Bakteri yoksa non veya bakteri siz prostatitmi oluyor

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Bakteri yoksa non veya bakteri siz prostatitmi oluyor

Mesaj gönderen mustafaa »

Yapılan testlerde bakteri bulunamıyorsa non bakteriyel mi yoksa aceba bakteri yok ama prostat iltihabı var :?
Bakteri olmadanda prostatit olabiliyor çünki meniden sonra hemen idrar prostata kaçabiliyor yada çok tazzikli idrar varsa idrar prostata sızabiliyor orda enflamasyona sebep olabiliyormuş.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
miaow
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Bakteri yoksa non veya bakteri siz prostatitmi oluyor

Mesaj gönderen miaow »

Bendeki yuzde yuz 2. Durumdan oldu :(
mustafaa

Ha birde candida mantarıda zamanla prostatit te iltihap yapabiliyormuş. Benim bildiğim bunlar şuan
Şüpheli İlişki durumu yoksa bunlardan kaynaklanabilir.

-Müdessir/7.ayet
miaow
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen miaow »

mustafaa yazdı:Ha birde candida mantarıda zamanla prostatit te iltihap yapabiliyormuş. Benim bildiğim bunlar şuan
Şüpheli İlişki durumu yoksa bunlardan kaynaklanabilir.
5 yıldir evliyim şüpheli ilişkim yok
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

İdrarinizin hijyenik oldugunu mu saniyorsunuz ? Saglikli insan İdrarin da dusuk oranda mikrop varken idrar yolunda enfeksiyon olan bir insanda daha yuksek oranda mikrop cikiyor. Dolayisi ile idrar reflusu sonucu prostatit olan kisilerde mikrobu iceri idrar yerlestiriyor. Tabi idrardaki urik asit ve diger maddeler prostat dokusunu ve kendi ummin mekanizmasini da bozarak hastaligin uzun yillar bize yapismasini sagliyor. Vucudumuz belkide sadece mikrop olsa bu isi halledebilirdi ancak prostatin kendi ummin mekanizmasi tahrip olunca is uzuyor. En azindan okuduklarimdan ben bunu anliyorum.
mustafaa

İşte prostata enfeksiyon oluşturuyor ama bi müddet sonra mikrop idrarla antibiyotik VS ile atılsa bile prostat taki iltihabın düzelmesi belki uzun zaman alıyor. Mikrop atılınca prostat taki iltihapta bile belki halen ufak tefek mikroplar kalıyor onun atılması zaman alabiliyor.

-Müdessir/7.ayet
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Peki arkadaşlar bundan nadıl kurtulacağız?Farklı farklı üç ayrı labda idrar testi verdim hiç birinde mikrop üremedi. Muhsin hoca bile çaresiz kaldım artık dedi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Srk76 yazdı:Peki arkadaşlar bundan nadıl kurtulacağız?Farklı farklı üç ayrı labda idrar testi verdim hiç birinde mikrop üremedi. Muhsin hoca bile çaresiz kaldım artık dedi.
Rektal tuşe yontemi ile alinan prostat sivisina baktirdinizmi?
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Kadir abi merhaba. Rektal tuşeden alınan sıvıda muhsin hoca her sahada 3-5 lokosit buldu ama o sıvı kültüre gitmedi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Srk76 yazdı:Kadir abi merhaba. Rektal tuşeden alınan sıvıda muhsin hoca her sahada 3-5 lokosit buldu ama o sıvı kültüre gitmedi
Mrb kardesim, 3-5 lokosit hafif enfeksiyindur. Kultur yapilabilirdi aslinda.
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Abi benim sıkıntım sadece karın ağrısı başka hiç bir problemim yok. Bana muayeneden sonra tavanic yazdı 2 kutu. Pcr dan sonra bakarız başlarsın dedi. Pcr da tüm çalışmalar negatif geldi. Bende tavanice başlayımmı diye sordum içebilirsin dedi. İlaca başladım anında ağrılarım kesildi. Şimdi 2 hafta içecem tavanici ama sonra gene başlayacak bu ağrılar diye korkuyorum. Takviye olarak yanında da Quarcetin içiyorum sabahları bir tane. Yani nereye kadar antibiyotik ile geçici rahatlama.Karın ağrısına çare ne bulacağım bilemiyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Srk76 yazdı:Abi benim sıkıntım sadece karın ağrısı başka hiç bir problemim yok. Bana muayeneden sonra tavanic yazdı 2 kutu. Pcr dan sonra bakarız başlarsın dedi. Pcr da tüm çalışmalar negatif geldi. Bende tavanice başlayımmı diye sordum içebilirsin dedi. İlaca başladım anında ağrılarım kesildi. Şimdi 2 hafta içecem tavanici ama sonra gene başlayacak bu ağrılar diye korkuyorum. Takviye olarak yanında da Quarcetin içiyorum sabahları bir tane. Yani nereye kadar antibiyotik ile geçici rahatlama.Karın ağrısına çare ne bulacağım bilemiyorum
Quercetini antibiyotikle beraber almayin yanliz. Antb bittikten sonra kullanin.
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Ne Zararı oluyor abi. 1 aydır içiyordum şimdi de antibiyotikle devam ediyorum
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Srk76 yazdı:Ne Zararı oluyor abi. 1 aydır içiyordum şimdi de antibiyotikle devam ediyorum
Quercetin'i bazı antibiyotiklerle birlikte almak, bazı antibiyotiklerin etkinliğini azaltabilir. Bazı bilim adamları quercetin'in bazı antibiyotiklerin bakterileri öldürmelerini engelleyebileceğini düşünüyor. 

