Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen red »

Kc34 yazdı:
red yazdı:Zafer hocada aldığım ilk antibiyotik kürü sonucunda 15-20 olan lökosit 7-8'e düştü. yeni kürde verdikleri 3 iesef, 2 kutu floxilevo, 2 kutu klindan. iğneler bitti bugün floxilevoya başlıyorum. şu anda hastalık aklıma dahi gelmiyor. çünkü her geçen gün daha iyiyim. 2. kür bittiğinde yine lökosit kontrolü yapacağız. buradan sonuçları yazarım. herkese sağlıklı günler, iyi forumlar.
Lökosit bitince en az bir buçuk iki sene takip et sakın düzeldim diye bırakma kontrolü
1,5-2 sene oldukça uzun bir süre ama denerim ;)
samet

Mesaj gönderen samet »

Prostat sıvısında 0 lokosit ve Enterecoc feacalis cıkmastı sonrasıında 24 gün daptomisin ınvanz tedavisinden sonra enterecoc üremedi ama hüseyin hocada kültür de lokosit 15-20 çıkıp flora bakterileri üredi aynı anda düzenede örnek vermiştim ordada epidermidis ve haemolytcus flora bakterilerileri çok sayıda üredi teyit etmiş olduk yani.Hüseyin hoca düzen antibiyograma göre 2 sinden de duyarlı olan 6 hafta bactrim tedavisi başladı 20 gün 800mg forte geriisi 400 mg lık olacak şekilde.15 gün asist plus ta aldım şuan 1 ay dolmak üzere .Hüseyin hoca prostata en iyi işleyen antibiyotiklerdendir merak etme dedi ama özellikle bilgisi olan siz büyükleriminde fikrini almak isterim sizcede yeterlimidir başka tavsiyeleriniz varmıdr yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.ortak duyarlılar trımat/sulfamet(bactirm bactrsd)25 mcg.- Rıfampısın 5mcg -Teikoplanin 30mcg
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

samet yazdı:Prostat sıvısında 0 lokosit ve Enterecoc feacalis cıkmastı sonrasıında 24 gün daptomisin ınvanz tedavisinden sonra enterecoc üremedi ama hüseyin hocada kültür de lokosit 15-20 çıkıp flora bakterileri üredi aynı anda düzenede örnek vermiştim ordada epidermidis ve haemolytcus flora bakterilerileri çok sayıda üredi teyit etmiş olduk yani.Hüseyin hoca düzen antibiyograma göre 2 sinden de duyarlı olan 6 hafta bactrim tedavisi başladı 20 gün 800mg forte geriisi 400 mg lık olacak şekilde.15 gün asist plus ta aldım şuan 1 ay dolmak üzere .Hüseyin hoca prostata en iyi işleyen antibiyotiklerdendir merak etme dedi ama özellikle bilgisi olan siz büyükleriminde fikrini almak isterim sizcede yeterlimidir başka tavsiyeleriniz varmıdr yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.ortak duyarlılar trımat/sulfamet(bactirm bactrsd)25 mcg.- Rıfampısın 5mcg -Teikoplanin 30mcg

CAm lamda mı lökasit 15-20 çıktı yoksa kendi kültür de mü
Kardeşim antibiyogramda hassas neyse o yaZılcak bactrim iyi geçer prostata

Düzen kültürünü nerde yaptırdın Eskişehir deki düzende mi
samet

Mesaj gönderen samet »

Cam lamda sanırım mikroskobik inceleme ilk çıkan sonuçtakinde yani abi diğer külterle aynı anda cıkan sonucda lokosit sıfır çıktı. Evet abi 2 örnek alıp birini eskişehir düzene verdim.Zaten antibiyogramsız pek kullanma taraftarı değilim ama kadir abi gibi büyüklerimizn oralın yanına iğne muvadili tedavide şart lafı acabamı dedirtiyo.
murat222

samet yazdı:Cam lamda sanırım mikroskobik inceleme ilk çıkan sonuçtakinde yani abi diğer külterle aynı anda cıkan sonucda lokosit sıfır çıktı. Evet abi 2 örnek alıp birini eskişehir düzene verdim.Zaten antibiyogramsız pek kullanma taraftarı değilim ama kadir abi gibi büyüklerimizn oralın yanına iğne muvadili tedavide şart lafı acabamı dedirtiyo.

