YANLIŞ TEHŞİS Mİ PROSTATİT Mİ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
XAXLT
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: YANLIŞ TEHŞİS Mİ PROSTATİT Mİ?

Mesaj gönderen XAXLT »

Kc34 yazdı:Benim hastaligim boyunca ne sik idrar sorunum oldu ne idrar yaparken yanma ne de kesik kesik iseme. Herkeste bu sikayetler olacak diye birsey yok.
Senin sikayetler neydi? Suanki durumun nedir idrarda prostat sivinda nelere rastlandi, ve cok merak ediyorum prostatit hastalarinda ayak yanmasi gobek deligi kasintisi mevcutmu ben prostatit de olabilirim bu sorun degil. Fakat benim anlayamadigim hem prostatit hastalariyla minik benzer belirtilerim var hemde birbirinden alakasiz uc belirtilerim var benim gibi boyle bir prostatit varsa kabul edilebilir bir durum. Fakat bu forumda gunlerdir dolaniyorum cogu kisinin sikayet ve yakinmalari benzer seyler. Hayirli sabahlar saygilar.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Benim sikayetler peniste ve apis arasinda agri yanmaydi. Zafer hoca koydu teshisi daha once gittigim doktor prostat muayenesi yapmasina ragmen yok birseyin dedi ilac verdi takma orayi kafana dedi yolladi. Prostat sivisinda bol lokosit vardi.
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

Kc34 yazdı:Benim sikayetler peniste ve apis arasinda agri yanmaydi. Zafer hoca koydu teshisi daha once gittigim doktor prostat muayenesi yapmasina ragmen yok birseyin dedi ilac verdi takma orayi kafana dedi yolladi. Prostat sivisinda bol lokosit vardi.
Bakin agrida yanmada bende yok bende eskiye gore sık idrara cikma, idrar hizinin bazen dusmesi ve mesela eskiden 40 sn isiyorsam simdi 25 sn gibi dusunun, penis basi sanki sperm akar ve camasira yapisir ya ucu öyle ama akan birşey sivi yok. makat bolgem hep can yakmiyor ama ufaktan rahatsizliklar hep var cunku hemoroid makat catlagim var 2 gun rahat diskilasam bir gun kabizim zaten. 3 doktora gittim 1i prostatit dedi basti antibiyotigi yolladi 2 si degil diyor son care prostat sivisi aldiracam kafamin rahat etmesi icin ama bencede makat bu sorunlari yaratiyor gibi geliyor bana cunku yogun hemoroid rahatsizligim zamaninda basladi bu olay. Sizce de makat sebebiyet verme ihtimali varmidir
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

Kc34 yazdı:Benim sikayetler peniste ve apis arasinda agri yanmaydi. Zafer hoca koydu teshisi daha once gittigim doktor prostat muayenesi yapmasina ragmen yok birseyin dedi ilac verdi takma orayi kafana dedi yolladi. Prostat sivisinda bol lokosit vardi.
Mesela bazi aksamlarda cok rahatim isten eve geliyorum 6 da cay kahve su iciyorum oturuyorum 12 ye kadar 2 kere wc ye girmisim sonra yatiyorum yogun wcden kastimda o sure icinde 2 kere degil de 4 kere giriyorum
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

XAXLT yazdı:
Mesela bazi aksamlarda cok rahatim isten eve geliyorum 6 da cay kahve su iciyorum oturuyorum 12 ye kadar 2 kere wc ye girmisim sonra yatiyorum yogun wcden kastimda o sure icinde 2 kere degil de 4 kere giriyorum
En kesin teshis kutsal parmagi yemek. Burda teshis ve tedavi uygulayamayiz.
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

Kc34 yazdı:
XAXLT yazdı:
Peki kutsal parmaktan sonrada bir sonuca ulasmazsak yani temiz cikarsa kesinmidir prostatit olmadigim. bu sorunu makata mi baglamaliyim mesela suan 2 kere diskilama yaptim makat rahatsizlik veriyor ama peniste birsey yok. Prostatit de cikmazsa arayisi birakacagim cunku prostatitmiyim diye arastirmak kendine hastalik tehsis koymaya calismak insani birsey yokken bile hasta ediyor bence.
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

Kc34 yazdı:
XAXLT yazdı:
Birde hemoroid yuzunden makatimdan yasadigim sıkıntılar bazen acaba prostatitimde prostattami diye dusunuyorum ama bunu anlamanin bir yolu varmidir prostat organinin agrisi rahatsizligi nedir nerde agri veya rahatsizlik yapar
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

