Lokosit sıfırlandı ama...

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
baris93
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Lokosit sıfırlandı ama...

Mesaj gönderen baris93 »

2 yıldır hastalığı çekiyorum. Geçtiğimiz 6 ay ın 4 ayı Zafer Oyman tarafından tedavi olarak 1 ay önce lokositi sıfırlayabildim. Üstelik pcr da daha önce çıkan 4 patajonde en son negatif çıktı. Lökosit 10-25 iken 3 ay takviye kullanıp bıraktım 3 ay önce. Son 1 aydır 10 adet takviye kullanıyorum. Ancak semptomlarımda yüzde bir değişme yok 2 sene önceye nazaran hem lokositi sıfırlamama rağmen hem kullandığım takviyelere rağmen. Oturamıyorum, torbalarıma ve perine bölgemde en ufak bir temas oldumu şiddetli yanma ve batmalarım oluyor. Bunla birlikte tüm kalçalarıma ve kuyruk sokumuna yayılmış ağrılar mevcut otururken kendini hissettiren. Çok aşırı bir hassasiyet oluşmuş durumda özellikle torbalar ve perine bölgesinde ufak bir temas, baskı, sürtünme yetiyor şiddetli yanma ve ağrılar için. Gün içinde de az az oluyor şikeyetlerim. Fakat oturunca tavan yapıyor üstelik ofis çalışanıyım. 2 yıl türlü türlü antibiyotik gıda takviyeleri denedim lokositi sıfırladım. Yediklerime genel anlamda dikkat ediyorum ama özellikle baskı ve temas altında tüm ağrı yanma ve batmalarım kaldığı yerden devam ediyor. Düşünceleriniz nelerdir? Lökosit sıfırlamak en önemli şey değil belki de?
Raul7

Re: Lokosit sıfırlandı ama...

Mesaj gönderen Raul7 »

Dostum, lökositi 1 ay once sıfırladım diyorsun, hadi mikroplar öldü peki? İçerdeki enflamasyon ? Asıl sımdı takviye zamanı bence, uzun bi süreç bu lökositi kontrol ettir zaten pcr da da bişi cıkmamıs buyuk ihtimal mikrop ölmüştür ama onun yaratıgı tahrbiat var o yanmalar batmalar ondan,
Hakan2018
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Hakan2018 »

Benimde en büyük şikayetlerim oturunca yanma ve batmalar uyuşmalar.lokosite baktırmadım daha
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Merhaba, 10 tane takviye çok fazla, vucudunu çok fazla yorma, prostatit için en gerekli iki tanesini kullanırsan yeterli olur. Böbrekleri ve karaciğeri yormamak lazım.
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

Raul7 yazdı:Dostum, lökositi 1 ay once sıfırladım diyorsun, hadi mikroplar öldü peki? İçerdeki enflamasyon ? Asıl sımdı takviye zamanı bence, uzun bi süreç bu lökositi kontrol ettir zaten pcr da da bişi cıkmamıs buyuk ihtimal mikrop ölmüştür ama onun yaratıgı tahrbiat var o yanmalar batmalar ondan,
Bu tahribattın yarattağı ağrılararı biraz daha çabuk geçirebilmek adına ne tavsiye edebilirsiniz. Ağrı yanma şikayetim gerçekten çok fazla çünki. Sizleri bilemem ama ben yarım saat oturamıyorum.
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

mustafa3435 yazdı:Merhaba, 10 tane takviye çok fazla, vucudunu çok fazla yorma, prostatit için en gerekli iki tanesini kullanırsan yeterli olur. Böbrekleri ve karaciğeri yormamak lazım.
En ciddi şikayetim olan ağrı, batma ve yanmaları çabuk geçirmek adına hangi iki takviyeyi tavsiye edersiniz peki? Yarım saat oturduktan sonra torbalar, perine bölgei, kalçalar, kuyruk sokumu her bölgede şiddetli ağrılar hissediyorum.
mustafa3435

Lökositin yeni sıfırlanmış şuan ağrılarının olması normal. Forumda belirtilen ala ve pea takviyelerini kullanmanı öneririm.bunun yanında yine enflamatuar etkisi yönünden ağrı kesiciler uygun olur. Ağrı spesifik bir durumdur. Zamanla azalması beklenir. Ancak takviye ile birlikte diyette çok önemlidir. Bahsettiğim takviyeleri alma imkanınız yoksa eğer ligone ile birlikte ev yoğurdu tükete bilirsiniz.
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

Lokositin sıfır olması antibiyotik kullananın artık işe yaramadığını ve gereksiz olduğunu mu gösterir? Yoksa devam eden semptomları düzeltmek adına kullanıma devam edilebilinir mi?
Untitleduser

