosit varsa antibiyotik şart ayrıca xatral bazı yan etkilere sahip doktorunuza mutlaka sorun
xatral bir hafta 10 gün kadar kullandım.fayda görmedim. 4 gündür lifta 5 mg kullanıyorum.hemen tesir etmiyor heralde bu ilaçlar değilmi ?kadir abim ve diğer üyeler siz ne dersiniz? sabır mı gerekiyor acaba?
Yanı 5 gün iyi süre rahatlama olması lazım.Lokosit yuksekse o baska tabii
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Eskihasta yazdı:
hit43 yazdı:
Evet enfeksiyon bulgusu yoksa rahatlamasi gerekir.
Eskihasta

kadir yazdı:
Eskihasta yazdı:
hit43 yazdı: xatral bir hafta 10 gün kadar kullandım.fayda görmedim. 4 gündür lifta 5 mg kullanıyorum.hemen tesir etmiyor heralde bu ilaçlar değilmi ?kadir abim ve diğer üyeler siz ne dersiniz? sabır mı gerekiyor acaba?
Evet enfeksiyon bulgusu yoksa rahatlamasi gerekir.
Aynen abi