güvenilir LAB

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
zafer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

güvenilir LAB

Mesaj gönderen zafer »

Düzenden hiç memnun kalmadım bana gelişim ve duzen ve gelişim dışında önereceğiniz bir lab var mı? Yurtdışı da olabilir
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: güvenilir LAB

Mesaj gönderen Valeri »

zafer yazdı:Düzenden hiç memnun kalmadım bana gelişim ve duzen ve gelişim dışında önereceğiniz bir lab var mı? Yurtdışı da olabilir
Neden memnun kalmadınız ? Ben düzene gitmeyi düşünüyorum. Ben Haseki mavi labaratuvar da testleri yaptırdım gayet memnun kaldım. Birde düzene yaptırmak istiyorum emin olmak adına
zafer

Mesaj gönderen zafer »

pcr yaptırdım hiçbir şey bulamıdılar akıntı örneği verdim 4 gün beklettiler muhtemelen örneği o kadar bekletince mundar oldu ve bir şey bulamdılar ve bu durumu mail olarak atmama rağmen dönüş yapmadılar Zaten forumun kıvranmasının sebebi sanırım bu lablar bunlar iyi çalışmıyor yarım yamalak iş yapıyorlar.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

güvenilir lab yok bence:)
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

gelişim lab için yıllardır en iyisi deniyordu. Değişen birşey mi oldu.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Mavi lab da boğazda ve idrar yolunda gardnerella buldular bende ama pek güvenemedim. Başka bir lab da tekrar yapmayı düşünüyorum, az para da değil 600 TL istiyorlar
ege

Mesaj gönderen ege »

4 günde örnekte bir sıkıntı olmaz. Pcr dna taraması yapıyor. 4 yıl sonra bile bulur aradığı dna olunca. Akıntınız varsa elbet bir şey vardır. Telefonla görüşün direk olarak. Entrekok veya E.coli, mantar vs bir şey olması gerek. Hepsi sıfır çıkmaz
zafer

Mesaj gönderen zafer »

Bende %99 bir bakteri var bundan eminin cinsel yolla kaptım zaten klamidya çıkmıştı gelişimde tabi gelişin götünden uydurmadıysa... hem kontrol hemde diğer patojenler için duzene gittim ve sürüntü örneği verdim ellerine bir tomar mikrop verdim yani. ancak test sonuçlarında flora bakterrisi bile yazmıyor bence bir ihmal sorumsuzluk var. mikrobiyoloji bizi ülke doktorlarını aşan bir konu sanırım. Almanya ya gidebilirim tam olarak isim var mı labın?
PRUVA35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen PRUVA35 »

zafer yazdı:Bende %99 bir bakteri var bundan eminin cinsel yolla kaptım zaten klamidya çıkmıştı gelişimde tabi gelişin götünden uydurmadıysa... hem kontrol hemde diğer patojenler için duzene gittim ve sürüntü örneği verdim ellerine bir tomar mikrop verdim yani. ancak test sonuçlarında flora bakterrisi bile yazmıyor bence bir ihmal sorumsuzluk var. mikrobiyoloji bizi ülke doktorlarını aşan bir konu sanırım. Almanya ya gidebilirim tam olarak isim var mı labın?
Hocam durumu cok guzel acikladin hem de cok guzel ağzına sağlık kendi tedavini kendin Çizeceksin en guzeli
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

zafer yazdı:Bende %99 bir bakteri var bundan eminin cinsel yolla kaptım zaten klamidya çıkmıştı gelişimde tabi gelişin götünden uydurmadıysa... hem kontrol hemde diğer patojenler için duzene gittim ve sürüntü örneği verdim ellerine bir tomar mikrop verdim yani. ancak test sonuçlarında flora bakterrisi bile yazmıyor bence bir ihmal sorumsuzluk var. mikrobiyoloji bizi ülke doktorlarını aşan bir konu sanırım. Almanya ya gidebilirim tam olarak isim var mı labın?
Hocam mesele ülke değil ben zafer hoca ile konuştum adam şey diyor yurt dışından hastam var işin ehlini bulmak lasım
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Umut tıbbi labaratuar ları var benim klamidya yı orası bulmuş tu sperm kültürü ile
PRUVA35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen PRUVA35 »

Ruslar Gürcüler hatta orta asya turkmenistan kazakistan vs buralarda daha iyi disiplinle calisan lablar var kesinlikle bizdekiler uydurma bence
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

PRUVA35 yazdı:Ruslar Gürcüler hatta orta asya turkmenistan kazakistan vs buralarda daha iyi disiplinle calisan lablar var kesinlikle bizdekiler uydurma bence
Bu bolgelerde cinsel iliski cok sik yasaniyor cok sik partner degistiliyor ve oldukca kolay ...Bu vesile ile Bu hastaliklar siklikta ..Ben kazakistandayim bu lab. olaylari sanirim heryerde sorun ...3 farkli labaratuarda kultur verdim

A LABARATUARI KULTUR SONUCU : ( bugun buraya tekrardan vardim )
``Streptococcus faecalis`` orta duzeyde uredi

B FARKLI LABARATUARI KULTUR SONUCU :
1 Citrobacter spр.
2 Staphylococcus aureus ( bogazimdada bu nalet bakteri vardi )

2. defa tekrar B FARKLI LABARATUARI KULTUR SONUCU :
1 Citrobacter spр. bol miktarda ( aureus cikmadi bu sefer )

C FARKLI LABARATUARI KULTUR SONUCU :
Staphylococcus haemolyticus

yani goruldugu gibi 3 farkli labaratuarda birbirini teyid eden bir bakteriye rastlamadim hepsi birbirinden farkli cikti labaratuarlarda iyi labaratuarlar odullu falan ...

Buradan cikardigim sonuc Citrobacter spр. ayni lab da ikinci defa ciktigi icin buraya odaklaniyorum simdilik ...
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

portakal yazdı:Bence çoğumuzun prostatında staphylococcus ve diğer flora bakterileri yok
Çoğu vaka kontaminasyon ve labların bok yemesi gibi duruyor
Disaridan Kontaminasyonu dusunuyoruz da , prostat sivisi uretradan gecerek geliyor buradan prostat sivisina gececek belki de prostatta gercekten bulunmayan diger bakterileri hic dusunmuyoruz.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

portakal yazdı:
Se38 yazdı:
portakal yazdı:Bence çoğumuzun prostatında staphylococcus ve diğer flora bakterileri yok
Çoğu vaka kontaminasyon ve labların bok yemesi gibi duruyor
Disaridan Kontaminasyonu dusunuyoruz da , prostat sivisi uretradan gecerek geliyor buradan prostat sivisina gececek belki de prostatta gercekten bulunmayan diger bakterileri hic dusunmuyoruz.
Doğru o da var
Mesela vücutta florası bulunan organlar arasında mesanede bulunuyor ve üretra kısmında flora bakterilerinin bulunması gayet doğal ayrıca püy kültürü numunesi için penis ucuna sürüntü gerçekleşiyor

Onun için ben şöyle düşünüyorum
Prostat sıvısından kültür yaptiracaksan ve ''doğruya en yakın sonucu''almak istiyorsan örnek vereceğin zaman genital bölgeyi çok iyi temizlemen, numune ile penis derisinin temas etmemesi ve 3 4 laba ikişer tane numune vermek lazım
deri değil, idrar yolundan bahsediyoruz.buralarda flora bakterilerinin olması çok doğal