XAXLT yazdı:
Kc34 yazdı:
XAXLT yazdı:
Peki kutsal parmaktan sonrada bir sonuca ulasmazsak yani temiz cikarsa kesinmidir prostatit olmadigim. bu sorunu makata mi baglamaliyim mesela suan 2 kere diskilama yaptim makat rahatsizlik veriyor ama peniste birsey yok. Prostatit de cikmazsa arayisi birakacagim cunku prostatitmiyim diye arastirmak kendine hastalik tehsis koymaya calismak insani birsey yokken bile hasta ediyor bence.
Parmak atınca şişliği doktor hisseder prostatit olduğunu söyler tahlil yapar bakteri var mı yok mu ona gore tedaviye devam eder
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

asosyal yazdı:
XAXLT yazdı:
Kc34 yazdı: En kesin teshis kutsal parmagi yemek. Burda teshis ve tedavi uygulayamayiz.
Parmak atınca şişliği doktor hisseder prostatit olduğunu söyler tahlil yapar bakteri var mı yok mu ona gore tedaviye devam eder
O prostati sisiren sey bir tek prostatit mi yani bu nasil anlaşılıyor iyi huylu prostat buyumesi olamazmi yada makat hemoroidler o bolgeye baski yapiyor olamazmi? Kesin tani parmaktan sonrasi siskinlik mi yoksa bakteri lokasit psa mi
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

asosyal yazdı:
XAXLT yazdı:
Kc34 yazdı: En kesin teshis kutsal parmagi yemek. Burda teshis ve tedavi uygulayamayiz.
Asosyal birde prostatimda siskinlik olsa rahatsizlik vermezmi ben hemoroid ve catlagim icin geceleri bephanten plus surup makatima masaj yapar gibi parmaklarimla suruyorum ve rahatliyorum makatimin icinde bir meme tarzi siskinlik var oda sicak su tuttugumda ve diski pozisyonu aldigimda oluyor o zaten hemoroidden kaynakli meme diyolar sanirim
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Prostatit teşhisini tam koyamadılar sana herhalde anladığım kadarı ile o meme olayı tüm prostatit hastalarında oluyor az çok ultrason da bile çoğu doktor şişliği görür belirtilerini anlatınca isini bilen doktor anlar ve teşhisi koyar
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

ARKADASLAR NE ZAMANDİR PENİSİMİN KENARİ KASİNİYORDU HAFİF HAFİF ARADA BUGUN KASİNMA İLR KİZARİKLİK VE MİNİK BİR NOHUT GİBİ BİSEY OLDU KİZARİKLİK GİTTİ SİSLİK DURUYOR TATLİ TATLİ KASİNMA İLE BUNUN PROSTATİT İLE BİR ALAKSİ VARMİ?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

XAXLT yazdı:ARKADASLAR NE ZAMANDİR PENİSİMİN KENARİ KASİNİYORDU HAFİF HAFİF ARADA BUGUN KASİNMA İLR KİZARİKLİK VE MİNİK BİR NOHUT GİBİ BİSEY OLDU KİZARİKLİK GİTTİ SİSLİK DURUYOR TATLİ TATLİ KASİNMA İLE BUNUN PROSTATİT İLE BİR ALAKSİ VARMİ?
Sigil olabilir dostum. Hpv olmasi bence muhtemeldir
caresizdert
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen caresizdert »

Kampta usuttum ve 2 aydir idrar kacagi ic camasir nemlenmesi ayaklarim yaz kis buz gibi kasik bolgemde hassasiyet var idrar kesik kesik idrarin son damlalarini yapmak icin ikinmak zorunda kaliyorum bu da hemeroide sebep oldu. 3 farkli doktora gittim biri aktif mesane dedi en son bugun doktor prostat buyumesi var dedi 28 yasindayim psikolji alt ust xaflu ve buscopan diye hap verdi sizce prostat buyumesi olma ihtimali var mi yoksa prostat iltihabindan dolayi mi sis prostat masaji sivi alimi falan olmadi
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

caresizdert yazdı:Kampta usuttum ve 2 aydir idrar kacagi ic camasir nemlenmesi ayaklarim yaz kis buz gibi kasik bolgemde hassasiyet var idrar kesik kesik idrarin son damlalarini yapmak icin ikinmak zorunda kaliyorum bu da hemeroide sebep oldu. 3 farkli doktora gittim biri aktif mesane dedi en son bugun doktor prostat buyumesi var dedi 28 yasindayim psikolji alt ust xaflu ve buscopan diye hap verdi sizce prostat buyumesi olma ihtimali var mi yoksa prostat iltihabindan dolayi mi sis prostat masaji sivi alimi falan olmadi
Yaşına göre prostat zor bunun için aile öyküsü gerekli 1 derece yakınlarda varmı böyle şeyler.Semptomlar prostatite benziyor istersen prostat sıvısından lökosit baktır.Bunuda her doktorda yapmaz sayılıdır.İstanbulda zafer bey eskişehirde hüseyin bey var.
ibrahim08
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim08 »

