prostatit hakkında

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

prostatit hakkında

Mesaj gönderen orhan »

selam cümleden form ailesi hepize öncelikle sabır tevekkül geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum
hemen hemen bu forma günde 10 sefer giriyorum bir umutla her tür yazıyı bilgi dikkatlice okuyorum
hatta fordan telefonla görüştüğüm 10 yakın arkadaşım bile var
bu hastalıkla yaklaşık olarak tanışalı 4 yıl oldu bende sizler gibi önce panik ve hastalık arasında gidip geldim hikayemi merak edenler geçmiş yazılarımdan okuyabilir
bu yazıyı yazma nedenim moral bozmak değil tam tersine yaşadığım tecrübeleri paylaşmak

bu hastalığın ilacı ANTİBİYOTİK bir kere bunu baştan söyleyeyim fakat bilinçsiz bir şekilde değil AKADEMİSYEN DOKTOR kontrolünde
bu hastalığı bitirmeden ziyade kontrol altına almak cok önemli yani hastalığı BASKILAMAK yani lokositi sabit tutmak
BU ZAMANA KADAR bu hastalığı yenmiş insan sayısı çok az üzülmeyin ama bu hastalıkla yaşamasını öğrenmemiz gerekiyor ÇÜNKÜ 1 ANTİBİYOTİK
vücüta atılmış bir ATOM BOMBASINDAN FARKI YOK çaresiz kalmış çoğu insan bir anda kendini antibiyotik denizinde buluyor herkez bir şekilde takviyeler bir sürü kimyasalları vücütuna sokuyor hemde bilinçsizce bunlar vücutta vermiş olduğu tahribatı görmüyoruz bir abda hepimiz cinselliğe yoğunlaşıyoruz ve ruh halimiz allak bullak oluyor bu hastalıkla alakalı yurt ici ve yurt dışında daha gelişmiş bir tedavi metodu yok
bu sitede bir arkadaş bir başlık açmıştı prostatit ile arkadaş olmak diye aynen katılıyorum üzülerek katılıyorum
tabiki bu hastalığı tamamen yenmiş insanlar mevcut nasıl kanseri yenen insanlar varsa bu hastalığı yenen insanlarda var
yalkaşık olarak herkesteki non bakteriyel yani doktorların deyimiyle iltahapsız prostatit DEĞİL değerli arkadaşlar orda bir şeyler oluyorki bizleri rahatsız ediyor ama infelamasyon ama prostatit nezlesi bu gitimiyor gitmiyecekte ama onunla yaşayabiliriz
bu hastalığın en çok soğuk azdırıyor mümkün mertebe kendimizi özellikle ayak ve bel bölgemizi sıcak tutacağız
düzenli olarak doktor kontrollerimizi mutlaka yaptıracağız gelişmeleri takip edeceğiz
hastalığın inişleri ve çıkışları olacak sakin bir şekilde uhulettele ve suhuletle karşılayacağız
alkol ve siğaradan uzak duracağız kendimize bakacağız vücut direncimizi yüksek tutacağız
kesinlikle o bunu kullanıyor bana iyi gelir diye düşünmeyin antibiyotik kullanmadan bin sefer düşünün çünkü bizim kullandığımız ANTİBİYOTİKLER NORMAL DEĞİL prostatit ile yaşayabilirsin ama böbreksiz yaşayamazsın
bu yazımı illaki eleştirenler ve katkıda olanlar olacaktır her görüşe açığım çünkü bende bu hastalığı yenmek istiyorum
herkesin biraz zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum panik yapmayın zamanla vücut kendini onaracağına inanıyorum
kalın sağlıcakla selamlar
Sefil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: prostatit hakkında

Mesaj gönderen Sefil »

Orhan abi yazın ve emeğin için teşekkürler dediklerin cok dogru sabır ve zaman gerekiyor Allah hepimize sabır versin geçmiş olsun
daniel33

Mesaj gönderen daniel33 »

Geniş spektrumlu olmayan, bakteriye özel antibiyotik kullanırsanız o kadar da çok tahribata sebep olmaz antibiyotikler. Hastaların ne olursa olsun prostatlarını enfekte eden bakteriyi buldurmaları gerekiyor.

