- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
samskeyti
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen samskeyti »

http://www.naturalnews.com/042769_antib ... ystem.html antibiyotik kullanımın zararlı bakterileri öldürdüğü gibi yararlı bakterileride öldürdüğünden bu yüzden bağışıklığı sistemini zayıf bıraktığından bahsediyor.Yararlı bakteriler ölmesi ve bağışıklık sisteminin zayıflaması candida mantarı için zemin hazırlıyor.Antibiyotik kullanıp hiç fayda görmemiş veya semptomları artmış kimseler bence kullanmayı kesmeliler.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Seni kutluyorum kardesim. Bu yaşında olayı çözmüşsün, gereksiz antibiyotik zarar verir. Helal olsun sana.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
samskeyti

http://www.livestrong.com/article/90886 ... ptoms-men/ burada candidanın erkeklerdeki belirtileriyle ilgili bir makale var ve makalenin ilk başlığında prostatite yer verilmiş.Candidanın prostatitle ilişkisi olduğu iddiası mayo clinic doktorları tarafından ortaya konmuş.Mayo Clinic dünyanın sayılı sağlık kuruluşlarından birisi ve çok iyi doktorlara sahip.Doktorlar candida mantarlarının özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan erkeklerde prostatite yol açabileceğini belirtmişler.Bu olayın tam olarak nasıl gerçekleştiği bilinmiyormuş ama 2 teori varmış.Birincisi bu candida mantarlarının çoğalması bağışıklık sistemini bozuyor ve bakterilerin prostatı enfekte etmesine sebep oluyor.2.si ve benim aklıma yatan sebep aynı zamanda,candidaların salgıladığı toksik madde herhangi bir bakteri olmaksızın prostatı irite ediyor.
NeverGiveUp

Ben 3. bir seçenek sunayım, bağırsak faaliyetleri nedeniyle bağırsağın son noktası olan makatta gerginlik oluyor. Aynı zamanda bağırsaklar gerek karında gerekse pelvik bölgedeki kas ve sinir sisteminin dengesini de bozuyor ve bu semptomlar açığa çıkıyor.

ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Arkadaşlarım candita diyetinin 5 ci gününde sıfırım. Candida ve prostatitin kökünü kazıyacak şeyi buldum. kefir beyler. Fakat diyet durumundayken içtim. İnanılmaz içgikten 10 dk sonra ağrıyı kesiyor. İlaç mübarek. Kadir abiyide iyileştiren antibiyotik değil yediği ev yoğurduydu. Ev yoğurdunu denemedim kefir kadar etkili olurmu bilmiyorum. Ahanda size çözümün çözümü. Haydi geçmiş olsun beyler...
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Candida diyeti yapan arkadaslarin yorumlarini okuyorum ve uygulayan cogu kiside hep iyiye gidisin oldugunu gorme herkes icin bir umut oldu. Kafata takilan durum bu diyetin die-off donemi olmasi gerekiyor yani iyiye giderken olumsuz belirtilerin tekrar bas gostermesi candida mantarlarinin ölüp tekrardan hizla iyilesme donemi. Ama gordugum kadariyla o donemi henuz kimse yasamadi veya yasayanlarda hafif atlatti.
NeverGiveUp

Die off icin cok saglam diyet lazim sanirim. Yani Selcuk agbinin listeye 4x4 uymak lazim.

ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ibrahim yazdı:Arkadaşlarım candita diyetinin 5 ci gününde sıfırım. Candida ve prostatitin kökünü kazıyacak şeyi buldum. kefir beyler. Fakat diyet durumundayken içtim. İnanılmaz içgikten 10 dk sonra ağrıyı kesiyor. İlaç mübarek. Kadir abiyide iyileştiren antibiyotik değil yediği ev yoğurduydu. Ev yoğurdunu denemedim kefir kadar etkili olurmu bilmiyorum. Ahanda size çözümün çözümü. Haydi geçmiş olsun beyler...
banada kefir hiç yaramıyor.içtikten sonra ağrı oluyor.kadir abide antibiyotikle iyileşti ayrıca.o zaman, o da sizi iyileştiren eskiden kullandığınız antibiyotiklerdir,yeni yeni etki ediyor derse ne olacak :) mantık dışına çıkmayalım.
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

alakası yok.kefiri içtikten 10 dk sonra ağrılar azalıyorsa antibiyotikle ne alakası var.ağrı bir zaman sonra başladığında içersin bir daha.ağrı kesici mübarek bardak bardak içecen...
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bana yaramıyor malesef.prostat çayı,polen çayı,melisa+karabaş,brokoli,yeşil çay,Q-cp içince şikayetleri azalanlar var.ben polen çayı ile görmüştüm en çok faydayı ama onunda bağırsaklara olumsuz etkileri olmuştu.yani candidayı arttırmıştı.ona rağmen iyi gelmişti.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

