Nasıl bir derde düşdük?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Doruk0335
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Nasıl bir derde düşdük?

Mesaj gönderen Doruk0335 »

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun;
Benim sıkıntılarım 2019 kasım ayı ile başladı. Daha doğrusu ben genital bölgemden küçük bi enfeksiyon geçirdim cipro 500 mg kullandım daha kötü oldum, makat bölgede dolgunluk hissi penis bölgesinde kaşıntı, tahriş, bi huzursuzluk başladı. Tekrar gittim psikolojik dedi başından savdı. Başka bi doktora gittim idrar, idrar kültürü, ultrason istedi herşey olağandı sadece eritrosit(normalin 4 katı) yüksek çıkıyordu. İye ilacı verdi 15 gün sonra görüşelim dedi ama şikayetlerim geçmiyordu sık idrara çıkma, idrar sonrası kamışta yanma, köpüklü idrar, genital bölgede kaşıntı ve biraz ağrı kime gittiysem bi sonuç alamadım. En son ünv hastanesine gittim oradaki araştırma görevlisi doktora anlattım kronik prostatit var sende dedi 2 kutu cravit 500 yazdı yalandan bi işeme testi yaptı(idrar yapmamda bi sıkıntı yok) gönderdi. Anal bölgemde ağrıdan sonra kaşıntılar meydana geldi genel cerrahiye gittim kolonoskopi yapıldı, rektit(prostata yakın bölgede bağırsak iltihabı) çıktı kalça ağrısını o yapıyor dediler patoloji yapıldı sonuç bekliyorum. Kafayı yemek üzereyim memlekette bi doktor yok akıllı uslu devlet, özel, ünv tiksindim artık. Ayrıca doktor sürekli mast yap dedi penisim tahriş oluyor yapamıyorum. Boşalmada, sertleşmede problem yok biraz sarı kokulu geliyor onuda uzun zamandır yapmadığın için diyorlar bulamadılar sıkıntımı vesselam ne olduğunu bilmiyorum halen bi prostat muayenesi, sistoskopi yaptıramadım. Nasıl iştir bilemedim biraz uzun ama yazdıklarım durum bundan ibaret..
Destinyisunfortunate

Re: Nasıl bir derde düşdük?

Mesaj gönderen Destinyisunfortunate »

Doruk0335 yazdı:Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun;
Benim sıkıntılarım 2019 kasım ayı ile başladı. Daha doğrusu ben genital bölgemden küçük bi enfeksiyon geçirdim cipro 500 mg kullandım daha kötü oldum, makat bölgede dolgunluk hissi penis bölgesinde kaşıntı, tahriş, bi huzursuzluk başladı. Tekrar gittim psikolojik dedi başından savdı. Başka bi doktora gittim idrar, idrar kültürü, ultrason istedi herşey olağandı sadece eritrosit(normalin 4 katı) yüksek çıkıyordu. İye ilacı verdi 15 gün sonra görüşelim dedi ama şikayetlerim geçmiyordu sık idrara çıkma, idrar sonrası kamışta yanma, köpüklü idrar, genital bölgede kaşıntı ve biraz ağrı kime gittiysem bi sonuç alamadım. En son ünv hastanesine gittim oradaki araştırma görevlisi doktora anlattım kronik prostatit var sende dedi 2 kutu cravit 500 yazdı yalandan bi işeme testi yaptı(idrar yapmamda bi sıkıntı yok) gönderdi. Anal bölgemde ağrıdan sonra kaşıntılar meydana geldi genel cerrahiye gittim kolonoskopi yapıldı, rektit(prostata yakın bölgede bağırsak iltihabı) çıktı kalça ağrısını o yapıyor dediler patoloji yapıldı sonuç bekliyorum. Kafayı yemek üzereyim memlekette bi doktor yok akıllı uslu devlet, özel, ünv tiksindim artık. Ayrıca doktor sürekli mast yap dedi penisim tahriş oluyor yapamıyorum. Boşalmada, sertleşmede problem yok biraz sarı kokulu geliyor onuda uzun zamandır yapmadığın için diyorlar bulamadılar sıkıntımı vesselam ne olduğunu bilmiyorum halen bi prostat muayenesi, sistoskopi yaptıramadım. Nasıl iştir bilemedim biraz uzun ama yazdıklarım durum bundan ibaret..
Daha antibiyotik kullanmadın, değil mi?
Erkeklerin Bambaşka Bir Boyuta Geçmesi: Prostatit
Doruk0335

