Oturamamak yardımlarınızı bekliyorum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Lacivert1995
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Oturamamak yardımlarınızı bekliyorum

Mesaj gönderen Lacivert1995 »

Arkadaşlar merhaba,

Sorunum 2017 den itibaren mevcut fakat son 1- 1.5 senedir tedavi görüyordum ilk tedavim de çok iyi oldum 5 ay hiç birseyim yoktu. Uzun süredir şikâyetlerim geri geldi devam ediyor. Tedavimi zafer hoca da görüyorum, kendisi antibiyotik ile süreci devam ettiriyor.

Sormak istediğim şu, benim sorunum hiç bir zaman sürekli idrar hissi, sürekli idrara çıkma, gece idrara kalkma olmadı.

Sorunum, mastürbasyon sonrası makat içinde felaket ağrı fakat bu ağrının haftalarca aylarca geçmemesi, en onemli sorunum OTURAMIYORUM, yolda yürürken de yatarkende makat ağrısı oluyor ama sürekli hiç geçmeyen bir ağrı var. Bu aralar yumurtalıklara da vuruyor sanki.

Dediğim gibi makat ağrısı hiç geçmiyor o olmasa bir problemim olmayacak ama en büyük problemim bu.

Bence en büyük problem de bu gibi geliyor çünkü oturamamak zor.

Bu konuda bilgi ve fikirlerinizi alabilir miyim
yaga

Re: Oturamamak yardımlarınızı bekliyorum

Mesaj gönderen yaga »

basur vs. yok değil mi?
Lacivert1995

Dostlar cevaplarınız için sağolun.

Basur ile gittim doktor makat çatlağı var dedi. İlaçları kullandım ise yaramadı ama büyük wc sırasında ıkınırsınız ya o zaman dışarı doğru bir şişlik geliyor gibi ama çok değil.
2.5 yıldır bu şekilde uzun süre mastürbasyon yapmadığım zaman olmuyordu. Mastürbasyon yaptıktan sonra kalçanın içinde bir ağrı başlıyor(acı gibi aslında) ama haftalarca, aylarca düzelmiyor.

Bu şekilde olan var mıdır aramızda? Bir prostatit hastasının genel sorunları idrar ile ilgili mi olmalıdır
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Makattan dışarı gelen basurdur kardeşim
Lacivert1995

Çol sağolun yanıtlar için, bende anlam veremiyorum basur acısı insanin makatında yangı yapar mı ?

Makattan herhangi bir kan da gelmiyor. Makatın içinde deli gibi yanma var oturtmuyor, yürütmüyor. Çok yürürsem zamanla geçiyor oturunca yeniden geliyor.

Zafer hoca bu çok fazla böyle sorun yapmaz desede mastürbasyondan sonra başlıyor.
Lacivert1995

Öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim.

Öncelikle bir proktologa görüneceğim. Az önce eve geldim. Yürürken dahi çok ağrım ve sızım var ve sanki ön tarafa doğruda vuruyor. Bu arada lokositim de düşük.

Dışkılama az yaparsam sanki biraz daha iyi oluyorum birde sorun şu, dışkılama yapınca yaparken sorun yokta yaptıktan sonra yanma çok oluyor.

Dediginiz gibi mastürbasyon yapıyorum 15 20 dk sonra başlıyor ağrı yanma tam makatın içinde sonra haftalarca aylarca devam ediyor.

Birde makata sıcak su torbası veya soğuk su torbası koyduğum anda ağrı sizi hissetmiyorum. Bırakınca bir süre sonra başlıyor.

Birde kusura bakmayın ama makatın kenarlarını ellerimle açınca yanlara doğru sanki dahada rahatlıyorum.

Çok ilginç bir durum çok yoruluyor insan artık çok üzülüyorum.

Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Lacivert1995 yazdı:Arkadaşlar merhaba,

Sorunum 2017 den itibaren mevcut fakat son 1- 1.5 senedir tedavi görüyordum ilk tedavim de çok iyi oldum 5 ay hiç birseyim yoktu. Uzun süredir şikâyetlerim geri geldi devam ediyor. Tedavimi zafer hoca da görüyorum, kendisi antibiyotik ile süreci devam ettiriyor.

Sormak istediğim şu, benim sorunum hiç bir zaman sürekli idrar hissi, sürekli idrara çıkma, gece idrara kalkma olmadı.

Sorunum, mastürbasyon sonrası makat içinde felaket ağrı fakat bu ağrının haftalarca aylarca geçmemesi, en onemli sorunum OTURAMIYORUM, yolda yürürken de yatarkende makat ağrısı oluyor ama sürekli hiç geçmeyen bir ağrı var. Bu aralar yumurtalıklara da vuruyor sanki.

