Hüseyin Hoca ile ilk muayenem

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tsuna

Re: Hüseyin Hoca ile ilk muayenem

Mesaj gönderen tsuna »

asosyal yazdı:Bactrim forte prostatit olayını baskılamak için 1 yıldır kadar kullanıyor doktorlar ama prostatit ağrıları ve yaptığı baskılar ödem azaldığı zaman alevli dönemlerinde tek başına ise yaramıyor
Bende ödemde var lökositte ama kültürde ve pcr de sadece cilt floraları üredi onların kültür sonucundada ortak bactrim etken madde çıktı. Sizin deyişinizle o zaman ilerde bir alevlenme yaşadığımda kombin olarak amprik tedavimi görmem gerekiyo
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

tsuna yazdı:
asosyal yazdı:Bactrim forte prostatit olayını baskılamak için 1 yıldır kadar kullanıyor doktorlar ama prostatit ağrıları ve yaptığı baskılar ödem azaldığı zaman alevli dönemlerinde tek başına ise yaramıyor
Bende ödemde var lökositte ama kültürde ve pcr de sadece cilt floraları üredi onların kültür sonucundada ortak bactrim etken madde çıktı. Sizin deyişinizle o zaman ilerde bir alevlenme yaşadığımda kombin olarak amprik tedavimi görmem gerekiyo
Aynen öyle kardeşim
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

tsuna yazdı:Ben pcr konusunda gelişim lab ı öneririm onun içinde vakit kaybetmek istemediğim için murat abinin yardımıyla önce gelişim labdan numune kutusunu aldım ordan basri hocaya gidip prostat sıvısı aldırıp o numuneyi geri gelişime verdim yoluydu pcrsiydi basri hocaya muayenesiydi bi 1000 tl gitti. Ama eğer istanbul dışındaysan kargo ile gelişimden numune kabını isteyebilirsin ordanda hüseyin hocaya rica eder prostat sıvısını swaba aldırdıktan sonra kargolayabilirsin eskişehirden. Pcr için sadece. Orda eğer etken çıkıyorsa hüseyin hocadada düzendede prostat sıvısından kültür öneriyorum eskişehir düzenden swabı alırsın hüseyin hoca sıvıyı aldıktan sonra geri götürürsün sıralama çok önemli bence ben öyle yaptım.ayrıca Acıbademde normal flora bakterisine kültür yapmıyolar.
Pcr nasıl çıktı kardeşim
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

İlk trichomonas çıkmıştı tedaviden sonra normal flora bakterileri çıktı abi staphy, corynebact. flan
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

asosyal yazdı:
tsuna yazdı:
Aynen öyle kardeşim
Hüseyin hoca pek amprik tedaviye yanaşmıyormuş heralde öyle duymuştum bi lökositleri düşüreyimde o da bir şekilde olur inşallah
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Eğer bendeki bakteri sadece normal cilt flora bakterileri ise bu korunmasız ilişkide karşı tarafa bulaşırmı yani herkesin vücudunda olan bakteri olduğu için merak ediyorum tek fark olmaması gereken yerde bende prostatitte.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

tsuna yazdı:İlk trichomonas çıkmıştı tedaviden sonra normal flora bakterileri çıktı abi staphy, corynebact. flan
ne uredi dostum tam olarak ? Straphylococcus aureus mu yoksa ?
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Aureus değil staphy epidermidis, haemolyticus üredi
Teknikerrr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Teknikerrr »

1 aylık bactrim tedavisinden sonra haemoltycus üremedi. Epidermidis yine az sayıda üremiş. Bu düzenin sonucu. Yarın acıbademin de sonucu çıkacak. Şikayetim testisle makat arası yanma. Tecrübeli abiler arkadaslar var mı tavsiyeniz? Lökasit zaten hiç yok bnde.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Cenesuyu »

prostatımızdaki cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar bulaşıcı mı ?

diyelim birinin enfeksiyonu klamidya cinsel yol dışında selam vermek tokalaşmak kaşık vs kullanrken başkasına bulaşır mı ailede?
murat222

Cenesuyu yazdı:prostatımızdaki cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar bulaşıcı mı ?

diyelim birinin enfeksiyonu klamidya cinsel yol dışında selam vermek tokalaşmak kaşık vs kullanrken başkasına bulaşır mı ailede?
Bulaşmaz
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

https://i.hizliresim.com/363W35.jpg , 6 haftalık bactrim forte+bactrim tedavisinden sonra lökositte değişen birşey olmamış. Düzen labda tekrar kültür verdim yanlış yolda mı ilerliyorum acaba ?
murat222

tsuna yazdı:https://i.hizliresim.com/363W35.jpg , 6 haftalık bactrim forte+bactrim tedavisinden sonra lökositte değişen birşey olmamış. Düzen labda tekrar kültür verdim yanlış yolda mı ilerliyorum acaba ?
İlaç değişmesi lazım etkisiz kalmış
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Kültür sonucu çıkınca hüseyin hocayla tekrar konuşurum bunuda iletirim murat abi
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Sen bobreklerinde tas baktir bence bir de
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Böbrek taşına baktırmayı hüseyin hoca da söylemişti haftaya hüseyin hocayı arıycam zaten eğer yine böbrek taşına baktırmamı yenilerse vardır birşey diyip baktırırım. Bu arada Eskişehir Acıbadem Hüseyin hocanın muayenesi 170 TL olmuş 3 ayda 50 tl zamlanmış aralıkta iki kere gitmiştim 120 ve 140 ödedim sırasıyla yeni yılda 30 tl zam gelmiş. İdrar analizi,kültürü ve prostat kültürü toplam 35 tl 25 tl civarıydı o da. Bu bilgi belki birilerinin işine yarayabilir.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

tsuna yazdı:https://i.hizliresim.com/363W35.jpg , 6 haftalık bactrim forte+bactrim tedavisinden sonra lökositte değişen birşey olmamış. Düzen labda tekrar kültür verdim yanlış yolda mı ilerliyorum acaba ?
Hüseyin hoca mı başlattı bactirimi ?
Allah büyük :roll:
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

bb544 yazdı:
Hüseyin hoca mı başlattı bactirimi ?
Evet kültür sonucu antibiyogramda duyarlılardan biriydİ bactrim
Kaan2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Kaan2 »

Merhaba arkadaşlar ben Kanadada yaşıyorum 2014 de bir ilişki sonucu bu hastalığa yakalandim bende sürekli idrar hissi çatallı işeme. Var geçen yıl TUMT Oldum İzmir Gözde Hastanesi'nde Kanadaya Taşınmadan Önce Ama Hiç Faydası Olmadı Buradaki Kanadalı Üroloji doktoruna Gittim Sistoskopi Ve Urodanami Yaptı Birşey Bulamadı Daha Önce Cipro Vb ilaçlar Kullandım. Bende Sadece İdra Hissi Ve sık İdrara çıkma İhtiyacı var Burası -45 derece Soğuk
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Hüseyin hoca ile görüştüm. Semptomların geçtiyse lökositin onun yanında pekte önemi yok yine önemli ama sen kendini nasıl hissettiğinden daha önemli değil dedi. Tedaviyi sonlandırdı, istersen bir daha gelip baktırabilecğimi söyledi. Kısaca benden herhalde ümidi kesti.
murat222

tsuna yazdı:Hüseyin hoca ile görüştüm. Semptomların geçtiyse lökositin onun yanında pekte önemi yok yine önemli ama sen kendini nasıl hissettiğinden daha önemli değil dedi. Tedaviyi sonlandırdı, istersen bir daha gelip baktırabilecğimi söyledi. Kısaca benden herhalde ümidi kesti.
Sen lökasit baktır yine varsa zamanla artar tedaviye devam etmelisin
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

6-7 abi lökositim inmedi ki hiç zaten. Zafer hocaya gideceğim artık o da hemen olmaz maddiyat zorlayacak çünkü.
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Kadir abinin tavsiyesi ile 6 iesef iğne 1g, ardından floxilevo 750 mg tablet kullancam. Ardından Ankara’da Etimed hastanaesinde prostat sıvısı alan doktor varmış ona kontrole giderim maddiyatı toparlayınca zafer hocaya gözükürüm artık
Carizma270
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Carizma270 »

Kültür sonucu ne oldu Bakterilerde fark var mı?
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Evet, ikisi gitti staph. hominis gelmiş yerine. Lökositte yerinde sayınca bu yolda tedaviyi bıraktım bu yüzden.