enfeksiyon sonrası süreç

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: enfeksiyon sonrası süreç

Mesaj gönderen kadir »

sianure yazdı:herkese acil şifalar arkadaşlar...

merak ettiğim bir konuya değineceğim, malum prostatta meydana gelen ödem sonrası sinirlerde zedelenme meydana gelebiliyor, benim de tedaviden sonra bazen makatta bazen ön kısımda ağrılarım devam ediyor, zafer hoca da muhsin hoca da prostatın şiş değil dediler ve ağrının sebebini sinir hasarına bağladılar ama ne kadar süre içinde geçeceği konusunda kesin bir şey demediler...

bu ağrılar tahminen ne kadar sürer?

daha hızlı sinir tamiri için ekstra neler yapabiliriz takviyeler dışında?

kadir abi ve tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum
Mikrobik durumu bertaraf ettiysen tamamen, bir yil icinde agrilar azalmaya baslar. Bu bir sureç yasam tarzina bagli.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sianure yazdı:
kadir yazdı:
sianure yazdı:herkese acil şifalar arkadaşlar...

merak ettiğim bir konuya değineceğim, malum prostatta meydana gelen ödem sonrası sinirlerde zedelenme meydana gelebiliyor, benim de tedaviden sonra bazen makatta bazen ön kısımda ağrılarım devam ediyor, zafer hoca da muhsin hoca da prostatın şiş değil dediler ve ağrının sebebini sinir hasarına bağladılar ama ne kadar süre içinde geçeceği konusunda kesin bir şey demediler...

bu ağrılar tahminen ne kadar sürer?

daha hızlı sinir tamiri için ekstra neler yapabiliriz takviyeler dışında?

kadir abi ve tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum
Mikrobik durumu bertaraf ettiysen tamamen, bir yil icinde agrilar azalmaya baslar. Bu bir sureç yasam tarzina bagli.
anladim kadir abi disi sıkmak şart gibi
Evet kardesim aynen oyle..
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Kadir abi konu açılmışken bende sorayım..Abi benimde yaklaşık 2 yıl olucak hemen hemen, lökosit 1 yıldır 1-2 stabil,80 e yakın sadece iğne,20 kutuya yakın oral tablet,ismi geçen neredeyse tüm takviyeler,dmso-kd,eswt,fizyoterapist,yoğun prostat masajları fakat perinedeki sürekli olan ağrı,yanma,acı,sert zemine oturamama durumu,yine ejekülasyondan sonra perinede dahada artan yanma,ağrı,acı hergün devam ediyor(Bazen hafiflesede).Yani bazı arkadaşlardaki 3-5 ay iyiydim,sıfırdım nüks yaşadım durumu bende yok,nüks diye bişey yok sürekli heran var.Bu da bana acaba sinirlerde kalıcı hasar mı kaldı ya da prostattaki kalsifik alanlardan mı bunu yapıyo durumunu akla getiriyor..Algoloji,blokaj vs.işe yararmı daha ne yapılabilir ki beyni duruyor insanın...
freddy310
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen freddy310 »

Enfeksiyon sonrası süreç diyoruz ama bakteriler çok azalınca kültürde çıkmama durumu olabiliyor okuduğum kadarıyla. Bu yüzden hemen iyi oldum düşüncesine kapılmamak gerek. Sık sık lökosit v e kültür kontrolü elzem bana göre. Bunda da bir şey çıkmazsa sonrası için diğer aşamaya geçilebilir. Mesela bende de semptomlar %90 azalmıştı ama sonra ya üşüttüm ya da beslenmeye dikkat etmedim, ne oldu bilmiyorum ama semptomlar geri geldi ve enfeksiyon arttı. Bakterilerin gizlenme, baskılanma durumu olabilir yani. Tetikte olmalıyız.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

fireblade yazdı:Kadir abi konu açılmışken bende sorayım..Abi benimde yaklaşık 2 yıl olucak hemen hemen, lökosit 1 yıldır 1-2 stabil,80 e yakın sadece iğne,20 kutuya yakın oral tablet,ismi geçen neredeyse tüm takviyeler,dmso-kd,eswt,fizyoterapist,yoğun prostat masajları fakat perinedeki sürekli olan ağrı,yanma,acı,sert zemine oturamama durumu,yine ejekülasyondan sonra perinede dahada artan yanma,ağrı,acı hergün devam ediyor(Bazen hafiflesede).Yani bazı arkadaşlardaki 3-5 ay iyiydim,sıfırdım nüks yaşadım durumu bende yok,nüks diye bişey yok sürekli heran var.Bu da bana acaba sinirlerde kalıcı hasar mı kaldı ya da prostattaki kalsifik alanlardan mı bunu yapıyo durumunu akla getiriyor..Algoloji,blokaj vs.işe yararmı daha ne yapılabilir ki beyni duruyor insanın...
Peki kültürde üreme varmi?
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Abi bişey üremiyo,haftaya tekrar kültür vericem ve transrektal doppler çektiricem bişeyi değiştirmese de en azından durum nedir ona baksınlar..En son mr da 23 cc idi prostat..İlkte lökosit 14-16 idi.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Ben formun yeni üyesiyim fakat formu 3 aydır takip ediyorum.Keşke bu form 12 yıl önce olsaydı.10 yıl önce kronik prostatit atlattim.Hikayemi ayrıntılı olarak kısa zamanda paylaşmak istiyorum.yukarıda arkadsın belirttiği gibi semptonlar yasıyorum.Kadir bey çok güzel cevap vermiş ama ben de kendisine sormak istedim.5 ay önce bir nüküs yaşadım.Pandemiden dolayı hemen yasadığim ildeki (Balıkesir) doktora gittim.şikayetelrim;karın alt bölgesinde ağrı,sık ve yanmalı idrar,penis ucunda ve kökünde ağrı,idrar kanalında yanma ve agrı,perinede agrı,makata ve testislere vuran ağrı.4 defa masajdan önce ve sonra kültürde üreme olmadı.(2008'de e-coli üremişti).Kullandığım ilaçlar ve yapılan eswt sonucu makata ve testislere vuran ağrı dısında diğerleri geçti.Bu ağrı içinde doktor her hafta masaj yapıyor.prostatat sağ lopun biraz şiş oldugunu eski sertliğin gittiğini söylüyor.Masaja devam ediyorum ama ağrı devam ediyor.Oysa daha önce hiç ağrı yasamamıstım.

Bu aağrının nedeni nedir?Bir defa doktora sordum bilmiyorum dedi.

Bu ağrı ne kadar sürer?(uyumaya engel değil ama moral bozucu)

Şu anda antideprasan ve cardura kullanıyorum.Bır de brokali kürüne deavam ediyorum.Polenli yogurt alıyorum.Takviye olarak ligone düsünüyorum.Kuarsetın de kullanmalı mıyım?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

fireblade yazdı:Abi bişey üremiyo,haftaya tekrar kültür vericem ve transrektal doppler çektiricem bişeyi değiştirmese de en azından durum nedir ona baksınlar..En son mr da 23 cc idi prostat..İlkte lökosit 14-16 idi.
Prostat boyutu iyi. Lokosit yuksek enfeksiyon belirtecidir. Kültür icin biraz ugrasman gerekicek. Üreme olmaz isede mecburen ampirik tedavi olacaksin. Ama önce külturde patojeni yada patojenleri bulmaya calis...tam duyarliyi kullan.