Varmıydı hassas iğne formu
samet

Mesaj gönderen samet »

murat222 yazdı:
samet yazdı:Cam lamda sanırım mikroskobik inceleme ilk çıkan sonuçtakinde yani abi diğer külterle aynı anda cıkan sonucda lokosit sıfır çıktı. Evet abi 2 örnek alıp birini eskişehir düzene verdim.Zaten antibiyogramsız pek kullanma taraftarı değilim ama kadir abi gibi büyüklerimizn oralın yanına iğne muvadili tedavide şart lafı acabamı dedirtiyo.

Varmıydı hassas iğne formu
Ortakta yok sanırım 2sinide duyarlı antibiyogramı olan .Neye duyarlı oldunu yazdım yukarıda abi ben anlamıyorum iğnesi var mı bulamadım
samet

Mesaj gönderen samet »

Teikoplanin var çok kuvvetli onuda az alıp bağışıklık kazandırmak flora bakterisi için de uzun alıp risk almak istemiyorum.o benim olurda enterecoc gecmediyse ondada son carelerimden. Antibiyogram tedavi alternatiflerim cok az. Olanları cok dikkatli kullanmam lazım. Yukarıda yazdım trmad/sulfamet -rifampisinde varmı acaba
eserben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen eserben »

kadir yazdı:11 yildir prostatitle ugrasiyorum.Bu hastaliga sebep olan bakterilerdir.Antibiyotikten baska tedavi sekli yok hic ugrasmayin.Şöyleki cipro,tavanic gibi oral yoldan alinan tabletler leblebi cekirdek gibi etkisi yetersiz..bir muddet sonra tekrar nuks ediyor...onu gecin..igne olacaksiniz kardesim..igne cok daha etkili...igneler bakterileri aninda pasifize ediyor...igneler bitince akabinde oral yoldan 2kutu kadar tablet kyullanilacak.Ha bide sunu soyliyeyim prostatitmiyim degilmiyim diye sistoskopi falan yaptirmayin...prostatitseniz zaten gerek yok..bu hastaligin teshisi icin rektal tuse yaptirin..prostatin odagindan cikan sivi orneginin laboratuar mikroskobik incelemesi sonucundaki lokosit miktarini ogrenmenizdir.En kesin ve basit yontem budur.Lokosit sayisi 3-4 u gecerse zaten prostat enfekte olmus demektir.Antibiyotik devamli kullanilmayacak ...kullandigim ilaclar 20 gun suruyor .20 gun sonunda 10 gun ara veriyorum ve tekrar lokosite baktirip kontrolu sagliyorum..10 aydir antb kullanmiyorum. Sadece Solgar bromelain ve propolis damlayi surekli kullaniyorum.Doku ve mukoza onarimi icin.Alfa bloker hic kullanmadim..faydasinin gecici olduguna inaniyorum.Prostatit hastalarinin asiri bosalmalarinin prostati zorladigina inaniyorum haftada 2 defanin daha mantikli oldugunu savunanlardanim.Antibiyotik olarak dedigim gibi igne, tablet +vitamin +enzim+probiyotik kombinasyonundan cok fayda gordum.Ba girsak florasi guvenligi ve candida mantari icinde probiyotik olarak ev yogurdu tuketmekteyim.Su an cok iyiyim..stres ve sinir ortami immun sistemi aninda cokertiyor.. bagisiklik sistemimizi surekli guclu tutmamiz gerekiyor.Ona cok dikkat edin.Cinsel olarak sorunum kalmadi sabah ereksiyonu da dahil.Kisacasi uygun antbiyotik tedavisinden fayda gordugumu belirtirim.Son olarak sunu ifade edeyim prostat ameliyatini kesinlikle onermiyorum.Herkese gecmis olsun.
Kadir abi merhaba, bromelain ve propolis damlayı iğne ve ilaç tedavisi sürecinde kullanırsam problem olur mu ? Ve propolis damla için marka veya site önerin var mıdır? Çok fazla var internette güvenemiyorum.
Saygılar, sevgiler.
zafer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen zafer »