Aynı yollardan geçmişiz hemen hemen.bende de ilk 2016 da başladı önce hemoroid oldum sonra sık sık idrara çıkma kalça bel ağrısı.Mide agrısı testis agrısı vs.Kaç kez ürologlara gittim hepsi şerefsiz biri bile prostat sıvısı alıp bakmadı ama hiç bir şey bulamayınca prostatitin tedavisini uyguladı ama sorduğumda hastalığım ne diye prostatitsin diyen olmadı öyle gözüküyor dediler.1 ay antibiyotik kullandım sonra ürispasla birlikte ve xatrol verdiler onu kullandım.istanbula gitti prostatitmiyim değilmiyim diye zafer hoca sıvı aldı prostatdan 0 mikrop çıktı.Şimdi düşündüğüm bu ialaçlarmı 0 ladı yoksa zaten prostatit değilmiydim. 1 senedir sıkıntı yok şuan yine makatta kaşıntı,kalça agrısı biraz fazla idrarara çıkma oluyor ama yanma filan yok ben yine hemoroid kaynaklı bişey diye düşünüyorum çünkü hiç soğuk yemedim bu sene bakalım geçmiş olsun size.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

ibrahim08 yazdı:Aynı yollardan geçmişiz hemen hemen.bende de ilk 2016 da başladı önce hemoroid oldum sonra sık sık idrara çıkma kalça bel ağrısı.Mide agrısı testis agrısı vs.Kaç kez ürologlara gittim hepsi şerefsiz biri bile prostat sıvısı alıp bakmadı ama hiç bir şey bulamayınca prostatitin tedavisini uyguladı ama sorduğumda hastalığım ne diye prostatitsin diyen olmadı öyle gözüküyor dediler.1 ay antibiyotik kullandım sonra ürispasla birlikte ve xatrol verdiler onu kullandım.istanbula gitti prostatitmiyim değilmiyim diye zafer hoca sıvı aldı prostatdan 0 mikrop çıktı.Şimdi düşündüğüm bu ialaçlarmı 0 ladı yoksa zaten prostatit değilmiydim. 1 senedir sıkıntı yok şuan yine makatta kaşıntı,kalça agrısı biraz fazla idrarara çıkma oluyor ama yanma filan yok ben yine hemoroid kaynaklı bişey diye düşünüyorum çünkü hiç soğuk yemedim bu sene bakalım geçmiş olsun size.
Benim ilk gittigim doktor sende prostatit olsa kapidan girerken anlardim demisti. Bunu diyen bas hekim yardimcisi. Zafer hocanin verdigi benzer ilaclari vermisti ama prostatitsin demedi. Hatta dalga gecti prostatit hastalarini cok severiz surekli gelirler akraba olduk onlarla demisti guler misin aglar misin :lol:
caresizdert
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen caresizdert »

toprak12 yazdı:
caresizdert yazdı:Kampta usuttum ve 2 aydir idrar kacagi ic camasir nemlenmesi ayaklarim yaz kis buz gibi kasik bolgemde hassasiyet var idrar kesik kesik idrarin son damlalarini yapmak icin ikinmak zorunda kaliyorum bu da hemeroide sebep oldu. 3 farkli doktora gittim biri aktif mesane dedi en son bugun doktor prostat buyumesi var dedi 28 yasindayim psikolji alt ust xaflu ve buscopan diye hap verdi sizce prostat buyumesi olma ihtimali var mi yoksa prostat iltihabindan dolayi mi sis prostat masaji sivi alimi falan olmadi
Yaşına göre prostat zor bunun için aile öyküsü gerekli 1 derece yakınlarda varmı böyle şeyler.Semptomlar prostatite benziyor istersen prostat sıvısından lökosit baktır.Bunuda her doktorda yapmaz sayılıdır.İstanbulda zafer bey eskişehirde hüseyin bey var.
yok hocam ailede istanbula gitcez gibi psikolojim bitik canim sıkkın iki aydir cogu hasta gibi agri sizi yok sadece ayak usutmesi ve idrar kacirma
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

