Tedavi sürecim başladı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Tedavi sürecim başladı

Mesaj gönderen Se38 »

Tricomanas icin tedavi yapilmadimi ?
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

Se38 yazdı:Tricomanas icin tedavi yapilmadimi ?
Hepsi için serum verildi.Verilen serumlar;
-floxilevo
-ambisome
-metrosel
-dekstroz(sodyum)
-flagly
sessiz01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen sessiz01 »

toprak12 yazdı:
-floxilevo
-ambisome
-metrosel
-dekstroz(sodyum)
-flagly
son durum nedir hocam benimde ilk kür bitmek üzere 4 gun sonra kontrole gidecem
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

toprak12 yazdı:
-floxilevo
-ambisome
-metrosel
-dekstroz(sodyum)
-flagly
Tedaviden sonra pcr yaptirip kontrol ettinizmi ?
toprak12

Se38 yazdı:
toprak12 yazdı:
-floxilevo
-ambisome
-metrosel
-dekstroz(sodyum)
-flagly
Tedaviden sonra pcr yaptirip kontrol ettinizmi ?
Hayır pcr yaptırmadım sadece lökosite baktırdım.Pcr ı tekrardan ilerki zamanlarda yaptıracağım.Zaten sıvıyı çok zor aldı zafer hoca ağrılı ve az çıktı.Bunun nedenini de bilmiyorum.
toprak12

toprak12 yazdı:Evet arkadaşlar Zafer hocada son kontrolümde 1-2 çıkan lökosit sonrası istediğim kültür sonucunda “candida glabrata” üremesi olmuştu.Bunun sonucunda zafer hoca flukonazol vermişti ancak üremede çıkan mantar için dirençli olduğundan enfeksiyon hastalıkları ile görüştüm.O da bana candida glabrata için yatış yapılıp amfoterisin b tedavisi verilmesi gerekiyor dedi.Bende bu ayın 4 ünde yatışımı yaptım.Bu süreçte takip amaçlı ilk olarak 4 adet flukonazol tedavisi yapıldı bunun yapılma nedeni ise duyarlı çıkma ihtimaline karşı amfoterisini arka planda tutmak.flukonazol yapıldıktan sonra tekrar kültür yapıldı ve tekrar candida glabrata üredi ve ek olarak pcr istendi bunun içinde medicana dış lab olarak gelişim ile çalıştığını duydum.Hemen gelişimden erdem beyi arayıp 800 tl lik pcrı 600 tl ye indirttim.Bu sayede pcr ı yaptırmış olduk.
Pcr: https://i.hizliresim.com/YQa7Vk.jpg
Kültür: https://i.hizliresim.com/8a37X1.jpg

Tedavimin üstünden 2 hafta geçti ancak bugün şikayetlerimden dolayı tekrar gittim.Bu şikayetler:Büyük tuvalet gelince penis alt kenarları ve yumurtalık bölgesinin şişmesi ve büyük tuvalet sonrası prostat bölgesinde ağrı bu ağrılarla beraber ayaklarımda sinir ağrılarına benzeyen ağrılar var.Zafer hocaya şikayetimi anlattım masaj yaptı lökosite baktı 2-3 çıktı.Gayet normal dedi ve Sonrasında enfeksiyon doktorunuda odaya çağırdı şikayetlerimi tekrar anlattığımda ,zafer hoca “senin şikayetinin nedeni sinir ucu iltihabı” dedi ve Neurontin adlı ilacı yazdılar.Almadım kullanmaya başlamadımda.Şimdi aklımda türlü türlü sorular var bunca zaman prostatit için boşuna mı uğraştım rahatsızlığımın asıl sebebi sinirsel mi anlamadım.Madem sinirsel se en başta neden lökosit yüksek(32) çıktı veya neden kültürde candida pcr de türlü bakteriler çıktı? Bilen biri bana yol göstermesini rica ediyorum.
Anlayamadığım bir konu var Hastanede yapılan kültür de candida ürüyor ancak Gelişim lab'ta yapılan Pcr 'da çıkmıyor neden olabilir bu? Bilgisi olan yazabilir mi?
toprak12