1 kutu augumentin 1000 mg, başka bi doktor 2 kutu tetra 500, yanında klacid 500, cefamed iğne verdi 6 tane onları kullandım
Odyseus00

Mesaj gönderen Odyseus00 »

Bende 2 ay cipro 750,yanında xatral kullandım ağrılarım dahada arttı 1,5 aydır birşey kullanmıyorum rahatladım normal bir ağrı var ama antibiyotik kullandığım zamanki gibi değil
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Doruk0335 yazdı:Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun;
Geçmis olsun kardesim. Oncelikle forumu iyice bir okumani tavsiye ederim.
Doruk0335

Abi baştan aşağı okudum benim şiddetli ağrılarım yok hamdolsun. Penis kökünde ağrı, yanma çektim sadece kasık bölgelerimde hafif bi ağrım oluyor akşamları, duştan çıktığımda farkediyorum penis başının sol kısmında hafif bi şişlik var küçücük bi ödem. Hafif bi ağrım oluyor penisimin sol tarafonda Doktorlara söylüyorum biz bişey göremiyoruz diyorlar. Cildiyeci doktor farketti ışıkla bakınca. Prezervatifmi kullandın diye sordu onun alerjisinden olur bu dedi hayır dedim öyle bişey söz konusu değil dedim. Alerji ilacı verdi bol su iç dedi gönderdi.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

kolonoskopiyi hangi hastanede hangi dr yaptırdınız
Doruk0335

Ali1453 yazdı:kolonoskopiyi hangi hastanede hangi dr yaptırdınız

Bulunduğum ilde ki ünv. Araştırma hastanesinde oldum. 3 gün diyet ve ilaçları kullandım. Kolonoskopi yapılmadan önce lokal anestesi yapıldı gayet sıkıntısızdı. Prostata yakın olan kalın bağırsak bölgesinde rektit(iltihap çıkmış biopsi yapılmış-sonuç bekliyoruz) kalça bölgesindeki ağrı doktor ondan olabilir dedi kafam karışık biopsi sonucu belirleyecek
1-olasılık antibiyotikler yaparmış
2-lavmanlar sebep olabilirmiş(kolonoskopi yapılmadan önce 3 gün yapıldı)
3-başka bakteriyel rahatsızlıklar
Destinyisunfortunate

Ali abi bende de öyle bir şey çıkabilir bağırsaklarda. Antibiyotiklere başladıktan sonra orası da vızır vızır. Ben de yaptıracağım bir ara. Gastroentoloji’ci içimiz rahat olsun demişti.

Dostum, hikayelerimiz benzer. Senin karşına da prostattan anlamayan doktorlar çıkmış. Klacid’in ilaç grubunun herhangi bir prostat enfeksiyonunda kullanıldığını bile daha görmedim. Bu hastalık, çok fazla ilerlememişse ne ultrason’da ne de MR’da belli olur. Çünkü prostat uzakta kalıyor ve incik cincik incelenemiyor. Lakin, doktorlarımız ezberci işte yapacak bir şey yok. Bu konuda hastaların örgütlenip doktorları yönlendirmesi gereken noktalar var.

