Artirit ile

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mesut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Artirit ile

Mesaj gönderen mesut »

Ya bak bende Cuma günü Eskişehir’de ki kan değerlerim hepsi normaldi crp dahil buna 4 gün sonra memlekette dahiliyeye gittim crp 0-8 aralığında olması gerekirken. 16 çıktı fakat şöyle bişey var Eskişehir’den döndükten sonra bademciklerim şiştşi baş ağrısı oluştu acile gittim acaba enfeksiyon bu ortalık hastalığından mı yükseldi .
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Birde sen çıktı ya diyosun sen ilaç kullandın mı ve ne kadar süre sonra çıktı .

Ama kandaki crp 4 gün içinde durduk yere artmaz bence bademcik iltihabı ve baş ağrısı artırdı crp yi salgından bence ama şu gerçekte var eklemlerim fazla ağrıyor özelikle bugün sol elin parmakları uyuşma ve ağrı fazla
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

mesut yazdı:Valla Kadir abi el parmaklarım dilerim kalça tutulması fazla sıyla var umarım senin dediğin gibidir ama romotoloji doktoru eklem iltihabı gibi duruyor dedi ama Kadir abi Benim anlamadığım 1.5 yıl önce yaşanmış bir durum şimdi mi ortaya çıkar aklım almıyor
Antibiyotik kullaniminin reaktif artriti durdurdugu ve tedavi sonucunda ilac kullanimi birakildigindan bir muddet sonra ortaya ciktigi bazi kaynaklarda mevcut.Fakat testlerde sende cikmamis. Tekrar test yaptirmanda fayda var.
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Abi daha test sonuçlarım çıkmamış romotoloji iki hafta sonra çıkacak dedi
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

mesut yazdı:Ya bak bende Cuma günü Eskişehir’de ki kan değerlerim hepsi normaldi crp dahil buna 4 gün sonra memlekette dahiliyeye gittim crp 0-8 aralığında olması gerekirken. 16 çıktı fakat şöyle bişey var Eskişehir’den döndükten sonra bademciklerim şiştşi baş ağrısı oluştu acile gittim acaba enfeksiyon bu ortalık hastalığından mı yükseldi .

Bademcik iltihabı sedimantasyon ve crp artırıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

murat222 yazdı:
mesut yazdı:Ya bak bende Cuma günü Eskişehir’de ki kan değerlerim hepsi normaldi crp dahil buna 4 gün sonra memlekette dahiliyeye gittim crp 0-8 aralığında olması gerekirken. 16 çıktı fakat şöyle bişey var Eskişehir’den döndükten sonra bademciklerim şiştşi baş ağrısı oluştu acile gittim acaba enfeksiyon bu ortalık hastalığından mı yükseldi .

Evet herturlu ufak tefek enfeksiyonlar sedim ve crp artisina sebep olabiliyor.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

mesut yazdı:1.5 yıl önce başlayan prostatit ile şu 3 hafta oldu başlayan eklem ağrıları m ın ilişkisini anlamadım biri açıklayabilir mi
Bende de aynı durum mevcut. Hastalığım başladıktan tam iki yıl sonra artrit başladı. Ne zaman başlayacağı hiç belli olmuyor. Bazılarında çok erken başlıyor. Bazı kişilerde başlıyor, kendini fazla belli etmeden 6 ayda geçiyor. Bende tam 2 yıl sonra başladı.

Tavsiyem, HLA B27 diye bir test var. Romatizmal hastalıklarda tel başına tanı koyma yöntemi değil ama, Bünyesel yatkınlığın açısından önemli fikirler veriyor. İstersen yaptırabilirsin.

Geçmiş olsun. Yoğun tempo stresli bir iş hayatım var. Üstüne prostatit, üstüne artrit geldi. Baya yıpratıyor insanı.

Alla hepimize bir gün şifa verecektir inşallah.

