Psa Yüksekliği sonucu biyopsi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
radyoloji03
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Psa Yüksekliği sonucu biyopsi

Mesaj gönderen radyoloji03 »

Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun.
Yıllardan beri süregelen psa yüksekliği vardı ilk aşamada 3 tesla mr da multiparametrik mr cektirdim şüpheli yerler olunca biyopsi kaçınılmaz oldu.Bu arada biyopsi biraz sıkıntılı yaptıracak arkadaşlar bilsinler ama yaptırıp kurtuldum.En azından kronik prostatite bağlı olduğı kesinleşti sonuç temiz çıktı. Şimdi artık bunun üstesinden nasıl geleceğimize bakacağız ama sertleşme sorunu da var bununla ilgili nette ilaç harici gıda takviyesi olarak solgar siberian gingseng falan yazıyor nette acaba bu tip takviye kullanan varmıdır. Varsa lütfen haberleşelim yada ereksiyon sıkıntısıyla ilgili neler yapabiliriz.herkese selâmlar.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Psa Yüksekliği sonucu biyopsi

Mesaj gönderen osmankul »

Prostatitin ilk ataginda psa 15-16 olmustu caylak urolog parmakla muayene etmeden beni biopsiye yollayacakti ancak 1,5 ay sonra psa normale dusunce vazgecti. Zaten biopsinin kendiside prostatite sebep olabiliyor o yuzden cok ciddi veriler olmadan biopsiye girmeyi mantikli goremiyorum. Supheli yerler dediginiz prostat kanallarindaki bir sikinti olmasin ?
radyoloji03
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Psa Yüksekliği sonucu biyopsi

Mesaj gönderen radyoloji03 »

Yok prostat kanalında değil benimkisi yaklaşık 4 seneden bu yana yüksek gidiyor en son baktirdigimda biyopsiden önce 8 'di antibiyotik kullanıyom düşüyor sonra tekrar yükseliyor benimde kafamda soru işaretleri olmaya başlamıştı. Doktorda söyledi içimiz rahat etsin diye yaptırdık mecburen yoksa fizik muayenede falan ciddi bir bulgu yoktu hiç bundan sonra bu illetten kurtulabilirmiyim ona bakacam artık ama doktor konusunda karar veremiyorum zafer oymana mi gitsem ankarada bi doktor bulabilirsem orayami gitsem ona bakacam