caresizdert yazdı:
toprak12 yazdı:
yok hocam ailede istanbula gitcez gibi psikolojim bitik canim sıkkın iki aydir cogu hasta gibi agri sizi yok sadece ayak usutmesi ve idrar kacirma
Valla kardeş senin bu durumda psikolojin bittiyse biz ne yapalım bendeki rahatsızlıklar bacak ağrısı bel ağrısı karın altı ağrısı böbrek ağrısı;ben günlerdir bu ağrılar ile uğraşıyorum.Hastane hastane gezmekten bıktım psikoloji zaten alt üst olmuş.Ama şunu öğrendim bu hastalıkla savaşmak istiyorsan psikolojini sağlam tutman,yediğine içtiğine dikkat etmen,özellikle acı,baharat, kafeinden uzak dur.git tedavini düzgün bir şekilde olmaya bak kafan rahat değildir belki ama iyi olman için iyi tutman gerekiyor mecburen.
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

ibrahim08 yazdı:Aynı yollardan geçmişiz hemen hemen.bende de ilk 2016 da başladı önce hemoroid oldum sonra sık sık idrara çıkma kalça bel ağrısı.Mide agrısı testis agrısı vs.Kaç kez ürologlara gittim hepsi şerefsiz biri bile prostat sıvısı alıp bakmadı ama hiç bir şey bulamayınca prostatitin tedavisini uyguladı ama sorduğumda hastalığım ne diye prostatitsin diyen olmadı öyle gözüküyor dediler.1 ay antibiyotik kullandım sonra ürispasla birlikte ve xatrol verdiler onu kullandım.istanbula gitti prostatitmiyim değilmiyim diye zafer hoca sıvı aldı prostatdan 0 mikrop çıktı.Şimdi düşündüğüm bu ialaçlarmı 0 ladı yoksa zaten prostatit değilmiydim. 1 senedir sıkıntı yok şuan yine makatta kaşıntı,kalça agrısı biraz fazla idrarara çıkma oluyor ama yanma filan yok ben yine hemoroid kaynaklı bişey diye düşünüyorum çünkü hiç soğuk yemedim bu sene bakalım geçmiş olsun size.
İnsallah makat kaynakli bir durumdur prostatitim yoktur bende hemoroid ve catlakta var 3 ay oncede kil donmesi meliyati oldum. Hemoroidin ne durumda ve bu idrar şikayetlerin ne kadar surdu gecti? Benim su 3 gundur idrar akis hizi mukemmel ve tuvalete eskisi gibi normal araliklarla cikiyorum
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

GÜNCELLEME
PROSTAT İLTİHABI OLMADIĞIMI SÖYLEYEN DOKTOR URİPAS+BUSCOPAN İLAÇI VERDİKTEN SONRASINDA RAHATLAMAM OLDU, SIK İDRARA GİTME DURUMUM KAYBOLDU İDRAR HIZIM AKIŞIM DÜZELDİ, FAKAT PENİS UCU SANKİ ÇAMAŞIRA YAPIŞIKMIŞ GİBİ HİS, PENİS UCUNDA SEYİRME VE CAN YAKMAYAN AMA HUZURSUZLUK YARATAN DEĞİŞİK HİSLER MEVCUT, ZAMAN ZAMAN HAFİF KALÇA AĞRIM OLDU GEÇTİ. BAZEN İDRARİM GELDİĞİNDE TUTTUĞUMDA SANKİ ÇIKACAK GİBİ OLUYOR KENDİMİ KASIP TUTUYORUM, ŞİMDİLİK DURUM BU BİR KAÇ ZAMAN İLAÇSIZ KENDİMİ DİNLEYECEĞİM ŞUBAT GİBİ ESKİŞEHİR HÜSEYİN HOCAYA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
Ekin34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ekin34 »

Kc34 yazdı:
XAXLT yazdı:
Kc34 kardeşim,
Şüpheli cinsel ilişki yaşayan birisine prostatit teşhisi koydurmak için doğru zaman nedir? Yani ne zaman muayeneye gidip kutsal parmaklanmalı?
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

