spor ve prostaitit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Sadir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

spor ve prostaitit

Mesaj gönderen Sadir »

sporun bu hastalığa etkisi nedir? Sakıncalı mı yoksa yararlı mı? örneğin karı kası bölgesini çalıştırmak, kasık bölgesini sıkmanıza ve kasmanıza sebep oluyor.Bunun bir sakıncası var mıdır ? Teşekkürler..
firstranger
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: spor ve prostaitit

Mesaj gönderen firstranger »

Sadir yazdı:sporun bu hastalığa etkisi nedir? Sakıncalı mı yoksa yararlı mı? örneğin karı kası bölgesini çalıştırmak, kasık bölgesini sıkmanıza ve kasmanıza sebep oluyor.Bunun bir sakıncası var mıdır ? Teşekkürler..
okuduğum bazı kaynakalara göre çok ağırlık kaldırmak ve çok zorlamak da prostatite neden olabiliyor deniyor. ama çok zorlamadan squat yani bacak ve kaba et kaslarını çalıştırmak da doktorumun bana önerilerinden biriydi.
Sadir

Mesaj gönderen Sadir »

firstranger yazdı:
Sadir yazdı:sporun bu hastalığa etkisi nedir? Sakıncalı mı yoksa yararlı mı? örneğin karı kası bölgesini çalıştırmak, kasık bölgesini sıkmanıza ve kasmanıza sebep oluyor.Bunun bir sakıncası var mıdır ? Teşekkürler..
okuduğum bazı kaynakalara göre çok ağırlık kaldırmak ve çok zorlamak da prostatite neden olabiliyor deniyor. ama çok zorlamadan squat yani bacak ve kaba et kaslarını çalıştırmak da doktorumun bana önerilerinden biriydi.
anladım squat bnce de yararlı olabilri. Ancak karnı sıktığın hareketler, prostite zararlı olabilir gibi geliyo bana. Çünkü o bölgeyi sıkıyosun. teşekkürler.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Spor faydalidir bağışıkligini yukseltir nuks edecegi varsada sporda nuksetsin ben kendime dikkat ettikce hep kotu oldum diet yapmiyorum hicbirseye dikkat etmiyorum bu sekilde duzeliyorum..