kadir Re: Üretra Darlığı Mesaj13.09.2015 - 10:22

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Panadol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

kadir Re: Üretra Darlığı Mesaj13.09.2015 - 10:22

Mesaj gönderen Panadol »

kadir
Re: Üretra Darlığı
Mesaj13.09.2015 - 10:22

Samskeyti mrb kardesim;
Bak sana sunu soyliyeyim.. senin prostatin su anda enfekte durumda ve dolayisi ile surekli şişlik var..prostatin tam ortasindan gecen idrar kanalini sıkıstirıp idrarin gectigi kısmı daraltiyor ve debiyi azaltiyor
Bir hortumu sıkıp daraltmak gibi.O sebeple sen once prostattaki enfeksiyonu gidermen lazim. Tablet antibiyotik
Tedavisi yetersiz kaliyor ...igne antb ile kombin yapman
Lazim baska tedavi secenegin yok su anda.Sistoskopiye gerek yok.Sık idrara ciktigin icin idrar torbasi giderek daraliyor idrarin geldigi zaman hemen yapma..dayanabilecegin kadar tutki idrar torban giderek daralmasin .Birikme olsunki mesanen genislesin.
Panadol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: kadir Re: Üretra Darlığı Mesaj13.09.2015 - 10:22

Mesaj gönderen Panadol »

Kadir abi selam

Sık idrara ciktigin icin idrar torbasi giderek daraliyor idrarin geldigi zaman hemen yapma..dayanabilecegin kadar tutki idrar torban giderek daralmasin .Birikme olsunki mesanen genislesin.

Bu yukarıdaki yorumun çok faydalı ben faydasını gördüm ...

Sık idrar ile ilgili idrar geldiğinde tuttukca mesane genişledi ve su an peniste hafif ağrı yanma olsa da günde 3 - 4 kez ancak lavaboya gidiyorum...

Saygılar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Panadol yazdı:Kadir abi selam

Sık idrara ciktigin icin idrar torbasi giderek daraliyor idrarin geldigi zaman hemen yapma..dayanabilecegin kadar tutki idrar torban giderek daralmasin .Birikme olsunki mesanen genislesin.

Bu yukarıdaki yorumun çok faydalı ben faydasını gördüm ...

Sık idrar ile ilgili idrar geldiğinde tuttukca mesane genişledi ve su an peniste hafif ağrı yanma olsa da günde 3 - 4 kez ancak lavaboya gidiyorum...

Saygılar
Evet panadol cok dikkatli takip ediyorsun. İyilesme trendinde buna paralel iyi gidiyor. Agrilarin ve yanman azaldi. Bu mesane daralmasi ni onleme mantigi cok faydali. Sık idrara cok sik cikildiği icin mesane yeteri kadar dolmamakta ve giderek daralmaktadir.Bunu önlemek icin burada yineliyorum.Idrariniz geldiginde hemen yapmayin. İyice sıkısin mesane iyice dolsun kapasitesi kadar. Eger hemen yaparsaniz gitgide mesanenizin hacmi azalir.Sıkışınca haliyle mesaneniz normal hacminde kalacaktir.Sende denemissin ve faydasini görmuşsun.Bu tekniğin ismini de burada KADİR tekniği olarak adlandiriyorum.
baris93
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen baris93 »

İdrar gelince tutmak prostatit şikayetlerini arttırmaz mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

baris93 yazdı:İdrar gelince tutmak prostatit şikayetlerini arttırmaz mı?
Tedavi olmassaniz arttirir.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

Bende darlık vardı 2 hafta önce açıldı. Doktor mesane boynu çok yüksek yazmış rapora. Ayrica prostat oldugunu da yuzyuze söyledi. Ilk iki hafta iyiydim idrar yapma açisindan. Ama şu anda yapamiyorum gibi bir şey. Cok az idrar geliyor. Göbek deliğinin iki parmak altında ağrı var iki günden beri ve uyutmuyor. Iki haftada darlık nuks etmis olabilir mi?