Bu hastaligin caresi var!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Bu hastaligin caresi var!

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

kadir yazdı:
NoLemers yazdı:
doddizmir yazdı:Kadir abicim bu igne tedavisi kaç ay sürecek ve günde bir igne yeterli olacak mı igne + 12 saate bir oral antibiyotik konbinasyonu bize zarar verir mi bu zararı giderecek besinler ilaçlar yok mu? Bu tedaviye bu hafta baslıyorum igne yazan doktoruda buldum izmirde..
Geçmiş olsun herkese.
Abi igne yazan doktor hangi hastanede ve prostst sıvısıns bakıyor mu litfen bilgilendirir misin
Drlarin reklamini tekrar tekrar yapmayi sevmiyorum gercekten. Forumda defalarca yazdim. Bahcelievler.medicana dr. Zafer Oyman prostat sivisina iyi bakar. Tedavisi icin ignede yazar.
Kadir bey zafer hoca tecrübeli bir hekim bende kendisini forumdan duyup gittim ama bazı çelişkileri burda paylaşmak istiyorum.
1.masturbasyon konusunda hoca haftada 2 yapmalısın diyor, forumda masturbasyon öneriliyor bekar olanlar için mecburi istikamet

2. Sirke yasak diyor, forumda öneriliyor

3. Lökosit 1-2 düzeyinde iken peniste yanma şikayeti için bir keresinde enfeksiyon sırasında sinir ucları tahrip oldugu için bir süre yanma sürer dedi. Daha sonra aynı yanma şikayeti için, bu lökositin tekrar yükseldiğini gösterir gel bakalım dedi.

4. 3 kez gittim 370 den 3 kere 1110 TL ama ne kültür ne Pcr bakmaya yanaştı. Forumda bu ikisi olmazsa olmaz deniliyor.

Sizce prostat sıvısından lökosit bakılması ile bu sorunu halledemeyeceksek bunca masraf boşuna olmuyor mu?
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

5. Bel bölgesi ve sırtın alt bölümlerindeki ağrı için prostatit ile bir ilgisi yok dedi. Ama görünen o ki burdaki birçok arkadasta bu sorun var. Bu sonradan aklıma geldi.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

1- haftada 2 yap, bu onerilir herkes tarafindan, tikanan kanallari acar, prostat glandinda mikrobun kolonilesmesini onler, soylenen abartma haftada 2 kafii
2-sirke probiyotik icin tavsiye ediluyor. Yogurt, kefir de tuketebilirsin, sirke asidik oldugu icin tahris eder, portakal suyu gibi
3- yanma zaten iltihaplanmadir ondan yanma olur bence idrar yollarinda enfeksyon var mi ona da batktir belki orda enfk. Ondan yaniyor
4- zafer hoca ampirik tedavi uyguluyor. Yani hemen hemen heosine etki edecek tedavi, bazen ise yaramiyor ama cogu zaman yariyor. İse yaramiuosa patojen arastir
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Mugla4848 »

Yanlis antibiyotikten 1 yil idrar yanmasi cektim 3 ay once sabah aksam.sirkeye basladim yanma falan olmuyor artik yabancı forumlarda fayda gören çok biliyordum ama antibiotikten baska tedavi yok diye denememistim antibioramdir kafaya ona takardim. Kardesim bogaz agrisi icin ant. Kullanmisti idrarda yanma yapti ona internetten arastirmis kullandi 1 haftada gecmisti taa aylar önce ulan dedim bende bi bok biliom diye geciniorum abi sende basla dedi bendede işe yaradı sirke iyidir prostati kucultur kaynaklarda da saglam bilgilerde var iyi geceler
karbonaterol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen karbonaterol »

Mrshadow yazdı:1- haftada 2 yap, bu onerilir herkes tarafindan, tikanan kanallari acar, prostat glandinda mikrobun kolonilesmesini onler, soylenen abartma haftada 2 kafii
2-sirke probiyotik icin tavsiye ediluyor. Yogurt, kefir de tuketebilirsin, sirke asidik oldugu icin tahris eder, portakal suyu gibi
3- yanma zaten iltihaplanmadir ondan yanma olur bence idrar yollarinda enfeksyon var mi ona da batktir belki orda enfk. Ondan yaniyor
4- zafer hoca ampirik tedavi uyguluyor. Yani hemen hemen heosine etki edecek tedavi, bazen ise yaramiyor ama cogu zaman yariyor. İse yaramiuosa patojen arastir
Kardeşim merhaba. Ben yeniyim patojen araştır ne demek. Pcr kültür laboratuvar vs bahsediliyor ama kafam karıştı. Bende lokosit 10-12den sıfıra düştü ama semptomlar devam ediyor. Sadece iki yılda iki kere ornidazol turevi antibiyotik kullandigimda tamamen iyileştim ama hep nuksetti. Son kullandigimda biteral de ise yaramadı. Napmam lazım yardım lütfen
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