Şimdi, sana önerim, eğer son ilacı almandan 1 ay falan geçtiyse ilk iş kültür ve pcr ver. En garantisi. Ürerse ona göre tedavi alırsın, üremezse Zafer Hoca veya muadili geniş spektrumlu ilaçları yazan bir hekime görünürsün. Masrafları çok deyip kaçınma. Bu paraları zaten harcayacaksın. Çok bütünsel yaklaşmak gerekiyor bu hastalığa. Domino taşları gibi düşün, bir anda çok alakasız semptomlar yaşayabilirsin. Benim ayak üşümesi gibi, örneğin. Bağışıklık sistemini ekarte edebilecek bütün enfeksiyon hastalıklarının testlerini oldum ve negatif ve normal değerler hep.

Ben acele ettim ve hemen Zafer Hoca’ya damladım ki onu aşan bir durumla karşı karşıyaymışım. Sonradan öğrendim. Bunlar benim spesifik başıma gelenler. Geri kalanlar için son 1 aydaki dolu konulara bak. Probiyotiği ve takviyeleri özellikle unutma. Bitkiselleri görmezden gel. Gerektiğinde buradaki, uzun yıllardır rahatsız olan abilerimize danış.
Doruk0335

Destinyisunfortunate yazdı:Ali abi bende de öyle bir şey çıkabilir bağırsaklarda. Antibiyotiklere başladıktan sonra orası da vızır vızır. Ben de yaptıracağım bir ara. Gastroentoloji’ci içimiz rahat olsun demişti.

Dostum, hikayelerimiz benzer. Senin karşına da prostattan anlamayan doktorlar çıkmış. Klacid’in ilaç grubunun herhangi bir prostat enfeksiyonunda kullanıldığını bile daha görmedim. Bu hastalık, çok fazla ilerlememişse ne ultrason’da ne de MR’da belli olur. Çünkü prostat uzakta kalıyor ve incik cincik incelenemiyor. Lakin, doktorlarımız ezberci işte yapacak bir şey yok. Bu konuda hastaların örgütlenip doktorları yönlendirmesi gereken noktalar var.

Şimdi, sana önerim, eğer son ilacı almandan 1 ay falan geçtiyse ilk iş kültür ve pcr ver. En garantisi. Ürerse ona göre tedavi alırsın, üremezse Zafer Hoca veya muadili geniş spektrumlu ilaçları yazan bir hekime görünürsün. Masrafları çok deyip kaçınma. Bu paraları zaten harcayacaksın. Çok bütünsel yaklaşmak gerekiyor bu hastalığa. Domino taşları gibi düşün, bir anda çok alakasız semptomlar yaşayabilirsin. Benim ayak üşümesi gibi, örneğin. Bağışıklık sistemini ekarte edebilecek bütün enfeksiyon hastalıklarının testlerini oldum ve negatif ve normal değerler hep.

Ben acele ettim ve hemen Zafer Hoca’ya damladım ki onu aşan bir durumla karşı karşıyaymışım. Sonradan öğrendim. Bunlar benim spesifik başıma gelenler. Geri kalanlar için son 1 aydaki dolu konulara bak. Probiyotiği ve takviyeleri özellikle unutma. Bitkiselleri görmezden gel. Gerektiğinde buradaki, uzun yıllardır rahatsız olan abilerimize danış.

Benim bu olaydan 2 ay önce korunmalı birlikteliğim oldu Allah korusun bi hastalık mı bulaştı endişesi oldu bütün testler negatif 7-8 defa kültür yaptırdım negatif idrarda sadece eritrosit yüksek çıkıyor kan var kısacası nereden geldiği belli değil işte oda
Destinyisunfortunate

Doruk0335 yazdı:
Destinyisunfortunate yazdı:Ali abi bende de öyle bir şey çıkabilir bağırsaklarda. Antibiyotiklere başladıktan sonra orası da vızır vızır. Ben de yaptıracağım bir ara. Gastroentoloji’ci içimiz rahat olsun demişti.

