İyileşmek Mümkün mü?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
soju
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

İyileşmek Mümkün mü?

Mesaj gönderen soju »

Herkese selamlar. Bu forumdaki ilk cümlelerim. Öncelikle burda fikir beyan eden,yol gösteren herkese sonsuz tesekkürler. Bu hastalık zor ve sabır isteyen bir hastalık. Bunu forumu kesfedince anlamaya basladım.

Yasım 25. Burda benden yasca büyük abilerim var. Evi barkı colugu cocugu olan abilerim var. Bu söylediklerimi kendiyle övünmek gibi algılamayın lütfen. Ben bu yasıma kadar durmadan sporla ugrastım. Yarı prof futbol oynadım,sertifikalı fitness egitmenligi yaptım,amatör yüzdüm,amatör boks yaptım. 4-5 yılda bir grip olursam sasırıyor,bana ne oldu da hastalandım diyordum. Önüme gelen her kızla birlikte oluyor,ve korunmuyordum.

Üniversiteli bir kızla yasadıgım iliski sonrası peniste batma,yanma ve sık idrar sikayetleriyle bir ürologa gittim. İsim vermeyecegim lakin özel bir hastenedeydi. Cinsel yolla bulasan hastalıklar testi yaptırdı. 800 lira civarı bir ücretle. Temiz cıktı 3 ay sonra tekrarlarız dedi. Ve sikayetlerimin nedeninin ‘idrar yolları enfeksiyonu’ oldugunu söyledi. Birkac ilacla önemsiz bir rahatsızlık gibi gecistirdi.

Düzeldi gibi oldu. Sonra agrılar basladı. Testis ve kasıklarda siddetli sekilde. Baska bir ürologa gittim varikosel dedi ultrasona yolladı yine harcama yine bos. Enfeksiyon dedi o da verdi ilacı yolladı. 2 ay iyi sonra basa dön. Sık idrar,feci yanma hissi derken burayı buldum. Ve aslında hastalıgımın prostatit oldugunu burdan ögrendim. O diplomalı hıyarlar bilmiyordu ama.

İstanbul bahcelievlerde yasıyorum ve burda Zafer Oyman ismini gördüm. Adam burnumun dibindeymis. Gittim muayene oldum. Hic prostat sıvısından lökosit baktırdın mı dedi hayır ilk kez duyuyorum dedim. Bu ilacları sana ne diye yazdılar o zaman diye kızdı. Prostat sıvısı aldı ve her sahada 14-16 lökosit bulundu. İdrar tahlili verdim orda da cok az lökosit vardı. İlac tedavisine basladım. İlk kürü düzenli kullandım. Alkol ve sigara kullanmıyorum. Gazlı icecekleri ve abur cuburu kestim. Haftada 3 kez sıcak oturma banyosu yaptım. İlac kullandıgım sürecte haftada 2 kez KORUNARAK iliski yasadım. Dogal yolla bosalmanın faydalı oldugu kanısına vardım.

İlacların bitimi sonrası gittim hocaya. Lökosit yarı yarıya düserek 6-8 seviyesine geriledi. İdrarda da 0-2 yanlısım yoksa eger. Su an bir kür daha uyguluyoruz genta igne,tarivid ve biteral. İgneler bitince haplara baslıyorum.

Su an tek bir sikayetim bile yok. İnanın bir tane bile. Kabız kalmamaya dikkat etmek,beslenmeye özen göstermek,hayatını bastan düzenlemek sart. Ben bu hastalıgın bana bir UYARI oldugunu düsünüyorum. O yolda devam etseydim belki daha ciddi bir hastalıkla karsılasacaktım.

İnandıgınız sey her neyse size de bana da yardımcı olsun. Herkese acil sifalar. Bundan sonra tecrübelerimi sürekli burda care arayanlarla paylasacagım. Saygılarımla
bakbak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: İyileşmek Mümkün mü?

Mesaj gönderen bakbak »

Zafer hoca eczaneden ilaç filan aldırıyor diye ilk başta paragöz biri diye düşünüyodum ama adam uzaktayım diye whatsapptan bana yonlendirme yapıyor aylardır sağolsun, kesin iyileşmek mümkün mü emin değilim hiç internette tamamen iyileştim diyeni görmedim kadir abi hariç ama kesinlikle daha iyi olabiliriz ve en az semtpomla yasama devam edebiliriz diye düşünüyorum ben de şuan %90 iyiyim şükürler olsun, bakalım zaman gösterecek..
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Kesin iyileşmek bence mümkün.Örnekler var.Bende yoğun biçimde penis yanması,makat ağrısı,yanması,prostatta yanma,ağrı mevcuttu.Zafer hocanın kürlerinden sonra penisteki yanma bariz gitti, diğerleride hafifledi.Psikolojik etkisi sürüyor ama tedavi oldukça oda kendine gelecektir.Zafer hoca eşinin eczanesini tavsiye ediyor illa ki al falan demiyor.Ve ciddi indirimleri var.Bu süreçte sabır ve tedaviyi kesinlikle aksatmamak çok önemli.Antb kullanımı şart kullanmaya başladığım 3.kür olacak lökosit 14-16 dan 2-3 e düştü.Ve inşallah bir dahaki kontrolde doku onarımına geçeceğiz.Azimle üzerine gitmek çok önemli,yasaklı gıdaları dilimize bile sürmememiz gerekir.Sabırla ,azimle düzelmeyecek hiçbir şey yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

bakbak yazdı:Zafer hoca eczaneden ilaç filan aldırıyor diye ilk başta paragöz biri diye düşünüyodum ama adam uzaktayım diye whatsapptan bana yonlendirme yapıyor aylardır sağolsun, kesin iyileşmek mümkün mü emin değilim hiç internette tamamen iyileştim diyeni görmedim kadir abi hariç ama kesinlikle daha iyi olabiliriz ve en az semtpomla yasama devam edebiliriz diye düşünüyorum ben de şuan %90 iyiyim şükürler olsun, bakalım zaman gösterecek..
Iyilesen cok var kardesim onlar foruma artik girmiyorlar.
Opyeni
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Opyeni »

