Prostatit Şüphesi, Tavsiye ve Öneri

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
elmariachi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Prostatit Şüphesi, Tavsiye ve Öneri

Mesaj gönderen elmariachi »

Öncelikle herkese geçmiş olsun. 1.5 yıl önce o dönemki kısa süreli kız arkadaşımla ilişkiye girdikten yaklaşık 2 ay sonra başlayan ve sadece sabah uyandığımda penisin ucunu sıkınca gördüğüm sarımsı (bazen cıvık bazen daha katı,renk aynı) akıntı, sadece sabahları ilk idrarda hafif yanma (başka belirti yok) sebepleri ile ürolog bir asistan tanıdığıma durumu anlattım. Kendisi ; basit bir mikrop olabilir bir süre takip et devam ederse sürüntü alalım dedi. Yaz dönemindeydik bol su ve c vitamini tüketmeye başladım. 2 hafta sonra akıntı ve yanma tamamen kesildi. Bu sebeple üstüne gitmedim. Ancak 7 ay sonra tamamen aynı belirtiler nüks etti. Aşırı derecede anksiyetesi olan bir tip olarak üstüne gitmeyip ayak üstü aile hekimine bahsettim. İdrar tahlil yapmadan cipro 500 mg verdi. 1 hafta günde 2 kullan dedi. İlaca başladığımın 2. Günü şikayetler kesildi. İlacı tamamen bitirdikten 2 ay sonra tekrar başladı. Bu kez arada tek testise çok nadir ve hafif gelen ağrıyla birlikte. Korkumdan tekrar cipro kullandım kafama göre aynı dozda yine bitti ancak aynı sürelerden sonra tekrar başladı. Bu kez docent bir ürologa göründüm 2 gün önce. Dinledi ve gelen akıntıdan sürüntü aldı gonore yada klamidya gibi durmuyor prostatit olabilir dedi. Sonuçların çıkmasını bekliyorum tedirginim ve tip-1 diabet (kontollü ve normal değerlerde diabetim)olduğum için hastane ve hastalıkla ilgili herşeyden korkuyorum. Her türlü tavsiye ve önerinize ihtiyacım var.
Not. İdrar tahlillerim ve üre tamamen normal değerlerde.
ist86

Re: Prostatit Şüphesi, Tavsiye ve Öneri

Mesaj gönderen ist86 »

elmariachi yazdı:Öncelikle herkese geçmiş olsun. 1.5 yıl önce o dönemki kısa süreli kız arkadaşımla ilişkiye girdikten yaklaşık 2 ay sonra başlayan ve sadece sabah uyandığımda penisin ucunu sıkınca gördüğüm sarımsı (bazen cıvık bazen daha katı,renk aynı) akıntı, sadece sabahları ilk idrarda hafif yanma (başka belirti yok) sebepleri ile ürolog bir asistan tanıdığıma durumu anlattım. Kendisi ; basit bir mikrop olabilir bir süre takip et devam ederse sürüntü alalım dedi. Yaz dönemindeydik bol su ve c vitamini tüketmeye başladım. 2 hafta sonra akıntı ve yanma tamamen kesildi. Bu sebeple üstüne gitmedim. Ancak 7 ay sonra tamamen aynı belirtiler nüks etti. Aşırı derecede anksiyetesi olan bir tip olarak üstüne gitmeyip ayak üstü aile hekimine bahsettim. İdrar tahlil yapmadan cipro 500 mg verdi. 1 hafta günde 2 kullan dedi. İlaca başladığımın 2. Günü şikayetler kesildi. İlacı tamamen bitirdikten 2 ay sonra tekrar başladı. Bu kez arada tek testise çok nadir ve hafif gelen ağrıyla birlikte. Korkumdan tekrar cipro kullandım kafama göre aynı dozda yine bitti ancak aynı sürelerden sonra tekrar başladı. Bu kez docent bir ürologa göründüm 2 gün önce. Dinledi ve gelen akıntıdan sürüntü aldı gonore yada klamidya gibi durmuyor prostatit olabilir dedi. Sonuçların çıkmasını bekliyorum tedirginim ve tip-1 diabet (kontollü ve normal değerlerde diabetim)olduğum için hastane ve hastalıkla ilgili herşeyden korkuyorum. Her türlü tavsiye ve önerinize ihtiyacım var.
Not. İdrar tahlillerim ve üre tamamen normal değerlerde.
Öncelikle sakın ol prostatit olmak dünyanın sonu değil. Sadece akıntı olması prostatit belirtisi değil. Sonuc negatif çıkarsa sürüntu yoluyla net sonuç olmayabilirsin. Prostat sıvısı aldır ancak sürüntu yoluyla değil sıvı bir kapta olmalı idrar tahlilinde kullanılan kaplar gibi.Dedigim sakın ol önce bir prostatı olup olmadığını anla . Prostat olduğun kesinleşirse forumu oku bol bol herşeyin cevabı var .prostatit degilsen de ne mutlu sana.