Yardım eder misiniz?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
qwerty123

Yardım eder misiniz?

Mesaj gönderen qwerty123 »

Çoğunuz büyüğümsünüz yaşım 24 kısa süre önce atandım ve eğitimim var maalesef bu konu kafama takılıyor 5-6 aylık bir süreçte eğitimde olacağım için o süreçte tedavi yerine bu konuyu akışına mı bıraksam bilemiyorum idrar debim düşük hastanede çok yakın olduğundan üroflow yaptıramadım ama evde kendim yapımca ortalama 200 ml 20-22 sn falan oluyor ortalama idrar debim 6-10 arası değişiyor bazen sabahları uyanımca bel ağrım oluyor önceden çok nadir makat ağrısı vuruyordu anlık olarak şu an sadece çok sık idrar ve bağırsak hareketleri manasız yellenmeler yaşıyorum ayrıca karnımın sağ altında idrar yaparken bir hissiyat ağrı ve yanma gibi değil ama rahatsız edici bu hissiyat olunca debim azalıyor ve bazen de idrarım bir anda kesiliyor ultrason falan bakmışlardı taş vb yoktu aktardan yakı otu sinir otu vb aldım 2-3 gündür sabah karanfil karabaş sinir ptu öğlen kefir akşam yakı otu içiyorum çok bir şey etkilemedi psikolojik olarak debi düşüklüğü moralimi bozuyor sistoskopi ameliyat vb şeyler düşündükçe daha da bozuluyor henüz evli değilim çocuğım yok ileriye yönelik etkileyecek bir şey yapmak istemiyorum her doktora da güvenemiyorum ne yapmalıyım yol gösterir misiniz?
gambaz34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Yardım eder misiniz?

Mesaj gönderen gambaz34 »

Valla kardeşim benim de yaşım 27 ağrım yanmam antibiyotik le çok şükür yok , ürolofetri hızım 11 çıktı bizim yaşımızdakilerin 20 üstü olması lazım Benimde canım sıkılıyor sistografide oldum darlık yükseklik yok dedi prostattaki ödem yapıyor dedi xaatral kullandım öncesi faydalı oldu sonra pek bir işe yaramadı doğrusu burda bende bu idrar debisi için yardım istiyorum tedavi olup 20 leri gören varmı acaba
Unlawfull21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Unlawfull21 »

Hocam evde nasıl yapıyorsunuz ki?
qwerty123

Unlawfull21 yazdı:Hocam evde nasıl yapıyorsunuz ki?
Ml gösteren kaplar var hocam süre tutarak ona yapıyorum
qwerty123

gambaz34 yazdı:Valla kardeşim benim de yaşım 27 ağrım yanmam antibiyotik le çok şükür yok , ürolofetri hızım 11 çıktı bizim yaşımızdakilerin 20 üstü olması lazım Benimde canım sıkılıyor sistografide oldum darlık yükseklik yok dedi prostattaki ödem yapıyor dedi xaatral kullandım öncesi faydalı oldu sonra pek bir işe yaramadı doğrusu burda bende bu idrar debisi için yardım istiyorum tedavi olup 20 leri gören varmı acaba
Hocam sistografi olayı nasıl oldu tam olarak anlatır öısınız bir de sonrasında bir yan etkisi vb var mı
gambaz34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen gambaz34 »

Kardeşim acı hissetmiyorsun çok fazla ancak imkanın varsa devlette yaptırma , hayvan muamelesi var , içeriyi görmesi lazım darlık veya yükseklik prostat bezinin dış yüzeyini ben oldum ağrım yanmam yoktu olduktan sonra maffoldum bende sadece tazik vardı muhtemelen orda uyuyan birşeye uyandırdım ama yapman lazım diye düşünüyorum doktor dediyse