Prostatit hastalarına öneriler

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kazaktime
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Prostatit hastalarına öneriler

Mesaj gönderen kazaktime »

Değerli arkadaşlar, değerli hasta yoldaşlarım, değerli kardeşlerim. Biliyorum bizim bu problemi anlayan az adam olur ki anlasın, bizim neler çektiğimizi düşünsün. Ama burada olan her kes biliyor bizim neler çektiğimizi. Sizlere bu hastalığı şükür ki atlattığım bir insan gibi öneri vermek istiyorum. Eğer neler çektiğimi öğrenmek isterseniz çok çektim arkadaş. Durum öyle oldu ki 1 haftaya yakın sondayla gezdim. Bence bu yeter sizlere neler çektiğimi anlatmaya. Arkadaşlarım ilk başta hastalık için sonucu doğru belirlemeniz gerekir. İyi bir doktora baş vurun. Hiçbir ilaç almadan ilk başta prostat sıvısından, kandan, idrardan analizler yaptırın. Sonra antibiogram yaptırın ve sizin için hangi antibiyotik iyi geldiğini öğrenin. Bundan sonra iyi bir doktora size uygun antibiyotik yazdırın. Başlayın tedaviye. Bu patojenleri öldürmek için bir aya kadar antibiyotik tedavisi görün. Ama takviyeleri de unutmayın. Gün içinde minimum 2.5l su içip, probiyotik bol olan besinler, içinde minimum 3 milyon bakteri olan probiyotik için. Bundan başka çörekotu yağı, zencefil, zerdeçal her gün sabah çörekotu yağı, öğle zencefil, akşam zerdeçal balla birlikte kabul edin. Bunları 15 gün yapın sonra 5 gün dinlenin sonra yine kabul edin. Antibiyotik tedavisi bittikten sonra prostat sıvısından yine analiz vererek patojenleri öldürdüğünüzü görün. Vücudunuzu 10-15 gün dinlenmeye verdikten sonra bakteri çoğalmasını önlemek için antibiyotik için. Mesela tetrasiklin grubu antibiyotikler. Bu arada bağırsaklara dikkat edin. Vücut direncini artırım. Vitamin E kabul edin. Masaj yapmayı unutmuaun. En az haftada iki kez. Sıcak su banyosu yapın. Haftada bir kez. Boşalmaya gelince. Haftada iki defa mast yeter. Cinsi ilişkiye girirken mutlaka korunun.

EN ÖNEMLİSİ: Psikoloji doğru olmalı. Hiç düşünmeden bu hastalığı yeneceksiniz. Düşünmeyin, arkadaşlarla gezin tozun eylenin. Ama düşünmeyin. Düşününce de Allaha dua edin. Gidecek buda. Sakın düşünmemek için alkol almayın.

Sonra büyük abimiz Kadir abiyi dinlemeyi unutmayın.

Allah her kese çabuk sağlığına kovuştursun. Hiçbir zaman düşünmeyin bu hastalık iyileşmez. İyileşir öncesinden daha iyi olur.

Hiçbir zaman geç değil, ama çabuk da değil
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Prostatit hastalarına öneriler

Mesaj gönderen efsane2036 »

Cok guzel yazmıssın karsesım ellerıne saglık dert ortagıyız dusunmeden edemıyorum ne yazıkkı sertlesme problemı spermın pıhtı ve sarımsı gelmesı bunlar oldugu surece galıba dusunmeye devam edıcem bır de ustüne bagırsak problemlerı basladı galıba fazla antıbıyotık kullanmaktan baska yorumu olan varsa önerıde bulunabılır
Gsmahmut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Probiyotik olarak ne kullanmamizi tavsiye edersin aga
kazaktime

efsane2036 yazdı:Cok guzel yazmıssın karsesım ellerıne saglık dert ortagıyız dusunmeden edemıyorum ne yazıkkı sertlesme problemı spermın pıhtı ve sarımsı gelmesı bunlar oldugu surece galıba dusunmeye devam edıcem bır de ustüne bagırsak problemlerı basladı galıba fazla antıbıyotık kullanmaktan baska yorumu olan varsa önerıde bulunabılır
Hiç moralinizi bozmayın. Hastalık gidince onun da yavaş yavaş geçtiğini göreceksiniz. Bende yaşadım söylediklerinizi ama geçti
kazaktime

Gsmahmut yazdı:Probiyotik olarak ne kullanmamizi tavsiye edersin aga
California Gold Nutrition LactoBif
Gsmahmut

kazaktime yazdı:
Antibiyotikle kullanabiliyor muyuz aga
kazaktime

Gsmahmut yazdı:
kazaktime yazdı:
Ben antibiyotikten iki saat önce yahut iki saat sonra alıyordum çekişme olmasın diye. Size nasıl iyi gelse öyle yapa bilirsiniz
Gsmahmut

kazaktime yazdı:
Gsmahmut yazdı:
kazaktime yazdı: California Gold Nutrition LactoBif
Ben antibiyotikten iki saat önce yahut iki saat sonra alıyordum çekişme olmasın diye. Size nasıl iyi gelse öyle yapa bilirsiniz
Başka hangi takviyeleri oneriyorsun aga
kazaktime

Gsmahmut yazdı:
kazaktime yazdı:
Gsmahmut yazdı: Antibiyotikle kullanabiliyor muyuz aga
Başka hangi takviyeleri oneriyorsun aga
Yazıda ve önceki yazılarımda hepsini yazmışım. Lütfen izleyerek bula bilirsin. Acil şifalar
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Bu hastalikta psikolojiden onemli birsey olmadigini gecen gun tekrar tecrube ettim. Agrilarim sizilarim kabul edilebilir seviyede; gecen gun bir olaya asiri sinirlendim ve uzuldum gun boyunca 2 tane agri kesici icmek zorunda kaldim cok kotu oldum bi anda. Prostatimin yandigini hissettim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Se38 yazdı:Bu hastalikta psikolojiden onemli birsey olmadigini gecen gun tekrar tecrube ettim. Agrilarim sizilarim kabul edilebilir seviyede; gecen gun bir olaya asiri sinirlendim ve uzuldum gun boyunca 2 tane agri kesici icmek zorunda kaldim cok kotu oldum bi anda. Prostatimin yandigini hissettim.
Kronik prostatitte, psikolojik travma, stres, bir anda bagisikligi çökertir ve hastaligi ortaya cikarir.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Hastalığın yüzünden adam gibi derdimizi de yaşayamıyoruz
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Efe kardeşim dert insana yol gösterir. Biz bilemeyiz Allah bilir hakkımızda doğru olanı sabır be kardeşim.
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

Demekki sizde çok dirençli bakteri yokmuş çünkü aldıgınız igneler ve tablatler çok yogun degil.
Stap ve enrokoklar olsaydı sizin bu aldıgınız tedaviyle iyileşmez
Mesala ben ıesef 30 gün damardan 30 daptomisin serum damardan akabinde 90 targocid 3 ay aralıksız tablet vitaminler cabasi Allaha şükür çok kötü değilim ama eskisi gibi olamadım bazen sıfırım hiç bir sıkıntım yok hastalıktan eser yok iyileştim bitti diyorum geri geliyo 2 veya 3 saat sonra agrılar geçiyo . Böyle bir hastalık