bel ağrısı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
blacklui
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: bel ağrısı

Mesaj gönderen blacklui »

Raul7 yazdı:Benim kalça içine vuruyo agrı oldugunda
aynen sanki sağ kalçamın tam iğne yapılan kaba noktası vardır ya onun içini kramponla roberto carlos tekmeliyor aq :x
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Volla kardesim bende bir 10 gundur iyidim.fakat 2 gundur.mide bulantisi bel agrisi bibrek tarafi ve bobregin tam on tarafi ole bir agriyorki duramiyorum.kesinlikle bel agrisi yapiyor.kasiklara kadar heryere vuruyor bende senin durumundayim ne yapacagimi bilmiyorum sanki karnimin sag tafinda bicak batiyor.
blacklui

hamdi yazdı:Volla kardesim bende bir 10 gundur iyidim.fakat 2 gundur.mide bulantisi bel agrisi bibrek tarafi ve bobregin tam on tarafi ole bir agriyorki duramiyorum.kesinlikle bel agrisi yapiyor.kasiklara kadar heryere vuruyor bende senin durumundayim ne yapacagimi bilmiyorum sanki karnimin sag tafinda bicak batiyor.
hamdi kardeşim bence sen taş kum olayının üzerine git dostum bana senin olayın bunlar gibi geliyor.
ssss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ssss »

o hastalığı biliyorum harekrt ettikçe ağrıyı azaltan bi hastalık şundan adım gibi eminim herşey o lanet oral ilişkiden sonra başladı mikrop aldı vücut o mikrop bele kadar çıkıp yerleşirmi orasını bilmem ağrım kuyruk sokumunda ve hemen onun üzerinde ki belin ortasındaki boşlukta yine yatıp uzanınca ayakta durmama göre daha çekilir vaziyette diyebilirim oysa bahsettiğiniz hastalıkta tamtersi bi durum söz konusu prostatın şişmesi belden gelen sinirlere baskı yapması bu tez bence yanlış öyke olsaydı çevremde prostat büyümesinden dolayı bel ağrısı çeken bir sürü yaşı 50 nin üzerinde insan tanıdın ki zaten yakın çevremdede var zafer hoca rektal tuşede prostatımda ödem ve şişlik olmadığınıda ifade etti tabi bu ne kadar yerinde bi tespit orasıda tartışılır prostatta ödem ve şişlik varsa bence yüzde yüz idrar sorunlarıda vardır bende idrarda sıkıntım yok diyebilirim ağrımdan dolayı cinsel azgınlık ve istek yok ama hani istesem bir şekilde ilişki yaşarım sertleşmedede sorun yok gibi burda cinselliğin geri gelmesi için uğraşan kişilerin yazılarını okudum elbette cinsellik bi erkeğin olmazsa olmazı mart gelince erkek hayvanlar bile dişi diye deliriyor ama öncelikleri bu olmasın şunu söyleyem hastalığın ağrıların verdiği sıkıntı çözüldüğünde cinsellik eminim sağlıklı insanların ki gibi olacak sonra düzenli cinsel hayat çok önemli bi eş arkadaş cinsellikten öte bi yoldaş destekçi bizlere şart bir elin nesi iki elin sesi hesabı ama günü birlik değil evlilik olarak şart iyi bi insanla karşılaştığınızda açık yürekle hastalıpınızdan bahsedin çünkü kadınlar cinselliği biz erkekler gibi olmazsa olmsz gözüyle bakmıyor öncelikleri iyi seks yapan bi erkek değil ne demişler kadın yüreği paylaşamaz erkek eteği siz ben hepimiz bekar olanlar saf yürekli samimi olursak evlilikte sorun yaşanmaz son olarak iyi olan veya hisseden arkadaşlar bence formu terketsinler bunu kendi iyilikleri için yapsınlar çünkü burda söylenecek herşey söylenniş yazılmış çizilmiş bundan öte tıpta bir buluş olmazsa izlenecek yol burda zaten var form gerçekten insanın pdikolojisini olumsuz etkiliyor nevergidup ozan iyi hissettiğinde bunu yapmıştı bence doğru olanı yaptı
blacklui

