Idrar yapmA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
1q2w3e4r5t6y
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Idrar yapmA

Mesaj gönderen 1q2w3e4r5t6y »

Arkadaşlar bir doktorun konuşmasında dinledim idrar yaparken yavaş akışında yapmak gerekiyormuş tazikli idrar prostatı zorluyormus paylaşmak istedim
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Idrar yapmA

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Kadir abi duy sesimi prostatıma bıçak sokacam gebersin adi pislik ne illetmiş arkadaş adamlar beyini matkapla delip kan pıhtısını çıkarıyorlar kestane kadar bi organ seni mezara ters sokuyor 1-2 aydır var bende yeni başladı makatta dolgunluk hissi hep büyük abdestim varmış gibi hissediyordum artı kalçam diğerine göre hafif dolgun duruyordu ben makata yöneldim çünkü dışkılamam da zorlaşmıştı aniden 1 ay önce ameliyat oldum makat çatlağından amrliyattan önce sık sık idrara çıkıyordum ama nerden bileyim ben hep makata yordum taki ameliyattan sonra sık idrar ve testis makat arası kasılma ağrı olunca anladımki bu hastalık benide buldu hatta makatta dolgunluk hissi geçmeyince be yanma da olunca ameliyat eden genel cerrahı aradım olmaması lazım dedi ve ben anladımki bu işin kökü prostatmış şu an yeniyim cipro bitirdim 1 kutu azosilin içtim iki gün daha kötü oldum bıraktım acaba aktif mesanemi diye doktorun aklıma soktum oda emselex yazdı emselex beni mahvetti çünkü çıkması gereken idrar çıkmıyordu neyse uzun şafın kısası son 2 gündür olmayan idrarda zorlanmarda başladı galiba iş kronik yolda sadece diet kabak çekirdeği antalyada bu prostatite eğilimli doktor yok gidişatımı rabbime teslim ettim elimden bişey gelmiyor antibiyotikler bağırsağı mahvediyor yapabildiğim tek şey moral+diyet+kabak çekirdeği be biraz hareket tavsiyeleri olan varsa açığım bu arada klasik tahillerde bişey çıkmadı tomografi dahil yaşım 37 iki çocuk babasıyım herkese selamlar kadir abi sen buranın babası gibisin lütfen sende yorum yap istanbula gitme ihtimalim sıfırında altında beş kuruşum yok işimden oldum bu rahatsızlıklar yüzünden
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim gecmis olsun. Antalyada bir ürolog yokmu? Bir arastir yada civar illerde illaki vardir. Ciproyla bu is olmaz. Anlattigina gore semptomlarin siddetli.
Kocaraydin

Mesaj gönderen Kocaraydin »

kadir yazdı:Kardesim gecmis olsun. Antalyada bir ürolog yokmu? Bir arastir yada civar illerde illaki vardir. Ciproyla bu is olmaz. Anlattigina gore semptomlarin siddetli.
Kadir abi 6 aydır idrar yapmam da sorun war günde 20 defa wc gidiyorum ve en önemlisi idrar yaparken 10 20 saniye sanki birşey idrarirn önünde birşey war yanıyor idrar çıkmıyor tıkanıklık war nasıl yapmam, lazım kurban olim birşeyde ağriya raziyim ama durmadan wc gidiyrm ve tıkanma var
Kocaraydin

Arkadaşlar lütfen banada yardımcı olun ben 6 aydır günde 20 defadan fazla wc gidiyorum testis ağrısı sperm bozukluğu hepsi mevcut ama ben idrarim düzelsin biraz hayata, dönmek istiyorum ve idrarim çıkmıyor 20 saniye bekliyorum çıkması için sanki çıkacağı zaman birşey tutuyor tıkanma var çok az geliyor idrar arkadaşlar bu ne olyo bana biri açıklaya bilirmi ne yapmam lazım
MENDERES1983