Mesaj gönderen Untitleduser »

Brnimde lökositi sıfırladı zafer hoca ama şikayet eskisi kadar olmasada devam ediyor bazen bende senin gibi antibiyotik almayı düşünüyorum ama hiç kullanmadığım tür bir antibiyotik almayı düşünüyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

baris93 yazdı:Lokositin sıfır olması antibiyotik kullananın artık işe yaramadığını ve gereksiz olduğunu mu gösterir? Yoksa devam eden semptomları düzeltmek adına kullanıma devam edilebilinir mi?
Lokosit sifirsa kesinlikle antibiyotik kullanmayin.Fakat ayda bir lokositinizi kontrol edin rektal tuse masajinin cok faydasini gorursunuz. Semptomlarin sifirlanmasi doku hasarinin iyilesmesi ile alakalidir. Bunun icin daha onceki yazilarimdada yazdim.PEA ve ALA yi tavsiye ediyorum.
mustafa3435

Barış kardeşim, Vücutta lökositin var olması orada bir sorunun olduğunun göstergesidir. lökosit hiçbirzaman sebepsiz var olmaz. Lökosit etkiye karşı bir sonuçtur. Vucutta lökosit artık yoksa, yolunda iyiye giden bişeyler var demektir. Antibiyotiğin amacı zararlı yada zararsız ne kadar çok bakteri mikrop varsa bunları ayrım yapmadan imha etmektir. Bu durumda lökositin sıfırsa yani iltihap kuruduysa alınan antibiyotik yarardan daha çok zarar verecektir.Ve artık gereksiz bir duruma dönüşecektir. Lökosit yoksa artık antibiyotik alınmasıda gereksizdir.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Ya arkadaşlar oturunca ağrı yanma batma makat bölgesinde ise büyük bir ihtimal dizin genel cerraha gidip deliğe baktırmanız şart çünkü ben de oturtamıyordum ağrudan sızıdan meğer se bende anaş fissür varmış onu tedavi edince şimdi çok rahatım birde askerdeyim şusnda bi şikayetim yok
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

kadir yazdı:
baris93 yazdı:Lokositin sıfır olması antibiyotik kullananın artık işe yaramadığını ve gereksiz olduğunu mu gösterir? Yoksa devam eden semptomları düzeltmek adına kullanıma devam edilebilinir mi?
Lokosit sifirsa kesinlikle antibiyotik kullanmayin.Fakat ayda bir lokositinizi kontrol edin rektal tuse masajinin cok faydasini gorursunuz. Semptomlarin sifirlanmasi doku hasarinin iyilesmesi ile alakalidir. Bunun icin daha onceki yazilarimdada yazdim.PEA ve ALA yi tavsiye ediyorum.
Teşekkür ederim kadir abi şuanda alayı tek kullanıyorum geçici bulgaristandayım burda yokmuş pea. Türkiyeye döner dönmez ikisinden oluşan bir kür yapacağım. O kadar çok doku kılcal damar hasarı varki bazen geçmeyeceğini düşünüyorum. Bir gün var bigün yok değil her zaman var oturunca tavan yapıyor. Daha bir gün şöyle 20 dk rahat oturamadım iki yıldır. Aynı şekilde testis torbası cildinde ve perine bölgenin cildinde çok aşırı incelme ve hassasiyet var. Ufacık bir sürtünme temas baskı canımın şiddetli yanmasına yetiyor. Enjeksiyon, sinir blokajı, antibiyotik, 3-4 ay 500 mg nöropatik ağrı ilaçları gram teshir etmedi. Pea ve ala son umudum diyebilirim.
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

mustafa3435 yazdı:Barış kardeşim, Vücutta lökositin var olması orada bir sorunun olduğunun göstergesidir. lökosit hiçbirzaman sebepsiz var olmaz. Lökosit etkiye karşı bir sonuçtur. Vucutta lökosit artık yoksa, yolunda iyiye giden bişeyler var demektir. Antibiyotiğin amacı zararlı yada zararsız ne kadar çok bakteri mikrop varsa bunları ayrım yapmadan imha etmektir. Bu durumda lökositin sıfırsa yani iltihap kuruduysa alınan antibiyotik yarardan daha çok zarar verecektir.Ve artık gereksiz bir duruma dönüşecektir. Lökosit yoksa artık antibiyotik alınmasıda gereksizdir.