ssss yazdı:o hastalığı biliyorum harekrt ettikçe ağrıyı azaltan bi hastalık şundan adım gibi eminim herşey o lanet oral ilişkiden sonra başladı mikrop aldı vücut o mikrop bele kadar çıkıp yerleşirmi orasını bilmem ağrım kuyruk sokumunda ve hemen onun üzerinde ki belin ortasındaki boşlukta yine yatıp uzanınca ayakta durmama göre daha çekilir vaziyette diyebilirim oysa bahsettiğiniz hastalıkta tamtersi bi durum söz konusu prostatın şişmesi belden gelen sinirlere baskı yapması bu tez bence yanlış öyke olsaydı çevremde prostat büyümesinden dolayı bel ağrısı çeken bir sürü yaşı 50 nin üzerinde insan tanıdın ki zaten yakın çevremdede var zafer hoca rektal tuşede prostatımda ödem ve şişlik olmadığınıda ifade etti tabi bu ne kadar yerinde bi tespit orasıda tartışılır prostatta ödem ve şişlik varsa bence yüzde yüz idrar sorunlarıda vardır bende idrarda sıkıntım yok diyebilirim ağrımdan dolayı cinsel azgınlık ve istek yok ama hani istesem bir şekilde ilişki yaşarım sertleşmedede sorun yok gibi burda cinselliğin geri gelmesi için uğraşan kişilerin yazılarını okudum elbette cinsellik bi erkeğin olmazsa olmazı mart gelince erkek hayvanlar bile dişi diye deliriyor ama öncelikleri bu olmasın şunu söyleyem hastalığın ağrıların verdiği sıkıntı çözüldüğünde cinsellik eminim sağlıklı insanların ki gibi olacak sonra düzenli cinsel hayat çok önemli bi eş arkadaş cinsellikten öte bi yoldaş destekçi bizlere şart bir elin nesi iki elin sesi hesabı ama günü birlik değil evlilik olarak şart iyi bi insanla karşılaştığınızda açık yürekle hastalıpınızdan bahsedin çünkü kadınlar cinselliği biz erkekler gibi olmazsa olmsz gözüyle bakmıyor öncelikleri iyi seks yapan bi erkek değil ne demişler kadın yüreği paylaşamaz erkek eteği siz ben hepimiz bekar olanlar saf yürekli samimi olursak evlilikte sorun yaşanmaz son olarak iyi olan veya hisseden arkadaşlar bence formu terketsinler bunu kendi iyilikleri için yapsınlar çünkü burda söylenecek herşey söylenniş yazılmış çizilmiş bundan öte tıpta bir buluş olmazsa izlenecek yol burda zaten var form gerçekten insanın pdikolojisini olumsuz etkiliyor nevergidup ozan iyi hissettiğinde bunu yapmıştı bence doğru olanı yaptı
sakroilliak MR çektirdin mi hocam ?
ssss

Mesaj gönderen ssss »

hayır ne mr si bu
ssss

Mesaj gönderen ssss »

3 kere belden mr çekildim doktora özellikle sordum belimde enfeksiyon iltihap olabilirmi diye olsaydı mr yansırdı dedi dediğin daha ileri bi görüntüleme mr si tabi çekikmekte en azından o ihtimali elemekte fayda var şöyle diyen cybh migroplar o dediğin hastalığı yaparsa olabilir ama yapmazsa ben pi den kaynaklı bir bel ağrısı çekiyorum
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Sende ankilozan spondilit olabilir..
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

blacklui yazdı:
hamdi yazdı:Volla kardesim bende bir 10 gundur iyidim.fakat 2 gundur.mide bulantisi bel agrisi bibrek tarafi ve bobregin tam on tarafi ole bir agriyorki duramiyorum.kesinlikle bel agrisi yapiyor.kasiklara kadar heryere vuruyor bende senin durumundayim ne yapacagimi bilmiyorum sanki karnimin sag tafinda bicak batiyor.
hamdi kardeşim bence sen taş kum olayının üzerine git dostum bana senin olayın bunlar gibi geliyor.
vollahi kardesim arrik.ne oldugunu bilmiyorum her doktor farkli visey soyluyor tomografi cekildim bisey cikmadi.ultrasyonda iki bobrektede tas var dedi doktorun biri.digeri bobrekler temiz dedi.baska bir doktor tomografi istedi temiz dedi.baska bir doktor kum tomogtafide gorunmez boyutlari kucuk oldugu icin dedi.birisi iki bobrektede 3-4 adet 3 4 mm capindda tasin var dedi.Ne yalan soyleyim bende bqgirsaklardan supelenmeye basladim ama bundan 5 ay once kolonoskopiyede girdim temiz dendi kafayi uiycem artik.
mehmet01

Mesaj gönderen mehmet01 »

hamdi yazdı:
blacklui yazdı:
vollahi kardesim arrik.ne oldugunu bilmiyorum her doktor farkli visey soyluyor tomografi cekildim bisey cikmadi.ultrasyonda iki bobrektede tas var dedi doktorun biri.digeri bobrekler temiz dedi.baska bir doktor tomografi istedi temiz dedi.baska bir doktor kum tomogtafide gorunmez boyutlari kucuk oldugu icin dedi.birisi iki bobrektede 3-4 adet 3 4 mm capindda tasin var dedi.Ne yalan soyleyim bende bqgirsaklardan supelenmeye basladim ama bundan 5 ay once kolonoskopiyede girdim temiz dendi kafayi uiycem artik.
Benzer yaşadığım bir olay;
1 'ci hekim uroloji uzmanı Böbrek te taş yok
2.ci doktor rodyoloji uzmanı taş var
3.cu üroloji uzmanı bence taş değilde kum o seni agrin sizin kumdan da olabilir dedi . Birde bana uromisin diye toz yazdı idrarda yanma var diyince alışkanlık oldu biliyonmu arada ugruyorum üroloji bolumune

