15-20 Lökosit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

15-20 Lökosit

Mesaj gönderen Furkanal »

Herkese merhaba, 16 Mart 2020 Pazartesi günü Zafer Hoca'ya muayene oldum. Prostat sıvısında 15-20 Lökosit görüldü. 6 Iesef iğne + 10 gün tarivid + Xatral kullanacağım. Hikayem de burada mevcut: http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?t=4425

Benim değinmek istediğim konu şu. Belki de herkesin yaşadığı semptomların hepsini yaşadım. Atıyorum toplam 20 semptomsa geçtiğimiz 6 ayda 19 tanesini hafif olarak yaşadım hep. Özellikle ağrı şikayetlerim çok az oldu hep. Var mıydı vardı ama ağrılardır, az boşalmadır, ereksiyon problemidir, çatallanmadır, boşalma ve idrarda tazyiğin aşırı düşmesini hep yaşadım yaşıyorum 6 aydır. Ama bir şey var ki hakikaten baş etmekte artık mental olarak çok zorlanıyorum zaten hayallerini kurduğum işi bulduktan 3 ay sonra istifa etmek zorunda kalmıştım. Bu sorun da sürekli bitmek bilmeyen idrar hissi ve bununla birlikte sırf idrar sonrası değil genel olarak damlama. Gece uykularımda 50 dk yı geçen bir uyku dilimim yok. İşin daha da kötüsü 6 aydır uyumuyorum ve psikolojimi iyice çökertti ve kısır döngüye girdim. Gece tuvalete kalkıyorum, 1-2 damla yapıyorum geri yatıyorum ancak 10 saniye sonra oraya yine bir his geliyor ve yine tuvalet. Uykuya dalana kadar 5 kere tuvalete gidiyorum nerdeyse ve ne için sadece 50 dk lık uyku için. Sonra bu zaman dilimleri iyice düşüyor. Tabii ki psikolojik sorunlarda var solunum sorunları da var onlarda uyandırıyor olabilir ama parmak bastığım konu benim tuvaletle içiçe yaşamam. Şu an yapayım tuvaletimi mesela, yaptıktan sonra saatler geçtikçe idrara sıkışacağım yere rahatlama daha fazla oluyor. O ilk yaptıktan sonra sanki kanalda kalan idrarlar bana bu hissi yaşatıyor. Öyle ki damlamaları da bunlar yapıyor.

Diyeceksiniz ki tamam tedaviye başlamışsın, lökosit de çıkmış şimdi önüne bak. Arkadaşlar prostatitis.org da söylediği gibi üretra darlığı prostat iltihabına sebep olabiliyor. Ben umutsuz davranıyorum belki de ama lökosit çıkmış olsa bile benim ana sorunumun üretra darlığı olduğunu düşünüyorum ve prostatın üzerine ne kadar gidersem gideyim ciddi bir oranda iyileşme gösterebileceğimi düşünmüyorum. Daha önce de Xatral kullanmıştım kesinlikle hiçbir faydasını görmemiştim. Benim ana şikayetlerim idrar ve semen. İstisnasız çatallı ve saçaklı, istisnasız düşük tazyik (ort 5-6ml/s). Semen deseniz, normalde yoğun boşalan biri olarak aşırı az tazyiksiz boşalmam, libidoda sorun olmamasına rağmen boşalma zevkinin hiç olmaması. Buradan da varacağım sonuç şu ki forumda gördüğüm iyileşme kateden arkadaşlarımız genelde ağrı yönlü şikayetleri ön planda olan ve ana rahatsızlığının prostatit olduğu kesin olan hastalar. Bizim gibi idrar şikayetleri diğerlerine göre çok daha ağır basan insanlardaki asıl sıkıntının üretra ya da mesane boynu darlığı olduğunu düşünüyorum ve bu da beni çok korkutuyor. Darlıktan dolayı idrar yaparken oluşan basınç sonucunda idrarın prostata kaçması sonucu da prostatımızın da iltihaplı olduğunu düşünüyorum. Tabii ki de ilaçlarımı daha kısa süredir kullanıyorum hepsinin farkındayım ama kastettiğim şey asıl sorun konusunda şüphem.