Benim bu olaydan 2 ay önce korunmalı birlikteliğim oldu Allah korusun bi hastalık mı bulaştı endişesi oldu bütün testler negatif 7-8 defa kültür yaptırdım negatif idrarda sadece eritrosit yüksek çıkıyor kan var kısacası nereden geldiği belli değil işte oda
Olabilir. İdrar kültüründen, hele ki hastanelerde yapılan kültürden bir şey çıkmaz. Laboratuvarlarda çıksa da enfeksiyon hastalıkları uzmanları ciddiye almaz. Hoş, ciddiye almak istemiyorsa prostat salgısını da almaz. Bu mikroorganizmaları en ufak bir sıvıdan alabilirsin prostat hasarlıyken, kendi vücudundan bile, ya da korunmasız oral münasebetten. İlla korunmasız ilişki veya ters ilişkiye girmen gerekmiyor.
Doruk0335

Pcr testi bulunduğum ilde yok maalesef bütün hastanelerde, ünv hep kültür idrar tetkiki sonucu berbat oldığu zamanlarda bile üreme olmadı, gonere klamidya oldum dicem akıntı olmadı çok takip ettim. Doktorlar o kadar antibiyotiğe bu hastalık sende kalmaz ama bu iş prostatta bi bere bırakmış diyorlar. Prostat sıvısı, muayenesi, hiç olmadım kaç kere söyledim tersliyorlar kaşıntı yüzünden kullanmadığım kortizonlu krem kalmadı sanırım egzama oldum çünkü banyodayken sabun çok kullandım ondan sonra oldu. Size tavsiyem genital bölgenizi temizleyin ama sabun, şampuan kullanmayın idrar yolu enfeksiyonlarını o da tetikliyor.
Destinyisunfortunate

Ee tabii ki canım. Orada bir hasar oluşuyor. O olmasa zaten bu hastalığın ortaya çıkması pek olası değil. Doktorların bir konuda yanılmışlar, antibiyotiklerle bu iş bitmiyor. Forumu enine boyuna incele.
Doruk0335

Hastaneden mi bulaştı ilişkiden mi bulaştı bilmiyorum. Mantar değil, ürtiker değil, alerji desen o da değil. Kaşıntı beni canımdan bezdirdi yürüdüğüm yerde etek bölgesinde kaşıntı noktacıklar halinde kızatıklık oluyor hayat kalitesi yerlerde geziyor. Uyuz mu oldum diyorum en son öyle bi belirti de yok geceleri şiddetleniyor. En son wilkonson olup boynumdan aşağı tüm vücuda süreceğim parazit falan burakmıyormuş o ilaç. Pazartesi günü sperm testi vericeğim kısmetse tüm sonuçları toplayıp ardından pcr parası denkleştirip zafer oyman’a gitmeyi planlıyorum. Arkadaşlar antalyada niyazi murat özdemir var bi bilginiz var hakkındaki yorumlar güzel genital siğil hakkında ve başka ürolojik konularda deneyim sahibi Antalyada olup tanıyan ya da iletişime geçen varmı?
erman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen erman »

https://www.youtube.com/watch?v=X9Ln7itl_Uo (bu konuyu bi incelermisiniz arkadaşlar bize faydası olurmu acaba)
Destinyisunfortunate

Doruk0335 yazdı:Hastaneden mi bulaştı ilişkiden mi bulaştı bilmiyorum. Mantar değil, ürtiker değil, alerji desen o da değil. Kaşıntı beni canımdan bezdirdi yürüdüğüm yerde etek bölgesinde kaşıntı noktacıklar halinde kızatıklık oluyor hayat kalitesi yerlerde geziyor. Uyuz mu oldum diyorum en son öyle bi belirti de yok geceleri şiddetleniyor. En son wilkonson olup boynumdan aşağı tüm vücuda süreceğim parazit falan burakmıyormuş o ilaç. Pazartesi günü sperm testi vericeğim kısmetse tüm sonuçları toplayıp ardından pcr parası denkleştirip zafer oyman’a gitmeyi planlıyorum. Arkadaşlar antalyada niyazi murat özdemir var bi bilginiz var hakkındaki yorumlar güzel genital siğil hakkında ve başka ürolojik konularda deneyim sahibi Antalyada olup tanıyan ya da iletişime geçen varmı?
Ben kolonoskopi ve hsv hariç bu durumlara yol açabilecek bütün testleri yaptırdım. Hsv’den olması zor zaten de, sorun ya prostattan ya da, ek olarak, bağırsaktan. Zafer Hoca örnek vermez. Ama yine de lökositin ölçtürmende fayda var.
Doruk0335

