%99 IRADEYLE EN AZ 6 AY DENENMIS YONTEMLER.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

%99 IRADEYLE EN AZ 6 AY DENENMIS YONTEMLER.

Mesaj gönderen purology »

Merhabalar,

Maalesef burada ve yabanci kaynaklarda gordugum net olan bir sey var ki -kendim de dahil- hastaliga yakalanan cogu insan, bir sabir sinavi olan bu hastalikla ugrasirken arastirip uyguladigi yontemler de kisa sure icerisinde ise yaramadigini dusunup pes ediyor. Aramizda en az 6 ay sureyle herhangi bir yontemi asagidaki kriterlere uygun olarak uygulamis kac kisi var merak ediyorum ?

- Alkol yok
- Kafein yok veya ayda yilda bir kez
- Ayaklari usutme yok zorunlu kalmadikca
- Surekli oturmak yok. aktif olarak en azindan yurume.
- tek esli korunarak iliski

vb. gibi diger uyulmasi gereken kurallar.

Kendimden baslayayim:

3 ay boyunca ekmeksiz ve sadece organik ve lifli urunlerden olusan bir diyet olusturdum
sadece 3 kere bir bardak alkol aldim bu 3 ay icerisinde ve cok kucuk miktarda.
kahveyi haftada bir yarim bardak ictim ya da hic icmedim. Eskiden 3-4 bardak icerdim gunde.
cola vb gazli iceceklerden tamamen uzak durdum
kiz arkadasim disinda kimseyle beraber olmadim ve surekli korunarak
surekli gunde 10 bin adima yakin yuruyup yoga ve pilates turu sporlarla ugrastim ( forumda daha once yazdigim son cipro faciasina kadar )
her gun probiotic aldim
havuza girdigimde hemen mayomu cikardim ve kurulandim
ayaklari hic usutmedim

simdi burda benim pes ettigim nokta 3 ay sonunda hastaligin tamamiyle gitmemis olmasiydi. bu yuzden tekrar baska bir doktora gittigim de son darbeyi vurmak icin antibiyotik verdi kendince...belki bu yukarda yazdiklarima 9-12 ay sabirla devam edebilseydim duzelecektim.

Neyse konuyu cok uzattim. soru su: cok duzgun bir sekilde, nerdeyse hic bozmadan en az 6 ay herhangi bir yontem uygulayanlari ve yontemlerini dinlemek isterim. Yazmak isteyenler asagiya lutfen :)

tesekkurler
Gsmahmut

Re: %99 IRADEYLE EN AZ 6 AY DENENMIS YONTEMLER.

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Bu yazdiklarin dogru iyi geliyor mesela ben gunde 20 km yuruyorum alkol kahve acı baharat ve çayi çikarttim Hayatimdan. fakat mikroplari temizlemedigimiz surece bunlar geçici rahatlik sağlayacak
purology

yani iste zafer hoca nin uzun antibiyotik tedavisindan sonra lokosit bitince uygulamistim. Bittigini dusunerek yonelmistim buna acikcasi.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

yediğin içtiğinden ziyade bende hastalık hep üşütme ile geri gelmiştir kola kahve fln huzursuzluk yapıyor ama soğuk daha bş başka
purology

Akupunkturcu prostat ayagin altina bagli demisti burda. Bencede soguk en buyuk dusmani
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

purology yazdı:Akupunkturcu prostat ayagin altina bagli demisti burda. Bencede soguk en buyuk dusmani
Benim ayaklarım yanar
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

purology yazdı:yani iste zafer hoca nin uzun antibiyotik tedavisindan sonra lokosit bitince uygulamistim. Bittigini dusunerek yonelmistim buna acikcasi.
Antibiyotik tedavisi bittikten sonra, kac defa lokosit olctunuz ve olctunuz ise, stabilde tutabildinizmi? Tuttunuz ise ne kadar sure ne kadar stabilde tuttunuz?
alfabloker10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen alfabloker10 »

Nonbakteriyel olanlarda sikinti pelvik taban kaslarindan da kaynaklaniyor olabilirmis. Burada 10 egzersiz siralamis. Denemedim ama isinize yarayabilir:

https://youtu.be/NnqAkM9r2a8
purology

kadir yazdı:
purology yazdı:yani iste zafer hoca nin uzun antibiyotik tedavisindan sonra lokosit bitince uygulamistim. Bittigini dusunerek yonelmistim buna acikcasi.
Antibiyotik tedavisi bittikten sonra, kac defa lokosit olctunuz ve olctunuz ise, stabilde tutabildinizmi? Tuttunuz ise ne kadar sure ne kadar stabilde tuttunuz?
Kadir Bey,

Belirli bir sure sifirdaydi yukarida bahsettigim sekilde. Fakat Dna bazli microgenDX urine testini yaptirdigimda yine bakteri cikti. burdaki doktorlar lokosit onemsiz bu daha gelismis bir method deyip durunca bu sefer bu tarafa inanmaya basladik icinde bulundugumuz umitsizlikten dolayi. Benim bu baslikta aramaya calistigim zaten mikroplarin ve bakterilerin temizlenme suresinden sonraki hasta arkadaslarin davranislarini ortaya cikarmak.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Cikan bakterinin ismi ve kolonize miktari nedir? Flora bakterisimidir? kontaminasyon varmi? Antibiyotik duyarliligi yapildimi? Bunlar netlesmedikce sadece bakteri cikti diye antibiyotik tedavisi yapilması faydadan cok zarar verir. Ornegin kontaminasyon olusmustur, sizde olmayan bakteriyle savâşmaya baslarsiniz. Yada flora bakterisi cikar, bu sefer yararli bakterileri öldurürsünuz. Buna cok dikkat etmek lazim.
purology

ne kadar dogru bilemiyorum ama asagidadir:

- E. Coli %18
- Aerococcus Urinea %16
- Actinotignum Schaalii %11
- Fusobacterium Nucleatum %8
- Streptocus Mittis %6
- Pribion microibum Lympophilum %5
- Peptostreptococtus stomatis %4
- Dialister Invisus %4
- Cutibacterium Acnes %3
- parvimonas Micra %3
- Bacteriodes Fragilis % 2

benim anlamlandiramadigim nokta su; lokosit sifirlandiktan sonra belirli bir sure duzgun yasamaya calistginizda nasil hala bu kadar bakteri cikabiliyor ? Zaten guresteki gibi pes dedigimiz an buralarda basliyor birazda. Diger dediklerinizde %100 haklisiniz fakat doktora gidip doktorun bize soyledigini uygulamak istiyoruz sadece. sonuc ortada...
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

purology yazdı:ne kadar dogru bilemiyorum ama asagidadir:

- E. Coli %18
- Aerococcus Urinea %16
- Actinotignum Schaalii %11
- Fusobacterium Nucleatum %8
- Streptocus Mittis %6
- Pribion microibum Lympophilum %5
- Peptostreptococtus stomatis %4
- Dialister Invisus %4
- Cutibacterium Acnes %3
- parvimonas Micra %3
- Bacteriodes Fragilis % 2

benim anlamlandiramadigim nokta su; lokosit sifirlandiktan sonra belirli bir sure duzgun yasamaya calistginizda nasil hala bu kadar bakteri cikabiliyor ? Zaten guresteki gibi pes dedigimiz an buralarda basliyor birazda. Diger dediklerinizde %100 haklisiniz fakat doktora gidip doktorun bize soyledigini uygulamak istiyoruz sadece. sonuc ortada...
Bu testi nerede yaptırdınız ?
Allah büyük :roll:
purology

Amerika. Saniyorum merkeszleri Texas.