Zafer Hoca'ya da sordum, asıl sorun oysa tedaviden sonuç göremezsin bizde sistoskopi yaparız dedi. Rahatsızlığımın ilk haftalarında hiçbir ağrı şikayeti yokken idrarla başlamıştım çünkü şikayetlere, hemen 2-3 hafta sonra prostatit belirtileri de çıktı. Kafam bu konu da çok karışık. Umarım anlaşılabilmişimdir. Ortalıkta zombi gibi geziyorum 6 aydır uyumuyorum, yakın hafıza diye bir şey kalmadı bilincimi sağlamakta zorluk yaşıyorum, Zafer Hoca bile anladı 5 dk da ne kadar dalgınsın sen diye konuşmalar geçti aramızda. Benimle sunduğum fikirler hakkında görüş alışverişi yapmak isteyen varsa beklerim. Haklı olabilirsin veya yoo gayet prostatit böyle de başlayabilir tarzı görüşlere de açığım. Okuyan herkese teşekkürler, sağlıcakla kalın.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: 15-20 Lökosit

Mesaj gönderen red »

kaygıların yersiz. üretra darlığı olsa 6 ayda birdenbire böyle bir durum ortaya çıkmazdı. prostatit nedeniyle yaşıyorsunuz bu semptomları. ağrı illa ki olacak diye bir şey yok mesela bende ağrı hemen hiç olmadı. en belirgin şikayetler ereksiyon ve idrar sorunuydu. ereksiyon sorunuyla başladı ve peşinden ani idrara çıkma isteği ve sık idrar...
tedavinize devam edin, uykunuzu ihmal etmeyin, aklınızı oradan uzak tutun. biraz zaman alacak ama geçecek..
Furkanal

red yazdı:kaygıların yersiz. üretra darlığı olsa 6 ayda birdenbire böyle bir durum ortaya çıkmazdı. prostatit nedeniyle yaşıyorsunuz bu semptomları. ağrı illa ki olacak diye bir şey yok mesela bende ağrı hemen hiç olmadı. en belirgin şikayetler ereksiyon ve idrar sorunuydu. ereksiyon sorunuyla başladı ve peşinden ani idrara çıkma isteği ve sık idrar...
tedavinize devam edin, uykunuzu ihmal etmeyin, aklınızı oradan uzak tutun. biraz zaman alacak ama geçecek..
Cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim. Dediğin gibi olmasını çok umuyorum. Hocanında ilk günden başını ağrıttık. Kontrole de gidemeyeceğim malum sebeplerden dolayı. Şimdilik 3 İesef iğne oldum. Xatral de alıyorum da zaten fayda etmeyecek biliyorum. İğnelerden beri semptomlarımda azalma değil muhtemelen tesadüfi artış bile var. Tabii 3 iğneyle bişey beklemiyorum. İnşallah tarivid, bakteri için uygun bir antibiyotik çıkar da faydasını görürüm ve kültür, pcr tarzı şeylere gerek kalmaz. Malum hocaya gidip kontrol yaptıramayacağım 13 gün sonra. İnşallah lökosit biraz baskılanmış olur bu 2 hafta sonunda. Tekrar teşekkür ederim. Uyku uyumak malesef mümkün değil. 50 dk yı geçen bir dilim yok dediğim gibi üretradaki idrar hissi yüzünden. Uyuyabilsem zaten rahatsızlığı gözümde bu kadar büyütmeyeceğim bile belki de. Prostat tarafına zararı olmayacak bir psikiyatrik takviye de almam gerek. Hayırlısı olsun bakalım.
Furkanal

red yazdı:kaygıların yersiz. üretra darlığı olsa 6 ayda birdenbire böyle bir durum ortaya çıkmazdı. prostatit nedeniyle yaşıyorsunuz bu semptomları. ağrı illa ki olacak diye bir şey yok mesela bende ağrı hemen hiç olmadı. en belirgin şikayetler ereksiyon ve idrar sorunuydu. ereksiyon sorunuyla başladı ve peşinden ani idrara çıkma isteği ve sık idrar...
Aslında üretra darlığını da ben çıkarmadım birden böyle. Malesef belli başlı yaşlılık hastalıkları dışında ürologlarımızın çoğunun yetersiz olduğunu düşünüyorum. Sırf prostatit için değil darlık için de öyle. Retrograd Üretrografim çekilmişti. Konyadaki gittiğim 4 ürolog da arka üretrada (prostatik üretra) darlık olduğunu söylemişlerdi. Sonra İstanbul'da bir hocaya filmimi yolladım. Ordaki darlık olmayabilir, darlık diyemem buna direk sistoskopi yapmadan dedi işemeli film olmadığı için. Bu hocada üretra darlığı konusunda ülkede bir numara. Konyadakilere kalsa tartışmasız arka üretram dardı. Dediğim gibi 6 ayda darlığın bu kadar lökosite sebep olmamış olmasını umuyorum ben de. Darlık konusunu kendim uydurdum gibi gözüktü de ona bir açıklık getireyim dedim :)
eylber
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eylber »