candita diyeti uygulayan arkadaşlar bakteriyel kronik prostatit olupta mı iyi geldi acaba? bende bakterisiz kronik prostatit var daha çok stres zamanında oluyor benim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

banada kefir hiç yaramıyor.içtikten sonra ağrı oluyor.kadir abide antibiyotikle iyileşti ayrıca.o zaman, o da sizi iyileştiren eskiden kullandığınız antibiyotiklerdir,yeni yeni etki ediyor derse ne olacak :) mantık dışına çıkmayalım.[/quote]
Ben artik birsey demiyorum...uzun bir surede foruma girmeyi dusunmuyorum...Saglicakla kalin...Allah herkese sifalar versin....
samskeyti

Eskiden kullanılan antibiyotiklerin sonradan etkisini göstermesi gibi bir durum söz konusu değil.İlaçlarda half-life denen bir olay var yani ilacın vücutta kalma süresi ve etki süresi.Belli bir süre sonra vücuttan atılıyor kimyasallar.
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Arkadaşlar ek olarak bende birsey söyliyim. Dişlerin de çürük iltihapli çürük olan varsa tedavi ettir sin. Bagisikligin birinci düşmanı disteki çürük arkadaşlar. İyileşme sürecini hizlandirir. Hatta bi doktor akrabam sende birsey yok dışındeki curukleri tedavi ettir birşeyin kalmaz. Çünki o çürük mide bağırsak böbrek hatta ve hatta ilerde kalbe bile çok büyük etki yapar demişti. Dış iltihabı vücut kaslarını öldüren en tehlikeli iltihap arkadaşlar. Buda ek tedavi olarak varsa curugu olanlar tedavi ettir sin.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

selchuk yazdı:Candida dieti yapanlara uyarı;
Eğer Candida dietini katı şekilde uygularsanız,3cü gün filan kötüleştiğinizi hissedeceksiniz.Korkmayın.
Buna die-off diyorlar.Yani Candida'ların toplu ölümü.Ölürken de toksin salgılıyorlar ve bu da kendimizi hasta gibi hissetmemize neden oluyor.
Bu dönemde bol su için ve toksinleri idrarla dışarı atın.
Zaten 1-2 gün içinde iyileşmeye başladığınızı hissedeceksiniz..
Mesaj09.07.2015 - 14:54

Selçuk bey
Merhaba
Gittiğiniz doktor candida için hangi ilaçları reçete etti?diyet dışında Ayrıca herhangi bir bitkisel takviye önerdi mi?
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

erdem yazdı:Arkadaşlar ek olarak bende birsey söyliyim. Dişlerin de çürük iltihapli çürük olan varsa tedavi ettir sin. Bagisikligin birinci düşmanı disteki çürük arkadaşlar. İyileşme sürecini hizlandirir. Hatta bi doktor akrabam sende birsey yok dışındeki curukleri tedavi ettir birşeyin kalmaz. Çünki o çürük mide bağırsak böbrek hatta ve hatta ilerde kalbe bile çok büyük etki yapar demişti. Dış iltihabı vücut kaslarını öldüren en tehlikeli iltihap arkadaşlar. Buda ek tedavi olarak varsa curugu olanlar tedavi ettir sin.
Çok güzel tespit kardeşim..
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

merter1510 yazdı:Candida diyeti yapan arkadaslarin yorumlarini okuyorum ve uygulayan cogu kiside hep iyiye gidisin oldugunu gorme herkes icin bir umut oldu. Kafata takilan durum bu diyetin die-off donemi olmasi gerekiyor yani iyiye giderken olumsuz belirtilerin tekrar bas gostermesi candida mantarlarinin ölüp tekrardan hizla iyilesme donemi. Ama gordugum kadariyla o donemi henuz kimse yasamadi veya yasayanlarda hafif atlatti.
Dieti tam yapmadıkları için die-off yaşamıyorlar :) Hafif atlatmaları mümkün değil,ölürlerken 79 değişik toksin salgılıyorlar. Tabiri caizse eşekten düşmüş gibi olmanız lazım. Die-off olmadıysa diette kaçak vardır :)
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Arkadaşlar,Candida başlığını sildim.Çözüm başlığında da konu zaten Candida.

Baran kardeşim,balı unut.Doğal da olsa Candidaları besliyorsun.
Saf tereyağ bulursan kahvaltı da,gün içinde de istediğin kadar yiyebilirsin.
samskeyti

Selçuk Abi sen tamamen iyişetinmi candida diyeti ile birlikte?
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

samskeyti yazdı:Selçuk Abi sen tamamen iyişetinmi candida diyeti ile birlikte?
Ben yapamadım oğlum.Aşırı çay tiryakisiyim ve şekersiz içemiyorum.6cı gün pes ettim.
Ama Candidanın zararlarını 4 yıldır dış kaynaklardan okuyorum.
Tek çözümü sıkı diet,takviye edici şeyler,dr kontrolünde anti-fungal de kullanabilirsiniz..

