Herhangi bir ilişkiye girmeden Prostatit Olan Varmı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
tarik34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Herhangi bir ilişkiye girmeden Prostatit Olan Varmı

Mesaj gönderen tarik34 »

blackrow67 yazdı:
tarik34 yazdı:
prosta50 yazdı:4mg yapmıyor ve ilacı aldıktan sonra hemen değil aradan en az 20 saat geçince boşalma yaşa aklında bulunsun
Şöyle urorec 8 mg ve emselex 15 mg kısmen düzensiz olarak hazirandan bu yana birlikte kullanıyorum, başka da bir şey kullanmıyorum... Etkileri; bırakınca 48 saat sonra meni ve sıvısı geliyor... 24 saat aradan sonra sadece zevk suyu, yani prostat sıvısı geliyor, yarar görüyorum.. Yüzde seksen iyiyim, ilaç baş ağrısı, kısmen kabızlık yapıyor... Sertleşme sorunu yok, kısmen penis ucu ağrısı ve prostat ağrısı oluşuyor... Cinsel istek iyi, boşalma duygusu yaşıyorum, ama 24 saat içindeyse meni ve sıvıyı göremiyorum, ilaçtan 24 saat geçince bazen yan uzanıp nazik el yöntemi ile bayağı zevk sıvısı çıkıyor ve anlamlı rahatlama oluyor, ama 48 saat geçmeden meni gelmiyor.
Bende normal zevk suyu geliyor fazlasıyla sadece meni gelmiyor.
Sen hangi ilaçları kullandın ve şu anda ne kullanıyorsun?
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

tarik34 yazdı:
tarik34 yazdı:
prosta50 yazdı:4mg yapmıyor ve ilacı aldıktan sonra hemen değil aradan en az 20 saat geçince boşalma yaşa aklında bulunsun
Şöyle urorec 8 mg ve emselex 15 mg kısmen düzensiz olarak hazirandan bu yana birlikte kullanıyorum, başka da bir şey kullanmıyorum... Etkileri; bırakınca 48 saat sonra meni ve sıvısı geliyor... 24 saat aradan sonra sadece zevk suyu, yani prostat sıvısı geliyor, yarar görüyorum.. Yüzde seksen iyiyim, ilaç baş ağrısı, kısmen kabızlık yapıyor... Sertleşme sorunu yok, kısmen penis ucu ağrısı ve prostat ağrısı oluşuyor... Cinsel istek iyi, boşalma duygusu yaşıyorum, ama 24 saat içindeyse meni ve sıvıyı göremiyorum, ilaçtan 24 saat geçince bazen yan uzanıp nazik el yöntemi ile bayağı zevk sıvısı çıkıyor ve anlamlı rahatlama oluyor, ama 48 saat geçmeden meni gelmiyor.
Çoğu zaman yoğun cinsel istek gece uyandırıyor, sabah uyanınca affedersiniz güç indiriyorum sertliği... İşte çeşitli durumlarda penis ucu ağrısı, prostat ağrısı oluşuyor, eskiden yanma diyordum, şimdi ağrı diyorum... İdrar isteğinden ayırabiliyorum, bir de boşalma sonrası kısmen belirttiğim ağrı oluşuyor, ama nazik bir şekilde uzun uzun tadını çıkararak zevk suyunu getirme sonrası bir sorun olmuyor, sert bir biçimde yaparak organa hazar vermemeye çalışıyorum, tabii elle boşalmada böyle olunmalı, sert yapmak tahribat yapıyor.
Bir de şu anda bende iltihabın kaldığını düşünmüyorum, yalnızca hasar kaldığını öngörüyorum, iltihap varsa da pek yoktur, diye düşünüyorum.
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

