SAĞLIK BAKANLIĞI

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
izmitli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

SAĞLIK BAKANLIĞI

Mesaj gönderen izmitli »

Arkadaslar bir buçuk ay once prostatit tanisi konuldu ve her boş vaktim de bu forma bakıyorum ve güzel yorumlar paylaşiliyor tesekkur ediyorum herkeze.ancak hemen hemen her arkadas prostat masajindan ve masajdan sonra prostat dan gelen sıvidan lokosit sayimi ve kültüründen bahsediyo.ama bunu devlet hastaneleri yapmıyo.şahsen benim özel hastanelere gidebilecek durumum yok ve bu durum dan gördügum ve duydugum kadariyla bu rahatsizliktan çeken çok benim bir önerim olacak bence bu konuyla ilgili SAĞLIK BAKANLIĞINI ARAYALIM DILEKCE YAZALIM bizimle biraz daha ilgilenip bu tahlilleri yapsin.evet devlet hastanesin deki doktorlarimiz yogun allah kolaylik versin onlara da ama bizlerde çaresizce onlara muhtacız.bu prostat masaji gönderilen mesajlardan anladığima gore çok kisa süruyor.bence bizler devlet hastanesin deki doktorlar bizleri ameliyat günlerinde biraz zaman ayirarak çağirip ilgilenebilirler gibi geliyo.tesekkurler.
daniel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: SAĞLIK BAKANLIĞI

Mesaj gönderen daniel33 »

Devlet hastanelerindeki doktorların prostat masajı ile sıvı almasına engel hiçbir şey yok ki. Doktorlar istemedikleri için prostat masajı yapmıyorlar. Prostat sıvısı almak genel kabul görmüş bir uygulama değil, doktorun inisiyatifine kalmış bir şey bu. Avrupa'da örneğin birçok doktorun prostat sıvısı alımını sakıncalı bulduğu söyleniyor. Sağlık Bakanlığı'nin yapabileceği hiçbir şey yok bence bu konuda. Zaten sıkıntı sadece devlet hastanelerinde değil, özel hastane doktorları da prostat masajı yapmıyorlar. Burada birçok arkadaşın iddiası tüm ülkede prostat masajı yapan ürolog sayısının 20'yi dahi bulamayacağı yönününde. Geçmiş olsun.
Bahtsizbedevii

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

daniel33 yazdı:Devlet hastanelerindeki doktorların prostat masajı ile sıvı almasına engel hiçbir şey yok ki. Doktorlar istemedikleri için prostat masajı yapmıyorlar. Prostat sıvısı almak genel kabul görmüş bir uygulama değil, doktorun inisiyatifine kalmış bir şey bu. Avrupa'da örneğin birçok doktorun prostat sıvısı alımını sakıncalı bulduğu söyleniyor. Sağlık Bakanlığı'nin yapabileceği hiçbir şey yok bence bu konuda. Zaten sıkıntı sadece devlet hastanelerinde değil, özel hastane doktorları da prostat masajı yapmıyorlar. Burada birçok arkadaşın iddiası tüm ülkede prostat masajı yapan ürolog sayısının 20'yi dahi bulamayacağı yönününde. Geçmiş olsun.

Prostat sıvısı alımının ne gibi zararı varmış?
bickindelikanli

Mesaj gönderen bickindelikanli »

güzel bir düşünce ama daha doktorlar suratımıza bakıp bizi dinlemiyor ki rektal tuşe yapıp adam gibi tedavi etsin
daniel33

Mesaj gönderen daniel33 »

Bahtsizbedevii yazdı:
daniel33 yazdı:Devlet hastanelerindeki doktorların prostat masajı ile sıvı almasına engel hiçbir şey yok ki. Doktorlar istemedikleri için prostat masajı yapmıyorlar. Prostat sıvısı almak genel kabul görmüş bir uygulama değil, doktorun inisiyatifine kalmış bir şey bu. Avrupa'da örneğin birçok doktorun prostat sıvısı alımını sakıncalı bulduğu söyleniyor. Sağlık Bakanlığı'nin yapabileceği hiçbir şey yok bence bu konuda. Zaten sıkıntı sadece devlet hastanelerinde değil, özel hastane doktorları da prostat masajı yapmıyorlar. Burada birçok arkadaşın iddiası tüm ülkede prostat masajı yapan ürolog sayısının 20'yi dahi bulamayacağı yönününde. Geçmiş olsun.

Prostat sıvısı alımının ne gibi zararı varmış?
Türkiye'deki urologların bu iddiada olduğunu söylemedim, bizimkiler hastalığı bilmedikleri ve istemedikleri için prostat masajı yapmıyorlar. Ben bati Avrupa'daki doktorlardan söz ediyorum. Burada hollanda, Almanya, İsveç gibi ülkelerde yaşayan arkadaşlar deneyimlerini anlattılar defalarca. Doktorlar prostat masajina çoğunlukla tepkililermiş. Nedeni de prostatın aşırı hassas bir organ olmasıymış, masajın prostatta başka türlü sorunlara neden olacağını düşünüyorlarmış. Ben burada öyle şeyler okudum.