Prostatitle arkadaş olmayı da reddediyorum. O kadar çok kişi iyileşti ki, bu hastalıkla arkadaş olmadan önce neden iyileşemediğimi sorgulayıp öğrenirim. Genital bölgedeki rahatsızlıklar başlıca anksiyete sebebidir, sorunun halledilmesi şarttır, uzun sürebilir ama sorun çözülmek zorundadır. Hastalıkla yaşamaya alıştığınızı sanırsınız ama gelişen anksiyete sizi çevrenize zarar veren bireyler haline getirir farkına varmazsınız.

Hastalara tedavisi olan bir hastalıkla yaşaması telkin edilmemeli, hastaların nerede yanlış yaptıklarının sorgulamaları sağlanmalı.
orhan

Mesaj gönderen orhan »

daniel33 yazdı:Geniş spektrumlu olmayan, bakteriye özel antibiyotik kullanırsanız o kadar da çok tahribata sebep olmaz antibiyotikler. Hastaların ne olursa olsun prostatlarını enfekte eden bakteriyi buldurmaları gerekiyor.

Prostatitle arkadaş olmayı da reddediyorum. O kadar çok kişi iyileşti ki, bu hastalıkla arkadaş olmadan önce neden iyileşemediğimi sorgulayıp öğrenirim. Genital bölgedeki rahatsızlıklar başlıca anksiyete sebebidir, sorunun halledilmesi şarttır, uzun sürebilir ama sorun çözülmek zorundadır. Hastalıkla yaşamaya alıştığınızı sanırsınız ama gelişen anksiyete sizi çevrenize zarar veren bireyler haline getirir farkına varmazsınız.

Hastalara tedavisi olan bir hastalıkla yaşaması telkin edilmemeli, hastaların nerede yanlış yaptıklarının sorgulamaları sağlanmalı.
sevgili Daniel kardeşim
yaklaşımınıza katılıyorum bu hastalığın %50 si paniktir anksiyete bozukluğudur yazının sonu bakarsanız zamana ihtiyacımız var diye yazdım
PROSTATİT TE BİR GERÇEKTİR belli bir yerde tıpta yetersiz kalıyor nasıl bu kadar ülkemizde proflar var neden bir tanesi çıkıp ben sizi yüzde yüz tedavi ederim yada tedavisini buldum demiyor ve bunlar bu işin anatomisini biliyor burası karışık bir bölge iyleşenler var tabiki ama 1390 üye var bu formda kaçtanesi iyleşmiş %2 bile değildir iyleşenlerin bir çoğu baskılamıştır bu hastalığı amacım insanların moralini bozmak eğil tam tersine hastalığı öğrenmeliler ona göre yaşam kalitesini yükseltmeleridir
selamlar
daniel33

sevgili Daniel kardeşim
yaklaşımınıza katılıyorum bu hastalığın %50 si paniktir anksiyete bozukluğudur yazının sonu bakarsanız zamana ihtiyacımız var diye yazdım
PROSTATİT TE BİR GERÇEKTİR belli bir yerde tıpta yetersiz kalıyor nasıl bu kadar ülkemizde proflar var neden bir tanesi çıkıp ben sizi yüzde yüz tedavi ederim yada tedavisini buldum demiyor ve bunlar bu işin anatomisini biliyor burası karışık bir bölge iyleşenler var tabiki ama 1390 üye var bu formda kaçtanesi iyleşmiş %2 bile değildir iyleşenlerin bir çoğu baskılamıştır bu hastalığı amacım insanların moralini bozmak eğil tam tersine hastalığı öğrenmeliler ona göre yaşam kalitesini yükseltmeleridir
selamlar[/quote]

Ben çok sık karşılaşıyorum burada tamamen iyileştiğini söyleyenlerle, ayrıca yıllardır bu foruma girmeyen çok sayıda eski üyeye de rastlıyorum, en azından bir kısmının iyileştiğini varsaymaliyiz. İyileşmişler ki bu forum akıllarına gelmiyor. Bir de ülkedeki tüm prostatit hastalarının bu foruma girdiğini buraya üye olduklarını da düşünemeyiz, bakteriyi buldurmadan iyilesenler de var, kombine antibiyotik tedavisiyle iyileşiyor bir kısmı. Doku hasarı ve ödemin yarattığı problemlerin uzun sürdüğünün farkındayim, ben de aynı dertten muzdaribim zaten. Ancak iyileşemeyen hastaların çoğunun sorunların çoğunu halledince, tamamen iyileştiklerini sanıp korunmasız cinsel ilişkiye girdiğini, alkol kafein kullanımına başladıklarını, soğuğa ve neme maruz kaldıklarını, düzenli lökosit takibi yaptırmadiklarini unutmamak gerekir.

