Kronik prostat iltihabi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
oktay
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Kronik prostat iltihabi

Mesaj gönderen oktay »

Merhaba arkadaslar adim oktay 36 yaşindayim araniza yeni katildim bu hastalikla 1 sene önce tanistim.Sık idrara cikma ve agrilar basladi,İstanbulda bezmialem vakif universitesi hastanesine gittim idrar tahlili idrar kulturu kan tahlili işeme testi ultrasonla prosrat buyuklugune ve mesanede ne kadar idrar kaldigini ölçtüler,sadece işeme testinde tanziğin az olmasi sikintili cikti ve doktorum prostat iltihabi tanisi koydu augmentin ve xtrall verip aci eksi yeme diyerek yolladi beni ne kontrole cagirdi nede bu hastalikla ilgili bilgi verdi.Şikayetlerimde azalma oldu fakat gecmedi 3 ay once şikayetlerim yine artti bir cok dr gittim ayni tahliller yapildi hicbirsey cikmadi hatta bir tanesi beni basindan kovdu prostat iltihabi oldugumu soylemislerdi dedigimde neyse tanidik vasitasi ile özel bir hastanede üroloji dr buldum benden meni testi istedi menide staphylococcus bakterisi ve 5-6 lokosit cikti buna duyarli antibiyotik kullandim sonra yine meni testi yapildi bu seferde escherichia coli ve 5-6 lokosit cikti yine buna duyarli antibiyotik kullandim sonra yine meni testi yapildi bu sefer hersey temiz cikti fakat sikayetlerim gecmedi devaminda 18 tane cefamed igne augmentin bid 1000mg tamprost ve idrar yollari enfeksiyonu icin bir ilac kullandim ve halen devam ediyorum bu ilaclara fakt sikayetlerim devam ediyor.Bezmialem hastanesinde bir Prof dr gittim tekrar tahliler yapildi sonuclarini bekliyorum bakalim ne olacak kendi doktorumda tekrardan meni testi yaptiralim dedi bu hastaliği cevremde kimse bilmiyor yardimlarinizi esirgemezseniz sevinirim bu arada sabahlari soğan suyu aksamlarida prof ender saracoglundan aldigim melisa otu ve karabas otu cayini iciyorum.
maks
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Kronik prostat iltihabi

Mesaj gönderen maks »

oktay yazdı:Merhaba arkadaslar adim oktay 36 yaşindayim araniza yeni katildim bu hastalikla 1 sene önce tanistim.Sık idrara cikma ve agrilar basladi,İstanbulda bezmialem vakif universitesi hastanesine gittim idrar tahlili idrar kulturu kan tahlili işeme testi ultrasonla prosrat buyuklugune ve mesanede ne kadar idrar kaldigini ölçtüler,sadece işeme testinde tanziğin az olmasi sikintili cikti ve doktorum prostat iltihabi tanisi koydu augmentin ve xtrall verip aci eksi yeme diyerek yolladi beni ne kontrole cagirdi nede bu hastalikla ilgili bilgi verdi.Şikayetlerimde azalma oldu fakat gecmedi 3 ay once şikayetlerim yine artti bir cok dr gittim ayni tahliller yapildi hicbirsey cikmadi hatta bir tanesi beni basindan kovdu prostat iltihabi oldugumu soylemislerdi dedigimde neyse tanidik vasitasi ile özel bir hastanede üroloji dr buldum benden meni testi istedi menide staphylococcus bakterisi ve 5-6 lokosit cikti buna duyarli antibiyotik kullandim sonra yine meni testi yapildi bu seferde escherichia coli ve 5-6 lokosit cikti yine buna duyarli antibiyotik kullandim sonra yine meni testi yapildi bu sefer hersey temiz cikti fakat sikayetlerim gecmedi devaminda 18 tane cefamed igne augmentin bid 1000mg tamprost ve idrar yollari enfeksiyonu icin bir ilac kullandim ve halen devam ediyorum bu ilaclara fakt sikayetlerim devam ediyor.Bezmialem hastanesinde bir Prof dr gittim tekrar tahliler yapildi sonuclarini bekliyorum bakalim ne olacak kendi doktorumda tekrardan meni testi yaptiralim dedi bu hastaliği cevremde kimse bilmiyor yardimlarinizi esirgemezseniz sevinirim bu arada sabahlari soğan suyu aksamlarida prof ender saracoglundan aldigim melisa otu ve karabas otu cayini iciyorum.
hastalığın başlangıcı cinsel ilişki mi? yoksa mide bağırsak sıkıntıları mi? stap bakterisi türü neydi? Ne kadar ürüyordu. Çok sayıda mi? Bunlar önemli. Prostat sıvısından kültür de yaptırmak lazım. Bir de duyarlı antiyi kaç ay kullandınız?
oktay
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Kronik prostat iltihabi

Mesaj gönderen oktay »

Cinsel ilişki degil evliyim.kronik gastirit hastasiyim fakat ayaklarimi üşütmüştüm ondan sonra bu rahatsilik basladi ve doktorum idrar yolu enfeksiyonu olmus olabilirsin daha onceden ve iyilesmemistir prostata gecmis ve bu hastalik olmus olabilir dedi.metisiline dirençli koagülaz negatif staphylococcus(MRKNS) bakterisi nekadar üredigi yazmiyor raporda sadece her sahada bol sperm hucresi ve 5-6 lokosit görüldü yaziyor.Bu bakteriye duyarli antibiyotigi 10 gün kullandim 2 kutu antibiyotik 1400tl idi.Sonra yine test yapildi escherichia coli türedi buna duyarli antibiyotiğide 14 gun kullandim sonra yine test yapildi suanda baktwri yok ama yinede augmentin bid kullaniyorum araliksiz.Doktorum ilaclar etki edene kadar ve bu sikywtler gidene kadar antibiyotik kullanmam gerektigini soyledi.Prostat sivisindan kultur yapilmadi pazartesi gidecegim doktora bu istekte bulunacagim.