Bu tuvalete gidip gelmeler, ağrılar yüzündemn işimden oldum kimseye anlatamıyorum durumumu arkadaşlarla bi dışarıya çıkamaz hale geldim bakalım hakkımızda hayırlısı
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

yerinde olsam hiç vakit kaybetmeden zafer oyman hocaya giderdim. makatta dolgunluk, ağrı ve sık idrar prostatit ihtimalini güçlendiriyor.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

red yazdı:yerinde olsam hiç vakit kaybetmeden zafer oyman hocaya giderdim. makatta dolgunluk, ağrı ve sık idrar prostatit ihtimalini güçlendiriyor.
Aynısını yıllardır yaşıyorum nefret ettim yaşamaktan
Malasef gidemiyoruz zafer hocaya çok uzak
Doruk0335

Evde lavaboya gidip geliyorum hadi hava kış eyvallah. Ama işyerinde sıkıntı adam üşenmemiş saymış kardeşim 13 oldu bugün napıyon sen diye diyemiyosun kafaya takarken en son ceketi aldık çıktık. Bu kaşıntı tahriş desen ayrı bi psikolojimi bozdu. Ölmeden mezara soktu. Bu şekilde yaşamayı öğrenmek zorundayımda maddi imkansızlıklardan askere de gidemedim orasını düşündükçe kafayı yiyorum resmen
mehmetadana
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen mehmetadana »

Doruk0335 yazdı:Evde lavaboya gidip geliyorum hadi hava kış eyvallah. Ama işyerinde sıkıntı adam üşenmemiş saymış kardeşim 13 oldu bugün napıyon sen diye diyemiyosun kafaya takarken en son ceketi aldık çıktık. Bu kaşıntı tahriş desen ayrı bi psikolojimi bozdu. Ölmeden mezara soktu. Bu şekilde yaşamayı öğrenmek zorundayımda maddi imkansızlıklardan askere de gidemedim orasını düşündükçe kafayı yiyorum resmen
allah yardımcın olsun kardeşim sık idrar ve gelme hissi benide bitiridi memur olarak atandim ama başlayamadim oncesinden de işten çıktım sık idrar yuzunden askerliği allahtan bedelli ypatık zar zor bitirdik şimdi mal gibi oturuyoruz çalişamiyoruz millet niye çalişmiyon diyor halimizden anlamiyorlar :)
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

mehmetadana yazdı:
Doruk0335 yazdı:Evde lavaboya gidip geliyorum hadi hava kış eyvallah. Ama işyerinde sıkıntı adam üşenmemiş saymış kardeşim 13 oldu bugün napıyon sen diye diyemiyosun kafaya takarken en son ceketi aldık çıktık. Bu kaşıntı tahriş desen ayrı bi psikolojimi bozdu. Ölmeden mezara soktu. Bu şekilde yaşamayı öğrenmek zorundayımda maddi imkansızlıklardan askere de gidemedim orasını düşündükçe kafayı yiyorum resmen
allah yardımcın olsun kardeşim sık idrar ve gelme hissi benide bitiridi memur olarak atandim ama başlayamadim oncesinden de işten çıktım sık idrar yuzunden askerliği allahtan bedelli ypatık zar zor bitirdik şimdi mal gibi oturuyoruz çalişamiyoruz millet niye çalişmiyon diyor halimizden anlamiyorlar :)
Bu sık idrar benide mafediyor bir senedir çoğu geçti bir bu kaldı bu sık idrarda geçse kurtulacam hastalıktan
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
mehmetadana
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen mehmetadana »