tarik34 yazdı:
blackrow67 yazdı:
tarik34 yazdı: Şöyle urorec 8 mg ve emselex 15 mg kısmen düzensiz olarak hazirandan bu yana birlikte kullanıyorum, başka da bir şey kullanmıyorum... Etkileri; bırakınca 48 saat sonra meni ve sıvısı geliyor... 24 saat aradan sonra sadece zevk suyu, yani prostat sıvısı geliyor, yarar görüyorum.. Yüzde seksen iyiyim, ilaç baş ağrısı, kısmen kabızlık yapıyor... Sertleşme sorunu yok, kısmen penis ucu ağrısı ve prostat ağrısı oluşuyor... Cinsel istek iyi, boşalma duygusu yaşıyorum, ama 24 saat içindeyse meni ve sıvıyı göremiyorum, ilaçtan 24 saat geçince bazen yan uzanıp nazik el yöntemi ile bayağı zevk sıvısı çıkıyor ve anlamlı rahatlama oluyor, ama 48 saat geçmeden meni gelmiyor.
Molcef
Cipro
Azosilin
Betmiga
Tavanic
Tamprost
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

blackrow67 yazdı:
tarik34 yazdı:
blackrow67 yazdı:
Molcef
Cipro
Azosilin
Betmiga
Tavanic
Tamprost
En çok hangsinden yarar görüyorsun, izleyebildin mi
blackrow67

Valla hangi ilacın ne etkisi olduğunu bilmiyorum hocam. Alfa Bloker bayağı işe yarıyor onu söyleyebilirim.

Merak ettiğim birşey var, yeşil çay almıştım ama içinde yoğun nane varmış o yüzden hiç içemeyeceğim yerine Ada çayı ve ıhlamur tüketeyim diyorum. Bu iki içeceğin sizler üzerinde bir etkisi oldumu?
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

blackrow67 yazdı:Valla hangi ilacın ne etkisi olduğunu bilmiyorum hocam. Alfa Bloker bayağı işe yarıyor onu söyleyebilirim.

Merak ettiğim birşey var, yeşil çay almıştım ama içinde yoğun nane varmış o yüzden hiç içemeyeceğim yerine Ada çayı ve ıhlamur tüketeyim diyorum. Bu iki içeceğin sizler üzerinde bir etkisi oldumu?
Bana yeşil çay, kafelerdeki değişik marka çaylar, tüm poşet çaylar dokunuyor, şu çaykurun çayları dokunmuyor. Bunun yanında kimi çorbalar tavuk suyu, işkembe, kelle gibi...tüm çikolatalar, hamur tatlıları, acılı yiyecekler, bira, şarap, makarnalar, baharat içerikli yiyecekler, kahveler dokunuyor, ayrıca otobüs, tren yolculuğu...
blackrow67

tarik34 yazdı:
blackrow67 yazdı:Valla hangi ilacın ne etkisi olduğunu bilmiyorum hocam. Alfa Bloker bayağı işe yarıyor onu söyleyebilirim.

Bana yeşil çay, kafelerdeki değişik marka çaylar, tüm poşet çaylar dokunuyor, şu çaykurun çayları dokunmuyor. Bunun yanında kimi çorbalar tavuk suyu, işkembe, kelle gibi...tüm çikolatalar, hamur tatlıları, acılı yiyecekler, bira, şarap, makarnalar, baharat içerikli yiyecekler, kahveler dokunuyor, ayrıca otobüs, tren yolculuğu...
Otobüs yolculuğu ne gibi etki yapıyor?
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

blackrow67 yazdı:Başlıkta da belirtiğim gibi, varsa nasıl başladı bu süreç. Şüphelendiğiniz bir durum oldumu, hareketsiz birimisiniz yani spordan uzak sürekli oturmak zorunda kalan?

Bunun haricinde prostatit olduğunu düşünüpde yanlış tehşis konulması gibi bir durum oldumu hiç?
Bende ilişki durumu olmadan yakalandım yanlış mastürbasyon dan kaynaklandığını düşünüyorum
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

blackrow67 yazdı:
tarik34 yazdı:

Otobüs yolculuğu ne gibi etki yapıyor?
Sanırım alttan seri salladıkları için uzun yolculuklar dokunuyor...
blackrow67

9 Saatlik yolculuk yapacaktım şuan düşündürdü beni, normalde haftada bir gün iki saatlik yolculuğum oluyor ama pek dokunmuyor
blackrow67

Meni renginin beyaz olması bu hastalığın geçtiğine işaretmi acaba?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

blackrow67 yazdı:Meni renginin beyaz olması bu hastalığın geçtiğine işaretmi acaba?
Salt meni rengi hastalik hakkinda olumlu yada.olumsuz bilgi vermez. Tukettiginiz gidalar ve ejekulasyon suresi bile renkte degisiklikler yapar.
blackrow67