Dediğim gibi makat ağrısı hiç geçmiyor o olmasa bir problemim olmayacak ama en büyük problemim bu.

Merhaba geçmiş olsun, anlattıklarınız makat çatlağına benziyor olmakla birlikte hemoroid ihtimalini de es geçmeyin. İç tarafta meme yapması hem çatlakta hem hemoroidte görülüyor. Bende kronik fissur yani çatlak var, bir sıkıntı yaratmıyor artık. Birkaç tavsiye vereyim eminim iyi olacaksın, herhangi bir bitkisel ürün satan mağazaya uğra ve sarı kantaron yağı al ve bu yağı ince şırınga yardımı ile makatin içine bir süre püskürt. Gün içinde ev yapımı yoğurt yapın ve sürekli tüketin yapamıyorsanız kefir alıp her gün tüketin. Bir haftanın sonunda rahatlığı fazlasıyla göreceksiniz. Çatlak prostatı da olumsuz etkiliyor testislerde huzursuzlukta yapar. Geçmiş olsun tekrar
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Bunlara rağmen hala geçmiyor ise makata botoks yapılıyor çok iyi geldiği hakkında duyumlar aldım. Dediklerimi yaptıktan sonra geçmiyor ise onu da deneyebilirsiniz. Siz yine de hemoroid mi makat çatlağı mi olduğunu öğrenmek için doktora gidin
Lacivert1995

nefessizkesersapi yazdı:
Lacivert1995 yazdı:Öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim.

Öncelikle bir proktologa görüneceğim. Az önce eve geldim. Yürürken dahi çok ağrım ve sızım var ve sanki ön tarafa doğruda vuruyor. Bu arada lokositim de düşük.

Dışkılama az yaparsam sanki biraz daha iyi oluyorum birde sorun şu, dışkılama yapınca yaparken sorun yokta yaptıktan sonra yanma çok oluyor.

Dediginiz gibi mastürbasyon yapıyorum 15 20 dk sonra başlıyor ağrı yanma tam makatın içinde sonra haftalarca aylarca devam ediyor.

Birde makata sıcak su torbası veya soğuk su torbası koyduğum anda ağrı sizi hissetmiyorum. Bırakınca bir süre sonra başlıyor.

Birde kusura bakmayın ama makatın kenarlarını ellerimle açınca yanlara doğru sanki dahada rahatlıyorum.

Çok ilginç bir durum çok yoruluyor insan artık çok üzülüyorum.

Benzer sorun yaşıyorum seninle tek değilsin yani. Dışkı yaparken bi sorun yok ama 30 dakika geçince hafif hafif başlıyor 4-5 saat sancıyor makat. Bunun 2 sebebi var;
1) anal fissür (sfinkter kasının pili bitmiş kesilcek)
2) levator sendromu (prostatın levator kasına baskısı ve 20 dakikadan fazla süren sancılr makatta)
Her ikisi içinde kremi al parmağına sür makata sok 20-30 saniye kasları sağa sola çevir rahatlarsın. Spastikleşen kas gevşer. 2 sıcak suya ne kadar çok oturursan kaslar gene gevşer ve rahatlarsın. Tuvaletini yapınca hemen anestol tarzı ağrı kesici krem sür makatına ödem oluşmasını engelle.
Sende tahminim anüs etrafıda serttir. Taş gibi oluyordur.
Bunu çözüme kavuşturursun üzülcek bişey yok.
Mastürbasyon sonrası ağrı yaşamanın sebebi de sık mastürbasyondur. 2-3 günde 1 kez yapmalısın. 2 kez aynı gün yaparsan bunu yaşarsın bence. Mastürbasyonu olabildiğince azalt 3 günde 1 keze ayarla kendini. Cinsel ilişki yaşasan günde 1 derdim ama mastta durum biraz sıkıntılı
Cevaplar için teşekkürler,

Bu hafta içi proktolog veya iyi bir genel cerraha görüneceğim.

Sizinde bu şekilde mi olmuştu. O kası kestikten sonra biraz daha iyi olabildiniz mi ?

