Merhaba

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
bjklee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Merhaba

Mesaj gönderen bjklee »

Selamlar arkadaşlar,foruma daha önce de üyleliğim vardı fakat giriş yapamadım bu yüzden yeni üyelik aldım,neyse kısaca sorunuma ve sorularıma geçeyım;
-sık sık idarara çıkma(1 saatte 1 kere,2 saatte 1 kere,zamanlama değişebiliyor,bazen 15 dakika sonrada tekrar çıkabiliyorum)
-idrar yaparken yanma
-nadirde olsa gece idrara çıkma bu son zamanlarda ortaya çıkan bir sorun
kayseri devlet hastanesine gittim ve doktor bey,ultrason,psa,idrar hız ölçüm testi gibi testler istedi,çıkan sonuçlar
psa 2.29 ıdrar azamı akım hızı 19.2 ve prostat 47x34x38 mm 34 cc cıktı,ayrıca ultrasonda sag bobrekte 10 mm kist çıktı,şimdi sormak istediğim doktor bey ben tahlılerı yaptırdıktan sonra hastanede nobetı olmadıgı için gösteremedim ama bendeki prostat ileri düzeydemi ilaç tedavisi ile giderilebilir mi?,ve en onemlısı de kıst için ameliyat gerekir mi?gibi sorular yanıtlar arıyorum,teşekkürler
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Merhaba

Mesaj gönderen Kc34 »

Kist olayini bilemem ama prostat boyutlarin baya fazla..
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Kist için takip yeterli olabilir.herhangi bir ağrı şikayetiniz yoksa,büyümesinde anlamlı bir fark yoksa izlenebilir.
bjklee

Mesaj gönderen bjklee »

Cevap veren arkadaşlara teşekkürler,problemim doktora tahlil sonuçlarını götürmemden sonra çözüldü,doktor bey prostatımın hafif büyüdüğünü ama o kadar onemlı olmadıgını,kist konusunun da senede bir kere ultrasona girip takip edilirse problem olmayacağını söyledi,sık sık idarara çıkma ve yanma şikayetlerim vardı,bir toz verdi doktor,tek kullanımlık,o ilacında etkisi oldu ama,size tek söyleyebileceğim şu arkadaşlar bu hastalıklarım beslenme alışkanlıklarınız ile dogrudan ilişkisi var,çok şükür şikayetim kalmadı,rabbim herkese şifasını versin,saygılar
freeman

Mesaj gönderen freeman »

bjklee yazdı:Cevap veren arkadaşlara teşekkürler,problemim doktora tahlil sonuçlarını götürmemden sonra çözüldü,doktor bey prostatımın hafif büyüdüğünü ama o kadar onemlı olmadıgını,kist konusunun da senede bir kere ultrasona girip takip edilirse problem olmayacağını söyledi,sık sık idarara çıkma ve yanma şikayetlerim vardı,bir toz verdi doktor,tek kullanımlık,o ilacında etkisi oldu ama,size tek söyleyebileceğim şu arkadaşlar bu hastalıklarım beslenme alışkanlıklarınız ile dogrudan ilişkisi var,çok şükür şikayetim kalmadı,rabbim herkese şifasını versin,saygılar
Dr hangi tozu verdi .?
bjklee

Mesaj gönderen bjklee »

monural adında bir toz
freeman

Mesaj gönderen freeman »

bjklee yazdı:monural adında bir toz
FOSFOMİSİN etken maddesi olan tek doz antibiyotik ,genelde sistit için kadınlar kullanıyor.
bjklee

Mesaj gönderen bjklee »

Hangi tür ilaç kısmına girdiği hakkında daha sonra bilgi sahibi oldum,antibiyotik olduğu dogrudur ama sırf bu tozla alakalı şikayetlerimin düzeldiğini söyleyemem,2.mesajımın son kısmında vurguladıgım gibi beslenme alışkalığımı değiştirdim,öğünlerinde ekmek yemeye başladım,asla öğünlerde ekmek yemeyen biriydim,bunu neden yaptın diye soracak olursanız,eski işyerinden kalma bir alışkanlık diyelim,yemek saati diye bir zaman dilimi yoktu,bu alışkanlığı iş yerinden ayrıldıktan sonra da devam ettirdim ama farkında olmadan bünyeme zararlı bir alışkanlık kazandırmışım,2.olarakta bünyeyi sıcak tutma çok önemli,çoğu zaman buzdolabındaki suya abanırdım,çeşme suyu nadir içerdim,bu alışkanlığı 1-2 sene önce bıraktım ama bununda etkilendiğini düşünüyorum,yakın arkadaşlarım soruyor birden nasıl düzeldi diye,ekmek sayesinde diyorum,''olur mu canım ne alaka ekmek filan'' diyorlar ama gerçek bu,sanırım bağırsak hareketleri de dogrudan bu alışkanlıkla ilgili etkilenyormuş,çünkü çoğu zaman bagırsak heraketlerinde de düzensizlik vardı,yani kısacası 4-5 senelik bir periot belki daha fazla,şuan 6-7 saatten önce idrara çıkma isteği gelmiyor ama daha öncesinde sık idrara çıkma,ayaklarda üşüme,idrar yaparken yanma gibi sorunlar vardı,dilerim rahatsızlığı olan herkes kurtulur
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Beyaz ekmek degilde cavdar kepek tam bugday gibi ekmekler yersen daha faydali olur..
bjklee

Mesaj gönderen bjklee »

Tavsiyenizi dikkate alacağım,teşekkürler
freeman

Mesaj gönderen freeman »

bjklee yazdı:Hangi tür ilaç kısmına girdiği hakkında daha sonra bilgi sahibi oldum,antibiyotik olduğu dogrudur ama sırf bu tozla alakalı şikayetlerimin düzeldiğini söyleyemem,2.mesajımın son kısmında vurguladıgım gibi beslenme alışkalığımı değiştirdim,öğünlerinde ekmek yemeye başladım,asla öğünlerde ekmek yemeyen biriydim,bunu neden yaptın diye soracak olursanız,eski işyerinden kalma bir alışkanlık diyelim,yemek saati diye bir zaman dilimi yoktu,bu alışkanlığı iş yerinden ayrıldıktan sonra da devam ettirdim ama farkında olmadan bünyeme zararlı bir alışkanlık kazandırmışım,2.olarakta bünyeyi sıcak tutma çok önemli,çoğu zaman buzdolabındaki suya abanırdım,çeşme suyu nadir içerdim,bu alışkanlığı 1-2 sene önce bıraktım ama bununda etkilendiğini düşünüyorum,yakın arkadaşlarım soruyor birden nasıl düzeldi diye,ekmek sayesinde diyorum,''olur mu canım ne alaka ekmek filan'' diyorlar ama gerçek bu,sanırım bağırsak hareketleri de dogrudan bu alışkanlıkla ilgili etkilenyormuş,çünkü çoğu zaman bagırsak heraketlerinde de düzensizlik vardı,yani kısacası 4-5 senelik bir periot belki daha fazla,şuan 6-7 saatten önce idrara çıkma isteği gelmiyor ama daha öncesinde sık idrara çıkma,ayaklarda üşüme,idrar yaparken yanma gibi sorunlar vardı,dilerim rahatsızlığı olan herkes kurtulur
ekmek yemekle sorun düzeleceğine ihtimal vermiyorum,öyle kolay olsaydı aynı sorunları yaşayanlar da ekmekle düzelirdi.Benimde ayaklarımda üşüme var ve devam ediyor,ekmekle düzelmiyor..