hastalığa yeni başladım, belirtilerde çok az gerileme var, yardım lütfen

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
sony
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

hastalığa yeni başladım, belirtilerde çok az gerileme var, yardım lütfen

Mesaj gönderen sony »

Arkadaşlar merhaba, foruma ancak üye olabildim. Tüm forumdaki başlıkları ve yorumları okudum. Bekarım. 42 yaşındayım. 45 gündür bu rahatsızlıkla uğraşıyorum.3 ay önce aşil tendonumdan ameliyat oldum ve 6 hafta yattım. Bu süre zarfında hiç boşalmadım. Bi mast yapayım dedim. Bu arada ne olduysa oldu işte. Araştırmalarım sonunda bu siteyi buldum. İlk önce bulunduğum şehirde doktora gittim. Doktor idrar ve kan tahlili yaptı. Birşeyin yok dedi. Prostat biraz şişmiş dedi. Prostatit dedi. Haftada 2-3 kez boşal geçer dedi. Fakat geçmedi. Ağrılarım daha da arttı. Aynı doktora birkez daha gittim. Bu kez Xatral ve 2 kutu Tavanic yazdı. Bunları kullan dedi. Daha da kötü oldum. iki hafta sonra birkez daha gittim.6 unicef iğne ve 2 kutu taravid verdi. Bunları da kullandım. İdrar düzeldi. Yanmalar azaldı. Ağrılar biraz azaldı. Fakat göbek altı ağrılarım ve prostatta yanma ve acı bi türlü geçmedi. 3 gün normale dönüp yeniden ağrılar başlıyordu. Bu arada mast yaptığım zaman 1 gün fena acı çekiyordum. Çıkmaza girmiştim. Bu arada sitedeki bitkisel ilaçlar ve sıcak su oturmalarını, perhiz hep yaptım. Tüm tavsiyelere uydum. Bazı geceler küvette uyudum. Fakat hastalığın alevlenme evresinde bunlar pekte çare olmuyor sanırım.
Bunun üzerine bu sitedeki meşhur iki doktora uğradım. İstanbulda zafer hoca idrar tahlili ve ultrasona sokup bir şeyin yok, haftada 2 kez boşal geçer dedi. Yine hüsran. Mast yapınca daha da kötüleştim. Bunun üzerinde Eskişehirde Hüseyin Hocaya ulaştım. Allah razı olsun. Bir hayli ilgilendi. Prostat sıvısından testleri yaptı. Bu arada benim antibiyotikler yeni bitmişti. Prostattan sıvı alırken hafif yanma oldu. İdrarda mikroskobik incelemede 0-1 lökosit ve 2-3 eritrosit görüldü. Prostat sıvısında 2-3 lökosit görüldü. İdrar kültüründe ve püyde bişi çıkmadı dedi. Mantar kültürü 2 hafta sonra açıklanacak. Şu an bişi gözükmüyor , ama aldığın antibiyotikler bastırmış olabilir dedi. Ağrıların varsa baktrim yazdı kullanırsın dedi. Ben bekleyelim dedim. 3 hafta sonra yanına yeniden gideceğim.
Fakat prostat kısmındaki ağrı 2 gün oluyor 1 gün kayboluyor. İşe yeni başladım. Ağrılar sürekli dalgalı seyrediyor. Ağrılar çok siddetli değil ama çok rahatsız ediyor. Bu normal mi ve nezaman normale döner? Ayrıca mast yaptığımda daha da kötüleşiyorum . Yapmasam veya ne kadar yapmasam daha iyi? Ben hayatımda bu kadar acı çekmedim ve çaresiz kalmadım. Bu ağrı ve acıdan ne zaman azalır. Hocanın dediği gibi antibiyotiğe başlasam mı. Kullandıklarım yeni bitti. Bu siteyi kuranlara ve yorum yapanlar ayrıca teşekkürler. Bu bilgilere ulaşamasaydım yeminle intihar edecektim. Lütfen yardım
red

Re: hastalığa yeni başladım, belirtilerde çok az gerileme var, yardım lütfen

Mesaj gönderen red »

çok geçmiş olsun. alevlenme döneminde bu şiddetli etkileri göstermesi doğal ve kısa sürede de iyileşmiyor. ben ağustos ayından beri prostatitim her şeye dikkat ediyorum 2,5 aydır antibiyotik tedavisi görüyorum. iyileştiğimin farkındayım ama yavaş oluyor. biraz sabırlı olmanız gerek. doğru hocalara gitmişsiniz gerekeni yapmışsınız bundan sonrası tedaviyi sıkı takip ve dikkat.. bu arada ben de bir dönem bazı sorunlar nedeniyle boşalmadım ve neticede bu oldu. prostat hasarlı olduğu için sık boşalmamak gerekiyor ama iltihabı atmak için de boşalmak gerekiyor. yapabilirseniz haftada 1 kez ama zevk alarak uzun sürede boşalın..
sony

Mesaj gönderen sony »

Cevab için tesekkurler. Antibiyotik bir aydır devam ediyor. Yeni bitti. 2 hafta sonra hüseyin hocaya yeniden muayne olucam. Ağrın varsa antibiyotiğe hemen başla dedi. Ama kontrolde antibiyotik kullanırsam yine lokosit görünmez diye bekleme taraftariyim. Antibiyotiğe ara versem bi problem olurmu. Birde haftada bir mast bile canımı yakıyor. Süreyi uzatsam daha iyi olmazmi
sony

Mesaj gönderen sony »

Birde bu ağrılar neden iki gün oluyor 1 gün olmuyor ? Sürekli dalgalanıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

sony yazdı:Birde bu ağrılar neden iki gün oluyor 1 gün olmuyor ? Sürekli dalgalanıyor
Kardesim gecmis olsun,
Prostat sivisi lokositini stabilde tutmaya bak. Lokosit dustu diyede hemen agrilar v.s gecmez. Biraz sabir. Yanliz doku hasari icin takviye kullan. Forumda bunlari belirttik.Lutfen inceleyiniz.
sony

Mesaj gönderen sony »

Tsklr kadir abi
sony

Mesaj gönderen sony »

Hüseyin hocayla bugün telefonla görüştüm. Baktrime başka dedi. Bugün başlıyorum. Ilk antibiyotikleri aldığımda dahada kötülemişti. Inşallah yine aynısı olmaz.
sony

Mesaj gönderen sony »

Baktrime bugün başladım. Ama prostatta acayip yanma yaptı. Devam etmelimiyim yoksa bırakmalıyım
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

sony yazdı:Baktrime bugün başladım. Ama prostatta acayip yanma yaptı. Devam etmelimiyim yoksa bırakmalıyım
Zamanla etki eder bactrim bende kullanıyorum stabil herhalde durumun baskılamak için vermiştir hastaligi
ege

Mesaj gönderen ege »

Haftada iki boşal kısmına ben katılmıyorum. Ben 2 haftada bir boşalmıştım. Organ zaten kötü durumda irrite ediyor bence boşalmak. Prostat masajına giderken de 2 hafta perhiz yaptım ki fazla zedelemeden sıvı hemen çıksın diye. Bunlar benim kendi fikrim, geçmiş olsun. Takviyeleri ihmal etmeyin, çinko çok önemli kabak çekirdeğinde çinko mevcut. Yediğinize içtiğinize dikkat edin.
komando
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen komando »

geçmiş olsun bende bir buçuk ay oldu.