Prostatitmi / Aşırı aktif mesane mi?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ndnr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatitmi / Aşırı aktif mesane mi?

Mesaj gönderen ndnr »

Herkese sağlıklı günler diliyorum. Ben kendi sorunumu belirteyim ilk defa yaklaşık 9 ay önce yaşadım sık idrara çıkma sorunu toz antibiyotik aldım geçti sonra 3 aydır gene idrar sıklığım arttı ama düşününce hayatımın çoğu döneminde ne zaman tuvalete gitsem işim bitince tekrar idrarım gelirdi. Ben araştırınca prostatitden şüphelenmiştim ama çok sık idrara çıkma ve ve idrara çıkma isteği dışında bir belirtim yok bugün doktora tekrar gittim kan tahlili ile idrar tahlili yaptı ve herhangi bir enfeksiyon görmedi lakin idrar kültürü de yapmadı, prostatitmiyim hocam dedim yok dedi sende o yoktur dedi.

Sorularım?

1) Evliyim ve 2 yıldır evliyim bunun dışında bir cinsel birlikteliğim yok bu durum prostatit olma ihtimalini azaltır mı
2) Çocuğum olduğunu öğrendiğimde evde iken ilk kez sorunlar çıkmaya başladı korona nedeni ile genelde evdeyim de ama sık sık sorunlarım tekrar ediyor sizce ne yapmalıyım
Cihan1212

Re: Prostatitmi / Aşırı aktif mesane mi?

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Evlenmeden önce iliski oldu mu
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

Yok hocam olmadı.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

ndnr yazdı:Yok hocam olmadı.
Sizin şikayetlerinizi okudum bence siz kesinlikle aşırı aktif mesane filan değilsiniz sizin şikayetleriniz tamamiyle prostatla ilgili aşırı aktif mesanede çatal işeme olmaz sadece idarara çok çıkar sizde işeme bozuklugu var daha kapsamlı bi test yaptırın hocam
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

Anladım hocam ısrar ediyorum yapmıyor urolog çarşamba günü de ultrason çekilecek burada ki devlet hastanesinde insan da hayat kalitesi kalmıyor 9 ay önce sadece birgün sürmüştü şimdi üç gecedir uyuyamıyorum
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

ndnr yazdı:Anladım hocam ısrar ediyorum yapmıyor urolog çarşamba günü de ultrason çekilecek burada ki devlet hastanesinde insan da hayat kalitesi kalmıyor 9 ay önce sadece birgün sürmüştü şimdi üç gecedir uyuyamıyorum
Yüzde doksan ultrasonda bişey çıkmayacak ya rektaltuse yaptırıp lökosit baktırın yada sistoskopi yaptırın ben tuvaletin deliğini bile tutturamıyorum ultrasonda bişey çıkmıyor hocam
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

Knybr yazdı:
ndnr yazdı:Anladım hocam ısrar ediyorum yapmıyor urolog çarşamba günü de ultrason çekilecek burada ki devlet hastanesinde insan da hayat kalitesi kalmıyor 9 ay önce sadece birgün sürmüştü şimdi üç gecedir uyuyamıyorum
Yüzde doksan ultrasonda bişey çıkmayacak ya rektaltuse yaptırıp lökosit baktırın yada sistoskopi yaptırın ben tuvaletin deliğini bile tutturamıyorum ultrasonda bişey çıkmıyor hocam
Hocam doktora diyeceğim adamlar hemen salıyor insanı neden böyle yaparlar anlamıyorum
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

ndnr yazdı:
Knybr yazdı:
Hocam doktora diyeceğim adamlar hemen salıyor insanı neden böyle yaparlar anlamıyorum
Bilmem ürologları ayrı bir psikolojik testten geçirip alıyorlar heralde kalıptan çıkmış gibi hepsi ayni zaten