Küçük idrardan sonra geçici bir ağrı olmaya başladı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

blackrow67 yazdı:Küçük idrardan sonra geçici bir ağrı olmaya başladı.
Agri cesitli nedenlerden olur. Patojen varligindan, tedavi oldunuz ise tamamen iyilesmemenizden, doku hasarindan, strese girdiginizde , üşüttüğünüzde, ejekulasyon oldugunuzda bu gibi durumlarda agrı olabilir.
blackrow67

kadir yazdı:
Agri cesitli nedenlerden olur. Patojen varligindan, tedavi oldunuz ise tamamen iyilesmemenizden, doku hasarindan, strese girdiginizde , üşüttüğünüzde, ejekulasyon oldugunuzda bu gibi durumlarda agrı olabilir.
Sağol kadir abi, benimki çişten sonra oluyor. Kabızlıkta var biraz ama şöyle yani tuvalete girince rahat yapamıyorum çıkışı baskılayan birşey var sanki ıkınmıyorum bende çok zorlamamak için. Bu hastalık insanı bayağı zorluyor..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

blackrow67 yazdı:
kadir yazdı:
Sağol kadir abi, benimki çişten sonra oluyor. Kabızlıkta var biraz ama şöyle yani tuvalete girince rahat yapamıyorum çıkışı baskılayan birşey var sanki ıkınmıyorum bende çok zorlamamak için. Bu hastalık insanı bayağı zorluyor..
Asiri ikinmayin makat kaslari patlar hemoroid olursunuz.
blackrow67

Tavanici bitirdim, iki gün oldu ara verdim karnımda falan şişlik olmaya başladı Allahın belası yanma bu sabah yeniden gelmeye başladı, kendini hissettiriyor. Hiç bir ilişkiye girmeden böyle acılar çekmek inanın çok zoruma gidiyor lanet olsun böyle hayata
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

blackrow67 yazdı:Tavanici bitirdim, iki gün oldu ara verdim karnımda falan şişlik olmaya başladı Allahın belası yanma bu sabah yeniden gelmeye başladı, kendini hissettiriyor. Hiç bir ilişkiye girmeden böyle acılar çekmek inanın çok zoruma gidiyor lanet olsun böyle hayata
Demekki probiyotik az almışsın ve beslenmeni probiyotik agırlıklı yapmamışsın bagırsak florana dikkat et sonra benim gibi ibs ile uğraşırsın
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
blackrow67

huseyin252 yazdı:
blackrow67 yazdı:Tavanici bitirdim, iki gün oldu ara verdim karnımda falan şişlik olmaya başladı Allahın belası yanma bu sabah yeniden gelmeye başladı, kendini hissettiriyor. Hiç bir ilişkiye girmeden böyle acılar çekmek inanın çok zoruma gidiyor lanet olsun böyle hayata
Demekki probiyotik az almışsın ve beslenmeni probiyotik agırlıklı yapmamışsın bagırsak florana dikkat et sonra benim gibi ibs ile uğraşırsın
Her sabah enterogermina kullanıyorum onun öncesinde kaleidon kullanmıştım. Probiyotik kullanıyorum ama hala böyle
huseyin252

blackrow67 yazdı:
huseyin252 yazdı:
Her sabah enterogermina kullanıyorum onun öncesinde kaleidon kullanmıştım. Probiyotik kullanıyorum ama hala böyle

Kardeş probiyotik hariç beslenmeni probiyotik ağırlıklı ve iyi beslenmelisin yani sıkı yemelisin ve bolca probiyotik agırlıklı beslenmelisin yoksa bagırsak florası bozuluyor ve ibs başlıyor kabızlık başlıyor bu sefer kronik rahatsızlıklar çoğalıyor bazen ibs prostatit i geçiyor septom olarak
blackrow67