Kadir bey
bende klamidya çıktı başlığı başından beri okudum iğnelerden bahsetmişsiniz acaba hangi iğne var klamidya için eğer bu hastalığın tedavisiyle ilgili bildiğniz bşak ilaç ve takviyeler varsa paylaşırmısnız ? yan etkisi az ve mümkünse antibiyorik kullanmadan bu dertten kurtulmak istiyorum
murat222

zafer yazdı:Kadir bey
bende klamidya çıktı başlığı başından beri okudum iğnelerden bahsetmişsiniz acaba hangi iğne var klamidya için eğer bu hastalığın tedavisiyle ilgili bildiğniz bşak ilaç ve takviyeler varsa paylaşırmısnız ? yan etkisi az ve mümkünse antibiyorik kullanmadan bu dertten kurtulmak istiyorum

Kardeşim sen gt bir önce doktora bak yakında reaktif artrit çıkacak sende daha kötü olursun

Sürekli burdan hangi ilaç iyi gelir diye sormaya gerek yok
Kc 34 te bnde yazdım sana
Bz nedersek boş doktorun yazması lazım
Reaktif artrit dikkat????
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Enfeksiyon devam ediyorsa mecbursun antibiyotik kullanmaya. Burda cogu arkadas yediği ignenin sayisini yuttugu antibiyotigin kutu sayisini unutmus. Ben bile cok kullandim derdim ama benden 10 kat fazla antibiyotik alan olmus burda.
zafer

Mesaj gönderen zafer »

dostum elimde antibiyotik var zaten henüz kullanmadım başlığı açan iğnelerin efektiliğinden bahsetmiş bunu merak ettim burdan yazdığın ilacı zaten eczacı bana vermez tabi ki doktor yazacak
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Gecmis olsun kardesim,
Yanliz yazilarimizi yazarken lutfen nokta ve virgüllere dikkat edelim. Bastaki satiriniz " bende klamidya cikti basligi " diye algiladim. Sonrada anlasildi tabi. Bakiniz bu mikroplari antibiyotik kullanmadan olduremessiniz...heleki cinsel yollardan bulasan bir patojen ise. Klamidyanin tedavisi basittir. Oral tabletlerle dahi tedavi ediliyor. Tek doz 1mg azitromisin yada 7 gun gunde iki defa doksisiklin tablet kullanimi ile tedavi edilebiliyor. Yanliz klamidya ciktiysa kolay...farkli bakterilerde olmasi.ihtimali yuksek. Bir kac kere farkli lablarda kultur + antibiogram, lokosit kontrolu, gerekirse pcr de yaptirabilirsiniz.
zafer

Mesaj gönderen zafer »

kadir bey
bende bir kutu tetradox 100 mg var sanırım klamidya için sadece bu kafi gibi ... teşekkür ederim bu arada gelişim labdaki Şafak bey çok terbiyesiz biri çıktı 3 gündür ilaç yazsın diye bekliyorum ancak defalarca sekreterini aramama rağmen ve size yazıp göndereceğiz demesine rağmen bir şey gödermediler Bana pcr için başka lab öneriniz varsa söyleyebilirmisiniz Mavi lab diye bir yer var orası nasıl ?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

