Güncel durum hakkında

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Güncel durum hakkında

Mesaj gönderen Se38 »

Pablos yazdı:
kadir yazdı:
Pablos yazdı:

Kadir abi istanbuldayım önerin nedir ? İlk bakterimi baktırayım yoksa lökosit mi ?
Once lokosit baktir kardesim zaten 15 dkda bakiyorlar. Kultur icinde prostat sivisi aldir swap tüpüne. Bir kerede ikisinide aldir.
Abi zafer hoca problem çıkarırmı sence ayrı swapa da istesem başka bi yere götürecem desem ? Arkadaşlar yazmış tepki gösterir felan diyolar

Mecidiyekoy Cevre Hastanesi Halil İbrahim hoca , prostat sivisi aldir arkasindaki duzen laboratuvarina bırak. Bunu 15 gun boyunca 2-3 kez tekrarla . Her kultur dogru olmuyor. Ayni bakteriyi 2-3 kez yakaliyorsan o bakteriden şüphelenmelisin.

Duzene ayrica semen kültürü ve ayrica semen kültüründen urogenital mikoplazma kulturu yaptir.

Daha sonra Hisar Hastanesi Umraniye Basri hoca randevu al. Prostat sivisi aldir . Gelisim lab Kiziltoprak CYBH Pcr testi yaptir (onceden pamuklu cubuk al gelisimden) .

Ayrica yine de Zafere git lokosit baktir . Cikan bakteriye gore antibiyotik kullanmanda fayda var hem lokosit duser hemde dogru antibiytoik kullanmis olursun. Lokositin dusuyorsa antibiyotiki en az 4-6 hafta kullanmaya calis tolere edebiliyorsan ve haftada 3 de masaj yaptir . Ayrica forumu iyice oku ..
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Se38 yazdı:
Pablos yazdı:
kadir yazdı: Once lokosit baktir kardesim zaten 15 dkda bakiyorlar. Kultur icinde prostat sivisi aldir swap tüpüne. Bir kerede ikisinide aldir.
Abi zafer hoca problem çıkarırmı sence ayrı swapa da istesem başka bi yere götürecem desem ? Arkadaşlar yazmış tepki gösterir felan diyolar

Mecidiyekoy Cevre Hastanesi Halil İbrahim hoca , prostat sivisi aldir arkasindaki duzen laboratuvarina bırak. Bunu 15 gun boyunca 2-3 kez tekrarla . Her kultur dogru olmuyor. Ayni bakteriyi 2-3 kez yakaliyorsan o bakteriden şüphelenmelisin.

Duzene ayrica semen kültürü ve ayrica semen kültüründen urogenital mikoplazma kulturu yaptir.

Daha sonra Hisar Hastanesi Umraniye Basri hoca randevu al. Prostat sivisi aldir . Gelisim lab Kiziltoprak CYBH Pcr testi yaptir (onceden pamuklu cubuk al gelisimden) .

Ayrica yine de Zafere git lokosit baktir . Cikan bakteriye gore antibiyotik kullanmanda fayda var hem lokosit duser hemde dogru antibiytoik kullanmis olursun. Lokositin dusuyorsa antibiyotiki en az 4-6 hafta kullanmaya calis tolere edebiliyorsan ve haftada 3 de masaj yaptir . Ayrica forumu iyice oku ..
İbrahım hocaya 2 örnek aldırıp diğer örneği de gelişim laba götürebilir kardeşim örnek kurumasın diye serum fizyolojik koyması ve yanında buz kütlesi ile götürürse örneğe bşy olmaz zaten pcr da dna bakılıyor
Bn Eskişehir den aldırıp 3 saatte arabayla götürdüm pcr örneğini
dragonx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dragonx »

Arkadaşlar senen kültürü ne oluyor
murat222

dragonx yazdı:Arkadaşlar senen kültürü ne oluyor
Sperm kültürü spermde mikrop ürüyor mu diye bakılıyor
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Bir haftadır boşalmıyor idrar ile beraber tekrar beyaz parçaçcık geldi elime aldım beş dk sonra sarımsı sirke renginde oldu Kadir abi sence mikrop mu dur bu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dragonx yazdı:Bir haftadır boşalmıyor idrar ile beraber tekrar beyaz parçaçcık geldi elime aldım beş dk sonra sarımsı sirke renginde oldu Kadir abi sence mikrop mu dur bu
Kardesim, sende enfeksiyon oldugu kesin bir kere. Tahlil v.s yapmadan nerden bilelim.
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Kadir abi resmî yükledim son üç prostat sovısı temizlendi dedi zafer hoca
murat222

dragonx yazdı:Kadir abi resmî yükledim son üç prostat sovısı temizlendi dedi zafer hoca

Kardeşim yeni hasta olduğun için endişelisin sakin ol Burda sana kimse teşhis koyamaz yakın zaman prostat sıvısından pcr v kültür yap lökasit olmasa bile mikrop olabilir
Enfeksiyon yapmıycak seviyede olduğu zaman lökasit çıkmayabilir
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Murat hocam ben 2013 de yakalandım prostat sovısından zafer hoca başta 14 lökosit buldu ve yedi masaj sonrası temizlendi ilişkim olmadı kültür felan semenden yaptım birşey yok bu gelen olay idrar yapınca içinden geliyor idrarın
murat222

dragonx yazdı:Murat hocam ben 2013 de yakalandım prostat sovısından zafer hoca başta 14 lökosit buldu ve yedi masaj sonrası temizlendi ilişkim olmadı kültür felan semenden yaptım birşey yok bu gelen olay idrar yapınca içinden geliyor idrarın
Ozaman pcr gerekli değil ama prostat sıvısı kültürü muhakkak yaptır düzende kardeşim lökasit çıkmasa bile enfeksiyon yapmayan mikrop olabilir
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Murat kardeşim başta 14 lökosit vardı ve attığım resime baktınız mı
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Kadir abi ve diğer tüm arkaslarım tek kafama takılan benden idrarla gelen parçacığı steril kaba koysam doktorla anlaşsam sizce bir faydası olur mu çünkü testlerde yemiz diyor nasıl oluyor ne zaman teste gitsem idrarda bu ypk aslında bir ara geldi acilde dim o zaman doktor malı eritrosit biraz yüksekti az da olsa kum dedi Yolladı zafer hoca da gel dedi çalışıyorum ancak iki haftaya giderim sizce bu sürede sorun olur mu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dragonx yazdı:Kadir abi ve diğer tüm arkaslarım tek kafama takılan benden idrarla gelen parçacığı steril kaba koysam doktorla anlaşsam sizce bir faydası olur mu çünkü testlerde yemiz diyor nasıl oluyor ne zaman teste gitsem idrarda bu ypk aslında bir ara geldi acilde dim o zaman doktor malı eritrosit biraz yüksekti az da olsa kum dedi Yolladı zafer hoca da gel dedi çalışıyorum ancak iki haftaya giderim sizce bu sürede sorun olur mu
Parcadan genis kapsamli bir kültür yaptirirsin kardesim. Ureme olmaz isede pcr yaptirirsin.