flagyl kullanabilirsin
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

Mugla4848 yazdı:Yanlis antibiyotikten 1 yil idrar yanmasi cektim 3 ay once sabah aksam.sirkeye basladim yanma falan olmuyor artik yabancı forumlarda fayda gören çok biliyordum ama antibiotikten baska tedavi yok diye denememistim antibioramdir kafaya ona takardim. Kardesim bogaz agrisi icin ant. Kullanmisti idrarda yanma yapti ona internetten arastirmis kullandi 1 haftada gecmisti taa aylar önce ulan dedim bende bi bok biliom diye geciniorum abi sende basla dedi bendede işe yaradı sirke iyidir prostati kucultur kaynaklarda da saglam bilgilerde var iyi geceler
Hocam sirkeyi nasıl içiyorsunuz ?
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

You tube da urologun videosu var prostatitim diyen hastaların % 50 si prostatit degil dedi başka da bisey bulamıyorlar gerçi o zaman prostatit diyorlar ben de nüks olunca yeni bir uruloga gittim 13 yıldır prostatitim dedim kim dedim inanmadı tahlil tetkik falan bisey bulamadı 4 ilaç yazdı antibiyotik vermedi bugün başladım 10 gün sonra gel dedi prostat masajı yok lökosit yok pcr yok kalçanın üzerine oturamıyorum ses etmedim bakalım ne yapacak
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

ahmetbey yazdı:You tube da urologun videosu var prostatitim diyen hastaların % 50 si prostatit degil dedi başka da bisey bulamıyorlar gerçi o zaman prostatit diyorlar ben de nüks olunca yeni bir uruloga gittim 13 yıldır prostatitim dedim kim dedim inanmadı tahlil tetkik falan bisey bulamadı 4 ilaç yazdı antibiyotik vermedi bugün başladım 10 gün sonra gel dedi prostat masajı yok lökosit yok pcr yok kalçanın üzerine oturamıyorum ses etmedim bakalım ne yapacak
Hocam hareketli bir yaşamınız mı var? yoksa sürekli oturuyor, hareketsiz mi kalıyorsunuz?
Kendimden örnek verecek olursam sürekli hareketsiz kalıyorum mesleğim yüzünden. Muhtemelen benimki de hareketsiz kaldığım için ortaya çıktı.

Ağrılar için fiziksel hareketler işe yarıyor. Misal şu video'da pelvik ağrı çekenler yorum yapmışlar. Hepsi fayda gördüğünü söylüyor.

https://youtu.be/J6tueuGlo1Q
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

blackrow67 yazdı:
ahmetbey yazdı:You tube da urologun videosu var prostatitim diyen hastaların % 50 si prostatit degil dedi başka da bisey bulamıyorlar gerçi o zaman prostatit diyorlar ben de nüks olunca yeni bir uruloga gittim 13 yıldır prostatitim dedim kim dedim inanmadı tahlil tetkik falan bisey bulamadı 4 ilaç yazdı antibiyotik vermedi bugün başladım 10 gün sonra gel dedi prostat masajı yok lökosit yok pcr yok kalçanın üzerine oturamıyorum ses etmedim bakalım ne yapacak
Hocam hareketli bir yaşamınız mı var? yoksa sürekli oturuyor, hareketsiz mi kalıyorsunuz?
Kendimden örnek verecek olursam sürekli hareketsiz kalıyorum mesleğim yüzünden. Muhtemelen benimki de hareketsiz kaldığım için ortaya çıktı.

Ağrılar için fiziksel hareketler işe yarıyor. Misal şu video'da pelvik ağrı çekenler yorum yapmışlar. Hepsi fayda gördüğünü söylüyor.

https://youtu.be/J6tueuGlo1Q
aslinda devamlı oturarak çalışmıyorum ama bu aralar oturmak zorunda kaldım ama nüks den önce kabuz olmuştum ama bu prostatitten dolayı mi oldu bilmiyorum mutlaka barsaklarla alakalı bir durum bu bakalim yeni bir tedavi surecine girdim bir gelişme olursa yazacağım