Şu anda bir anti fungal kullanıyorum,probiyotik kullanıyorum,şekersiz yiyip içmeye çalışıyorum
ve yarın organik elma sirkesine başlayacağım..
NeverGiveUp

erdem yazdı:Arkadaşlar ek olarak bende birsey söyliyim. Dişlerin de çürük iltihapli çürük olan varsa tedavi ettir sin. Bagisikligin birinci düşmanı disteki çürük arkadaşlar. İyileşme sürecini hizlandirir. Hatta bi doktor akrabam sende birsey yok dışındeki curukleri tedavi ettir birşeyin kalmaz. Çünki o çürük mide bağırsak böbrek hatta ve hatta ilerde kalbe bile çok büyük etki yapar demişti. Dış iltihabı vücut kaslarını öldüren en tehlikeli iltihap arkadaşlar. Buda ek tedavi olarak varsa curugu olanlar tedavi ettir sin.
Merhaba dis hekimi, konuya dair soyleyecegi bisey varsa duymak isterim dogrusu..

NeverGiveUp

selchuk yazdı:
merter1510 yazdı:Candida diyeti yapan arkadaslarin yorumlarini okuyorum ve uygulayan cogu kiside hep iyiye gidisin oldugunu gorme herkes icin bir umut oldu. Kafata takilan durum bu diyetin die-off donemi olmasi gerekiyor yani iyiye giderken olumsuz belirtilerin tekrar bas gostermesi candida mantarlarinin ölüp tekrardan hizla iyilesme donemi. Ama gordugum kadariyla o donemi henuz kimse yasamadi veya yasayanlarda hafif atlatti.
Dieti tam yapmadıkları için die-off yaşamıyorlar :) Hafif atlatmaları mümkün değil,ölürlerken 79 değişik toksin salgılıyorlar. Tabiri caizse eşekten düşmüş gibi olmanız lazım. Die-off olmadıysa diette kaçak vardır :)
Agbi candida dengesini saglamak icin diyete tamamen sadik kalmak mi gerek? Kismi bid diyet de, ornegin sekeri ve unlu mamulleri kesmek zaman icerisinde toplamaz mi bunyeyi? Ben patates tuketiyorum mesela. Cunku agbi karbonhidratlar birincil enerji kaynaklari ve bulgur disinda kaynak kalmiyor degilse. Die off yasamadim. Dun yine yarim limon suyu ictim sabah agrilar artti.. Toksinlerden mi acaba anlayamiyorum..

selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

NeverGiveUp yazdı:
selchuk yazdı:
Agbi candida dengesini saglamak icin diyete tamamen sadik kalmak mi gerek? Kismi bid diyet de, ornegin sekeri ve unlu mamulleri kesmek zaman icerisinde toplamaz mi bunyeyi? Ben patates tuketiyorum mesela. Cunku agbi karbonhidratlar birincil enerji kaynaklari ve bulgur disinda kaynak kalmiyor degilse. Die off yasamadim. Dun yine yarim limon suyu ictim sabah agrilar artti.. Toksinlerden mi acaba anlayamiyorum..
Diete tam bağlı kalmakla die off u 1 kere yaşar ve Candidayı çabuk atlatırsın.Kaçaklar olursa uzun vadede bitirirsin.
Patates yerine bulgur pilavını tercih et.Biliyorsun domates,biber filan serbest.Meyhane pilavı denilen şeklini hiç düşünmeden yiyebilirsin,hem de lezzetli olur.
Yine de aşırıya kaçma miktarda.
Esmer yani doğal pirinç de serbest.
NeverGiveUp

Üç gündür koşmaya çıkmıyorum, iyi ter atıyordum koşunca. Bugün sabahtan bu yana ara ara yokluyor sancılar. Çok sert olmasa da ben burdayim diyor hala. Ben bunu spora bağlıyorum. Değilse diyeti ihmal edicek abartı bir şey yemedim.

selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

NeverGiveUp yazdı:Üç gündür koşmaya çıkmıyorum, iyi ter atıyordum koşunca. Bugün sabahtan bu yana ara ara yokluyor sancılar. Çok sert olmasa da ben burdayim diyor hala. Ben bunu spora bağlıyorum. Değilse diyeti ihmal edicek abartı bir şey yemedim.
Spor kan dolaşımını artırır ve lenf sistemini çalıştırır yani faydalıdır. Spordan olamaz