Yardım ederseniz sevinirim. Yeni üyeyim. Prostatit miyim?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ozanozan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Yardım ederseniz sevinirim. Yeni üyeyim. Prostatit miyim?

Mesaj gönderen ozanozan »

Arkadaşlar Merhaba. Biraz uzun olacak ama okuyup yardım ederseniz çok sevinirim. Bugün kayıt oldum forma. Hepimize geçmiş olsun. Uzun zamandır takip ediyordum formu, çoğu arkadaşta çok şiddetli ağrılar olduğunu görüyorum. Benim şikayetlerim çok ağır değil ama devamlı. Yorumlamanızı rica ediyorum. 2019 kış ayında sık idrara çıkma ve idrara çıktığımda bir iki damla idrar gelmesi şikayetiyle Manisa devlet hastanesine gittim. İdrar tahlili, idrar kültürü, üroflowmetri, mesaneden ultrason, kan tahlili yapıldı.Bişey göremedi. Boşalırken yanma oluyor mu dedi, o dönem yoktu. Kronik prostatit dedi. Bişey göremedi 5-6 tane hap yazdı 2 tanesi antibiyotik, ağrı kesici, spazm gideri, cardura xl. Başlarda düzeldi 2 ay sonra tekrar edince. İlçede bi doktora gittim. Oda aynı ilaçlara yakın ilaçlar verdi. Doktor değiştirmeyip danışmak için tekrar Manisa devlet hastanesine gittim. Bu kronik prostatit dedi internetten araştır bak dedi. Bu ilaçları kullanma dedi sıcak tedavi uygula dedi, acı yeme, bol bol boşal dedi. Benim şikayetlerim sürekli değişiyor. Kimi zaman idrar yaparken yanma oluyor kimi zaman idrarırın şiddeti düşüyor, kimi zaman boşalırken testislerle makat arasında bişey ağrıyor, galiba prostat boşalırken yanarak çıkıyor. Bi kaç defa arka arkaya boşalırsam bi kaç gün ağrıyor. Ben zaten çok boşalan biriydim. Hergün mastürbasyon yapardım. Şuan ağrısından dolayı yapmıyorum 2 günde bire düştüm. Ama o bile çok geliyor. Arkadaşlar kesin prostatit miyim? Kurtuluşu olmayan bi derdemi düştüm? Okuyan cevap veren herkesten Allah razı olsun....
therealpatient

Re: Yardım ederseniz sevinirim. Yeni üyeyim. Prostatit miyim?

Mesaj gönderen therealpatient »

Hocam hikayeniz önemli bir boyut taşıyor. İlk şikayetler başlamadan önce cinsel bir temasınız oldumu?

Geçmişte bir bel soğukluğu/klamidya geçirdiniz mi?

Detaylı bilgi verirseniz daha iyi değerlendirebiliriz.
ozanozan

therealpatient yazdı:Hocam hikayeniz önemli bir boyut taşıyor. İlk şikayetler başlamadan önce cinsel bir temasınız oldumu?

Oldu geneleve giderdim arada sırada. Bide mastürbasyonu bırakmaya çalışmak için yarım saat yapar boşalmadan bırakırdım mesela bu oradaki kasları felan zedelemiş olabilir mi? İlk önce sağlık ocağına gitmiştim. Oda hemen doktora git dedi önemli dedi ama ilçedeki doktorda merkedeki doktorda testlerden bişey çıkmadı dedi. Kronik porstatitsin dedi. Sürekli değişiyor şikayet. İdrarda yanma genelde hiç olmazsa bile illaki son damlalarda. Gün içinde ağrı dediğim boktada sanki idrar kanalının bittiği yerde testislerin arkasında biyerde. ama net yerini gösterebiliyorum. Şu sıralar sık idrara çıkma yok. Ağrı sonradan başladı. İlk şikayetlerim sadece sık idrardı şuan daha çok ağrı rahatsız ediyor. Ama neredeyse 1 senedir hergün aklımda. Hergün rahatsız ediyor bi şekilde. Şuan bile ağrıyor
ozanozan

ozanozan yazdı:
therealpatient yazdı:Hocam hikayeniz önemli bir boyut taşıyor. İlk şikayetler başlamadan önce cinsel bir temasınız oldumu?

Oldu geneleve giderdim arada sırada. Bide mastürbasyonu bırakmaya çalışmak için yarım saat yapar boşalmadan bırakırdım mesela bu oradaki kasları felan zedelemiş olabilir mi? İlk önce sağlık ocağına gitmiştim. Oda hemen doktora git dedi önemli dedi ama ilçedeki doktorda merkedeki doktorda testlerden bişey çıkmadı dedi. Kronik porstatitsin dedi. Sürekli değişiyor şikayet. İdrarda yanma genelde hiç olmazsa bile illaki son damlalarda. Gün içinde ağrı dediğim boktada sanki idrar kanalının bittiği yerde testislerin arkasında biyerde. ama net yerini gösterebiliyorum. Şu sıralar sık idrara çıkma yok. Ağrı sonradan başladı. İlk şikayetlerim sadece sık idrardı şuan daha çok ağrı rahatsız ediyor. Ama neredeyse 1 hergün aklımda. Hergün rahatsız ediyor bi şekilde. Şuan bile ağrıyor
Ve boşaldıktan sonra işeme hissi olmasına rağmen en az yarım saat 45 dakika işeyemiyorum bişey tıklıyor gibi bırakmıyor eskiden böyle değildi. Ereksiyon biter bitmez yapabilirdim. Zorlarsam yanma oluyor uzun süreli
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Geçmiş olsun kurtuluşu olmayan dert yok bazı hastalıkların yanında prostatit çerez kalır prostatit tedavine devam edersen zamanla geçiyor yüzde 95 düzeliyorsun tedavine devam et bence kültür ve pcr yaptır şansını dene şikayetlerin prostatit olduğunu gösteriyor bende sendeki semptomları yaşadım ve idrar semptomum devam ediyor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
ozanozan