Evet arkadaşlar geldik zurnanın zırt dediği yere :? 11.05.2019 tarihinde Muhsin bey’e gidip kültür yaptırdım sonuç mu? herhangi birşey üremedi.
Bu sonucum: https://i.hizliresim.com/3O8VR2.jpg

25.09.2019 tarihinde Zafer Bey’e gidip birde orada kültür yaptırayım dedim,orada üreme oldu ve süpriiiz yeni bir bakteriniz oldu der gibi “Enterococcus Faecium” üredi.
Buda onun sonucu; https://i.hizliresim.com/7BmLY5.jpg

Şimdi gelelim konuya en başta bende 2 kez candida ve spp aureus üredi diye amfoterisin ve antibiyotik tedavisi aldım,,, bu tedaviyle candida ve spp aureus lab sonucunda yok ettik gibi,,, peki daha önce hiç üremeyen “ecc faecium” neden şimdi üredi? İşte burada labların güvenilirliği tartışılır,,, bu sonucu enfeksiyon doktorum ile konuştum, “bulaş olabilir daha önce ne pcr da ne de kültürde çıktı böyle birşey eğer ağrın var ise tavanici kullan dedi yoksa kullanma “ dedi. Henimde ağrılarım oluyor ama dayabılmayacak derecede değil sadece alt karın ağrısı ,,,uzun zamandır antibiyotik veya başka bir ilaç kullanmadım ve vücudu birazcık toparladım,,,Bu durumda iki arada bir derede kaldım tecrübelerinize dayanarak tavanici kullanmalımıyım?

Birde kadir abinin dediği gibi farklı lablarda test yaptırın bence hastanede yaptırırken fazladan numune aldırıp başka bir laba götürün bundan sonra ben her gittiğimde bu şekilde yapacağım.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

toprak12 yazdı:Evet arkadaşlar geldik zurnanın zırt dediği yere :? 11.05.2019 tarihinde Muhsin bey’e gidip kültür yaptırdım sonuç mu? herhangi birşey üremedi.
Bu sonucum: https://i.hizliresim.com/3O8VR2.jpg

25.09.2019 tarihinde Zafer Bey’e gidip birde orada kültür yaptırayım dedim,orada üreme oldu ve süpriiiz yeni bir bakteriniz oldu der gibi “Enterococcus Faecium” üredi.
Buda onun sonucu; https://i.hizliresim.com/7BmLY5.jpg

Şimdi gelelim konuya en başta bende 2 kez candida ve spp aureus üredi diye amfoterisin ve antibiyotik tedavisi aldım,,, bu tedaviyle candida ve spp aureus lab sonucunda yok ettik gibi,,, peki daha önce hiç üremeyen “ecc faecium” neden şimdi üredi? İşte burada labların güvenilirliği tartışılır,,, bu sonucu enfeksiyon doktorum ile konuştum, “bulaş olabilir daha önce ne pcr da ne de kültürde çıktı böyle birşey eğer ağrın var ise tavanici kullan dedi yoksa kullanma “ dedi. Henimde ağrılarım oluyor ama dayabılmayacak derecede değil sadece alt karın ağrısı ,,,uzun zamandır antibiyotik veya başka bir ilaç kullanmadım ve vücudu birazcık toparladım,,,Bu durumda iki arada bir derede kaldım tecrübelerinize dayanarak tavanici kullanmalımıyım?

Birde kadir abinin dediği gibi farklı lablarda test yaptırın bence hastanede yaptırırken fazladan numune aldırıp başka bir laba götürün bundan sonra ben her gittiğimde bu şekilde yapacağım.
Firsatci degil ki bu miktari artsin.
Bulastir bence
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Ben Kc34 un bir lafina daha da cok inanmaya basladim

‘ tek mikroptan prostatit olmaz ‘