huseyin252 yazdı:
mehmetadana yazdı:
Bu sık idrar benide mafediyor bir senedir çoğu geçti bir bu kaldı bu sık idrarda geçse kurtulacam hastalıktan
bir ara iyi gibiydi yine başladi bu ara lanet şey :(
Doruk0335

Amin cümlemizin yardımcısı olsun. hayattan soğudum doktorlara anlatıyoruz psikolojik diyor keyfimizden sanki ağrı çekiyoruz psikopatmıyız biz kendimize zulmedelim. Ayrıca bu prostatit’te şok dalga tedavisi [Eswt] uygulanabiliyormuş %85 lere varan fayda sağlıyormuş böyle bi duyum alan var mı acaba? Prof dr mete kilciler var bursada onla görüştüm böyle bi tedavi yönteminden bahsetti
Destinyisunfortunate

Doruk0335 yazdı:Amin cümlemizin yardımcısı olsun. hayattan soğudum doktorlara anlatıyoruz psikolojik diyor keyfimizden sanki ağrı çekiyoruz psikopatmıyız biz kendimize zulmedelim. Ayrıca bu prostatit’te şok dalga tedavisi [Eswt] uygulanabiliyormuş %85 lere varan fayda sağlıyormuş böyle bi duyum alan var mı acaba? Prof dr mete kilciler var bursada onla görüştüm böyle bi tedavi yönteminden bahsetti
Mete Kilciler’e bulaşma. Ancak tanıdığı isen ilgilenir. İlgilendiği prostatit hastaları var tabii ama bizi aşan adamlar. Bizim gibilerin sadece parasını alıp oyalar.

ESWT’nin yararlı bir yöntem olduğunu dile getirenler mevcut. Ancak, o paraları ona dökene kadar yapılabilecek daha mantıklı şeyler var. Biraz sistematik aksiyonlar silsilesi gerekiyor bu hastalıkla mücadele ederken. En önemli yapı taşı ise zaman, ve birçok şeyi anında emrine amade eden maddi güç. Mermileri boşa harcamamak lazım. Bu ikisine sahipsen önce kültür! Sonuç alınamaz ise, daha sonra diğer parametreler.

Sonuçta bu hastalık %90 bakteriyel. Ben artık diğer seçeneğe inanmamaya başladım. Patojenin saptanamaması olgusuna ve uzmanların da pek üstüne gitmediğine inandım. Dolayısıyla, başlangıç noktası bu olmalı. Daha bugün, yine Gastroentoloji’cimle görüştüm ve enfeksiyon uzmanını arayıp bakterinin üzerine gitmesi gerektiğini, o bakterilerin orada belirdiğine inanıyorsa elbet sorun yaratacaklarını, ultrason, MR ya da diğer birtakım bağışıklık sistemiyle ilgili sorunlar yoksa her şeyin onlardan kaynaklanabileceğini söyledi. Maalesef, durum böyle. Ezberci sistem utansın.

Hikayen ilginç dostum. Benim de başıma yakın şeyler geldi ve emek verdiğim bir sektörden, bir daha geri dönmemek üzere, ceketimi omzuma asıp ayrıldım. Acımasız bir dünyada yaşıyoruz, bu bir gerçek. Müsterih ol, elbet kendini güncelleyip küllerinden yeniden doğarsın. Önce sağlık. Kader utansın ki böyle bir kısır döngüye yakalandık. Lakin, bu demek değil ki her şey böyle devam edecek. Çok şükür demek lazım. Sistematik, bilinçli ve gerçekçi bir şekilde üzerine gitmen lazım.