YANİ diyeceğim bir doktorun dediği diğer doktorun dediği birbirine tutmuyor

Bunu yazmam 'daki neden ilk başta bende kafayı yiye yazdım antideprosyon bile kullandım bir ara yani kafana takma olduğuna varır hayat devam ediyor doktorların ne dediginin pek te bir önemi kalmadı artık bizim gibi olanların yaninda bizi her dokror anlamiyo maalesef
Elbet bir gün
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Aynı şikayetler de yalnız değilsin kardeşim
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Bu hastalık bel ağrısı çok yapıyor ama sürekli değil hiç düzelmedi mi? Sıcak su dolu leğende oturunca iyi geliyordu bana ama
ssss

Mesaj gönderen ssss »

Kc34 yazdı:Sende ankilozan spondilit olabilir..
kc34 ankilzan spondilit hastalığı birtek belde olmuyor ama vucudun farklı noktalarında da sıkıntı veriyor benim sorun 1.5 senedir sadece belde şimdi şöyle vereyim ön idrar yolundan kapılan bakteri migrop bahsettiğimiz bu hastalığa sebebiyet verirmi
ssss

Mesaj gönderen ssss »

şuan bile yoğun bi ağrı çekiyorum belimden abit diye bi arkadaş vardı onunda sıkıntısı bel ağrılarıydı o ne durumda acaba
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

ssss yazdı:
Kc34 yazdı:Sende ankilozan spondilit olabilir..
kc34 ankilzan spondilit hastalığı birtek belde olmuyor ama vucudun farklı noktalarında da sıkıntı veriyor benim sorun 1.5 senedir sadece belde şimdi şöyle vereyim ön idrar yolundan kapılan bakteri migrop bahsettiğimiz bu hastalığa sebebiyet verirmi
Ankilozan spondilit belirtileri

Her 100 Ankilozan Spondilit (AS) hastasından 7’sinin öyküsünde bel fıtığı ameliyatına rastlanmaktadır. Ankilozan Spondilit en çok fazla bel fıtığıyla karışmakta, her 3 ankilozan spondilit hastasından biri en başta bel fıtığı tanısı almaktadır. Doğru ve erken teşhis konması tedavi açısından büyük önem taşımaktadır.

Ankilozan spondilitte, görülen bel ağrısının özellikleri şöyle sıralanabilir. 40 yaş öncesinde başlayan, 3 aydan daha uzun süre devam eden, aniden değil yavaş yavaş başlayan, sabahları yataktan kalkmayı zorlaştıran, istirahat ile geçmeyip, uzun süre yatınca artan, hareket etmekle azalan ve ’inflamatuvar bel ağrısı‘ adı verdiğimiz bir ağrıdır. Bu şekilde bir ağrıya sahip kişilerde AS olma olasılığı bulunmaktadır.
ssss

Mesaj gönderen ssss »

kc kardeşim hikayemde bir bulaşı prostatit senptomları olmasaydı bu ihtimali mutlaka dikkate alır değerlendirirdim ama sorunum aşikar korumasıZ oral ilişki ve sonrası malum cinsel yolla bulaşan bakteri mikroplar bu dediğin hastalığı yaparmı mesela bu sorunun cevabı lazım
ssss

Mesaj gönderen ssss »

herşey ama herşey oral ilişkiden sonra başladı o güne kadar belimde en ufak bi sızı ağrı yokken o ilişkiden sonra bel ağrılarım başladı bence bu hastalığın en berbat senptomu bu bel ağrısı insanı yürüyemeyecek hale getiriyor başa gelen çekilir madem ölmedik nefes alıp veriyoruz artık bi şekilde mücadele edip yüzde yüz olmasakta en azından hayatı daha çekilir hale getirmek lazım
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

asosyal yazdı:Bu hastalık bel ağrısı çok yapıyor ama sürekli değil hiç düzelmedi mi? Sıcak su dolu leğende oturunca iyi geliyordu bana ama
benim bel.agrisi cok yok bende daha cok bobreklerde boslukta ve bobreklerin ontarafinda agri olouyor.bobreklerden elini beline koydugun zaman elinin kapladigi alan
ssss