Evet iyilesenlerin çoğu yok malesef
ProstatitMuzdaribi

Mesaj gönderen ProstatitMuzdaribi »

Soju kardeşim geçmiş olsun,
Bakteri üremiş miydi sende.
soju

Mesaj gönderen soju »

ProstatitMuzdaribi

Abi sadece prostat sıvısı ve idrar tahlili yaptırdım. Bunların neticesinde bakteriyle ilgili bir bilgilendirme yapmadı Zafer Hoca. Bilmiyorum acıkcası o yüzden
ProstatitMuzdaribi

Mesaj gönderen ProstatitMuzdaribi »

Soju,
Bende genta iğne kullanmıştım mitis bakterisi yüzünden ve hoca bu bakteriye genelde bunh veriyoruz deyince, sende de bu bakteri olabilir mi diye düşündüm.
Tam olarak iyileşmen gerçekten çok sevindirdi bize de umut oldu.
ALLAH sağlığını daim kılsın kardeşim.
soju

Mesaj gönderen soju »

ProstatitMuzdaribi

Cok tesekkür ederim abi insallah hepimiz iyi oluruz.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

soju yazdı:Herkese selamlar. Bu forumdaki ilk cümlelerim. Öncelikle burda fikir beyan eden,yol gösteren herkese sonsuz tesekkürler. Bu hastalık zor ve sabır isteyen bir hastalık. Bunu forumu kesfedince anlamaya basladım.

Yasım 25. Burda benden yasca büyük abilerim var. Evi barkı colugu cocugu olan abilerim var. Bu söylediklerimi kendiyle övünmek gibi algılamayın lütfen. Ben bu yasıma kadar durmadan sporla ugrastım. Yarı prof futbol oynadım,sertifikalı fitness egitmenligi yaptım,amatör yüzdüm,amatör boks yaptım. 4-5 yılda bir grip olursam sasırıyor,bana ne oldu da hastalandım diyordum. Önüme gelen her kızla birlikte oluyor,ve korunmuyordum.

Üniversiteli bir kızla yasadıgım iliski sonrası peniste batma,yanma ve sık idrar sikayetleriyle bir ürologa gittim. İsim vermeyecegim lakin özel bir hastenedeydi. Cinsel yolla bulasan hastalıklar testi yaptırdı. 800 lira civarı bir ücretle. Temiz cıktı 3 ay sonra tekrarlarız dedi. Ve sikayetlerimin nedeninin ‘idrar yolları enfeksiyonu’ oldugunu söyledi. Birkac ilacla önemsiz bir rahatsızlık gibi gecistirdi.

Düzeldi gibi oldu. Sonra agrılar basladı. Testis ve kasıklarda siddetli sekilde. Baska bir ürologa gittim varikosel dedi ultrasona yolladı yine harcama yine bos. Enfeksiyon dedi o da verdi ilacı yolladı. 2 ay iyi sonra basa dön. Sık idrar,feci yanma hissi derken burayı buldum. Ve aslında hastalıgımın prostatit oldugunu burdan ögrendim. O diplomalı hıyarlar bilmiyordu ama.

İstanbul bahcelievlerde yasıyorum ve burda Zafer Oyman ismini gördüm. Adam burnumun dibindeymis. Gittim muayene oldum. Hic prostat sıvısından lökosit baktırdın mı dedi hayır ilk kez duyuyorum dedim. Bu ilacları sana ne diye yazdılar o zaman diye kızdı. Prostat sıvısı aldı ve her sahada 14-16 lökosit bulundu. İdrar tahlili verdim orda da cok az lökosit vardı. İlac tedavisine basladım. İlk kürü düzenli kullandım. Alkol ve sigara kullanmıyorum. Gazlı icecekleri ve abur cuburu kestim. Haftada 3 kez sıcak oturma banyosu yaptım. İlac kullandıgım sürecte haftada 2 kez KORUNARAK iliski yasadım. Dogal yolla bosalmanın faydalı oldugu kanısına vardım.

İlacların bitimi sonrası gittim hocaya. Lökosit yarı yarıya düserek 6-8 seviyesine geriledi. İdrarda da 0-2 yanlısım yoksa eger. Su an bir kür daha uyguluyoruz genta igne,tarivid ve biteral. İgneler bitince haplara baslıyorum.

Su an tek bir sikayetim bile yok. İnanın bir tane bile. Kabız kalmamaya dikkat etmek,beslenmeye özen göstermek,hayatını bastan düzenlemek sart. Ben bu hastalıgın bana bir UYARI oldugunu düsünüyorum. O yolda devam etseydim belki daha ciddi bir hastalıkla karsılasacaktım.

İnandıgınız sey her neyse size de bana da yardımcı olsun. Herkese acil sifalar. Bundan sonra tecrübelerimi sürekli burda care arayanlarla paylasacagım. Saygılarımla
Şifan daim olsun soju demekki doğru tedavi ile sağlıklı günlere dönmek mümkün ilk kür neydi peki
soju

Mesaj gönderen soju »

Imzekken

ilk kür : forsef igne,biteral,tetradox
ikinci kür : genta igne,tarivid,

Ve bazı vitaminler iceren bir hap kullandım ismini hatırlamıyorum.