Abiler idrar problemi.

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Abiler idrar problemi.

Mesaj gönderen Kc34 »

cucu3636 yazdı:Şimdi ben uzun zamandır tedavi görüyorum Allaha şükür çok yol katettim. Ancak şöyle bir örnek vereceğim size.
Sabah 07:30 da kalktım tuvaletimi yaptım.
Öğlene doğru standart işte su çay içtim. 12:00 de tuvaletimi yaptım.
Sonra saat 14:00 de tuvaletimi yaptım.
Sonrasında bir görüşmeye gittik habire bize su limonata birşeyler içirdişer.
Saat 17:10 geçe tuvalete gittim sonra 17:30 da tekrar sıkıştım gittim. Sonra 18:30 da tekrar sıkıştım. Yani bu idrar sıkıntısı bizi bitirdi. Hiç birşey mi içmeyelim anlamıyorım.
Sık idrardan ziyade yaptigin idrar miktarida onemli. Cay kahve bira soguk gibi etkenler idrari tetikleyen seyler. Eger her gittiginde az miktarda yapiyorsan debide dusukluk varsa kesik kesik iseme oluyorsa sorun prostat kaynakli yok debisi ve miktari iyiyse endiselenecek durum yok. Bu durum bayanlardada gecerli ki onlarda prostat diye bir organ yok.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

az su içersem az idrara çıkarım mantığı çok doğru değil zira sağlıklı bir insan her gün en az 3 litre su içmeli. ayrıca ödem varsa atmak için, böbrekleri ve bağırsakları çalıştırmak için de bu şart. bu su sizin sindiriminizi de düzenler yağ yakımınızı da artırır. hali hazırda prostatit tedavisi devam eden biri olarak her gün 3-4 litre su içiyorum. ve inanın idrar sıkıntısı yaşamıyorum. limonata gibi ekşi, asitli içecekleri hiç tüketmiyorum prostatiti azdırdığı için.
serkan545
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen serkan545 »

Kesinlikle limonata kahve kola gazoz vs icince mahvoluyorum katiliyorum
eserben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen eserben »

cucu3636 yazdı:Şimdi ben uzun zamandır tedavi görüyorum Allaha şükür çok yol katettim. Ancak şöyle bir örnek vereceğim size.
Saat 17:10 geçe tuvalete gittim sonra 17:30 da tekrar sıkıştım gittim. Sonra 18:30 da tekrar sıkıştım. Yani bu idrar sıkıntısı bizi bitirdi. Hiç birşey mi içmeyelim anlamıyorım.
Bu hastalığa en iyi gelen şeylerden biri sudur. Bol su iç dostum evet çok sık çıkacaksın idrara ama kendini toparlıcaksın. Bol su yanmayı da engelliyor. Ve en önemlisi alkali beslenme çok önemli. Asitli, acı, baharatlı vs. Bu tarz besinler malesef hastalığı alevlendiriyor gerçekten. Sana iyi gelenleri bul onları seç ve bu besinleri her tükettiğinde iyileşmek için bir basamak daha çıktığını düşün ama yılma her bir bardak su içtiğinde yine aynı şeyi düşün yalnız psikolojin masada duran bir bardak kolayı gördüğünde seni bir basamam geriye götüreceğini unutma. Birde ayaklarını üşütme :)
eserben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen eserben »

cucu3636 yazdı:
eserben yazdı:
Bu hastalığa en iyi gelen şeylerden biri sudur. Bol su iç dostum evet çok sık çıkacaksın idrara ama kendini toparlıcaksın. Bol su yanmayı da engelliyor. Ve en önemlisi alkali beslenme çok önemli. Asitli, acı, baharatlı vs. Bu tarz besinler malesef hastalığı alevlendiriyor gerçekten. Sana iyi gelenleri bul onları seç ve bu besinleri her tükettiğinde iyileşmek için bir basamak daha çıktığını düşün ama yılma her bir bardak su içtiğinde yine aynı şeyi düşün yalnız psikolojin masada duran bir bardak kolayı gördüğünde seni bir basamam geriye götüreceğini unutma. Birde ayaklarını üşütme :)

Abi işte asıl problem bot giyip altına 2 kat çorap giyiyorum ayaklarım yine buz. Altıma içlik giyiyorum dizlerim buz gibi. Donuyorum yani, ofiste çalışmama rağmen böyle
Aynı durum bende de var dostum. Ama şöyle birşey yaptım ısıtıcı vantilatörler var ufak 60-70 liray aldım ayaklarımın dinine koyuyorum ilaç gibi geliyor. Dene derim özellikle ofis ortamında çalışıyorsan. Kış ayları iyileştirmeyi zorlaştıran aylar en çok bu aylarda dikkatli olmalıyız.