Mesaj gönderen ssss »

bi ara hafifler gibi oldu az da olsa ama hala devam ediyor yatağa uzanınca daha çekilir durumda diyebilirim ama gün içinde ayakta kalınca iş felan ağrım çok evlenmek istiyorum ama bu ağrıyla bunu istemiyorum çünkü ağrı baya var derdine düşmüş bi adamdan kime ne hayır gelir
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

ssss arkadaşım ;
Buradan her nekadar yorumda yapsak nekadar öneridede bulunsak, sadece bir tahminden öteyede gitmeyecektir.yine tahmine dayalı olabilecek birşey daha belirtmek isterim. Uzun süreli stres,depresyon anknasiyete gibi durumlarda beyin bu olayı durdurmak için kortizon hormonu salgılar. Uzun süre vücutta bulunan bu hormon vucutta yüksek oranlara ulaştığında kalp,karaciğer, bağırsaklar,beyin ve vücudun sinir kas sistemi gibi birçok daha sayamadığım yerlerinde travmaya neden olur. Hatta birçok kanser olusan hastalıklarda buna dahildir. Belkide belinde bulunan ağrılarının sebebide budur. ( yani uzun süre kontrol altına alınamayan stres kırığı) Dediğim gibi bu sadece bir tahmin. Burada herkes ancak sadece bir tahminde yada öneride bulunabilir. Teşhisi netleştirmek şart teshiside ancak doktor koyar. Daha fazla gecikmeden ilgili bir uzmana muayene olman yararına olur kardeşim. Geçmiş olsun.
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

hamdi yazdı:
asosyal yazdı:Bu hastalık bel ağrısı çok yapıyor ama sürekli değil hiç düzelmedi mi? Sıcak su dolu leğende oturunca iyi geliyordu bana ama
benim bel.agrisi cok yok bende daha cok bobreklerde boslukta ve bobreklerin ontarafinda agri olouyor.bobreklerden elini beline koydugun zaman elinin kapladigi alan
Aynen kardeşim benim de öyle bir de bulantı yapıyor
ssss

Mesaj gönderen ssss »

kötü bi süreç yaşadım geçirdim neyse olan oldu artık bu hastalıkta hepten dibe vurdu beni üstüste geldi herşey bu ağrıyla alakalı hangi bölüme gideyim artık şaşıırdım fakat ben şundan eminim prostatite bağlı bel ağrısı çekiyorum gittiğim bi prof mutlaka hergün boşal demişti hatta sık sık bensen ne kadar boşalırsam o kadar iltihabı vücudumdan atarım mantığı ile bunu yaptım zevk için değil ama sanırım bu hastalığımı hep nüksttiren hatta hiç dindirmeyen bi girişimdi
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

selam,geçmiş olsun öncelikle.zafer hoca yada bir başkası ne derse desin.bu hastalık bazı kişilerde bal gibi bel ağrısı yapar.ben bu sorunu iki sene çektim.en sonunda kullandığım uygun antibiyotikler ve MAGNEZINC 40 sayesinde çoğu zaman hissedilmeyecek seviyede yaşıyorum.bende zafer hocaya gittim.banada prostatit bel ağrısı yapmaz dedi.ama prostatit bel ağrısı yapar.her doktor her konuyu bilemez.

sana özel mesaj yoluyla kullandığım ilaçları yazacağım.kendi doktoruna reçete ettirirsin.
ssss

Mesaj gönderen ssss »

sağol abit kardeşim ya içime su serptin gönderdiğin reçeteyi deneyeceğim mutlaka faydası olmasa dahi en azından bu bel ağrısının sende bittiğini bilmek bile bi ümit bana
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ABittersweetLi yazdı:selam,geçmiş olsun öncelikle.zafer hoca yada bir başkası ne derse desin.bu hastalık bazı kişilerde bal gibi bel ağrısı yapar.ben bu sorunu iki sene çektim.en sonunda kullandığım uygun antibiyotikler ve MAGNEZINC 40 sayesinde çoğu zaman hissedilmeyecek seviyede yaşıyorum.bende zafer hocaya gittim.banada prostatit bel ağrısı yapmaz dedi.ama prostatit bel ağrısı yapar.her doktor her konuyu bilemez.

sana özel mesaj yoluyla kullandığım ilaçları yazacağım.kendi doktoruna reçete ettirirsin.
Kullandığın MAGNEZİNC içeriğindeki magnezyumun formu oksit formundadır,yani işe yaramaz emilimi çok azdır ,bundan dolayı pek faydası olmaz.Magnezyumun bir kaç formu vardır, malat formunu bulabiliyorsanız alın ama TR de yok,yurt dışından imkanınız varsa getirtin...solgarın sitrat formunu kullanabilirsiniz.