Spermde k.pnemonue

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Pablos

Spermde k.pnemonue

Mesaj gönderen Pablos »

Verdiğim sperm kültüründe k.pnemonue üredi orta düzeyde 3-4 lökosit görüldü bulaş olabileceğini düşünüyorum , sizce antibiyogram gerekli mi yoksa tekrar mu kültür yaptırayım
Pablos

Re: Spermde k.pnemonue

Mesaj gönderen Pablos »

Mikrobiyoloji uzmanıyla konuştum yüksek ihtimal bulaş bu dedi konu silinirse sevinirim Kadir abi
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Pablos yazdı:Mikrobiyoloji uzmanıyla konuştum yüksek ihtimal bulaş bu dedi konu silinirse sevinirim Kadir abi
Hocam bende de son kültür enterokok çıktı acaba bulaş olabilir mi bundan önce hiç üreme olmamıştı
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Pablos yazdı:Mikrobiyoloji uzmanıyla konuştum yüksek ihtimal bulaş bu dedi konu silinirse sevinirim Kadir abi
Bu konu önemli... konuyu silmeyelim.. bulaş oranı bilgisi icin kalması önemlidir pablos.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kadir yazdı:
Bu konu önemli... konuyu silmeyelim.. bulaş oranı bilgisi icin kalması önemlidir pablos.
Abi bulaşmı değil mi bilmiyorum ama yüksek ihtimal bulaş dedi mikrobiyolojici bence de öyle çünkü gram negatiflerde lökosit çok olur bende 3-4 çıktı
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Aynı bakteri prostat sıvımda üredi 3 tane prostat sıvısı örnegi verdim farklı lablara hepsi ayrı günlerde alındı 2 de bu bakteri üredi ve antibiyogramları hemen hemn aynı labdaki kadın bulaş olabilir dedi. Biraz araştırdım bu bakteri prostatta ürüyorsa apse olma ihtimali yüksekmiş ve benim inanılmaz agrım ve yangım var prostatta
Allah büyük :roll:
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bb544 yazdı:Aynı bakteri prostat sıvımda üredi 3 tane prostat sıvısı örnegi verdim farklı lablara hepsi ayrı günlerde alındı 2 de bu bakteri üredi ve antibiyogramları hemen hemn aynı labdaki kadın bulaş olabilir dedi. Biraz araştırdım bu bakteri prostatta ürüyorsa apse olma ihtimali yüksekmiş ve benim inanılmaz agrım ve yangım var prostatta
2 ayri labta ayni bakteri cıktiysa demekki bu bakteri sende mevcut..antibiogramini yaptir ve tedavine basla.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

kadir yazdı:
bb544 yazdı:Aynı bakteri prostat sıvımda üredi 3 tane prostat sıvısı örnegi verdim farklı lablara hepsi ayrı günlerde alındı 2 de bu bakteri üredi ve antibiyogramları hemen hemn aynı labdaki kadın bulaş olabilir dedi. Biraz araştırdım bu bakteri prostatta ürüyorsa apse olma ihtimali yüksekmiş ve benim inanılmaz agrım ve yangım var prostatta
2 ayri labta ayni bakteri cıktiysa demekki bu bakteri sende mevcut..antibiogramini yaptir ve tedavine basla.
Antibiyogram yapıldı abi antibiyotik başlıyacam ama apseden süpheleniyorum drenaj gerekebilir
Allah büyük :roll:
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam bende yanma vs hiç yok stafilokok haemolitycus ürüyor ikidir ikincide enterokok da üredi sadece idrarda damlama ve isteksizlik var. Makat problemleri de var. Lökosit ya nadir çıkıyor ya da 2 3 . Anlayamıyorum bi türlü.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bb544 yazdı:
kadir yazdı:
Antibiyogram yapıldı abi antibiyotik başlıyacam ama apseden süpheleniyorum drenaj gerekebilir
Abse varsa MRG manyetik rezonans goruntulemede belli olur. Baska turlu gormeniz imkan dahilinde degildir. Absenin nerde lokalize oldugunu tespit ederseniz drenaji kolay olur.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kadir yazdı:
bb544 yazdı:
kadir yazdı: 2 ayri labta ayni bakteri cıktiysa demekki bu bakteri sende mevcut..antibiogramini yaptir ve tedavine basla.
Abse varsa MRG manyetik rezonans goruntulemede belli olur. Baska turlu gormeniz imkan dahilinde degildir. Absenin nerde lokalize oldugunu tespit ederseniz drenaji kolay olur.
Usg de de belli oluyor sanırım abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pablos yazdı:
kadir yazdı:
bb544 yazdı: Antibiyogram yapıldı abi antibiyotik başlıyacam ama apseden süpheleniyorum drenaj gerekebilir
Usgde net olarak belli olnuyor pablos... mrgde net goruluyor.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kadir yazdı:
Pablos yazdı:
kadir yazdı: Abse varsa MRG manyetik rezonans goruntulemede belli olur. Baska turlu gormeniz imkan dahilinde degildir. Absenin nerde lokalize oldugunu tespit ederseniz drenaji kolay olur.
Usgde net olarak belli olnuyor pablos... mrgde net goruluyor.
Abi apse belli olmaz belki ama apse varsa prostat büyür sanırım ve büyüme de usg de belli olur ama her prostat büyümesi apse değil tabi ki ama prostatı büyük değilse apse şüphesi ortadan kalkar sanırım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Abse olmadanda prostat inflamasyondan dolayi şişer. Abse farklı bir sey. Prostatın icinde belli bir yerde iltihap birikimidir. Bunun bosaltilmasi (drene) gerekir. Antiyle kurumaz.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

kadir yazdı:Abse olmadanda prostat inflamasyondan dolayi şişer. Abse farklı bir sey. Prostatın icinde belli bir yerde iltihap birikimidir. Bunun bosaltilmasi (drene) gerekir. Antiyle kurumaz.
Nasıl bosaltilacak kadir abi prostat masajıylamı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Knybr yazdı:
kadir yazdı:Abse olmadanda prostat inflamasyondan dolayi şişer. Abse farklı bir sey. Prostatın icinde belli bir yerde iltihap birikimidir. Bunun bosaltilmasi (drene) gerekir. Antiyle kurumaz.
Nasıl bosaltilacak kadir abi prostat masajıylamı
Hayır, abseli vakalarda masaj teknigi önerilmez..baskıdan dolayı apse dağilip bakteriyemiye sebep olabilir. TRUS eşliginde igne aspirasyonu drenajı yapılır.
ahmak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen ahmak »

Pablos yazdı:
kadir yazdı:
Abi bulaşmı değil mi bilmiyorum ama yüksek ihtimal bulaş dedi mikrobiyolojici bence de öyle çünkü gram negatiflerde lökosit çok olur bende 3-4 çıktı
Kültürde mi 3-4 çıktı yoksa cam lamda bakılanda mı?