Prostatı enfekte eden bakterilerin tamamının ilacı var, uzun sürüyor ama doku hasarından kurtulan bir sürü de kişi var. Hayır, bu örnekler dururken bununla yaşamayi öğrenmek falan, neyse.

Selamlar.
konya456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen konya456 »

evet burda daniel dogru soylemis tedavi edilmesi bulunmasi lazim burda herkes bilgi sahibi olmus 9 yil oldu bide su var ben ve benim yakalandigim zaman boyle doktorlar yoktu hastalimin ne oldufunu bile bilmiyorduk bu bir bakteri intihap yara neyse buda antibiotikle olur yoksa cogalir ben yurdisindayim buradaki doktorlar bidigin odun
orhan

Mesaj gönderen orhan »

daniel33 yazdı:sevgili Daniel kardeşim
selamlar
Ben çok sık karşılaşıyorum burada tamamen iyileştiğini söyleyenlerle, ayrıca yıllardır bu foruma girmeyen çok sayıda eski üyeye de rastlıyorum, en azından bir kısmının iyileştiğini varsaymaliyiz. İyileşmişler ki bu forum akıllarına gelmiyor. Bir de ülkedeki tüm prostatit hastalarının bu foruma girdiğini buraya üye olduklarını da düşünemeyiz, bakteriyi buldurmadan iyilesenler de var, kombine antibiyotik tedavisiyle iyileşiyor bir kısmı. Doku hasarı ve ödemin yarattığı problemlerin uzun sürdüğünün farkındayim, ben de aynı dertten muzdaribim zaten. Ancak iyileşemeyen hastaların çoğunun sorunların çoğunu halledince, tamamen iyileştiklerini sanıp korunmasız cinsel ilişkiye girdiğini, alkol kafein kullanımına başladıklarını, soğuğa ve neme maruz kaldıklarını, düzenli lökosit takibi yaptırmadiklarini unutmamak gerekir.

Prostatı enfekte eden bakterilerin tamamının ilacı var, uzun sürüyor ama doku hasarından kurtulan bir sürü de kişi var. Hayır, bu örnekler dururken bununla yaşamayi öğrenmek falan, neyse.

Selamlar.[/quote]
Tekrar selam Daniel bey
Siz kaç yıllık hastasınız şu an durumunuz nedir
Selamlar
daniel33

orhan yazdı:
daniel33 yazdı:sevgili Daniel kardeşim
selamlar

Selamlar.
Tekrar selam Daniel bey
Siz kaç yıllık hastasınız şu an durumunuz nedir
Selamlar[/quote]