Kinolon antibiyotikler arasında siprofloksasin (Cipro), levofloksasin (Levaquin), ofloxacin (Floxin), moksifloxacin (Avelox), gatifloxacin (Tequin) ve diğerleri sayılabilir.

https://www.rxlist.com/quercetin/supplements.htm
Prostatozurlu

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

mustafaa yazdı:Yapılan testlerde bakteri bulunamıyorsa non bakteriyel mi yoksa aceba bakteri yok ama prostat iltihabı var :?
Bakteri olmadanda prostatit olabiliyor çünki meniden sonra hemen idrar prostata kaçabiliyor yada çok tazzikli idrar varsa idrar prostata sızabiliyor orda enflamasyona sebep olabiliyormuş.
Bence nonbakteriyel diye bişey yok. Tespit edilemeyen bakteri var idrarın geri kaçımı dahi olsa idrar yolunda sıkıntı yapmayacak bir bakteri prostatta sorun yaratabiliyor. Ben böyle düşünüyorum gittigim bi kaç doktorda bunu dogrular nitelikte konustu.laboratuvarlr yetersiz bu yüzden çözemiyoruz.
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Aynen katılıyorum bende. Doktorlar için teşhisteki kolaya kaçma yolu non bakteriyel demek.
mustafaa

Bakteri olmayabilir. Veya bakteri antibiyotik VS takviyelerle ölürse geriye prostat taki hasar iltihabın iyileşme süreci var diye düşünüyorum.

-Müdessir/7.ayet
Prostatozurlu

mustafaa yazdı:Bakteri olmayabilir. Veya bakteri antibiyotik VS takviyelerle ölürse geriye prostat taki hasar iltihabın iyileşme süreci var diye düşünüyorum.
Nonbakteriyel koyulan teşhis için demiştim. Dedigin şekilde de olabilir fakat çok fazla sıkıntı yaratmaz iyileşme sürecinde çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum.şimdi adamın prostatnda bakteri var antibiyotik kullanınca rahatlıyor semptom lar en aza hatta bazılarında sıfıra iniyor. Eger doku hasarı dediginiz olay vucutta bukadar yankı uyandıracak bişey olsaydı antibiyotik kullanırken de devam ederdi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mustafaa yazdı:Bakteri olmayabilir. Veya bakteri antibiyotik VS takviyelerle ölürse geriye prostat taki hasar iltihabın iyileşme süreci var diye düşünüyorum.
Aynen oyle kardesim...yada biofilm yapmis, uykuya yatan bakteriler kendini saklamiş.
Prostatozurlu

kadir yazdı:
Aynen oyle kardesim...yada biofilm yapmis, uykuya yatan bakteriler kendini saklamiş.
abi bişey sorucam ben 1 aydır duyarlı antibiyotik kullanıyorum. 1 hafta sıfır semptom yaşadım şuan antibiyotiklere devam ediyorum ama agrılar geri gelmeye başladı bu konuda ne düşünüyorsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatozurlu yazdı:
kadir yazdı:
abi bişey sorucam ben 1 aydır duyarlı antibiyotik kullanıyorum. 1 hafta sıfır semptom yaşadım şuan antibiyotiklere devam ediyorum ama agrılar geri gelmeye başladı bu konuda ne düşünüyorsun.
Kronik prostatitte, duyarli antibiyotik kullanildiginda bile bazen agrilar gecici olarak artis gosterebilir...benimde basima gelmisti. Hatta dra bile" bu ilaclar fayda etmedi" diye veryansın ettigim zamanlari unutmam. Daha sonralari bu agrilar azalarak kayboldu. Sanirim, antibiyotikle mucadele eden patojenlerin hareketlenmesi sonucunda boyle bir semptom oluşuyor.
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Benim prostatta bakteri de bulunamadı. Kafayı yiyeceğim neyim var diye. Şurda bahsedilen semptomların hiç biri yok bende. İdrar ereksiyon yanma hiç yok.
Prostatozurlu

kadir yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
kadir yazdı: Aynen oyle kardesim...yada biofilm yapmis, uykuya yatan bakteriler kendini saklamiş.
Kronik prostatitte, duyarli antibiyotik kullanildiginda bile bazen agrilar gecici olarak artis gosterebilir...benimde basima gelmisti. Hatta dra bile" bu ilaclar fayda etmedi" diye veryansın ettigim zamanlari unutmam. Daha sonralari bu agrilar azalarak kayboldu. Sanirim, antibiyotikle mucadele eden patojenlerin hareketlenmesi sonucunda boyle bir semptom oluşuyor.
Abi Bende doktora etki etmiyor heralde artık dedim.bir kutu daha içmemi söyledi. İnşallah benimde dedigin gibi azalarak kaybolur etki eder inşallah.
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Kaybolmuyor işte ben bunları hiç yaşamadım. 2015 de testis ağrısı ile başladı. Senede bir kere atak yapıyordu. Bu sene mart ayından beri karın ağrısı süreki hareketli bağırsak sıkıntım var. İshal bile olmuyorum. Deli olacam artık
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Srk76 yazdı:Kaybolmuyor işte ben bunları hiç yaşamadım. 2015 de testis ağrısı ile başladı. Senede bir kere atak yapıyordu. Bu sene mart ayından beri karın ağrısı süreki hareketli bağırsak sıkıntım var. İshal bile olmuyorum. Deli olacam artık
Bende de bakteri yok kardesim sürekli karın altında ağrı ve bagirsaklarda huzursuzluk var yalnız değilsin :oops: