Her gün prostat masajının bir zararı olurmu?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
komando
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Her gün prostat masajının bir zararı olurmu?

Mesaj gönderen komando »

Arkadaşlar bu gün yine hasranedeydim hocadan iğne istedim özellikle, çünki sadece iğnelerden fayda gördüğümü söyledim. İğne çok fazla tazamam çünki böbrekkerine zarar verir dedi,
Zaten 6 haftalık antibiotik tedaci süren ydni bitmiş , bu yüzden hergün prostat masajı yap ve sıcak uygula dedi biraz ısrar ettim sonra bir kutu ağrı kesici 2 adetde iğne yazdı.

Şimdi bana önceki doktor haffada 2 kere prostat masajı yap demişti. Bu hoca hergün yap uygulama 1 dakikayı geçmesin dedi.
Hergün prosrat masajının bir yan tesiri olabilirmi??
Birde ben kendime prosrat masajı yaptığımda prosrat sıvısı gelmiyor. Ama doktor yaptığında geliyor.
Acaba bir yerlerde yanlış bişeymi yapıyorum. Yoksa bu da normalmilidir??
Cümleten acil şifalar..
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Her gün prostat masajının bir zararı olurmu?

Mesaj gönderen Imzekken »

komando yazdı:Arkadaşlar bu gün yine hasranedeydim hocadan iğne istedim özellikle, çünki sadece iğnelerden fayda gördüğümü söyledim. İğne çok fazla tazamam çünki böbrekkerine zarar verir dedi,
Zaten 6 haftalık antibiotik tedaci süren ydni bitmiş , bu yüzden hergün prostat masajı yap ve sıcak uygula dedi biraz ısrar ettim sonra bir kutu ağrı kesici 2 adetde iğne yazdı.

Şimdi bana önceki doktor haffada 2 kere prostat masajı yap demişti. Bu hoca hergün yap uygulama 1 dakikayı geçmesin dedi.
Birde ben kendime prosrat masajı yaptığımda prosrat sıvısı gelmiyor. Ama doktor yaptığında geliyor.
Cümleten acil şifalar..
Nasıl yapıyorsunuz çok zor bir nokta
daniel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen daniel33 »

Kendine yapabiliyorsan ne mutlu sana, çok az kişi yapabiliyor bu masajı. Zaten her gün yaptığında sıvı gelmez, doktor sıvı aldığında birçok kişi 7-8 gündür bosalmamis oluyordu. Bir de prostat cok hassas bir organ, gün aşırı yap bari, her gün abartı gibi geldi bana.
komando

Mesaj gönderen komando »

Evet arkadaşlar çok zor bir durum ama bunu her istediğimizde yaptırabileceğim bir yer ben açıkçası bilmiyorum zaten bu günekadarda bir kere teşhisi koyan doktor yapmıştı dahada kendimden başka kimse yapmadı. Doktor masaj yaptıktan sonra hemen tuvalete gitmiştim ve saydam renkli idrara benzer bir sıvı ki zanlededsem prostat sıvısı oluyor geldi. Ve çok rahatlamıştım.
Ama kendime yaptığım masajlardan sonra ne rahatlama nede bir sıvı geldiği olmadı bu günekadar.
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Kesinlikle elinle yapma aletler var aletleri al kullan zarar verebilirsin dostum elinle
komando

Mesaj gönderen komando »

Ege44 ben bu aleti nereden bulabilirim peki kardeşim?
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

komando yazdı:Evet arkadaşlar çok zor bir durum ama bunu her istediğimizde yaptırabileceğim bir yer ben açıkçası bilmiyorum zaten bu günekadarda bir kere teşhisi koyan doktor yapmıştı dahada kendimden başka kimse yapmadı. Doktor masaj yaptıktan sonra hemen tuvalete gitmiştim ve saydam renkli idrara benzer bir sıvı ki zanlededsem prostat sıvısı oluyor geldi. Ve çok rahatlamıştım.
Ama kendime yaptığım masajlardan sonra ne rahatlama nede bir sıvı geldiği olmadı bu günekadar.
Hocam o zmn masaj yapmıyor olabilirsin prostatı hissedebiliyor Musun
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

İnternet var alexprieste filan prostat masaj aleti yazardan çıkar
komando

Mesaj gönderen komando »

Eyvallah saol.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

komando yazdı:Arkadaşlar bu gün yine hasranedeydim hocadan iğne istedim özellikle, çünki sadece iğnelerden fayda gördüğümü söyledim. İğne çok fazla tazamam çünki böbrekkerine zarar verir dedi,

Cümleten acil şifalar..
Kendi kendine prostat masajı..( self prostate massage technique ) bu masaj icin ozel aletler var birazda teknigini bilmen gerekir. Kafadan ve uygunsuz aletlerle yapma zarar verirsin ve ustelik sıvi cikmaz. Prostatin sag ve sol loblarina ayri ayri oksar gibi hafif hafif bastiracaksin cok degil yerini bulman gerekir. Bu cok onemli prostatta acini kanallari var, bunlar tikaniyor bunlari acmak gerekir. Ama hergune gerek yok . 3 gunde bir yeter.
komando

Mesaj gönderen komando »

Çok saolun kadir bey teşekkürler.
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

Daha once de bahsetmistim. Ben bu aleti kullaniyorum. Haftada 1 devam. Ilk baslarda zor geliyordu ama damla damla akiyor artik prostat sivisi.

NEW Infrared heat Prostate Treatment Apparatus prostate massager device Adjustable temperature 220V
https://s.click.aliexpress.com/e/DqS9qE8
komando

Mesaj gönderen komando »

Eyvallah kardeşim saol
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

ifsayok yazdı:Daha once de bahsetmistim. Ben bu aleti kullaniyorum. Haftada 1 devam. Ilk baslarda zor geliyordu ama damla damla akiyor artik prostat sivisi.

NEW Infrared heat Prostate Treatment Apparatus prostate massager device Adjustable temperature 220V
Şuan durumun nasıl kardeşim ilaç ve bu aleti kullanıyorsun herhalde
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

asosyal yazdı:
ifsayok yazdı:Daha once de bahsetmistim. Ben bu aleti kullaniyorum. Haftada 1 devam. Ilk baslarda zor geliyordu ama damla damla akiyor artik prostat sivisi.

Şuan durumun nasıl kardeşim ilaç ve bu aleti kullanıyorsun herhalde
%95 iyiyim. Antibiyotik kullanmiyorum, doktorlara da gitmiyorum artik. Bromelain ve Quercetin kullandim. AHCC kullandim. Kontrollu deney yapmadigim icin hangisi ne kadar ise yaradi bilemiyorum. Su an sn 2 aydir da ALA ve PEA kullaniyorum 400'er gr/gun. Haftada 1 de prostati drene ediyorum.

Bir de bi meditasyon teknigi kullaniyorum 2 haftadir. Birazdan detayli anlatacagim forumda linklerle.