İdrar için alfa blokerler var bildiğim kadar o daha rahat yapmanı sağlıyor diye biliyom yani alfa bloker ikacın grubunun ismi tam ilacın ismini tecrübeli bi arkadaş verebilir bu semptoma iyi gelen bi sağlık ocağına yazdırırsın doktor yazsın dicem ama yokuşa sürüyorlar mecburen testler ıvırlar zıvırlar
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Kocaraydin yazdı:Arkadaşlar lütfen banada yardımcı olun ben 6 aydır günde 20 defadan fazla wc gidiyorum testis ağrısı sperm bozukluğu hepsi mevcut ama ben idrarim düzelsin biraz hayata, dönmek istiyorum ve idrarim çıkmıyor 20 saniye bekliyorum çıkması için sanki çıkacağı zaman birşey tutuyor tıkanma var çok az geliyor idrar arkadaşlar bu ne olyo bana biri açıklaya bilirmi ne yapmam lazım
Üretra darlığı olabilir dostum, sistoskopi yaptır bana kalırsa
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Herkese çok geçmiş olsun.Menderes kardeşim biraz sakin olmalısın.seni çok ıyi anlıyorum.Cuku 12 sene önce ve son 5 ay boyunce ben de çok çektim.ilk önce bu hastalığın ilk ayları çok zor geçiyor.sonra düzelme bağlıyor.benom ilk rahatsızlığım 1 buçuk yıl sürdü ve geçti.11 yıl sonra stresle geri geldi.5 aydır uğraşıyorum.yanmalar geçti.makata vuran ağrı kaldı.onun için de her hafta masaj yaptiyorum.
Sana gelince sık idrar için cardura xl kullan.ben 12 yıldır kullanıyorum.
Yanma için yatarken piponun altına sıcak su torbası köy.
Psikoloji için antidepresan kullan ki şimdi ben de kullanıyorum.
Son olarak ıyi bir doktor bul lökosit ve kültüre baktır .
Geçecek merak etme
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kocaraydin yazdı:
kadir yazdı:Kardesim gecmis olsun. Antalyada bir ürolog yokmu? Bir arastir yada civar illerde illaki vardir. Ciproyla bu is olmaz. Anlattigina gore semptomlarin siddetli.
Kadir abi 6 aydır idrar yapmam da sorun war günde 20 defa wc gidiyorum ve en önemlisi idrar yaparken 10 20 saniye sanki birşey idrarirn önünde birşey war yanıyor idrar çıkmıyor tıkanıklık war nasıl yapmam, lazım kurban olim birşeyde ağriya raziyim ama durmadan wc gidiyrm ve tıkanma var
Kardesim senin iyi bir urologa gidip ya flexible sistoskopi yada uretral retrografi görüntuleme yöntemiyle darlik varmi ona baktirman lazim.
Kocaraydin

kadir yazdı:
Kocaraydin yazdı:
Kardesim senin iyi bir urologa gidip ya flexible sistoskopi yada uretral retrografi görüntuleme yöntemiyle darlik varmi ona baktirman lazim.
Prostatit böyle bir sorun yaparmı peki
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kocaraydin yazdı:
kadir yazdı:
Kocaraydin yazdı: Kadir abi 6 aydır idrar yapmam da sorun war günde 20 defa wc gidiyorum ve en önemlisi idrar yaparken 10 20 saniye sanki birşey idrarirn önünde birşey war yanıyor idrar çıkmıyor tıkanıklık war nasıl yapmam, lazım kurban olim birşeyde ağriya raziyim ama durmadan wc gidiyrm ve tıkanma var
Prostatit darliga ve mesane boynu yüksekligine sebep olabiliyor. Buda iseme bozukluguna yol aciyor.
Kocaraydin

kadir yazdı:
Kocaraydin yazdı:
kadir yazdı: Kardesim senin iyi bir urologa gidip ya flexible sistoskopi yada uretral retrografi görüntuleme yöntemiyle darlik varmi ona baktirman lazim.
Prostatit darliga ve mesane boynu yüksekligine sebep olabiliyor. Buda iseme bozukluguna yol aciyor.
Abi peki bu darlık ve sık idrar idrar tutukluluğuyla ilgili ne yapayım rıhatlim suriyedeyim görevdeyim ne yapabilirim ne önerirsin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Birlikte dr yokmu revire ciksan?
MENDERES1983