zafer yazdı:kadir bey
bende bir kutu tetradox 100 mg var sanırım klamidya için sadece bu kafi gibi ... teşekkür ederim bu arada gelişim labdaki Şafak bey çok terbiyesiz biri çıktı 3 gündür ilaç yazsın diye bekliyorum ancak defalarca sekreterini aramama rağmen ve size yazıp göndereceğiz demesine rağmen bir şey gödermediler Bana pcr için başka lab öneriniz varsa söyleyebilirmisiniz Mavi lab diye bir yer var orası nasıl ?
Artik ticarethane olmus orasi kardesim amac 500 lirayi senden almak gerisi onemli degil. Burda bir arkadasada duzelmez demisti simdi ondan saglam :)
zafer

Mesaj gönderen zafer »

para veriyim eğer istedikleri buysa sorun değil ama ayıp yaptıkları bir daha asla bu labı kullanmayacağım benim gib bol para harcayabilecek müşteriyi kaçırmış oldular.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

zafer yazdı:para veriyim eğer istedikleri buysa sorun değil ama ayıp yaptıkları bir daha asla bu labı kullanmayacağım benim gib bol para harcayabilecek müşteriyi kaçırmış oldular.
Valla dostum meraktan bir kere yaptirdim. Birseyin yok dedi baska doktorlarda pek o raporu dikkate almadi giden paraya oldu. Tekrar gel yaptir dedi hem birseyin yok diyo hem gel tekrar yaptir diyo :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

zafer yazdı:kadir bey
Evet tetradox doksisiklindir. Sabah aksam tok alin. Gunde 2 adet. Ac icmeyin gastrointestinal sorunlar olur. Bogaziniza yapismadan tutun.Lab olarak Düzen labini iyi diyorlar ben gitmis degilim.
adam54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen adam54 »

kadir yazdı:Tedavi olmadan onceki semptomlarimida yaziyorum;
1) penis ucunda surekli yanma ve kasinti.
2) Makatta ve pelvik bolgede agri
3) penis kokunde agri.
4) premature ejekulasyon
5) erektil disfonksion
6) sık idrar ve debi dusuklugu
7) yan ve catal iseme
Bu belirtilerin hepsi kayboldu cok sukur
Kadir abi peki hiç bel ağrısı yaşamadınmı
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

adam54 yazdı:
kadir yazdı:Tedavi olmadan onceki semptomlarimida yaziyorum;
1) penis ucunda surekli yanma ve kasinti.
2) Makatta ve pelvik bolgede agri
3) penis kokunde agri.
4) premature ejekulasyon
5) erektil disfonksion
6) sık idrar ve debi dusuklugu
7) yan ve catal iseme
Bu belirtilerin hepsi kayboldu cok sukur
Kadir abi peki hiç bel ağrısı yaşamadınmı
Vurur kardeşim hatta sağ sol karın boşluğu böbreklere vurduğu doğrudur hatta
red

Mesaj gönderen red »