Yanma tamprost ile gidiyor fakat sabah idrarında bazen yanma yapmaya devam ediyor, birde şu su içince gelen ani idrar hissi hiç gitmiyor. Sanki su vücudumdan direkt dışarı atılıyor gibi.
huseyin252

blackrow67 yazdı:Yanma tamprost ile gidiyor fakat sabah idrarında bazen yanma yapmaya devam ediyor, birde şu su içince gelen ani idrar hissi hiç gitmiyor. Sanki su vücudumdan direkt dışarı atılıyor gibi.
Bu bendede oluyordu ama eskiye nazaran yüzde 50 azaldı ama tam geçmedi hale enfeksiyon devam ediyor anladıgım kadarı ile ama şükür idrar proplemim eskiye nazaran yüzde elli azaldı
esanjor01

Mesaj gönderen esanjor01 »

tarik34 yazdı:Benim hastalığımın olasılıkları;
Başlamadan birkaç yıl önce boşu boşuna safra kese ameliyatı oldum, daha sonra reflü hastalığı oluştu, sindirim sistemim çok kötüydü reflü, gaz vb. endoskopi sonucu midede helikobakter pilori saptandı, verilen ilaçları kullandım mı bilmiyorum, bundan birkaç ay sonra da üriner yakınmam olmuştu, ilk defa gittiğim ürolog sistik tanısı koymuştu, mesane duvarı ödemliydi, lökosit yoktu ya bundan oldu ya bu sistik tanısından birkaç ay öncesinden başlayarak hiç olmadığı kadar çok eşli kadınlarla korumasız birlikteliğim olmuştu, ama aşırı çokça... Bir de o aylar aşırı stres altındaydım ya da bundan oldu. Sistik tanısından sonra yer yer aynı yaşam biçimim devam etti, üç yıl sonra da prostatit teşhisi kondu.
Beş yıldır bu olumsuzluğu yaşayan ve okuyan, araştıran, izlemleyen, bir alanın doktora derecesinde uzmanı biri olarak derim ki bu hastalığın gerekçesi;
1. Genel olarak kadınlar ( Daha çok çok eşli kadınlar olmak üzere tek eşli olanlar da çok eşlilerin vajinası mikrop çöplüğüdür, tek eşli olanlarda da anatomi ve vajina enfeksiyonları söz konusudur, bu durum kadından çok erkeğe zarar veriyor. Erkeğin idarar yoluna bulaşması çeşitli yollarla prostata, mesaneye ulaşıp hasar vermesi )
2. Başta mide-bağırsak sistemi olmak üzere anatomide herhangi bir enfeksiyon olması, çeşitli yollarla üriner sisteme hasar vermesi
3. Kimyasallar, endüstriyel yaşam ( Yani yediğimiz, içtiğimiz hormonlu ürünler, bir çay da olabilir, bir ilaç da bir meyve de )
4. Yaşam biçimi ( İşte durağan yaşam vb. )
5. Üriner sistem yanlışları ( Örneğin sidiği tutup bırakma, bu durum sidiğin geri gönderilmesine sebep olmakta, enfeksiyonlu bir idrar yolu da söz konusuysa direkt prostata, mesaneye hasar veriyor, aynı durum semen ( meni ) için de geçerli...)
Kanımca bu gibi olumsuzluklara yol açan organlar, genel olarak tam sağlıklı yapıda değillerdir.
Her ne olursa olsun, bakteri saptansa da saptanmasa da üriner sistemde, henüz saptanamayan mikropların var olduğunun göstergesidir, mikropsuz iltihap hücresi ( lökosit ) olamaz... Yalnız teknoloji olanağımız kimini saptayabiliyor, kimi de prostat gözeneklerinde yaşam buluyor, gerekli koşularda lökositle belirti veriyor, diye düşünüyorum. Elle boşalmanın prostat iltihabına yol açacağını düşünmüyorum, belki prostat bezi büyümesine yol açabilir, ama enfeksiyona yol açmaz, diye düşünüyorum.
gecmis olsun kardesim ..helokobakteri cozebildinmi ? endoskopi ilemi buldular yoksa diski ve kan nefes testi ilemi ? semptomlari neler ....Bende endoskipoi yaptirdim sonra biopsi yaptirdim helikobakter cikmadi , fakat bu islemden sonra midemde karnimda tam yerini bilemiyorum agri olmayya basladi ve bulanti , prostatite daha baslamadan bu cikti basima hayatimi mahvetti ...helikobakteri damla sakizi ile gecirildigi duydum 1 aylik kullanim sonucu ...
blackrow67

