Prostatit Sürecim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
TAZ

Prostatit Sürecim

Mesaj gönderen TAZ »

Kadir ağabeye ve diğer tanıdık kardeşlerim ve tanımadığım kardeşlerime saygı ve hürmetlerimle...Ben eski üye Tarık...Sisteme giremedim, yeni sayfa açtım. Asla vazgeçmeme duygularımla...
Hastalığımın Başlangıcı ve Süreci ve Güncel Durumum
Şubat 2012’de bir anda idrara sıkışık hissi ile günde yirmi kere idrara çıktım, idrar sonunda yanma oluşuyordu, bu tarihten önce hiçbir ürolojik olumsuzluk yaşamamıştım, Üroloji uzmanına gittim, ultrason çekildi, idrarda lökosit 1-2 düzeydeydi. İlaç kullanıp kullanmadığımı hatırlamıyorum ya da düzensiz kullandım. Temmuz 2013’te yine sık idrara gitme, idrar isteği fazla; işeme oranı azdı ve yanma vardı önceki gibi… Üroloji uzmanına gittim, idrarı sarı getiren antibiyotik verdi, düzenli kullanmadım, geçti. 2014’te tekrarlamadı, yalnız etkileri vardı.
1. Ocak 2015’te anlamlı olarak başladı, Mart 2015’te rektal tuşe sonucu prostatit teşhisi kondu, Bactrim, Tavanic, Ürispas, Cipro kullandım, iyi gelmediler, Eylül 2015’te 4 kutu Tarivid 200 mg geçirdi; 2016’da yinelenmedi.
2. Şubat 2017’de Tarivid 400 mg kullandım, tetikledi. Nisan 2017’de Tetradox, Unacefin, Cipro, Genta kürünü düzenli kullanmadım, ishal yaptılar, bıraktım. 2018’de devam etti.
3. Ocak-Şubat 2019’da Tavanic 500 mg 5 kutu, Xatral XL 1 kutu kullandım. Mart 2019’da devam etmesi üzerine Tavanic 500 mg, Xatral XL, Mıctonorm Sr kullanmaya başladım.
Hastalığımı Tetikleyen Etmenler
1) Acılı yiyecekler, baharatlar, salça, soslar, bisküviler, çikolatalar, çikolatalı bisküviler, sarımsak, kurabiyeler, hamur tatlıları, yağlı hamur ürünleri, makarna, Türk kahvesi, hazır poşet çaylar, siyah çaylar, işkembe, tavuk çorbaları, hazır çorbalar, melemen, beyaz peynir, bira gibi içkiler… Soğuk yere oturma, karın bölgesinin ve ayakların soğuğa maruz kalması, uçak yolcuğu dışındaki yolculuklar, sabit oturma…
Hastalığımın Değişken Belirtileri ( Semptomlar )
Prostatta açık yara hissi, nüksetme başlamadan penis ucu ağrısı ( iğne batar gibi, yanma hissi ) … İdrar sonrası ya da idrara sıkışıkken akut durumuna göre yakma, prostat ağrısı… Prostat ve idrar yollarında, prostat bölgesinde yakma hissi gibi ağrı özellikle apış arasında… Soğuk değmesi sonrası karın alt bölgesinde bazen ağrı ve ağrı ile birlikte karın şişkinliği, akut durumlarda cinsel isteksizlik, sertleşme bozuklukları, idrar sonrası damlacık kaçması… Yalnızca akut durumlarda idrar akımı bozukluğu ( kesik kesik idrar, idrar sonrası damlacık kaçması )
Gördüğüm Tedavi Metotları
2015’te birden çok kere üriner sistem ultrasonografisi, idrar ve kan örnekleri ile kültür testleri, idrar akım testleri…
2017’de prostat sıvısında mikroskobik incelemeler, sayılamayacak ölçülerde lökosit ve İç ve dış bakteriler kaynaklı 50’yi aşkın bakteri taraması PCR yöntemi ( Tetkikten 15 gün önce antibiyotik kullanmıştım. ) ile prostat sıvısında…
Not: Yapılan tetkikler sonucu hiçbir bakteri saptanamadı, üriner sistemde bir olumsuzluk görülmedi, idrar tetkiklerinde bazen, prostat sıvısı ile yapılan tetkiklerde yoğun oranda lökosit saptandı.
Diğer Hastalıklarım
Hemoroit (2007), bel fıtığı (2009), hepatit b taşıyıcı (2009 tanı), safra kesesi (2009) ameliyatı, gastrit ve sindirim sistemi bozukluğu, midede helikobakter pilori tanı 2011
(2009), sistik-prostatit (2012); hemoroit, halluks valgus, bel fıtığı (2017-2018) ameliyatları…
Kullandığım İlaçlar
Tarivid 200 mg 2015’de geçirdi, 2017’de 400 mg kullandım, daha da tetikledi.
Tetradox Kısmen iyi geldi.
Bactrim İyi gelmedi, tetikledi.
Tavanic 2015’te iyi gelmedi, 2019’da kısmen iyi geldi.
Unacefin Kısmen iyi geldi.
Ürispas İyi gelmedi.
Cipro İyi gelmedi.
Genta Diğer ilaçlarla kürü ishal yaptı.
Xatral XL, Tavanic, Mıctonorm Sr Kürü kısmen iyi geldi. Küre Mictonorm eklenmesi idrar sonrası idrar damlası kaçırmayı anlamlı ölçüde durdurdu.
Enfexia, SEF 1 MG Ameliyatlar sonrası iyi gelmişti.
Önerilen Antibiyotik Kürü
1. Kür 5 Genta iğne, tarivid, biteral
2. Kür Tarivid, Biteral
3. Kür Tarivid, Biteral
Ya da Alfabloker eşliğinde deneysel yol ( ampirik )…Yinelenirken Desefin 1 gr. vb.
Önerilen Doğal Ürünler
* Palmitoylethanolamide ( PEA ) * Alpha Lipoic Acid ( ALA ) * Omega 3 ( EFA 1200 ) * Benaday ( ALA yerine B12 ) * Bromelaın * Ligone * L-Carnitin * Quercetın * Serenoa Repens ( cüce palmiye ) * Allicin Max * Garlic Oil
Tükettiğim Doğal Ürünler:
Propolis, kefir, yakı otu, kereviz tohumu, eğir tohumu ( hazan bel), brokoli suyu, İngiliz karbonatı, elma sirkesi, İsveç iksiri… ( Hazan bel, yakı, kereviz kürü iyi geliyor. )
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Prostatit Sürecim

Mesaj gönderen orhan »

Eee sonuç
TAZ

Re: Prostatit Sürecim

Mesaj gönderen TAZ »

Sonuç; etkiler, belirtiler, olumsuzluklar aynen devam ediyor.