Hocam Cranberry kapsülünü mutlaka deneyin derim,sık idrar için bana iyi gelmişti geceleri özellikle.
Bende Kadir abinin tavsiyesiyle alıp kullanmıştım.
red

Mesaj gönderen red »

üretra dediğimiz idrar yolu zaten. prostatit nedeniyle şişen prostat idrar yolunda daralmaya sebep olabiliyor. bu da sık idrara, idrar tazyikinde azalmaya neden oluyor. anlattıklarından benim çıkarımım idrar yolun dar olduğu için prostatit yapmadı, aksine prostatit olduğun için idrar yolun daraldı ve ereksiyon iletimini sağlayan sinirlerin hasar aldı. tedavi ve dikkat ederek iyileşeceğin kanaatindeyim. bu şahsi düşüncem..
Serkankaplan

Mesaj gönderen Serkankaplan »

Dün Zafer hocaya göründüm lökosit 7-8 çıktı bana 6 tane Desefin iğne klindan ve majezik yazdırdı prostat sıvısından bakteri bakacam Bursa’da oturuyorum burda doğru düzgün bakacak lavabatuar yok onun için tekrardan İstanbul’a gitmem gerekecek herkese acil şifalar
Furkanal

red yazdı:üretra dediğimiz idrar yolu zaten. prostatit nedeniyle şişen prostat idrar yolunda daralmaya sebep olabiliyor. bu da sık idrara, idrar tazyikinde azalmaya neden oluyor. anlattıklarından benim çıkarımım idrar yolun dar olduğu için prostatit yapmadı, aksine prostatit olduğun için idrar yolun daraldı ve ereksiyon iletimini sağlayan sinirlerin hasar aldı. tedavi ve dikkat ederek iyileşeceğin kanaatindeyim. bu şahsi düşüncem..
Aynen dogru soyluyorsun kardesim. Iltihapli prostat siser, bu da kanali tikar. Zaten filmde de prostatin oldugu yerin orda daralma gozukuyordu. Ben de boyle ummak istiyorum zaten. Bu konuda da cogu urologtan daha bilgili oldugumuza eminim. Umarim sonuc alirim tedaviden.
Furkanal

eylber yazdı:Hocam Cranberry kapsülünü mutlaka deneyin derim,sık idrar için bana iyi gelmişti geceleri özellikle.
Bende Kadir abinin tavsiyesiyle alıp kullanmıştım.
Kadir Abi bana da onermisti sagolsun. Simdilik Kizilcik Marmelati siparisi verdim. Onu da alayim en kisa zamanda insallah.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Furkanal yazdı:Herkese merhaba, 16 Mart 2020 Pazartesi günü Zafer Hoca'ya muayene oldum. Prostat sıvısında 15-20 Lökosit görüldü. 6 Iesef iğne + 10 gün tarivid + Xatral kullanacağım. Hikayem de burada mevcut: http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?t=4425