Hocam, ben Eylül 2018'de yani 5 ay önce hastalandım. 7 Kasım'da tedaviye başladım. 1'er aylık aralarla 3 kez kombine antibiyotik ve alfa bloker tedavisi gördüm. 15 gündür de tüm ilaçlar bitti ve sadece takviye edici gıdalar alıyorum; D vitamini, çinko magnezyum ve e vitamini. Şu an hastalığı %90 bitirdim diyebilirim. 2 aydır yanma hiç yok, en büyük şikayetimdi. 1 aydan uzun süre batma oldu hatta şiddetli batma yaşadım o da tam olarak bitti. 2 haftadir da çok hafif ağrı ve orta şiddette sızı vardı, tam geçmiş gibiydi fakat boşalınca 2 - 3 gün hafif ağrım oluyor. Alkol ve asidik gıda ve içecekler hiç yok, kafein alışkanlığımı azalttım ama bitiremedim, günde bir fincan türk kahvesi içiyorum, baharatlı acılı yiyecekleri eskisi gibi yiyorum maalesef ama diğer uyarıları dikkate alıyorum. Boşalma sonrası 2-3 gün süren hafif ağrı dışında bir problemim kalmadı. Sanırım haftanın 3-4 günü yaptığım sıcak su oturmasının ve ödem attırıcı avodart'ın faydası oluyor. Bosalirken ağrı acı duymuyorum ama uretrada az da olsa doku hasarı olduğunu bosalirken hissediyorum. Boyle genel olarak.
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Arkadaşlar 2015 yılının haziran ayında kadir abinin tavsiyeleriyle ben tam olarak iyileştim.taki 20 güne kadar ne soğuk ne acı ne ekşi hiçbiri etkilemedi.öyle acı çiğ köfte yiyordumki herkes yarışamazdı.çok nadir penisin ucuna 1-2 saniyelik kaşıntı gelirdi ,ayda 1-2 sefer.başkada hiç bir sıkıntım yoktu.soğukta istediğim kadar kalırdım.6 iesrf iğne 2 kutu flexivo ve 2 kutu biteral kullanmıştım.ben prostatın bir yerlerinde bakteri olup tekrarladığına inanmıyorum.eşimde problem yaşamadım.farklı bi kadınla ilk ilişkimde hastalık tekrardan girdi ve ben anında anladım.penis çokça kaşındı.ve tekrar başladım antibiyotiğe.ben bu sıkıntıyla yaşayamam.tamam zararı olabilir antibiyotiğin fakat hastalık insanın piskolojisini bozuyor.
komando
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Sürekli büyük abdest makatta yanma ve ağrı

Mesaj gönderen komando »

Arkadaşlar ben forumu okuyorum buradaki arkadaşların büyük bir çoğunluğunun sürekli idrar peniste yanma ve idrar yapamama ve eroksiyon gibi sorunları olduğunu gördüm. Fakat bende hafif ara sıra olmak kaydıyla peniste yanma dışiında makatta ağrı ve yanma ve sürekli büyük abdest hissinden muzdaribim.
Bende bu güne kadar hiç ereksiyon sorunu olmadı (çok şükür ALLAHA.) Penisde sert yanmalar kasılmalar yada idrar yapamama problemim hiç yok.
Acaba burada hasralığa henüz yakalanmış olmamın (son 2 ay) etkisi varmıdır? Yani ilerleyen dönemlerde bu diğer semptomlarda olabilirmi?
Cümleten geçmiş olsun.
daniel33

Re: Sürekli büyük abdest makatta yanma ve ağrı

komando yazdı:Arkadaşlar ben forumu okuyorum buradaki arkadaşların büyük bir çoğunluğunun sürekli idrar peniste yanma ve idrar yapamama ve eroksiyon gibi sorunları olduğunu gördüm. Fakat bende hafif ara sıra olmak kaydıyla peniste yanma dışiında makatta ağrı ve yanma ve sürekli büyük abdest hissinden muzdaribim.
Bende bu güne kadar hiç ereksiyon sorunu olmadı (çok şükür ALLAHA.) Penisde sert yanmalar kasılmalar yada idrar yapamama problemim hiç yok.
Acaba burada hasralığa henüz yakalanmış olmamın (son 2 ay) etkisi varmıdır? Yani ilerleyen dönemlerde bu diğer semptomlarda olabilirmi?
Cümleten geçmiş olsun.
İlerleyen dönemlerde ereksiyon problemi olur muhtemelen. Ama düzeliyor zaten, kafaya takacak bir şey değil çoğunlukla. Önemli olan prostattaki bakteriyi yok etmek, sonra her şey düzeliyor (çoğunlukla).
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Bende katılmıyorum prostat ile arkadaş olmaya ben prostatda yara olduğu konusundada şüpheliyim yara basit bişey değil abiler esela kolunuzdaki açık yaraya bir damla idrar damlatın nasıl bir acı yapar hayal edin ki bu prostat yani 1, 2 bardak idrar atıyoruz artı kanar yani kan gelir bence mesele ödem meselesi zira daniel abide avordartan fayda görmüş müslüman ümidini yitirmez zira ne demiş ibni sina ÇARESİZ HASTALIK YOKTUR İRADE EKSİKLİĞİ VARDIR