Yurtdışındayım. Yardımınız Gerekiyor.

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Katzy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Yurtdışındayım. Yardımınız Gerekiyor.

Mesaj gönderen Katzy »

Forumdaşlar merhaba;

Yurtdışında, Rusya'da inşaat mühendisi olarak çalışıyorum. Bir süredir üroloji bölümünü ilgilendiren problemlerim mevcut. Fakat buradaki doktorlara çok da güvenemiyorum. İnternetteki araştırmalarımda bu foruma denk geldim. Bu nedenle sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum. Değerli zamanınızdan birazını bana ayırabilirseniz çok memnun olurum.

Şikayetlerimin geçmişinden başlayarak size anlatmak istiyorum.

Bundan yaklaşık 11 ay kadar önce (Ocak 2019) kız arkadaşımla cinsel ilişkiye girerken kondom kullanmadım ve aşırı derecede kan geldi. Kız arkadaşım da doktor olduğu için telaşlanmamam gerektiğini, normal bir durum olduğunu söyledi. Fakat ilerleyen zaman içerisinde kanamalar azalmayınca kendisi kadın doğum uzmanına gözüktü ve yaptırdığı testlerde kendisinde HPV virüsü saptandığını söyledi. Bu virüsün kadınlar için tehlikeli olduğunu, erkeklerde çok da riskli olmadığını söylediği için ben de gerektiği kadar üzerine düşmedim, test de yaptırmadım. Kendisi ile ilerleyen süreçte ayrıldık (Mart 2019). Ayrıldıktan bir süre sonra penis dibinde bir siğil farkettim. HPV'nin ne olduğunu çok da bilmediğim için iki parçayı birleştiremedim ve önemsemedim. Meğersem yanılıyormuşum.

Mayıs (2019) ayında şehir değiştirdim. Yeni geldiğim şehirde yeni bir birlikteliğim oldu. Yeni kız arkadaşımla ilk kez ve tek sefer cinsel ilişkiye girdik. Bu esnada korunuyordum. Aradan 1 hafta geçtikten sonra kız arkadaşım kendisinde sıkıntılar başladığını ve ciddi anlamda acı çektiğini söyledi. Kadın doğum uzmanına gittikten sonra kendisinde Herpes ve HPV virüslerinin tespit edildiğini söyledi. Bana herhangi bir suçlamada bulunmadı fakat benim de hemen teste girmem gerektiğini söyledi. Ben ilk kez o zaman genital siğille bağlantıyı kurdum ve hemen doktora giderek test yaptırdım. Aşağıdaki fotoğrafta da görüleceği üzere HPV-16 ve Herpes virüsü tespit edildi. Ayrıca üreaplazma da tespit edildi. Klamidya, mycoplasma, gardnerella gibi hastalıklar negatif çıktı. (Temmuz 2019)

Resim

Doktorun da tavsiyesi ile genital siğilimi yaktırdım ve bağışıklık güçlendirici ilaçlar (fitil) kullandım. Üreaplazma için ise herhangi bir ilaç kullandığımı hatırlamıyorum.

Bu geçen süreçte psikolojim çok bozuldu fakat toparlanmak için elimden geleni yaptım. Sonuçta dünyanın sonu değildi. Kızlarla olan ilişkilerime son verdim ve kimseyle birlikte olmadım.

Eylül (2019) ayının başlarında penis ucumda yanma başladı. Üreaplasmanın tam tedavi olmadığını düşündüğüm için Türkiye'den Cipro adlı ilaçtan getirttim ve 1 hafta boyunca günde iki adet kullandım.
Yanmada en ufak bir azalma olmadı. Fakat işlerimin yoğun olmasından dolayı çok da üzerinde duramadım.