Benim değinmek istediğim konu şu. Belki de herkesin yaşadığı semptomların hepsini yaşadım. Atıyorum toplam 20 semptomsa geçtiğimiz 6 ayda 19 tanesini hafif olarak yaşadım hep. Özellikle ağrı şikayetlerim çok az oldu hep. Var mıydı vardı ama ağrılardır, az boşalmadır, ereksiyon problemidir, çatallanmadır, boşalma ve idrarda tazyiğin aşırı düşmesini hep yaşadım yaşıyorum 6 aydır. Ama bir şey var ki hakikaten baş etmekte artık mental olarak çok zorlanıyorum zaten hayallerini kurduğum işi bulduktan 3 ay sonra istifa etmek zorunda kalmıştım. Bu sorun da sürekli bitmek bilmeyen idrar hissi ve bununla birlikte sırf idrar sonrası değil genel olarak damlama. Gece uykularımda 50 dk yı geçen bir uyku dilimim yok. İşin daha da kötüsü 6 aydır uyumuyorum ve psikolojimi iyice çökertti ve kısır döngüye girdim. Gece tuvalete kalkıyorum, 1-2 damla yapıyorum geri yatıyorum ancak 10 saniye sonra oraya yine bir his geliyor ve yine tuvalet. Uykuya dalana kadar 5 kere tuvalete gidiyorum nerdeyse ve ne için sadece 50 dk lık uyku için. Sonra bu zaman dilimleri iyice düşüyor. Tabii ki psikolojik sorunlarda var solunum sorunları da var onlarda uyandırıyor olabilir ama parmak bastığım konu benim tuvaletle içiçe yaşamam. Şu an yapayım tuvaletimi mesela, yaptıktan sonra saatler geçtikçe idrara sıkışacağım yere rahatlama daha fazla oluyor. O ilk yaptıktan sonra sanki kanalda kalan idrarlar bana bu hissi yaşatıyor. Öyle ki damlamaları da bunlar yapıyor.

Diyeceksiniz ki tamam tedaviye başlamışsın, lökosit de çıkmış şimdi önüne bak. Arkadaşlar prostatitis.org da söylediği gibi üretra darlığı prostat iltihabına sebep olabiliyor. Ben umutsuz davranıyorum belki de ama lökosit çıkmış olsa bile benim ana sorunumun üretra darlığı olduğunu düşünüyorum ve prostatın üzerine ne kadar gidersem gideyim ciddi bir oranda iyileşme gösterebileceğimi düşünmüyorum. Daha önce de Xatral kullanmıştım kesinlikle hiçbir faydasını görmemiştim. Benim ana şikayetlerim idrar ve semen. İstisnasız çatallı ve saçaklı, istisnasız düşük tazyik (ort 5-6ml/s). Semen deseniz, normalde yoğun boşalan biri olarak aşırı az tazyiksiz boşalmam, libidoda sorun olmamasına rağmen boşalma zevkinin hiç olmaması. Buradan da varacağım sonuç şu ki forumda gördüğüm iyileşme kateden arkadaşlarımız genelde ağrı yönlü şikayetleri ön planda olan ve ana rahatsızlığının prostatit olduğu kesin olan hastalar. Bizim gibi idrar şikayetleri diğerlerine göre çok daha ağır basan insanlardaki asıl sıkıntının üretra ya da mesane boynu darlığı olduğunu düşünüyorum ve bu da beni çok korkutuyor. Darlıktan dolayı idrar yaparken oluşan basınç sonucunda idrarın prostata kaçması sonucu da prostatımızın da iltihaplı olduğunu düşünüyorum. Tabii ki de ilaçlarımı daha kısa süredir kullanıyorum hepsinin farkındayım ama kastettiğim şey asıl sorun konusunda şüphem.

Zafer Hoca'ya da sordum, asıl sorun oysa tedaviden sonuç göremezsin bizde sistoskopi yaparız dedi. Rahatsızlığımın ilk haftalarında hiçbir ağrı şikayeti yokken idrarla başlamıştım çünkü şikayetlere, hemen 2-3 hafta sonra prostatit belirtileri de çıktı. Kafam bu konu da çok karışık. Umarım anlaşılabilmişimdir. Ortalıkta zombi gibi geziyorum 6 aydır uyumuyorum, yakın hafıza diye bir şey kalmadı bilincimi sağlamakta zorluk yaşıyorum, Zafer Hoca bile anladı 5 dk da ne kadar dalgınsın sen diye konuşmalar geçti aramızda. Benimle sunduğum fikirler hakkında görüş alışverişi yapmak isteyen varsa beklerim. Haklı olabilirsin veya yoo gayet prostatit böyle de başlayabilir tarzı görüşlere de açığım. Okuyan herkese teşekkürler, sağlıcakla kalın.
Kardeş bende aynı septomları yaşadım konyada çok uğraştım olmadı ben akşam çay içmeye oturduğumda çayın ortasında bir işemeye gider birde çayın sonunda giderdim 20 dk içinde gece yattığımda sabaha kadar 4 veya 5 sefer kalkardım ama tedaviye devam ettim öncelikle lokositini sıfırla iyileşmezsen kültür üzeri gidersin benim durumumu sorarsan yüzde 80 gibiyim ama sık idrar proplemim devam ediyor ama eskisi gibi değil gece 1 e düşdü yani yüzde 80 düzeldi ama eskisi gibi değil ama ben düzeleceğine inanıyorum ben kendimde darlık oldugunu düşünmüyorum çünkü ilaç kullanırken boru gibi idrar çıkıyor kesdinmi eski haline dönüyor bundanda prostatit oldugunu düşünmüyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Pardon düşünüyorum
huseyin252