huseyin252 yazdı:Geçmiş olsun kurtuluşu olmayan dert yok bazı hastalıkların yanında prostatit çerez kalır prostatit tedavine devam edersen zamanla geçiyor yüzde 95 düzeliyorsun tedavine devam et bence kültür ve pcr yaptır şansını dene şikayetlerin prostatit olduğunu gösteriyor bende sendeki semptomları yaşadım ve idrar semptomum devam ediyor
Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun. Keşke bi ilacı bulunsa yada ameliyat. Zaten belirtiler gidip gelip duruyor. Eskişehirde Hüseyin Seçgine giderim. Doktor bendede var yapacak bişey yok dedi başa gelen çekilir kendimize iyi bakacağız demek ki.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

ozanozan yazdı:
huseyin252 yazdı:Geçmiş olsun kurtuluşu olmayan dert yok bazı hastalıkların yanında prostatit çerez kalır prostatit tedavine devam edersen zamanla geçiyor yüzde 95 düzeliyorsun tedavine devam et bence kültür ve pcr yaptır şansını dene şikayetlerin prostatit olduğunu gösteriyor bende sendeki semptomları yaşadım ve idrar semptomum devam ediyor
Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun. Keşke bi ilacı bulunsa yada ameliyat. Zaten belirtiler gidip gelip duruyor. Eskişehirde Hüseyin Seçgine giderim. Doktor bendede var yapacak bişey yok dedi başa gelen çekilir kendimize iyi bakacağız demek ki.
Hüseyin hocamı söyledi güldürme gerçi prostat her erkekte var onda Saglam olanı bizde hasta enfeksiyon olanı var ondada bizdeki semptom olsa emin ol bir çaresini bir yolunu bulur hüseyin hoca iyidir seni sakinleştirmiş tedaviye motive etmiş gerçi bunhastalıgın psikolojik boyutunda var
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
ozanozan

huseyin252 yazdı:
ozanozan yazdı:
Hüseyin hocamı söyledi güldürme gerçi prostat her erkekte var onda Saglam olanı bizde hasta enfeksiyon olanı var ondada bizdeki semptom olsa emin ol bir çaresini bir yolunu bulur hüseyin hoca iyidir seni sakinleştirmiş tedaviye motive etmiş gerçi bunhastalıgın psikolojik boyutunda var
Hayır bana Manisadaki doktor dedi. Ben Hüseyin hocaya gideceğim burada adını duydum.
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

ozanozan yazdı:
Doktorda olsa kendini çözer ben buna eminm moral olsun diye söylemiştir
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Cinsel bir hastalık olabilir. Bunun için full tarama yapılmalı. Devlet hastanelerinde klamidya için test maalesef bulunmuyor. Bunun için özel hastanelere başvurabilirsiniz. Belirtiler ilk başladığı zaman akut dönemde gerekli antibiyotikler ile tedavi edilseydi kolay bir şekilde atlatabilirdiniz ancak görüyoruz ki başarılı doktorlarımız yine yapmış yapacağını.

Forumda adı geçen doktorlara muayene olabilirsiniz. Gerekli taramaları yapıp, teşhisi doğru şekilde koyacaklardır. Ayrıca tedavisi olmayan bir hastalık değil. Bu forumda tamamen iyileşip bir daha gelmeyenlerde var, yıllardır hala semptomik tedavi peşinden koşanda.

Psikiyatrik bir tedaviye başlamanız elzemdir. Bu hastalıkta psikiyatrik tedavi önemli boyut taşıyor. Psikiyatrik tedavi sonrası emin olun mantıklı düşünüp, mantıklı kararlar vermeye başlayacaksınız. Eğer olumsuzu düşünürseniz sonuç hep olumsuz olur.

Kendi sağlığınız içinde kaçak et operasyonlarından vazgeçmeniz uygun olacaktır. Sağlıcakla.
ozanozan

therealpatient yazdı:Öncelikle büyük geçmiş olsun. Cinsel bir hastalık olabilir. Bunun için full tarama yapılmalı. Devlet hastanelerinde klamidya için test maalesef bulunmuyor. Bunun için özel hastanelere başvurabilirsiniz. Belirtiler ilk başladığı zaman akut dönemde gerekli antibiyotikler ile tedavi edilseydi kolay bir şekilde atlatabilirdiniz ancak görüyoruz ki başarılı doktorlarımız yine yapmış yapacağını.

Forumda adı geçen doktorlara muayene olabilirsiniz. Gerekli taramaları yapıp, teşhisi doğru şekilde koyacaklardır. Ayrıca tedavisi olmayan bir hastalık değil. Bu forumda tamamen iyileşip bir daha gelmeyenlerde var, yıllardır hala semptomik tedavi peşinden koşanda.

Psikiyatrik bir tedaviye başlamanız elzemdir. Bu hastalıkta psikiyatrik tedavi önemli boyut taşıyor. Psikiyatrik tedavi sonrası emin olun mantıklı düşünüp, mantıklı kararlar vermeye başlayacaksınız. Eğer olumsuzu düşünürseniz sonuç hep olumsuz olur.

Kendi sağlığınız içinde kaçak et operasyonlarından vazgeçmeniz uygun olacaktır. Sağlıcakla.
Teşekkür ederim