Ekim (2019) başında bir kız bana aşırı ilgi göstermeye başladı ve ister istemez ilişkiye başladık. Kendisi ile yaklaşık 1 ay süre düzenli olarak ilişkiye girdim. Fakat bu esnada sürekli korundum. 15 Ekim 2019 tarihinde ilişki sırasında kondom yırtıldı ve kız arkadaşımdan kan geldi. Hemen farkettiğim için durdum fakat bu işin azı çoğu yok bunu da biliyorum. Bu yeni kız arkadaşımla 28 Ekim 2019 tarihine kadar düzenli cinsel hayatımız oldu ve bu süreçte penis ucumdaki yanmalar yok olmuştu. Fakat kızın değişik hal ve hareketlerinden şüphelendiğim için ilişkiye son verdim.

Kasım (2019) ayının ilk haftasında penis ucumdaki yanmalar şiddetli bir şekilde yeniden başladı. Kızdan duyduğum şüphenin de etkisiyle hemen doktora gittim. İnceledikten sonra test veya analiz yapmadan tahrişe bağlı olabileceğini söyledi ve Sumamed adlı antibiyotik Furamag adlı ilaçtan bir kutu yazdı. Ayrıca birkaç tane de krem yazdı. Ben Sumamed adlı antibiyotiği 9 gün boyunca kullandım fakat yanmada çok bir azalma olmadı.İlacı bitirmemle beraber tekrardan yanmalar şiddetlendi.

Kasım (2019) ayının ikinci haftasında yanma iyice şiddetlendi, gece terlemeleri ve soğuk terlemeler başladı. İnternetten belirtileri araştırmaya başladım ve Hiv(+)'ten şüphelenmeye başladım. Bu şüphe beni yedi bitirdi. Belirtileri araştırdıkça gece terlemelerim arttı, lenf bezlerim şişiyormuş hissine kapıldım, ufak ishaller başladı. Daha fazla dayanamadım ve başka bir doktora daha gittim. Kendisinden gerekli tüm testleri yapmasını istedim. Sonuçları 25 Kasım 2019 tarihinde aldım. Aşağıda sizinle de paylaşıyorum.

- Anti-HCV (negatif)
- Anti-HIV (negatif)

- Mycoplasma hominis (negatif)
- Mycoplasma genitalium (negatif)
- Chlamydia (negatif)
- Gardnerella (negatif)
- Neisseria (negatif)
- Trichomonas (negatif)
- Candida (negatif)
- Cytomegalovirus (negatif)
- Herpes (negatif) (Temmuz'daki testte pozitif çıkmıştı)

- Üreaplazma parvum (negatif) (Temmuz'daki testte pozitif çıkmıştı)
- Üreaplazma urealiticum (negatif) (Temmuz'daki testte pozitif çıkmıştı)

- Tüm çeşit HPV'ler (negatif) (Temmuz'da HPV-16 pozitif çıkmıştı)

- Sifiliz : Negatif
- Anti Hepatit B : Negatif

- Prostat ultrasyon sonucu (sıkıntı gözükmüyor denmiş)

Bakteri laboratouvarından gelen sonuçlarda;
- İdrar tahlilinde enterococcus faecalis (POZİTİF)
- İdrar tahlilinde staphylococcus haemolyticus (POZİTİF)

Bakteri laboratouvarından gelen sonuçlarda;
- Sperm tahlilinde enterococcus faecalis (POZİTİF)

İdrar testinde;
- Saydamlık : Çamurlu
- Amor ürat : Yüksek miktarda
- Mukus : Yüksek miktarda

Bu sonuçlara göre doktor kum döktüğümü söyledi. Hem idrar tahlilimde hem de sperm analizimde bakterilere rastlandığını söyledi.
Tahlilleri verdikten sonra penis ucundaki yanma boyut atladı ve karın altında, kasıklarda, testislerde, kalçada şiddetli ağrılar başladı. Ağrılar her gün yer değiştiriyor. Bazı günler sadece kasıklarım ağrırken bazı günler anüsle testis arasındaki bölge ağrıyor. Bazı günler kalça kemiklerim ağrıyor. Penis ucundaki yanma kanal içindeki yanmaya da dönüştü. 2-3 gün ağrılardan dolayı işe gidemediğim oldu. Özellikle geceleri soğuk terleme şiddetlendi. Bu süre boyunca hiçbir akıntı olmadı.