Bendede Zafer hocada en son lokosit 16 18 çıktı ve Zafer hoca forcef ve clindamisin ve biteral yazdı pek septomumu azaltmadı tekrar gidebilirsen kürü degiştirtecegim
Furkanal

huseyin252 yazdı:Bendede Zafer hocada en son lokosit 16 18 çıktı ve Zafer hoca forcef ve clindamisin ve biteral yazdı pek septomumu azaltmadı tekrar gidebilirsen kürü degiştirtecegim
Kardeşim değerli yorumun için teşekkür ederim. Birbirimizi iyi anladığımıza eminim. Sık tuvalet gelmesini de geçtim tuvaletten çıktıktan sonra rahatlık sağlayamıyorum o kanalda kalanlar yüzünden sende de böyle oluyor muydu bilmiyorum. Mesela biraz önce Konya'ya geldim sıcak suya oturdum bugüne kadar ilk defa ve gerçekten ilk defa böyle bir tazyikle idrar yaptım önce onu söyleyim. Ne kadar ince de çıksa biraz zorlasa da tazyik çok yüksekti. Ama gel gör ki diğerlerine kıyasla böyle güzel işeme sonucunda bile rahatlama yoktu. Zaten hani son damlalar böyle penis ucundan değil de sanki altından akar gibi olur ya öyle olduğunda ben anlıyorum boşaltamadığımı. E bu hisle de uyumak mümkün olmuyor ki. Şu an eminim ki mesaneme baksalar boştur, bomboştur. Ama üretradaki idrar ve onun getirdiği his çok zorluyor. Dediğim gibi 4 iğne bitti şimdilik. Sonrasında da Tarivid'den inşallah sonuç alırım. Ben de inanmak istiyorum.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Furkanal yazdı:
huseyin252 yazdı:Bendede Zafer hocada en son lokosit 16 18 çıktı ve Zafer hoca forcef ve clindamisin ve biteral yazdı pek septomumu azaltmadı tekrar gidebilirsen kürü degiştirtecegim
Kardeşim değerli yorumun için teşekkür ederim. Birbirimizi iyi anladığımıza eminim. Sık tuvalet gelmesini de geçtim tuvaletten çıktıktan sonra rahatlık sağlayamıyorum o kanalda kalanlar yüzünden sende de böyle oluyor muydu bilmiyorum. Mesela biraz önce Konya'ya geldim sıcak suya oturdum bugüne kadar ilk defa ve gerçekten ilk defa böyle bir tazyikle idrar yaptım önce onu söyleyim. Ne kadar ince de çıksa biraz zorlasa da tazyik çok yüksekti. Ama gel gör ki diğerlerine kıyasla böyle güzel işeme sonucunda bile rahatlama yoktu. Zaten hani son damlalar böyle penis ucundan değil de sanki altından akar gibi olur ya öyle olduğunda ben anlıyorum boşaltamadığımı. E bu hisle de uyumak mümkün olmuyor ki. Şu an eminim ki mesaneme baksalar boştur, bomboştur. Ama üretradaki idrar ve onun getirdiği his çok zorluyor. Dediğim gibi 4 iğne bitti şimdilik. Sonrasında da Tarivid'den inşallah sonuç alırım. Ben de inanmak istiyorum.
Aynı sorunları yaşıyoruz senle bende yıllardır aynısını çekiyorum
Furkanal

NightAngel01 yazdı:
Furkanal yazdı:
Aynı sorunları yaşıyoruz senle bende yıllardır aynısını çekiyorum
Kardesim seni forumda epeydir takip ediyorum. Senin icin tek olumlu taraf olarak gorebilecegim bu kadar genc yasinda bunlari cekmen. Ileri ki yaslarda sorumluluk ve beklentiler arttiginda gercekten bunlar cok daha agir geliyor. Bunun haricinde hem kendim adina hem senin adina merak ettigim bir sey var, bunu ozelden soracagim.