CANDİDA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Aslivorno
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

CANDİDA

Mesaj gönderen Aslivorno »

Herkese selamlar , arkadaşlar hepimiz belli periyotlarda ciddi antibiyotikler tuketiyoruz bu hastalik icin.Ancak bagirsak floramiz bozulabiliyor.Bende prostatitten sonra basma rahatsizliklar da olusmaya basladi.Yorgunluk gibi.Bu hastalikla beraber CANDİDA’dan supheleniyorum.Belki de antibiyotiklerden sonra istedigimiz seviyede iyilesememizin sebebi bu olabilir.Daha once “ÇÖZÜM” basligi gormustum orada daha detayli bilgi vardi.

Bu candida mantarinin olup olmadigini ufak bir testle anlayabiliyormusuz.Yuzde yuz kesin tani olmamakla beraber ciddi anlamda fikir verebiliyor.

“Tükürük Testi:

Eğer candidanız olduğundan şüpheleniyorsanız, evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz en kolay test; tükürük testi.

Tükürük testi çok basit. Sabah uyanır uyanmaz hiç bir şey yapmadan, yemeden içmeden doğruca bir bardak oda sıcaklığında su alıyorsunuz ve içine tükürüyorsunuz. Biraz beklediikten sonra tükürüğünüzün şekline bakacaksınız. Eğer tükürüğünüzün bir kısmı dibe çöker bir kısmı ise üst kısımda kalır ve üstte kalan kısım aşağıya doğru saçaklanırsa, büyük ihtimal sıkıntılarınızın sebebi candidadır. Eğer tükürüğünüze bir şey olmuyorsa büyük ihtimal candidanızdan yana bir sıkıntınız yoktur.

Tükürdükten sonra ne kadar süre beklemem gerekir?

Bekleme süresini 5 dakika veren de var, 15 dakika veren de bir saat diyende. Ben de genellikle 5 dakika yeterli oluyor ancak 15 dakika hiç bir şey olmayıp tam sevindiğim bir anda tükürüğün dibe çöktüğü bir test uygulamam da olmuştu. Önerim; testi ilk defa yapıyorsanız kesin emin olmak için bir saate yakın bekleyin. Sonra ki testlerinizde 15 dakika kontrol süresi yeterli olur. Ancak gerçekten candidanız varsa büyük ihtimal 5 dakika yeterli olacaktır.

Bu test kesin midir?

Değildir. Ancak yüksek güvenilirliktedir. Ancak bu sayfayı okuyorsanız büyük ihtimal candidanız olduğundan şüphe ediyorsunuz. Bu testte şüphelerinizi gidermek bakımından ilk aşamada evde uygulayacağınız ve iyi sonuç veren bir testtir.”

Ben merak edip bu testi yaptım evde ve bunun uzerinde biraz durmaya karar verdim.

Benim prostatit belirtileri bel soguklugundan sonra basladi yuzde yuz candida ile alakali degil lokosit cikiyor prostat sivisindan ancak candidanin bunu tetikledigini ve iyilesme surecini uzattigini dusunuyorum.Farkli dusunceleri olan arkadaslarin fikirlerini merak ediyorum
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: CANDİDA

Mesaj gönderen ifsayok »

Internetteki candida ile ilgili "tukuruk testi dahil" iceriklerin tamami bogus. Urun ya da kitap satmak icin uydurulmus seyler.

3 ayri doktorun yorumunu ekliyorum.

https://www.carygastro.com/blog/fake-di ... overgrowth
https://sciencebasedmedicine.org/candid ... illnesses/
https://www.youtube.com/watch?v=o6iryzPoBow
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

bu konu cok konusuldu bir sonuc çıkmadi hatta bir kadinin linki paylaşılmıştı ondada sistit mi ne vardi iyilesmiyordu hic candidayi yenmis vs vs adini yazdigi doktorlardan biri yenmesine yardimci olan megerse is ortagiymis arastirip buldum.mantar vucudun direncinin dusuk oldugu her yere hücum edebilir zaten.Candida varsa yen zaten onu ama tek basina prostatiti basimiza bela ettigini dusunmuyorum bir ara buna cok kafa yormuş biri olarak yanılıyorda olabilirim.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

opulentia yazdı:bu konu cok konusuldu bir sonuc çıkmadi hatta bir kadinin linki paylaşılmıştı ondada sistit mi ne vardi iyilesmiyordu hic candidayi yenmis vs vs adini yazdigi doktorlardan biri yenmesine yardimci olan megerse is ortagiymis arastirip buldum.mantar vucudun direncinin dusuk oldugu her yere hücum edebilir zaten.Candida varsa yen zaten onu ama tek basina prostatiti basimiza bela ettigini dusunmuyorum bir ara buna cok kafa yormuş biri olarak yanılıyorda olabilirim.
Yalnız normal insanların bağırsak florası için yazılmış şeyler bunlar... Bizler oldukça fazla antibiyotik kullandık ve kullanmaya devam edeceğiz gibi duruyor. Stres ve antibiyotik kullanımına bağlı olarak düşen bağışıklık sistemimiz mantarların çoğalmasına sebeb oluyor. İlaçları kullanırken dikkat etmek ve kesinlikle probiyotik takviye almak gerek.
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

Zuspat yazdı:
opulentia yazdı:bu konu cok konusuldu bir sonuc çıkmadi hatta bir kadinin linki paylaşılmıştı ondada sistit mi ne vardi iyilesmiyordu hic candidayi yenmis vs vs adini yazdigi doktorlardan biri yenmesine yardimci olan megerse is ortagiymis arastirip buldum.mantar vucudun direncinin dusuk oldugu her yere hücum edebilir zaten.Candida varsa yen zaten onu ama tek basina prostatiti basimiza bela ettigini dusunmuyorum bir ara buna cok kafa yormuş biri olarak yanılıyorda olabilirim.
Yalnız normal insanların bağırsak florası için yazılmış şeyler bunlar... Bizler oldukça fazla antibiyotik kullandık ve kullanmaya devam edeceğiz gibi duruyor. Stres ve antibiyotik kullanımına bağlı olarak düşen bağışıklık sistemimiz mantarların çoğalmasına sebeb oluyor. İlaçları kullanırken dikkat etmek ve kesinlikle probiyotik takviye almak gerek.

Probiyotik vs bunlar zaten candida olsun olmasin antibiyotik kullaniminda mecbur oldugumuz şeyler.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Evet haklısın