Forumda biraz inceledim dediginiz gibi makat çatlağı ve prostatitin bir bağlatısı bulunuyor sanırım.
Lacivert1995

Valeri yazdı:

Merhaba geçmiş olsun, anlattıklarınız makat çatlağına benziyor olmakla birlikte hemoroid ihtimalini de es geçmeyin. İç tarafta meme yapması hem çatlakta hem hemoroidte görülüyor. Bende kronik fissur yani çatlak var, bir sıkıntı yaratmıyor artık. Birkaç tavsiye vereyim eminim iyi olacaksın, herhangi bir bitkisel ürün satan mağazaya uğra ve sarı kantaron yağı al ve bu yağı ince şırınga yardımı ile makatin içine bir süre püskürt. Gün içinde ev yapımı yoğurt yapın ve sürekli tüketin yapamıyorsanız kefir alıp her gün tüketin. Bir haftanın sonunda rahatlığı fazlasıyla göreceksiniz. Çatlak prostatı da olumsuz etkiliyor testislerde huzursuzlukta yapar. Geçmiş olsun tekrar
Cevaplar için teşekkür ederim,

Umarım dediginiz gibidir. Çünkü benim en çok üzüldüğüm şey bunun mastürbasyon yaptıktan sonra artması forumda bayağı baktım araştırdım böyle birşey göremiyorum. Düz oturamıyorum, yürürken de rahatsız ediyor hatta kot pantolon giyince sıkıyor ve dahada acıyor. Makat ile ağrı çok fazla gördüm ama uzun süreli göremiyorum. Benim orada sinirlere veya makat çevresinde olan bir şeye baskı yapıyor ve uzun süre geçmiyor. Bu ara artık nasil bir durumsa ilk defa yürürken testis, penise de vurmaya başladı.

Sarı kantoron yağını yarın bakacağım.
Eğer bu şekilde ise dediginiz gibi ameliyat yada botoks olmak gerekiyor.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Lacivert1995 yazdı:
Valeri yazdı:

Umarım dediginiz gibidir. Çünkü benim en çok üzüldüğüm şey bunun mastürbasyon yaptıktan sonra artması forumda bayağı baktım araştırdım böyle birşey göremiyorum. Düz oturamıyorum, yürürken de rahatsız ediyor hatta kot pantolon giyince sıkıyor ve dahada acıyor. Makat ile ağrı çok fazla gördüm ama uzun süreli göremiyorum. Benim orada sinirlere veya makat çevresinde olan bir şeye baskı yapıyor ve uzun süre geçmiyor. Bu ara artık nasil bir durumsa ilk defa yürürken testis, penise de vurmaya başladı.

Yahu forumu okudukça manyadım benim de bir aydır yürüdükçe testis ağrısı yapıyor huzursuzluk şeklinde prostatittir diye düşünüyordum da bende de makatta çatlak var makatta yanma ve kaşıntı çok sık olmuyor ama testis ağrısı ondan olabilir mi çünkü yürüyünce ağrıyor :/
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Botoks veya ameliyat en son düşünülmesi gereken şeyler. Siz dediklerimi yapın belli bir süre kadar eminim rahatlama olacaktır. Kremler açıkçası çatlakta bir işe yaramıyor ben bir faydasını görmedim en azından.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Hergele yazdı:
Lacivert1995 yazdı:
Valeri yazdı: Merhaba geçmiş olsun, anlattıklarınız makat çatlağına benziyor olmakla birlikte hemoroid ihtimalini de es geçmeyin. İç tarafta meme yapması hem çatlakta hem hemoroidte görülüyor. Bende kronik fissur yani çatlak var, bir sıkıntı yaratmıyor artık. Birkaç tavsiye vereyim eminim iyi olacaksın, herhangi bir bitkisel ürün satan mağazaya uğra ve sarı kantaron yağı al ve bu yağı ince şırınga yardımı ile makatin içine bir süre püskürt. Gün içinde ev yapımı yoğurt yapın ve sürekli tüketin yapamıyorsanız kefir alıp her gün tüketin. Bir haftanın sonunda rahatlığı fazlasıyla göreceksiniz. Çatlak prostatı da olumsuz etkiliyor testislerde huzursuzlukta yapar. Geçmiş olsun tekrar

Yahu forumu okudukça manyadım benim de bir aydır yürüdükçe testis ağrısı yapıyor huzursuzluk şeklinde prostatittir diye düşünüyordum da bende de makatta çatlak var makatta yanma ve kaşıntı çok sık olmuyor ama testis ağrısı ondan olabilir mi çünkü yürüyünce ağrıyor :/
Bunu ancak makat problemini çözdükten sonra anlayabilirsiniz. Bende birkaç hafta süren kabızlıktan sonra çatlak tekrar nüks oluyor ve onunla birlikte testis ve peniste huzursuzluk oluşuyor.