Bağırsak Prostat

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
selamiacik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Bağırsak Prostat

Mesaj gönderen selamiacik »

Abilerim kardeşlerim öncelikle hepinize şifalı güzel günler diliyorum. Benim geçtiğimiz mayıs ayından bu zamana kadar dışkılama problemlerim oluyordu. Procto gynevol kremi sürdüğümde büyük abdesti iyi yapabiliyorum. Samsun Liman Hastanesi üroloji Doç Dr Şükrü Öztürk’e gittim. Böbrek mesane ultrasonuna kendi cihazıyla baktı akabinde prostat masajı yaptı ve biraz ödemli dedi. Akabinde ultrasona gönderdi prostat ölçümü 14 cc çıktı. Yine de bir şeyi atlamayalım diye genel cerraha gönderdi makat muayenesinde bir şey göremedi. Tekrardan bi karın ultrasonu istedi onda da bir şey çıkmadı. Kolonoskopi yapalım ama bana kalırsa prostatdan ötürü bir problem bu demeyi de eksik etmedi. Tekrar üroloji doktorunla bi görüş dedi gittiğimde kafanı takma ilaçlar bu hastalıkta 2.planda hamama git sıcak tut kenidini yediklerine dikkat et alkol kullanma diyip gönderdi. Benim dışkılamam zor oluyor ancak kremi sürüp uyuduğumda ertesi gün öyle yapabiliyorum. Fikirleriniz neler olucaktır. 1 senedir kr prostatiti çekiyorum
hasann
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Bağırsak Prostat

Mesaj gönderen hasann »

Abi bence senin kesinlikle gastroenterolojiye gitmen gerek bagirsakla ve diskilama ile ilgili bir durum varsa. Orasi sana makat MR'i ve koloniskopi verecektir. Allahtan sifa dilerim.
selamiacik

hasann yazdı:Abi bence senin kesinlikle gastroenterolojiye gitmen gerek bagirsakla ve diskilama ile ilgili bir durum varsa. Orasi sana makat MR'i ve koloniskopi verecektir. Allahtan sifa dilerim.
Kardeşim prostatdaki ödemden kaynaklanıcağımı düşünüyor 2 doktor da ama
hasann

Mesaj gönderen hasann »

Abi bagirsagin kabizligin vb bolumu gastroenterolojidir. Bisey kaybetmezsin, bir görun.
bmx

Mesaj gönderen bmx »

selamiacik yazdı:
hasann yazdı:Abi bence senin kesinlikle gastroenterolojiye gitmen gerek bagirsakla ve diskilama ile ilgili bir durum varsa. Orasi sana makat MR'i ve koloniskopi verecektir. Allahtan sifa dilerim.
Benimde ödemli Bendede bir ara aynı sorun oldu hatta bazen istem dışı kasılmalar oldu yaptığım dışkılamada bile eski kalınlıkta değil ödem bağırsak duvarına doğru genişlemiş sanırım mümkün olduğunca her gün aynı saatte dışkılama yapıyorum.Kabız yapıcı muz gibi şeyler yemiyorum beslenmemi sebze ağırlıklı çevirdim lifli gıda tüketiyorum.Akşamdan şu ara bol mandalina yersem sabah sorunum olmuyor.
Bağırsakları düzeltmezsek prostatı düzeltemeyiz önce bağırsakları temizlemeye çalışmalıyız.
Açıkcası çözüm olacak her şeyi deniyorum şu anda solgar quarcetin almaya çalışıyorum yurt dışından.Ödemden kurtulursan dışkılaman normal olur
ama bence bir kolonoskapi hatta mr yaptır.
selamiacik

bmx yazdı:
selamiacik yazdı:
Benimde ödemli Bendede bir ara aynı sorun oldu hatta bazen istem dışı kasılmalar oldu yaptığım dışkılamada bile eski kalınlıkta değil ödem bağırsak duvarına doğru genişlemiş sanırım mümkün olduğunca her gün aynı saatte dışkılama yapıyorum.Kabız yapıcı muz gibi şeyler yemiyorum beslenmemi sebze ağırlıklı çevirdim lifli gıda tüketiyorum.Akşamdan şu ara bol mandalina yersem sabah sorunum olmuyor.
Bağırsakları düzeltmezsek prostatı düzeltemeyiz önce bağırsakları temizlemeye çalışmalıyız.
Açıkcası çözüm olacak her şeyi deniyorum şu anda solgar quarcetin almaya çalışıyorum yurt dışından.Ödemden kurtulursan dışkılaman normal olur
İnanır mısı mandalinayı bende bol yiyince sabaha bi problem yaptırmıyor bu ödemi atmak için quercetin bi çare midir
bmx