XAXLT yazdı:GÜNCELLEME
PROSTAT İLTİHABI OLMADIĞIMI SÖYLEYEN DOKTOR URİPAS+BUSCOPAN İLAÇI VERDİKTEN SONRASINDA RAHATLAMAM OLDU, SIK İDRARA GİTME DURUMUM KAYBOLDU İDRAR HIZIM AKIŞIM DÜZELDİ, FAKAT PENİS UCU SANKİ ÇAMAŞIRA YAPIŞIKMIŞ GİBİ HİS, PENİS UCUNDA SEYİRME VE CAN YAKMAYAN AMA HUZURSUZLUK YARATAN DEĞİŞİK HİSLER MEVCUT, ZAMAN ZAMAN HAFİF KALÇA AĞRIM OLDU GEÇTİ. BAZEN İDRARİM GELDİĞİNDE TUTTUĞUMDA SANKİ ÇIKACAK GİBİ OLUYOR KENDİMİ KASIP TUTUYORUM, ŞİMDİLİK DURUM BU BİR KAÇ ZAMAN İLAÇSIZ KENDİMİ DİNLEYECEĞİM ŞUBAT GİBİ ESKİŞEHİR HÜSEYİN HOCAYA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.

Kardeşim geçmiş olsun bu ilaclar iyi geldiyse bende denemek isterim benim de en büyük sıkıntım sık ve kısa süreli debisi düşük idrar
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

SELAMLAR BASLİGİ ACALİ 3 AY GECMİS OZETLEMEK GEREKİRSE PROSTATİT TEHSİSİM NET KONULMADİ HALA BELİRSİZ, URİSPAS KULLANİMİ SONRASİ NEDEN İSE RAHATLADİM ARTİK SİK İDRAR SORUNUM YOK İDRAR TANZİGİM HİZLİ NORMAL HAYATİMA DEVAM EDEBİLİYORUM PENİS UCUNDA SEYİRME VE CAMASİRA YAPİSİKLİK HİSSİ DEVAM EDİYOR, VE BUYUK ABDEST SİRASİNDA İDRAR YAPTİGİMDA AZ AZ SUREKLİ İDRAR CİKİYOR BU BENİ RAHATLATİYOR, ZAMAN ZAMAN BOSALİRKEN ZEVK ALAMİYORUM ESKİSİ KADAR BUNLARİ HEMOROİDE YORUYORUM TAKMADAN YASAMAYA CALİSİYORUM PSİKOLOJİK DESTEK İLE, YARİN BİRGUN CANİM YANARSA TEKRAR DOKTOR KAPİSİ CALARİM, ANTİDEPRESAN VE KALİTELİ PSİKOLOK HERSEYDEN DAHA ONEMLİ ARKADASLAR SOSYAL CEVREYE DONMEDEN HASTALİKLARİ UNUTAMAZSİNİZ BEN ZATEN OBSESİF BİR TAKİNTİ HASTASİYİM KENDİMİ BİTİRECEKTİM AZ DAHA 62 KİLOYA DUSMUSTUM.EN SON KENDİNİZE İYİ BAKİN UMARİM HEPİMİZ SİFA BULURUZ
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

XAXLT yazdı:SELAMLAR BASLİGİ ACALİ 3 AY GECMİS OZETLEMEK GEREKİRSE PROSTATİT TEHSİSİM NET KONULMADİ HALA BELİRSİZ, URİSPAS KULLANİMİ SONRASİ NEDEN İSE RAHATLADİM ARTİK SİK İDRAR SORUNUM YOK İDRAR TANZİGİM HİZLİ NORMAL HAYATİMA DEVAM EDEBİLİYORUM PENİS UCUNDA SEYİRME VE CAMASİRA YAPİSİKLİK HİSSİ DEVAM EDİYOR, VE BUYUK ABDEST SİRASİNDA İDRAR YAPTİGİMDA AZ AZ SUREKLİ İDRAR CİKİYOR BU BENİ RAHATLATİYOR, ZAMAN ZAMAN BOSALİRKEN ZEVK ALAMİYORUM ESKİSİ KADAR BUNLARİ HEMOROİDE YORUYORUM TAKMADAN YASAMAYA CALİSİYORUM PSİKOLOJİK DESTEK İLE, YARİN BİRGUN CANİM YANARSA TEKRAR DOKTOR KAPİSİ CALARİM, ANTİDEPRESAN VE KALİTELİ PSİKOLOK HERSEYDEN DAHA ONEMLİ ARKADASLAR SOSYAL CEVREYE DONMEDEN HASTALİKLARİ UNUTAMAZSİNİZ BEN ZATEN OBSESİF BİR TAKİNTİ HASTASİYİM KENDİMİ BİTİRECEKTİM AZ DAHA 62 KİLOYA DUSMUSTUM.EN SON KENDİNİZE İYİ BAKİN UMARİM HEPİMİZ SİFA BULURUZ
Sevgili kardesim kafana takma bu hastalik gecer gider. Prostat sivisi lokosit kontrolü yaptirdinizmi?