Prostatimin bir lobunda kireçlenme varmış. Tekrar baktirdim.
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

esanjor01 yazdı:
tarik34 yazdı:Benim hastalığımın olasılıkları;
Başlamadan birkaç yıl önce boşu boşuna safra kese ameliyatı oldum, daha sonra reflü hastalığı oluştu, sindirim sistemim çok kötüydü reflü, gaz vb. endoskopi sonucu midede helikobakter pilori saptandı, verilen ilaçları kullandım mı bilmiyorum, bundan birkaç ay sonra da üriner yakınmam olmuştu, ilk defa gittiğim ürolog sistik tanısı koymuştu, mesane duvarı ödemliydi, lökosit yoktu ya bundan oldu ya bu sistik tanısından birkaç ay öncesinden başlayarak hiç olmadığı kadar çok eşli kadınlarla korumasız birlikteliğim olmuştu, ama aşırı çokça... Bir de o aylar aşırı stres altındaydım ya da bundan oldu. Sistik tanısından sonra yer yer aynı yaşam biçimim devam etti, üç yıl sonra da prostatit teşhisi kondu.
Beş yıldır bu olumsuzluğu yaşayan ve okuyan, araştıran, izlemleyen, bir alanın doktora derecesinde uzmanı biri olarak derim ki bu hastalığın gerekçesi;
1. Genel olarak kadınlar ( Daha çok çok eşli kadınlar olmak üzere tek eşli olanlar da çok eşlilerin vajinası mikrop çöplüğüdür, tek eşli olanlarda da anatomi ve vajina enfeksiyonları söz konusudur, bu durum kadından çok erkeğe zarar veriyor. Erkeğin idarar yoluna bulaşması çeşitli yollarla prostata, mesaneye ulaşıp hasar vermesi )
2. Başta mide-bağırsak sistemi olmak üzere anatomide herhangi bir enfeksiyon olması, çeşitli yollarla üriner sisteme hasar vermesi
3. Kimyasallar, endüstriyel yaşam ( Yani yediğimiz, içtiğimiz hormonlu ürünler, bir çay da olabilir, bir ilaç da bir meyve de )
4. Yaşam biçimi ( İşte durağan yaşam vb. )
5. Üriner sistem yanlışları ( Örneğin sidiği tutup bırakma, bu durum sidiğin geri gönderilmesine sebep olmakta, enfeksiyonlu bir idrar yolu da söz konusuysa direkt prostata, mesaneye hasar veriyor, aynı durum semen ( meni ) için de geçerli...)
Kanımca bu gibi olumsuzluklara yol açan organlar, genel olarak tam sağlıklı yapıda değillerdir.
Her ne olursa olsun, bakteri saptansa da saptanmasa da üriner sistemde, henüz saptanamayan mikropların var olduğunun göstergesidir, mikropsuz iltihap hücresi ( lökosit ) olamaz... Yalnız teknoloji olanağımız kimini saptayabiliyor, kimi de prostat gözeneklerinde yaşam buluyor, gerekli koşularda lökositle belirti veriyor, diye düşünüyorum. Elle boşalmanın prostat iltihabına yol açacağını düşünmüyorum, belki prostat bezi büyümesine yol açabilir, ama enfeksiyona yol açmaz, diye düşünüyorum.
gecmis olsun kardesim ..helokobakteri cozebildinmi ? endoskopi ilemi buldular yoksa diski ve kan nefes testi ilemi ? semptomlari neler ....Bende endoskipoi yaptirdim sonra biopsi yaptirdim helikobakter cikmadi , fakat bu islemden sonra midemde karnimda tam yerini bilemiyorum agri olmayya basladi ve bulanti , prostatite daha baslamadan bu cikti basima hayatimi mahvetti ...helikobakteri damla sakizi ile gecirildigi duydum 1 aylik kullanim sonucu ...
Sana da kardeşim te 2011'de biyopsi patoloji sonucu çıkmıştı, sonraki yıllar 3 endoskopi yine oldum, yalnız bakteri çıkmadı, prostatite gelince 2012'de sistik teşhisi konmuştu. Bilmem mide bakterisi ile alakası var mı