Teşeklütler abi tavsiyeni dinleyeceğim. Sen ne durumdasın iyisindir umarım.
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

efervesan yazdı:Ya arkadaşlar oturunca ağrı yanma batma makat bölgesinde ise büyük bir ihtimal dizin genel cerraha gidip deliğe baktırmanız şart çünkü ben de oturtamıyordum ağrudan sızıdan meğer se bende anaş fissür varmış onu tedavi edince şimdi çok rahatım birde askerdeyim şusnda bi şikayetim yok
Benim batmalar bizzat perine bölgesive torbalar etrafında, dik oturup arkama yaslandığım zamanda kuyruk sokumu ve etrafı ağrıyor. Makatta bazen yanıyor ama genelde makat bölgesinde şikayetim yok pek. Yani bu sebepten olacağını düşünmüyorum.
blacklui

Mesaj gönderen blacklui »

baris93 yazdı:2 yıldır hastalığı çekiyorum. Geçtiğimiz 6 ay ın 4 ayı Zafer Oyman tarafından tedavi olarak 1 ay önce lokositi sıfırlayabildim. Üstelik pcr da daha önce çıkan 4 patajonde en son negatif çıktı. Lökosit 10-25 iken 3 ay takviye kullanıp bıraktım 3 ay önce. Son 1 aydır 10 adet takviye kullanıyorum. Ancak semptomlarımda yüzde bir değişme yok 2 sene önceye nazaran hem lokositi sıfırlamama rağmen hem kullandığım takviyelere rağmen. Oturamıyorum, torbalarıma ve perine bölgemde en ufak bir temas oldumu şiddetli yanma ve batmalarım oluyor. Bunla birlikte tüm kalçalarıma ve kuyruk sokumuna yayılmış ağrılar mevcut otururken kendini hissettiren. Çok aşırı bir hassasiyet oluşmuş durumda özellikle torbalar ve perine bölgesinde ufak bir temas, baskı, sürtünme yetiyor şiddetli yanma ve ağrılar için. Gün içinde de az az oluyor şikeyetlerim. Fakat oturunca tavan yapıyor üstelik ofis çalışanıyım. 2 yıl türlü türlü antibiyotik gıda takviyeleri denedim lokositi sıfırladım. Yediklerime genel anlamda dikkat ediyorum ama özellikle baskı ve temas altında tüm ağrı yanma ve batmalarım kaldığı yerden devam ediyor. Düşünceleriniz nelerdir? Lökosit sıfırlamak en önemli şey değil belki de?
lokosit 5 aydır sıfır ama oturunca ağrı bende de oluyor kardeşim. hatta tek sorunum oturunca ağrı olayı diyebilirim. bende kalça içlerine vuruyor. birazdaha zorlarsam baldırlarımdan topuğuma kadar ağrıyor. ayağa kalktığım an azalıp bes dakıka içinde ağrı çok azalıyor. ama kalçada hafif bir ağrı sürekli var özellikle sağda... onceleri oturunca bacaklarımın içi yanıyor ve ağrıyordu şimdi yer değiştirdi.. anlamadım gitti
mustafa3435

Barış kardeşim, şuan tek sorunum makata yansıyan belli belirsiz bir dolgunluk hissi kaldı. Zamanla bununda geçeceğine inanıyorum. Ama neticede hastalık tam olarak geçmedi.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Benim de lökosit çıkmıyor ve sürekli ağrı bel ve göbek altında bu sene çok çektim bu hastalıktan ilaç tedavisi kesilince tekrar başlıyor
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

asosyal yazdı:Benim de lökosit çıkmıyor ve sürekli ağrı bel ve göbek altında bu sene çok çektim bu hastalıktan ilaç tedavisi kesilince tekrar başlıyor
Lokosit cikmiyorsa antibiyotik kullanma advil veya etol gibi antiinflamatuar ilaclar kullan. Haftada iki sefer masaj yaptir. Belliki odemli prostatin.
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

mustafa3435 yazdı:Barış kardeşim, şuan tek sorunum makata yansıyan belli belirsiz bir dolgunluk hissi kaldı. Zamanla bununda geçeceğine inanıyorum. Ama neticede hastalık tam olarak geçmedi.
Allah yardımcın olsun abi inşallah daha iyi olursun. Pea sipariş ettim iki kutu umarım sorunsuz elime geçer kullanıp ağrı yanma gibi semptomlarımı düzeltebilirim.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Kc34 yazdı:
asosyal yazdı:Benim de lökosit çıkmıyor ve sürekli ağrı bel ve göbek altında bu sene çok çektim bu hastalıktan ilaç tedavisi kesilince tekrar başlıyor
Lokosit cikmiyorsa antibiyotik kullanma advil veya etol gibi antiinflamatuar ilaclar kullan. Haftada iki sefer masaj yaptir. Belliki odemli prostatin.
Doktorum ultrasonda ve rektal muayene ile şişliği görüyor nedense bu sene çok çektim