kadir yazdı:
Kocaraydin yazdı:
kadir yazdı: Kardesim senin iyi bir urologa gidip ya flexible sistoskopi yada uretral retrografi görüntuleme yöntemiyle darlik varmi ona baktirman lazim.
Abi şimdi antalyada doktor arayışına giricem sadece tecrübelerine ihtiyacım var hastalığımı anlattım daha önce benim eşimle dahil hiç ilişkim olmadı kısacası harama uçkur çözmedim malesef ailemden ayrı dönem oldu mast yüzünden olması yüksek ihtimal şimdi benim sol kalçam diğerine göre şiş duruyor 2 ay önce anlam verememiştim yani sağ tarafım gayet relax sol gergin hafif şiş sol kalça ağrı aşağıya doğru yanma bele vuran ağrı var artı kasıklarda baskı şimdi ben dışardan bişey kapmamış olduğumu farzedersek nonbakteriyel olma ihtimali varmı yapılacak testlerde bişey çıkmaz ise nasıl bir yol izleyecez prostatın şişliğini sanki oturunca hissediyorum ki rahat oturamıyorum sadece ödemi ve şişliği düşürebilmek ilaçlarla mümkünmü yada kendim savaşssam nasıl bir yol izlemem lazım tabiki doktora gitmeden olmaz ama en azından bilgim olsun nelerle karşılasacam doktoruda ona göre seçmem lazım kurban olayım yardımını esirgeme
MENDERES1983

kadir yazdı:Birlikte dr yokmu revire ciksan?
Yani eşimle dahi korunmasız ilişkim hiç olmadı dicektim aşağıda eksik yazdım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

MENDERES1983 yazdı:
kadir yazdı:Birlikte dr yokmu revire ciksan?
Yani eşimle dahi korunmasız ilişkim hiç olmadı dicektim aşağıda eksik yazdım
Kardesim prostatit tanısi prostat sivisi tahlilinden gecer. Lokosit sayimi ve kultur yaptirman gerekir. Bunlari yaptiramiyorsan ampirik antibiyotik tedavisi gormen gerekir tabi prostatitsen. Yaptirmisken idrar tahlilide yaptirmanda fayda var.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Kadir abi, zafer hoca prostat masaji yaptı penisten sı i gelmedi. Zafer hoca da penisin ucunu açıp çubuğu dokunurdu lökosit 7-8 cıktı. Öncekinde sıvı gelmişti 10-12 lökosit var di Acaba test doğru oldu mu ?
Abi masajdan 1 hafta önce de masturbasyon ve antibiyotiği bırakmıştım.
Semptomlar sık idrar ve cinsel problemler.
Bir de abi epimedyumlu macunla sertlesebiliyorum ama nereye kadar bilmiyorum. Erken bosalma var.evlenmek istiyorum.naapacsz lütfen yardım edin kadir abi. Sen bizim çok değerli anınızsın.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Abimizsin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:Kadir abi, zafer hoca prostat masaji yaptı penisten sı i gelmedi. Zafer hoca da penisin ucunu açıp çubuğu dokunurdu lökosit 7-8 cıktı. Öncekinde sıvı gelmişti 10-12 lökosit var di Acaba test doğru oldu mu ?
Abi masajdan 1 hafta önce de masturbasyon ve antibiyotiği bırakmıştım.
Semptomlar sık idrar ve cinsel problemler.
Bir de abi epimedyumlu macunla sertlesebiliyorum ama nereye kadar bilmiyorum. Erken bosalma var.evlenmek istiyorum.naapacsz lütfen yardım edin kadir abi. Sen bizim çok değerli anınızsın.
Kardesim lokosit 7-8 ciktiysa illaki enfeksiyon vardir. Antibiyotik kullanman lazim.ama kulture gore kullansan daha iyi.olur. ampirik tedavide olur ama dogru kultur yaptirirsan mikrobu tek duyarli antiyle temizlersin