Herkese çok geçmiş olsun.
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Geçti mi sende ya benim el bilekleri diz parmak dirsek ayak bilekleri ağrı fazla
Senin geçti mi peki
daniel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen daniel33 »

mesut yazdı:Murat 1-2 sene olduğunu nerden okudun paylaşır mısın
Hocam, doğru olabilir bu süre çünkü bende prostatit cinsel ilişkiden 6 ay sonra çıktı. Biliyorsunuz çoğunluk 1 ay içinde prostatit oluyor.
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

daniel33 yazdı:
Hocam, doğru olabilir bu süre çünkü bende prostatit cinsel ilişkiden 6 ay sonra çıktı. Biliyorsunuz çoğunluk 1 ay içinde prostatit oluyor.
Bende de ilişkiden 6-7 ay sonra başladı.Zafer hoca ile bu konuyu konuştuğumuzda prostatitin hemen başlamamasının sebebi bakterinin uykuya geçtiğini ve en ufak üşütme veya bağışıklık sorununda alevlendiğini belirtti.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

mesut yazdı:Geçti mi sende ya benim el bilekleri diz parmak dirsek ayak bilekleri ağrı fazla
Senin geçti mi peki
Ağrılar geçti ama, Ayak tabanlarındaki yanmalar devam ediyor. Bir ara dizlerim çok ağrıyordu. Dizlerime sarımsağı dövdüm dizlerime lapa yaptım. O gün bugündür ağrı olmuyor. Şimdi yakın zamanda aynı şeyi, ayaklarıma yapacağım.
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Sarımsağı nasıl yaptın kardeşim
mesut

Mesaj gönderen mesut »

toprak12 yazdı:
daniel33 yazdı:
Bende de ilişkiden 6-7 ay sonra başladı.Zafer hoca ile bu konuyu konuştuğumuzda prostatitin hemen başlamamasının sebebi bakterinin uykuya geçtiğini ve en ufak üşütme veya bağışıklık sorununda alevlendiğini belirtti.
Prostatit ten bahsetmiyoruz artritten bahsediyoruz
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

mesut yazdı:Sarımsağı nasıl yaptın kardeşim
Hocam,

Sarımsakları iyice dövdüm. Dövdükten sonra dizlerime iyice sürdüm. Sonra bekleyebildiğim kadar bekledim. 1 saat sonra felan dizlerimi. Aya bi yakınca, yıkayıp çıkardım. O güne kadar dizlerimde çok ağrı oluyordu. Sonra dizlerimdeki ağrılar geçti. Çok ama çok az arada oluyor. Şimdi ayaklarıma da aynısını yapacağım.
daniel33

mesut yazdı:
toprak12 yazdı:
daniel33 yazdı:
Prostatit ten bahsetmiyoruz artritten bahsediyoruz
Farkındayim, artritte de benzer bir süreç işliyor olabilir diye söyledim zaten.
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Yani artrit cinsel yolla bulaşıyor sonucu çıkıyor dediğine göre hacı eklem iltihabı ile cinsel bulaşın alakasını aklım ermedi
daniel33

mesut yazdı:Yani artrit cinsel yolla bulaşıyor sonucu çıkıyor dediğine göre hacı eklem iltihabı ile cinsel bulaşın alakasını aklım ermedi
Bakteriel, viral hastalıklarda virüsün ya da bakterinin hastalığa/enfeksiyona sebep olacak yeterli sayıya ulaşması 1 ay da olabilir 1 yıl da belki daha da fazla. Kişinin bağışıklık sistemine göre değişebilir bu süre. İlla prostatit olmasına gerek yok. Birçok hastalığa neden olabilecek bakteri ya da virüs zaten hep vücudumuzdalar ama bunların büyük çoğunluğu bizi hasta edecek sayıya bir insanın 80 yıllık ömrü boyunca erişemiyorlar. Bakterileri, virüsleri sadece cinsel yolla almıyoruz, hiç cinsel ilişkiye girmemiş prostatit hastaları var. Ben sadece artritte de hastalığın ortaya çıkma sürecinin uzun olabileceğini söylemeye çalıştım.
mesut

Mesaj gönderen mesut »

İki gündür çok kötüyüm artirit bana prostatitten daha kötü geliyor ve cidden daha kötü mü
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Valla bence daha kötü hangisiyle uğraşacağımı şaşırdım hepsiyle birden uğraşmak çok zor hangisi için işten izin alacağımı şaşırdım
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

selam,

romatoloji doktorları, eklem içi sıvıdan örnek alıp kültür yapabiliyor,
bu yoldan giderek , sizin eklem şikayetlerinizin mikrobikmi ? fibromiyaljimi vs vs ,
yoksa ilaç yan etkisi mi olduğunu araştırabilirsiniz,
tabii masraf ve emek ayrıca ilgili bir romatolog lazım.

hepimize geçmiş olsun
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

kadir yazdı:
murat222 yazdı:

Evet herturlu ufak tefek enfeksiyonlar sedim ve crp artisina sebep olabiliyor.
100 de 100 dogru ...
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

sevgili kader , mesut , toprak daniel ve diger arkadaslar , bu artrit konusunda tecrubemi aktarayim
oncelikle suanda mucadele ettigim hastaliklardan bahsediyim :

Ben 25 yillik ankilozan spondilit hastasyim buda bir artrit ( kalca bel boyun eklemlerinde eklemlerinde tutulum hareket kisitliligi ,son zamnalrda boynu cok iyi tuttu artik boynu cevirmekte zorlaniyorum bunun icin hicbir ilac kullanmiyorum 20 yildir ) )
+ prostatit ( 3 yildir buna bagli olarak o bolgede huzursuzluk , yangi , ereksiyon bozuklugu libido sifirlanmasi )
+ reaktif artrit (3 aydir.. dizlerde agri yangi fazla yuruyememe hemen yorulma henuz ilac kullanmadim doktor salazoprin yazdi bu ilac ankilozon spondilitte ide ilk kullanilan ilactir )
+ bademciklerde sorun ( 3 aydir Straphylococcus aureus 10`3 uredi bademciklerde agri konusmakta zorlanma..antibiyogram testi neticesinde azitro kullandim bitiminde kulturde yine cikti .. )
+belde disklerde fitik baslangici ( agri bacaklarimdan ayaklarima vuuryor boyle elektriklenme gibi )

yani gordugunuz gibi o kadar cok problemim varki .....
ankilozon dan cok sonra prostatit oldum hizli bir cinsel hayatim vardi birakc defa mikoplazma ureplazmaya yakalandim ayrica bri defa gardenella da cikmisti ..bu enfelksiyonlardan iyilestim fakat prostatta hasar kaldi , ben saniyordum ki enfelsiyonu gecirdigim zaman ordaki agri sanci konforsuzluk artik gececek megerse oyle degilmis bunu son gecirdigim enfelsiyondan sonra anladim ...testlerde mikoplazma ureplazma cikmiyor hatta digerlerinide v verdim ama bisey bulamiyorlar ...

reaktif arttritte sedim ve crp yuksek cikar , reaktif artrit su sekilde aciga cikiyor doktor soyle demisti : bir hastaliga cok yakaliniyorsun sik sik , bu grip olabilir protatit olabilir bademcik olabilir vs , vucudun bu kadar sik ayni rahatsizliga sahip olmana gosterdigi bir tepki sonucu olusur ///
yani beyin konuyu dagitnmak icin baska yerde sorun cikartir ..( prostatinda sorun var surekli agri sizi yapiyor , bu beyni cok yoruyor ve cok mesgul ediyor , beyin bu ufak agriyi cok ciddi bir problem gibi goruyor ve buna istinaden vucudun baska yerinde sorun cikartarak oraya odaklanmayi kendinden izole ediyor ..artik baska yerede odaklaniyorsun prostat kismindaki huzursuzluk ikinci plana geciyor ) ..Sayet dizlerde agri sisilik var ise crp ve sedim yuksek ise reaktif artrit olmussunuz demektir dostlar ..Acaba bu raktif artrit prostatiti demi vuruyor yani birbirinimi vuruyor bilemedim ...

suanda reaktif artrit icin de ilac kullanmiyorum , doktor salazoprin vermisti ... HLBa 27 dedigimiz konu ; bende bu pozitif ..fakat bunuda soyle acikliyorlar , hlba 27 poztifse senin ankilozon spindolit oldugun anlamina gelmiyor , negatif cikmasida olmadigin anlamina gelmiyor , yani ne sikim o zaman afedersiniz ... pozitif cikarsa ankilozana meyillisin anlami tasiyor ..
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

esanjor01 yazdı:sevgili kader , mesut , toprak daniel ve diger arkadaslar , bu artrit konusunda tecrubemi aktarayim
oncelikle suanda mucadele ettigim hastaliklardan bahsediyim :