Mastürbasyona ara verdim. Haftada 1-2 adete düşürdüm. Fakat yaşadığım bu süreç boyunca boşalma sırasında eskisi kadar tazyik olmuyordu. Spermin rengi sarıya dönük ve biraz da katıydı. Halen de benzer şekilde devam ediyor.

Doktor ilaç olarak Amoksiklav adlı antibiyotiği verdi, 10 gün süreyle günde 2 adet kullanmamı söyledi. Kanefron adlı ilaçtan verdi ve 1 ay boyunca günde 6 adet içmemi söyledi.
Antibiyotiği 10 gündür kullanıyorum. Belirtilerde azalmalar oldu fakat matematiksel olarak tanımlamam gerekirse %50 azaldı diyebilirim. Halen yanma ve ağrılarım devam ediyor.
Sizce ne yapmalıyım?

Danışmak istediğim bir konu daha var. Daha önceden de anlattığım üzere HPV-16 testim pozitif çıktıktan sonra siğili yaktırmıştım ve bağışıklık güçlendirici fitil kullanmıştım. Temmuz'dan bugüne kadar 3 adet daha siğil çıktı fakat her nasıl olduysa HPV testlerim bu sefer negatif çıktı. Dün akşam o 3 adet siğili de yaktırdım. Sizce siğiller mevcutken HPV'nin negatife dönmesi mümkün müdür? Yoksa testlerde bir yanlışlık olmuş olma ihtimali mi vardır? Rusya'da Allokin Alfa diye bir iğne var ve HPV'ye karşı çok etkili olduğunu söyledi doktor. 6 adet yazdı ve 5 tanesini yaptırdım, Pazartesi günü sonuncusunu da yaptıracağım.

İnternetten araştırmalarım sonucunda haddimi de aşarak biraz doktorculuk yapmak durumunda kaldım. Belirtilerim kronik prostatite çok benziyor. Veyahut testlerde yanlışlık oldu ve başka rahatsızlıklarım var.
Siz beni nasıl yönlendirebilirsiniz? Açıkçası yönlendirmenize çok ihtiyacım var çünkü çok demoralize olmuş durumdayım.

Cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.
Değerli zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Katzy

Re: Yurtdışındayım. Yardımınız Gerekiyor.

Mesaj gönderen Katzy »

Bu başlıkta mesajımı düzenleyemediğim için başka başlık açmak durumunda kaldım. Lütfen bu başlığı çöpe alabilir misiniz?
Teşekkürler.
mycoplasma

Re: Yurtdışındayım. Yardımınız Gerekiyor.

Mesaj gönderen mycoplasma »

HPV suruntu ile kontrol ediliyor. Sigil varsa HPV vardir. Zaten minimum iki sene surer diye biliyorum negatife donmesi. O da bagisikligi kuvvetlendirerek. Bol spor ve saglikli beslenme gerekli.

Muhtelemelen oradaki test tırt.

HPV-16 en tehlikeli HPV turlerinden biri. Erkeklerde kadinlardaki kadar zararli degil. (Benim Rusya'daki bir arkadasimda cok agresifmis, ayni anda ufak tefek 100 tane sigil cikmis. Uzun ve maliyetli bir surec sonunda kurtulmus. Gordugu manzaranin psikolojik etkisi onu bitirmis tabii.) Ama karsi tarafa bulastiginda serviks kanserine kadar giden bir zarari var. Sonunda rahim alinip, cocuk yapamaz duruma gelebilir.

Sigil yoksa bulasicilik cok zor diye biliyorum. Ama gozun gormedigi ufak sigiller de olabilir. Onu da o bolgeye solusyon dokerek bulabiliyorlar. O sekil kontrol yaptirip, kalanlari da halledip bir iki sene inzivaya cekilmeni ve duzgun bir kiz bulmani oneririm.

Diger sorunlar da prostatit gibi geldi bana. Aslinda en belasi o.

Bu forumda yeterli bilgi var, gecmis olsun.