Mesaj gönderen bmx »

selamiacik yazdı:
bmx yazdı:
selamiacik yazdı: Kardeşim prostatdaki ödemden kaynaklanıcağımı düşünüyor 2 doktor da ama
İnanır mısı mandalinayı bende bol yiyince sabaha bi problem yaptırmıyor bu ödemi atmak için quercetin bi çare midir
Çareler deneme yanılma yöntemi ile bulunuyor bu prostat bölgesi öyle garip bir bölgeki bi arabanın ön takımları gibi bir birine bağlantılı bir çok
parçadan oluşuyor gibi düşün bende mikrop yok ne ödem yapıyor belirsiz.Alerji hormonal bağırsak düzensizliği bekar olmak her şey olabilir.
hangi yiyecek sorununu çözerse ona yönel.bağırsaklarımı bozduğu için sütü bıraktım ama kabız olursam 1 şişe günlük süt içiyorum iyi geliyor.
mandalina iyi geldiyse her akşam 2-3 tane yiyebilirsin yazında karpuz kavun.Ödem için şu anda solgar bromelain kullanıyorum.
bakalım faydası olacakmı. Bu ay içinde 1 haftada kaplıcaya gidecem her gün hem içicem hem yüzecem
birde yaş polen yiyorum her gün şifa nerden gelir belli olmaz uğraşılması gereken bir rahatsızlık inatla savaşanlar kazanıyor
hasann

Mesaj gönderen hasann »

abi quercetin complex eczanelerde var solgarın.yurtdisina gerek yok. benim dr onun yaninda saw palmetto da verdi (isirgan otu iceren).Hepsiburda da var. Bunlar prostata faydali takviyeler fakat bagirsak icin gastroya gorunun mutlaka. bende de karin agrisi var, karin mr ı çekildi. Haftaya kolonoskopiye de girecegim.
bmx

Mesaj gönderen bmx »

hasann yazdı:abi quercetin complex eczanelerde var solgarın.yurtdisina gerek yok. benim dr onun yaninda saw palmetto da verdi (isirgan otu iceren).Hepsiburda da var. Bunlar prostata faydali takviyeler fakat bagirsak icin gastroya gorunun mutlaka. bende de karin agrisi var, karin mr ı çekildi. Haftaya kolonoskopiye de girecegim.
Ben quarcetin bulamadım solgar getirmiyor artık elinde olanıda bulamadım saw paşmetto kullanmadım bazı yan etkileri var dendi
ronaldinhoo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen ronaldinhoo »

Kardes bagirsakta problem varsa tam sertlesme olmaz bunu bilin
selamiacik

Sertleşmede sorun yok sadece dışkı çapı inceliyo zor dışkılama ya da az dışkılama oluyor beyler. Bu da ödemden kaynaklı. Bugün quercetin aradım ama bulamadım kalkmış piyasadan eczanelerde yoktu. Bugün aktarda bi çay buldum.. içeriği yakı otu, biberiye, ardıç, nar kabuğu ekstresi, zencefil toz halinde çay yarın bunu gidip alıcam
hasann

Mesaj gönderen hasann »

Quercetin antiseptik. Brokolide kirmizi meyvelerde yaki otunda caylarda falan var. Dogal halini bulmussun zaten. Fakat hala kabizligi prostatite baglayarak hata yapiyorsun. Bir kere bagirsagin uzmani ürolog degil ki "ödemden kaynaklı" demesine bakıyorsun. Ukalalık olarak alma ama gastrocuya gorunseydin hicbir sey kaybetmezdin. Yani google a yazsan bile kabizlikla bagirsakl ilgili bölüm o çıkıyor daha ne diyem.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

ben kolonoskopiye girmistim daha once makat cok sert demisti doktor simdi Botoks yapiyorlar bizde yok bazi ozel hastanelerde var demisti.
hasann

Mesaj gönderen hasann »

uyumuyo musun hamdi sen de:)
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

hasann yazdı:uyumuyo musun hamdi sen de:)
yok abi ne uyumasi uyku harqm bana gece ayaktayim gunduz yatiyorum.
selamiacik

bmx yazdı:
hasann yazdı:abi quercetin complex eczanelerde var solgarın.yurtdisina gerek yok. benim dr onun yaninda saw palmetto da verdi (isirgan otu iceren).Hepsiburda da var. Bunlar prostata faydali takviyeler fakat bagirsak icin gastroya gorunun mutlaka. bende de karin agrisi var, karin mr ı çekildi. Haftaya kolonoskopiye de girecegim.
Ben quarcetin bulamadım solgar getirmiyor artık elinde olanıda bulamadım saw paşmetto kullanmadım bazı yan etkileri var dendi
özelden numaranı yazar mısın bi konuşalım telefonda
selamiacik

hasann yazdı:uyumuyo musun hamdi sen de:)
özelden numaranı yazar mısın bi konuşalım telefondan reis
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