Ben 25 yillik ankilozan spondilit hastasyim buda bir artrit ( kalca bel boyun eklemlerinde eklemlerinde tutulum hareket kisitliligi ,son zamnalrda boynu cok iyi tuttu artik boynu cevirmekte zorlaniyorum bunun icin hicbir ilac kullanmiyorum 20 yildir ) )
+ prostatit ( 3 yildir buna bagli olarak o bolgede huzursuzluk , yangi , ereksiyon bozuklugu libido sifirlanmasi )
+ reaktif artrit (3 aydir.. dizlerde agri yangi fazla yuruyememe hemen yorulma henuz ilac kullanmadim doktor salazoprin yazdi bu ilac ankilozon spondilitte ide ilk kullanilan ilactir )
+ bademciklerde sorun ( 3 aydir Straphylococcus aureus 10`3 uredi bademciklerde agri konusmakta zorlanma..antibiyogram testi neticesinde azitro kullandim bitiminde kulturde yine cikti .. )
+belde disklerde fitik baslangici ( agri bacaklarimdan ayaklarima vuuryor boyle elektriklenme gibi )

yani gordugunuz gibi o kadar cok problemim varki .....
ankilozon dan cok sonra prostatit oldum hizli bir cinsel hayatim vardi birakc defa mikoplazma ureplazmaya yakalandim ayrica bri defa gardenella da cikmisti ..bu enfelksiyonlardan iyilestim fakat prostatta hasar kaldi , ben saniyordum ki enfelsiyonu gecirdigim zaman ordaki agri sanci konforsuzluk artik gececek megerse oyle degilmis bunu son gecirdigim enfelsiyondan sonra anladim ...testlerde mikoplazma ureplazma cikmiyor hatta digerlerinide v verdim ama bisey bulamiyorlar ...

reaktif arttritte sedim ve crp yuksek cikar , reaktif artrit su sekilde aciga cikiyor doktor soyle demisti : bir hastaliga cok yakaliniyorsun sik sik , bu grip olabilir protatit olabilir bademcik olabilir vs , vucudun bu kadar sik ayni rahatsizliga sahip olmana gosterdigi bir tepki sonucu olusur ///
yani beyin konuyu dagitnmak icin baska yerde sorun cikartir ..( prostatinda sorun var surekli agri sizi yapiyor , bu beyni cok yoruyor ve cok mesgul ediyor , beyin bu ufak agriyi cok ciddi bir problem gibi goruyor ve buna istinaden vucudun baska yerinde sorun cikartarak oraya odaklanmayi kendinden izole ediyor ..artik baska yerede odaklaniyorsun prostat kismindaki huzursuzluk ikinci plana geciyor ) ..Sayet dizlerde agri sisilik var ise crp ve sedim yuksek ise reaktif artrit olmussunuz demektir dostlar ..Acaba bu raktif artrit prostatiti demi vuruyor yani birbirinimi vuruyor bilemedim ...

suanda reaktif artrit icin de ilac kullanmiyorum , doktor salazoprin vermisti ... HLBa 27 dedigimiz konu ; bende bu pozitif ..fakat bunuda soyle acikliyorlar , hlba 27 poztifse senin ankilozon spindolit oldugun anlamina gelmiyor , negatif cikmasida olmadigin anlamina gelmiyor , yani ne sikim o zaman afedersiniz ... pozitif cikarsa ankilozana meyillisin anlami tasiyor ..
Maşallah abi allah yardımcın olsun bu kadar hastalık diyicem ama bende de bir çok hastalık var allah hepimize yardım etsin ne diim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

kinolon grubu antibiyotik kullanımına bağlı kronik kas ağrıları oluşabilir.bu ilaçları kullanırken 4-5 kez düşünün.son çare kullanılmalı.ayrıca antibiyotik kullanımı vücuttaki b vitaminini azalttığı için anksiyete olmanıza sebep olabilir.bu yüzden de vücudunuz da ağrılar oluşabilir.her insan da olmaz ama bazı insanlarda oluyor.artrit gibi hastalıkları düşüneceğinize bir psikiyatriye gitmenizde yarar var.ağrılarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.selamlar.
ruarmodies

Mesaj gönderen ruarmodies »

Abiler benim kalçamın sağ ve sol yan ksıımlarında yani yürürken oynayan eklem yerlerinde yangılı ağrılar var yatarken yürürken ağrıyor.. Baldırlara kadar yangılar iniyor..Dün röntgen bugün 2 tane mr çekildim temiz çıktı.. kan değerlerimde sedim 2 crp <0.1 ağrılarım çok fazla ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Genetik yatkınlık testi daha çıkmadı o da birkaç güne çıkacak.. Proatat sıvısından yaptırdığım kültürde bir şey çıkmadı pcrde streptekok ve stafilokok çıktı ama neredeyse 0 şeklinde ikisi de. 5 aydır Zafer Hocayla tedavi oluyorum. Lökosit 2 aydır 2 3 civarında.. Neyle karşı karşıyayım bilmiyorum. Sizce eklem içinden sıvı aldırıp baktırayım mı?