Eslow yazdı:Arkadaşlar herkes birçok yolu denemiş ama pek iyileşme olmamış ben ve benim yakinen tanıdığım Arkadaşlar var birçok tedavi denemiş ben 30 tane iesef 30 doptomisin (tubcin) 30 tane targocıd serum damardan ve en az 15 çeşit antibiyotik yuttum 5 PROSTAT enjeksiyonu kamışı ilaçlı suyla yıkama 2ay boyunca haftada 3 defa dr tarafında PROSTAT msj bir sürü alfa blokerler kullanmadığım bitkisel tablet kalmadı en basitinden 8 kutu propolis magnezyum ve çinko vitaminler aldım . fazla dışarıda da kalmıyorum işim gereği birçok senttomum atlattım ama ayak üşümesi ve makat rahatsızlığı makatta batma hissini atlatamadım bir abim var 150 adet aralıksız serum tedavisi aldı iyileşmedi burada bazı arkadaşlar yazmış 10 tane serum 2 kutu antibiyotik yutmuş iyi oldum diyor. Ben inanmıyorum niye derseniz benim tedavim ordada bakteriler ölmüyor kalsikasyonlu bölgelerdeki bakteriler ölmüyor sonra geri çıkıyor ben faj tedavisini denemek istiyorum burada birçok yöntem denenmiş ama iyileşme olmamış faj tedavisini denemek te yarar var En azında bu kadar antibiyotik alıpta bağışıklık sistemini çökertmeye gerek yok birde en çok merak ettiğim şey iyileşenler nadirde olsa bu iyileşenler şu sebebten iyi oluyorlar hastalığın ilk başında gidiyorlar bazılarında tesadüfmü desem milli piyangomu desen onuda bilemiyorum 110 tane yeni nesil serum yaptırdım buna keza 150 tane arkadaşım aldı bir o kadar oral tabletler gene geşmiyor ama Allahtan umut kesilmez hepinize Allah şifa versin hayırlı günler tamamen iyi olduğumda sizi haberdar edeceğim kalın sağlıcakla..
makat huzursuzluğu ve gerginliği prostatın şiş olmasından kaynaklanıyor sanırım. bende ilk zamanlar hep vardı sonra şişlik indi ve huzursuzluk geçti. geçenlerde iki gün üstüste ilişkiye girince hafiften tekrar hissettirdi kendisini. şimdi yavaş yavaş geçiyor yine..
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Eslow yazdı:Arkadaşlar herkes birçok yolu denemiş ama pek iyileşme olmamış ben ve benim yakinen tanıdığım Arkadaşlar var birçok tedavi denemiş ben 30 tane iesef 30 doptomisin (tubcin) 30 tane targocıd serum damardan ve en az 15 çeşit antibiyotik yuttum 5 PROSTAT enjeksiyonu kamışı ilaçlı suyla yıkama 2ay boyunca haftada 3 defa dr tarafında PROSTAT msj bir sürü alfa blokerler kullanmadığım bitkisel tablet kalmadı en basitinden 8 kutu propolis magnezyum ve çinko vitaminler aldım . fazla dışarıda da kalmıyorum işim gereği birçok senttomum atlattım ama ayak üşümesi ve makat rahatsızlığı makatta batma hissini atlatamadım bir abim var 150 adet aralıksız serum tedavisi aldı iyileşmedi burada bazı arkadaşlar yazmış 10 tane serum 2 kutu antibiyotik yutmuş iyi oldum diyor. Ben inanmıyorum niye derseniz benim tedavim ordada bakteriler ölmüyor kalsikasyonlu bölgelerdeki bakteriler ölmüyor sonra geri çıkıyor ben faj tedavisini denemek istiyorum burada birçok yöntem denenmiş ama iyileşme olmamış faj tedavisini denemek te yarar var En azında bu kadar antibiyotik alıpta bağışıklık sistemini çökertmeye gerek yok birde en çok merak ettiğim şey iyileşenler nadirde olsa bu iyileşenler şu sebebten iyi oluyorlar hastalığın ilk başında gidiyorlar bazılarında tesadüfmü desem milli piyangomu desen onuda bilemiyorum 110 tane yeni nesil serum yaptırdım buna keza 150 tane arkadaşım aldı bir o kadar oral tabletler gene geşmiyor ama Allahtan umut kesilmez hepinize Allah şifa versin hayırlı günler tamamen iyi olduğumda sizi haberdar edeceğim kalın sağlıcakla..
Bak iyi deginmissin bu kadar cok antb yersen floranda bulunan diger bakteriler artip onlar enfeksiyon yapiyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dusuncem cok iyi, daha nolucak? Bundan iyisi can sagligi. Iyisin ve hayatindan memnunsun. Bundan sonrada dikkat ve kontrol edersen birdaha birsey olmaz insallah ...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sendende allah razi olsun sevgili kardesim.
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Kadir abi özelden yazdım sana.yazdıklarım gelmedimi.