İst Avr Yakasında gastro için tavsiye edeceğiniz bir hastane var mı? dün bir özel bir mega hastanedeydim orada sadece muayene ücreti 225 tl idi. biraz fazla geldi açıkcası.
selamiacik

muzdarip yazdı:İst Avr Yakasında gastro için tavsiye edeceğiniz bir hastane var mı? dün bir özel bir mega hastanedeydim orada sadece muayene ücreti 225 tl idi. biraz fazla geldi açıkcası.
senin sıkıntıların nelerdir
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

muzdarip yazdı:İst Avr Yakasında gastro için tavsiye edeceğiniz bir hastane var mı? dün bir özel bir mega hastanedeydim orada sadece muayene ücreti 225 tl idi. biraz fazla geldi açıkcası.
Beylikduzunde medicana international hastanesinin doktorlari iyidir. Prof muayenesi 230 civarlarinda docentte 170 180 dir..
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

selamiacik yazdı:Abilerim kardeşlerim öncelikle hepinize şifalı güzel günler diliyorum. Benim geçtiğimiz mayıs ayından bu zamana kadar dışkılama problemlerim oluyordu. Procto gynevol kremi sürdüğümde büyük abdesti iyi yapabiliyorum. Samsun Liman Hastanesi üroloji Doç Dr Şükrü Öztürk’e gittim. Böbrek mesane ultrasonuna kendi cihazıyla baktı akabinde prostat masajı yaptı ve biraz ödemli dedi. Akabinde ultrasona gönderdi prostat ölçümü 14 cc çıktı. Yine de bir şeyi atlamayalım diye genel cerraha gönderdi makat muayenesinde bir şey göremedi. Tekrardan bi karın ultrasonu istedi onda da bir şey çıkmadı. Kolonoskopi yapalım ama bana kalırsa prostatdan ötürü bir problem bu demeyi de eksik etmedi. Tekrar üroloji doktorunla bi görüş dedi gittiğimde kafanı takma ilaçlar bu hastalıkta 2.planda hamama git sıcak tut kenidini yediklerine dikkat et alkol kullanma diyip gönderdi. Benim dışkılamam zor oluyor ancak kremi sürüp uyuduğumda ertesi gün öyle yapabiliyorum. Fikirleriniz neler olucaktır. 1 senedir kr prostatiti çekiyorum
Ben de o doktora gidiyorum teşhisi koydu kendisi gayet memnunum geçen hafta orada idim ben de
hasann

Mesaj gönderen hasann »

selamiacik yazdı:Abilerim kardeşlerim öncelikle hepinize şifalı güzel günler diliyorum. Benim geçtiğimiz mayıs ayından bu zamana kadar dışkılama problemlerim oluyordu. Procto gynevol kremi sürdüğümde büyük abdesti iyi yapabiliyorum. Samsun Liman Hastanesi üroloji Doç Dr Şükrü Öztürk’e gittim. Böbrek mesane ultrasonuna kendi cihazıyla baktı akabinde prostat masajı yaptı ve biraz ödemli dedi. Akabinde ultrasona gönderdi prostat ölçümü 14 cc çıktı. Yine de bir şeyi atlamayalım diye genel cerraha gönderdi makat muayenesinde bir şey göremedi. Tekrardan bi karın ultrasonu istedi onda da bir şey çıkmadı. Kolonoskopi yapalım ama bana kalırsa prostatdan ötürü bir problem bu demeyi de eksik etmedi. Tekrar üroloji doktorunla bi görüş dedi gittiğimde kafanı takma ilaçlar bu hastalıkta 2.planda hamama git sıcak tut kenidini yediklerine dikkat et alkol kullanma diyip gönderdi. Benim dışkılamam zor oluyor ancak kremi sürüp uyuduğumda ertesi gün öyle yapabiliyorum. Fikirleriniz neler olucaktır. 1 senedir kr prostatiti çekiyorum
Hacı senin şikayetin dışkılamada agrı veya kabızlık mı? Biz prostatitlerin şikayetleri farklı. Niye inat ediyosun gastrocuya gitmiyosun, kesin iyileşeceksin bence.
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Prostat eşittir bagırsak
selamiacik

asosyal yazdı:
Ben de o doktora gidiyorum teşhisi koydu kendisi gayet memnunum geçen hafta orada idim ben de
iyi doktor ya ilgileniyor zaten yaşı gereği epey bilgili ve donanımlı. İlaçların kronikleşmiş prostatit için pek geçerli olmayıp 2.planda kaldığını söylüyor
selamiacik

londra2015 yazdı:Prostat eşittir bagırsak
gittiğim genel cerrah da senin gibi dedi. Çok bağlantılı olduğunu komşu komşuya yansıtıyor sıkıntılarını gibi de bir açıklama ekledi